Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
29. dec 2011

@lucianak aoj.zapisujem zapisujem.to dnp neviem.lebo po novom sa to mesacne plati tusim nad 100 eur a tolko platit nebudem.ci nie je to tak?som bola zaciatkom decembra v socke a nevedela mi nic povedat.vzdy ked dojdem tak ma len vytocia.kuka na mna jak keby ja tam robim.nechapem tomu.ci tam je aj nejaka lehota na uplatnovanie.mysim tam ist odhlasit.este januar mam platit?ty chapes ako to je?ozaj nedumala si co budeme robit na novy rok ;))

poisonblu
29. dec 2011

@kacena85 ked sa prihlasis na DNP do konca januara, tak to budes platit este po starom a bude ti plynut 270 dni noveho poistenia a tym padom mas cas na otehotnienie do konca septembra...🙂 urcite chod do SP v januari a prihlas sa nanovo

kacena85
29. dec 2011

@poisonblu ahoj, ja si to platim uz viac ako rok, len teraz nechapem, ci to mam ist v januari odhlasit a potom zas nahlasit alebo to mam nechat tak ako to mam a platit dalsich 270 dni po starom, ja som si len priplacala k odvodom co mi odvadza zamestnavatel okolo 27 eur mesacne...

kaculiatko88
29. dec 2011

@kacena85
@poisonblu
V podstate sa Vám to predĺži len o mesiac. Lebo keď už máš zaplatených 270 dní tak si v ochrannej lehote 8 mesiacov. Do vtedy musíš nastúpiť na MD. Čiže najneskorší termín pôrodu musí byť polka októbra. A keď sa prihlásiš na novo do oknca januára budeš platiť po starom ale do konca septembra musíš nastúpiť na MD t.j. najneskorší termín pôrodu do polky novembra. Rozdiel ti to robí 4 týždne (mesiac). Tak si len treba zvážiť či sa ti to oplatí platiť ďalej. A spýtať sa samu seba či to stihneš využiť.
Ja si to nepredlžujem, lebo pri mojom šťastí sa to nepodarí. Snažíme sa už tri mesiace a nič. Pred tým sme sa snažili 11 mesiacov. A ďalšie peniaze do štátu nedám.

poisonblu
29. dec 2011

@kaculiatko88 ja 270 dni este nemam, a 8 mesacne ochranna plynie az po ukonceni 270 dni platenia, takze ja budem v ochrannej cca do maja 2013...

jaj a ked niekto tych 270 dni uz ma, tak mihal tvrdi na svojej stranke, ze ak si zalozi dotycna nove DNP, tak zase jej plynie 270 dni novych a po nich 8 mesiacov ochranna....takze tak ci tak ma cas do maja 2013

kacena85
29. dec 2011

@kaculiatko88 cize mne je to asi tiez na prd..🙂 v januari si to zrusim a hotovo, ved nemienim platit statu mesacne viac ako 100 eur a mozno si zase nieco vymyslia a zrusia to uplne.to urcite. takze to zrusim a mozem to este 8 mesiacov vyuzit, napr keby otehotniem v juli a dr ma da na rizikove tak pojdem na pn a do septembra mi to budu platit.dobre chapem?matersku by som stihla jedine vtedy keby som v januari tehu...chnapem spravne ?? 😀

poisonblu
29. dec 2011

@kacena85 tych 8 mesiacov mozes vyuzit ako ochrannu len vtedy, ak si v case zrusenie DNP uz tehotna...takze ak 1.2. to DNP sa ti zrusi a ty si nedas prihlasku na komplexny balik, uz musis byt tehu..inak mas smolu a mozes iba do 7 dni od ukoncenia vyuzit PN alebo OCR

poisonblu
29. dec 2011

@kacena85 ak to nechas tak ako to mas, tak uz mas 270 dni, automaticky ti to skonci k 1.2.2012...

kaculiatko88
29. dec 2011

@kacena85 keď sa odhlásiš a nahlásiš do konca januára budeš platiť podľa starého, ale keď sa nahlásiť vo februári tak budeš platiť po novom čo je min. nejakých 100 e.
@poisonblu tak to ešte zistím ako je to potom s ochrannou lehotou

kaculiatko88
29. dec 2011

baby tu máte stránku kde je to rozpísané a uvedené na príklady http://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rodi...

poisonblu
29. dec 2011

@kaculiatko88 no co som citala mihala, tak takto ako som to napisala....cize po 270 dnoch skonci automaticky DNP a plynie 8 mesacna ochranna....je to aj na jeho prikladoch takto popisane...

kopirujem z jeho blogu:

Pani Elena je dobrovoľne nemocensky poistená od 1. septembra 2011. K 1. februáru 2012 dosiahne menej ako 270 dní dobrovoľného nemocenského poistenia. Dobrovoľné nemocenské poistenie jej preto k 1. februáru nezanikne ale potrvá až do 27. mája 2012, kedy dosiahne 270 dní dobrovoľného nemocenského poistenia.

Pani Elena otehotnie v marci 2012. Po skončení dobrovoľného nemocenského poistenia 27. mája 2012 bude mať nárok na materské z dobrovoľného nemocenského poistenia, pretože:

V posledných dvoch rokoch pred pôrodom bola nemocensky poistená najmenej 270 dní (v čase medzi 1.9.2011 až 27.5.2012)
Nárok na materské si uplatní po skončení dobrovoľného nemocenského poistenia počas ochrannej lehoty – tá trvá 8 mesiacov, v danom prípade by to bolo až do 27. januára 2013. Pani Elena na materskú nastúpi koncom septembra 2012, teda počas ochrannej lehoty

Odporúčanie: Takýto postup je možné predpokladať najmä u žien, ktorým k 1. februáru 2012 neuplynie doba 270 dní trvania dobrovoľného nemocenského poistenia, otehotneli resp. otehotnejú počas trvania dobrovoľného nemocenského poistenia, dobrovoľné nemocenské poistenie im potrvá do doby, kedy získajú 270 dní trvania dobrovoľného nemocenského poistenia a nárok na materské si tak uplatnia v ochrannej lehote po “dobehnutí” dobrovoľného nemocenského poistenia.

bambi2
29. dec 2011

baby ak chcete niektora caj na posilnenie zlteho telieska (vraj koli nemu byvaju najcastejsie potraty) napisem vam, ja ho uz mam zarobeny a zacinam pit v 2 polke cyklu do zaciatku ms 😉

kacena85
29. dec 2011

@poisonblu ok tak ak to spravne chapem, zeny ktore si to platia viac rokov maju proste smolu a tie ktore napr od septembra cize par mesiacov budu mat z toho vacsie vyhody?to sa mi zda pritiahnute za vlasy...lebo im uplynutie neskor 270 dni, cize mne to automaticky zrusia ale im nie???tak totok je uz fakt len na SR mozne 😀

poisonblu
29. dec 2011

@kacena85 nie, precitaj si diskusiu tu: http://blog.etrend.sk/mihalblog/2011/12/15/dobr...

pise sa tam aj toto:
Dobry den,
podmienku 270 dni mam splnenu uz od maja2011.
Zaujimalo by ma, ci ked napr. 19.12.2011 zrusim DNP a od 20.12.2011 zalozim nove ci sa mi bude odznova ratat nove obdobie 270 dni alebo sa mi automaticky zrusi k 1.2.2012 nakolko mam vlastne podmienku 270 dni za posledne 2 roky splnenu.
Dakujem.

Áno, ak sa teraz prihlásite na DNP, platí, že potrvá celých 270 dní. Táto doba sa sleduje bez ohľadu na to, či v období 2 rokov spätne už bolo dosiahnutých 270 dní z iného nemocenského poistenia.

poisonblu
29. dec 2011

@kacena85 v januari chod do SP, zrus terajsie DNP, zaloz nove...plynie ti nova 270 dnova lehota, plus ak otehu tak 8 mesiacov ochranna....jedine, o co prides je to, ze PN budes mat len z minima, lebo nebudes mat 26 tyzdnov nepretrziteho platenia

kacena85
29. dec 2011

@kaculiatko88 ok a teda, ja ked si napr zaciatkom januara zrusim dnp a hned aj uzavrem nove tak budem platit to co predtym. a napr keby otehotniem v juni tak nedostanem nic lebo neubehne 270 dni?alebo sa mi bude ratat aj to predosle DNP?baby uz sa zamotavaaam 🙂 inak to by uz aka bola spravodlivost ze ti co to platia dva mesiace budu v tom pokracovat lebo im neubehlo 270 dni ale ti co napr rok dva roky tim to automaticky zrusia a smola...ale ked to ak je, tak to ozaj treba zrusit, nanovo zacat platit a hotovo...len ci je tam potrebne opat 270 dni na uplatnenie 😠

poisonblu
29. dec 2011

@poisonblu ono je to teda poistka pre tie, ktore platili a platili a myslia si, ze z toho teraz nic mat nebudu...co vacsina ako vidim ani mat nebude, lebo o tejto moznosti nevedia....takze ak to baby spravia takto, tak o peniaze nepridu

kacena85
29. dec 2011

@poisonblu ale 8 mesiacov len vtedy ak budem uz v januari tehu

poisonblu
29. dec 2011

@kacena85 bude sa ti pocitat 270 dni za posledne 2 roky...cize aj uz ukoncene DNP v dobe 2 rokov dozadu...

kaculiatko88
29. dec 2011

@poisonblu Tak ja som si platila zo 400 eur rok. Od prvého augusta som si dvihla vymeriavací základ na maximum. 27O dní z maxima by mi malo byť až v apríli. Takže do apríla budem platiť a potom mi to automaticky zanikne a plynie ochraná lehota. Dobre tomu rozumiem?

poisonblu
29. dec 2011

@kacena85 ak si ponechas toto DNP, ktore ti automaticky pada 1.2.2012, tak musis byt do konca januara tehu...ale ak zrusis a zalozis v januari nove, tak ti DNP skonci az v septembri/oktobri a dovtedy mas cas otehu a platis podla stareho..

odporucam ti poriadne precitat mihalov blog aj s prikladmi, lebo vidim, ze nechapes asi 😉
http://blog.etrend.sk/mihalblog/2011/12/15/dobr...

poisonblu
29. dec 2011

@kaculiatko88 ano, ale tym, ze to teraz prerusis a zalozis nove, tak ti 270 dni uplynie s septembri/oktobri (zalezi od datumu noveho poistenia)..ale to je uz na tebe...

kacena85
29. dec 2011

@poisonblu diiki moc citam o 106 😉 , ked oni to tak aj napisu a dojdem tam a aj tak mi povie nieco ine alebo nebude vediet o com vravim. my tu na socke mame strasne zenske. ale no je to aj tak o nicom.lebo ked si fakt zoberes ze niekto to plati dlhsie tak ma smolu proste ked neotehotnie.ale co uz.
idem citat dalej a pojdem to teda odhlasit a nanovo nahlasit a uvidime co bude ak to zase nezmenia

kaculiatko88
29. dec 2011

@poisonblu ďakujem pekne za radu a pomoc. Každý stále rozprava niečo iné. Ale pre istotu budúci týždeň skočím na SP a popýtam sa presne, hlavne na môj prípad. Potom dám vedieť čo mi povedali. A keď sa mi to viac oplatí tak zruším a na novo sa prihlásim. Tak len dúfam, že to potom stihnem využiť keď sa mi predĺži čas.

poisonblu
29. dec 2011

@kacena85 vytlac si mihalov blog a tetuskam to hod na stol :D

@kaculiatko88 to predlzenie by malo platit tak, ako som napisala, kedze sa tak vyjadril sam mihal...je to cierne na bielom na jeho blogu...ja sa tiez spolieham na to...sice ja som si takto predlzila moznost na otehu len o 2 mesiace, niektore kocky si mozu aj o pol roka takto predlzit....

kaculiatko88
29. dec 2011

@poisonblu skočím na SP a potom sa rozhodnem 🙂 🙂

kacena85
29. dec 2011

@poisonblu no docitala som, len nikde nie je napisane, ci sa to tak fakt da, ze ja to v jednom mesiaci zrusim a tiez v januari aj zalozim. cize este raz,ked to zrusim a nahlasim nanovo, budem to platit po starom.ale ako to bude napr s PNkou?vsade citam materska ale ked budem PN tak ked si to dam nanovo tak sa mi to zacne uplatnovat az po tich 270 dnoch nanovo?

anuska30
29. dec 2011

dievcata,rada by som vedela ci neviete co je s usackom79.Dlho som ju tu nevidela.Rada som citala jej prispevky,lebo bola plna optimizmu.Pokial viem,mala ist na dovcu a aj bola tehotna.Drzim jej palce a dufam,ze je u nej vsetko v poriadku.

poisonblu
29. dec 2011

@kacena85 da sa to v jednom mesiaci, mam to priamo od pracovnicky SP, ja som to tak aj urobila...
co sa tyka PN, tak ak mas 270 dni, tak na nu narok mas...ale z noveho nebudes mat 26 tyzdnov nepretrziteho platenia, takze budes mat PN iba minimalnu....az po 26tich tyzdnoch budes mat z toho VZ, z ktoreho si platis

poisonblu
29. dec 2011

@anuska30 usacek o babatko prisla....aj tu niekde o tom pise na fore

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre