Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

ivanap6
29. nov 2009

presne nad tým som rozmýšlala, že nemám chuť podstúpiť genetiku, až vtedy keby sa to opakovalo ešte raz. Lebo keby aj niečo zistili, pochybujem že by vedeli tomu zabrániť, radšej to skúsiť opimisticky ešte raz. V mojom prípade som na 90% presvedčená, že to bolo chrípkou.
Lauritka, teda ak môžeš, budeme radi, ked nám napíšeš čo všetko si na tej genetike podstúpila, dakujeme
Velvet, verím že o pár mesiacov budeme patriť do témy tehotná po potrate 🙂

velvet26
29. nov 2009

ivanka,ja presne tak ako ty, ked mi dr. povedal, ci na nu chcem ist, tak som povedala, ze nie...a inak aj on povedal, ze to by odporucoval, az po druhom raze a zenam po 40 tke...ze tam uz je na to dovod..
urcite sa nam to na druhykrat podari, som o tom presvedcena, musime mysliet pozitivne a byt optimisticky naladene...lebo ako mi raz jedna holka napisala do ip, zdrave babatko pride len do veseleho bruska...mile, ze? 😉

lu.lu.
29. nov 2009

ahojte kocky. ahoj iva

asi ti nemusim hovorit, ako mi je luto, ze si taketo nieco musela zazit aj ty ☹ . teraz prezivas asi najhorsie dni, ja som prve tri dni nevedela vobec fungovat,normalne sa mi nechcelo zit.ale to nastastie prejde, cas je na to najlepsi liek. ja som tiez zacala na zakrok asi 10 dni a cim dlhsie cakas, tym ta to viac psychicky zoziera. po kyretazi sa ti , myslim, ulavi-aj ked to znie divne, lebo budes akosi citit, ze mozes tuto smutnu udalost uzvriet a zact sa sustredit na buducnost, cakat na prvy menzes, na druhy....a mozno potom zacat zasa skusat 🙂 ..... mne velmi pomohli kocky tu na modrom konikovi, lebo si presli tym istym.

v utorok ti drzim palce, ja som sa zakroku hroooooozne bala, nikdy som nebola uspata a tiez som sa bala, ze mi tam nieco pokazia, no verim, ze sa podarilo.a ked hovoris, ze mas dobreho lekara, to je viac ako polovica uspechu.
tak este raz good luck a daj vediet, ako si dopadla.
pa 🙂

lu.lu.
29. nov 2009

pardon, nie zacala, ale cakala na zakrok....

cukruska1920
29. nov 2009

Ahojte babulky...ako ste vikendovali? Iva je mi luto ze patris medzi nas ☹ ale neboj...cas zahoji vsetky rany...viem o com pisem...prekonala som to dvakrat ☹

lenkka81
29. nov 2009

Ahojte baby... Ani som nemala cas písat na konika, bola som nejako vytazená vcera sme boli na oslave. Vlastne nemám ani nic nové, ak by az tak v piatok. Ivanka drz sa teraz je tazké obdobie, ale kazdým dnom to bude lepsie, aj ked to je slabá naplast na ranu co asi moment. más ale ako sa hovorí, ze cas je najlepsí lekár... Ja som tiez po MA uz je tomu 1 mesiac aj 9 dni...tiez som sa to dozvedela pri sone ako ty v 11tt...Nečakane. Ale bohuzial, taký je zivot. Dnes bola u mna akurat kamaratka s malým babatkom, ktoré ma necelý mesiacik, Pravdu poviediac bala som sa toho stretnutia, pretoze sme sa dohoadovali, ze budeme spolu kocarovat a zrazu ona uz vozí synceka a ja nemám nic. Som rada, ale ze prisla, urcite to bolo aj pre nu tazké prist ku mne a ukazat mi malického, ked vie co sa stalo, ale je to moja vyborná kamaratka a o to viac ju mam rada, ze ma neobchadza. Je krasnucký a verím baby moje, ze to výjde a budeme kocarovat.

lauritka
29. nov 2009

ivana genetika je v podstate len jeden odber krvi.. a vyplnujete obidvaja dotaznik o rodine, starych rodicov, umrtia, deti choroby... potom mas est epohovor s lekarkou lebo lekarom a to je cele.
ale u vacsiny ludi ze vraj aj tak nenajdu, su zdravi--- im ide hlavne o tom, ci nie je v rodien nabeh na postihnute dieat atd. ale pokial su vsetci zdravi, tak to vacsinou vyjde normalne, to mi hovorila lekarka.

a mas pravdu aj ked ti zistia nejaky chybny karyotyp, neda sa s tym nic robit. chromozomy su dane od narodenia a zostavju takto cely zivot- 😔 takze je to v podsate na nic.

je mi luto tiez, ze si to musela zazit ☹

velvet26
29. nov 2009

lauritka, diky ze si napisala...ako to prebieha..teda myslela som, ze sa bude skumat nieco viac ako len krv..neviem..no kazdopadne..nas geneticky kod nezmenime.tak asi to vysetrenie nie je pre nas az tak dolezite...

lenka, to sa mi paci, ze kamoska prisla aj s malym, verim, ze to muselo byt pre teba moc tazke...no je to asi naozaj tak, ze zivot nekonci...a verim, ze bude vsetko uz len ok...a babatka za chvilku budeme ukazovat my nasim navstevam... 😉 😵

ivanap6
29. nov 2009

dakujem dievčatá všetkým za povzbudenie, ani neviete ako mi pomáhate 🙂
ked tá genetika je iba odber krvi a dotazník, to nie je také hrozné, poradím sa ešte s lekárom, i ked niekedy je lepšie aj nevedieť, hlavne ked sa to nedá zmeniť, ale som úplne zdravá a taktiež celá rodina...
zajtra ráno idem na anestez.vyš. a v utorok nastupujem do nemocnice, dúfam, že zákrok mi spravia hned ráno, a ked ma prepustia, určite sa ozvem že ako to dopadlo.
Zatiaľ sa majte krásne

velvet26
29. nov 2009

iva, drzim ti moc palce, neboj sa..urcite to dobre dopadne..coskoro uz budes mat po tom a pojdes dalej..
a od toho sme tu...aby sme si pisali a pomahali jedna druhej, mne tato tema a vsetky baby co su tu moc pomahaju... 😉 🙂

lauritka
29. nov 2009

no aj ja som si myslela, ze to bude nieco zlozite. 🙂 akurat na vysledky sa caka, teda spon v KE okolo 6t.

cukruska1920
29. nov 2009

no cakanie na vysledky je na nervy....este ze moje boli rychlo

velvet26
29. nov 2009

lauritka, a nevies co konkretne tam v krvi skumaju? nemas tie vysledky niekde, ze keby si to vedela porovnat s tymi z hematologie...ci neskumaju tam podobne veci...a hej, dlho to vsetko trva, tie moje vysledky z hemato budu asi pred vianocami..tak to som zvedava, ze ako to dopadne...a cukruska, ty ides tusim kvoli nim bud. tyzden lekarovi, povie ti teraz co a ako sa bude riesit?

lauritka
29. nov 2009

velvet ja som to odniesla tusim mojmu gynekologovi, ale skusim potom pohladat.
skumaju chromozomy a karyotyp. ale uplne presne neviem.

cukruska1920
29. nov 2009

velvet...hej...idem v utorok...povie mi ktory typ trombofilie vysiel a povie mi co dalej... 😕

velvet26
29. nov 2009

diky si zlata...a kde si bola na vysetreni..? sice ako pozeram, ty si z vychodu, tak asi v kosiciach, ze..ja by som to mala najblizsie do blavy..
cukruska, daj potom vediet...co a ako, drzim ti palce, aby to bolo nieco neskodne, co sa da lahko vyriesit..

cukruska1920
29. nov 2009

velvet...dakujem...dam vediet potom

lu.lu.
29. nov 2009

velvet- ak sa dobre pamatam,ides zajtra na infekcne? das mi potom vediet, ake choroby vysetruju? thanx
cukruska- som zvedava,co ti povedia v utorok.....a ako ta budu liecit.ja ked som potom nad tym rozmyslala, tak som si spomenula, ze mojej babke z otcovej strany sa narodili 4 deti, ktore hned zomreli ☹ a mam pocit, ze mala nieco s krvou....tak neviem.musim sa este ocina popytat, ci o tom nieco viac vie. ja by som mala mat vysledku asi tak za tyzden, tak som zvedava,co mi povedia..

velvet26
29. nov 2009

lulu...hej, zajtra idem na to infekcne...jasne, napisem potom co a ako, asi az vecer, ked pridem z prace..
ked spominas babku, mna zas napadlo, ze moja babka bola pred par rokmi v nemocnici lebo mala trombozu zily a berie doteraz lieky na riedenie krvi..no neviem, ako to je..no predsa len, bude mat uz 85 rokov a ked sa jej to stalo mala asi tak pred 80 tkou, mozno je to vekom...hladame teraz uz hocico, ze?

lu.lu.
29. nov 2009

ved to, ze som uz paranoidna, ale aj moj dedko mal problemy so zilami, aj moja mamina ma, su to krcove zily,neviem,ci to ma suvis s trombozou...

velvet26
29. nov 2009

lulu, to neviem...no u nas nema nikto nic, len ta babka mala...no kazdopadne, to neznamena, ze aj my nieco mame...takze naozaj nam nic ine neostava, len pockat na tie vysledky...a ty celkom skoro budes mat hotove..

micicka
30. nov 2009

Ahoj dievčatá, tak som si prečítala vašu víkendovú komunikáciu. konečne mám trochu času na vás (v práci 😉 ).

ivanka vítaj medzi nami ☹ aj keď by sme boli rady, keby sme sa nerozrastali, ale radi ti pomôžeme a podržíme ťa. takže pýtaj sa nás kľudne na všetko, hoci aj na banálne veci. všetky vieme, že otázok je veľa a najlepšie je keď si tu odovzdáme naše skúsenosti.
ako ti už baby písali, kyretáž nie je nič fyzicky náročné, samozrejme psychika je na tom oveľa horšie. u mňa ešte aj po dvoch mesiacoch ☹

ja som mala tento víkend taký nejaký depresívny, nič sa mi nechcelo - teda chcelo, plakať. asi prišla zase nejaká horšia fáza 😠 že by predmenštruačná? no cez víkend by mala prísť druhá v poradí, tak snáď sa dočkám a zlepší mi náladu.

zatiaľ sa majte krásne, držte sa a keby dačo šup sem, nech sa z toho aspoň vypíšeme 😉

velvet26
30. nov 2009

ahojte baby,
dnes som bola na tej infektologii.. bola tam celkom mila dr. aj sestricka...brali mi krv, a zase dost, ze budu vsetko skumat, vsetky infekcne choroby a brali mi aj gynekologicke stery, tri, to som bola prekvapena...ale dr. sa ma pytala najprv, ci s tym suhlasim, tak jasne, ze som suhlasila, nech uz vysetria vsetko..vysledky budu za dva az tri tyzdne..tak vsetko by som mala mat vybavene este pred vianocami..
inak, dr. sa ma pytala na take veci, ci som nemala mykozu, opary na ustach a horucku a to som ja vsetko mala...ze to byva pricinou strat..tak sa vyjadrila, no ved uvidime..
som v robote, tak pisem tak narychlo, vsetky vas pozdravujem, pekny den.. 😉

micicka
30. nov 2009

velvet tak už teraz len čakať na výsledky, si si to všetko friško pobehala. a mohla by si spísať taký sumár, kde všade si bola. ja idem v stredu na odber krvy,neviem presne na čo, to ma kamoška zoberie, tak by som s ňou predebatila aj všetky ostatné vyšetrenia a prípadne sa išla pýtať k obvodnej. tak keby si mohla napíš mi ich. ďakujem ti.
mykozu som mala len raz ☹ ale tento rok, opary na ústach som už síce dlho nemala, ale voľakedy veľmi často a také "krásne", že až doktorka oči otvárala, keď ma videla 😠

janirea
30. nov 2009

ahojte,,,
baby, ja mam taky nanic den,,,teda uz od vcera,,,,nejak to zacalo tym, ze sa pritulime s mm,,,,no a vsetko v poriadku az potom zase ten "nezmyselny plac",,,,a to som si uz myslela, ze to mam za sebou ☹ ,,,,,este mi je aj to luto, ked sa pozriem na tohtomesacny graf BT, ze bola ovu,,,,teplotka stupla, teraz uz klesa a za chvilu pride mrcha urcite,,,,no fakt asi depka z mrchy alebo co,,,,,,,by som sa niekam zahrabala,,,,ma hocico rozplace

,,,ja akurat pracujem na vybavovani hematologii,,,,skusim to cez mm, ten chodi darovat krv a vypisuju mu sms, ze ci by nemohol prist, ze nemaju jeho skuspinu a tak,,,,tak sa mi tam pojde opytat, ze ci by ma nezobrali,,,,odporucenie od obvodnej som uz vybavila,,,,uz len sa niekam vtlacit

velvet,,,ak by si si na to nasla cas,,,,prosim hod na papier tie tvoje vysetrenia, pozrela by som si aj ja, ze co este nemam a skusila nejak este dovybavit,,,,,,,dakujeeem,,,a vlastne aj ostatnym babam by to pomohlo,,,,popripade by sme doplnili aj nieco ine,,,a mali by sme to v jednom "baliku",,,hmmm? co vy na to ?

a pekny dnik zelam

janirea
30. nov 2009

inak,,,ma napadlo, ze aj ja som mala opar na ustach 😖 teplotu sice nie,,,ani mykozu,,,,,to fakt az neskor cloveka napadne

lu.lu.
30. nov 2009

ahojteee
janirea- neviem, ci to bude pocasim alebo ze bude spln......mne je od vcera tak clivo ☹ priatelov brat mal narodeniny, si boli vcera sadnut na par drinkov a bol tam aj iny kamos...no a moj priatel prisiel domov s tym, ze kamosovej manzelke sa za dva tyzdne ma narodit baby, som sa z nicoho nic rozplakala 😢 ja to kazdemu doprajem, ale je mi vsetko akosi luto. aj dnes mi je akosi smutno 😒

lu.lu.
30. nov 2009

tie vysetrenia- tak tam je hlavne hematologia, endokrinologia-stitna zlaza a hormony, infektologia a genetika,nie?
ale ak by si velvet vedela, co presne zistuju, napr. ake konkretne hormony na endokrinologii a ake infekcne ochorenia, tak keby si to mohla vypisat, please.... skusim mozno este cosi vybavit.

micicka
30. nov 2009

janirea, my sme asi rovnako na tom. ja som sice neplakala, ale vcera som mala skutocne na male. sedim v aute, veziem sa na oslavu, trosku mi zabludia myslienky a hned slzy v ociach. ale nejako som to ustala, našťastie! bola s nami nádejná svokra, ale keby som len s mojim priateľom, tak sa rozrevem na 100%. a dnes som tiež mala také chvíľky, asi to bude tým prichádzajúcim menzesom. ale ty aspoň vieš, že čoskoro príde mrcha, ja netuším ako na tom som.

a o oparoch sa hovorí, keď ho raz máš v sebe, už sa ho nezbavíš, len niekde drieme a čaká 😠 takže by som verila tomu, že to môže byť problém, ale to len tak uvažujem....

lu.lu.
30. nov 2009

janirea- skus to brat tak, ze vsetko vnutri funguje ako ma- mas ovulku,menzes. cize predpoklad, ze rychlo otehotnies 😉
neboj, bude dobre 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre