Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

anuska30
19. jan 2012

dievcata,tak mne tiez konci pomaly tretia mrcha a zciname.Dufam,ze sa podari a uz to bude ok.

anuska30
19. jan 2012

@monika2712 drzim palce nech je to ok a gratulujem.Rada by som sa ta opytala po kolkatej mrche si otehotnela? Mne teraz konci tretia,tak dufam ze sa zadari.

monika2712
19. jan 2012

@anuska30 no pocitala som to, a od kyrete siesta.. od zaciatku snazenia sa teda tretia. dakujem, dufam, ze to bude oK.

monika2712
19. jan 2012

@hariet dakujem ti velmi pekne.. dufajme ze to dobre dopadne. 😉

lucianak
20. jan 2012

@tinasc Heh, zodpovední.... na počudovanie 🙂

lucianak
20. jan 2012

@kacena85 Nejak ti skáče hore dole tá teplota. Aj si zapisuješ do nejakého kalendárika do grafu? Bolo by to super, lebo takto by si vedela ukázať gyn. a tam by ti povedali, na ktoré dni sa sústrediť.
Waaaaau, šak ty si už ako dlho pn??? "More... pecival" 😀 😀 😀 Ale ak to má pomôcť, tak prečo nie...
takže sa predsa potvrdilo, že z dnp odhlásiť a prihlásiť nanovo, takže pecka, úloha splnená a už nech sa len zadarí, aby sme z toho mohli aj čerpať niečo. Veď sa potom budeme musieť obracať, že?
My sme včera nesexikovali, manžel bol KO, unavený... tak dneska bude náhrada. Heh, ešte nevie, že sa bude musieť snažiť dvojnásobne 😀

lucianak
20. jan 2012

@monika2712 ... jak malé čuniatko 😀 A prsia nevieš odložiť na noc na nočný stolík??? Ráno dáš na miesto a deň sa začne 😀 Aj mne to neskutočne vadilo. A ešte ja veľmi rada spím na bruchu a potom to už vôbec nebolo pohodlné. Ale toto veľmi rada obetujem kvôli zdravému bábu. Už nech sa len podarí...
Už sa ti pomaličky krátia dni do prvého usg. To 6tt budeš potom?

lucianak
20. jan 2012

@poisonblu Ta ty siiiiiiiiiiii... ďaleko??? Veď to už máme v utorok a dnes je piatok. To bude cub i dup. Potom sa ohlááás, že čo si zistila... heh.
A ten mikroskopik, čo máš, to je len na ovu?
Inak ja som tiež zvedavá ako sme dopali my s mužíčkom. Ale netlačím na pílu. Do sexíku sa nehrnieme ako vtedy, ale snažíme ako sa dá 😉

tinasc
20. jan 2012

@lucianak no aj takých poznám, čo by mávli rukou, že to sa stáva a bolo by... a potom by si sa len zhrýzala, že čo by to mohlo byť 😉

kacena85
20. jan 2012

@lucianak preco dvojnasobne?no zapisujem.dnes teplota uz skoro 37.ale mame smolu od rana som u segri.sak som doma tak jej pomozem.myslim teraz segru co 9.1 rodila.priatel robi tak tu budem aj spat.sice sex mohol byt ked uz ide ta ovu ale tak co uz.nebudeme tlacit na to a uvidi sa.
No som uz dlho doma ale ked by ma tie bolesti chytia v robote fuuu
Drzim palce,pekne snazilkujte,ja idem malu pestovat,heh mozno sa to nalepi na mna

monika2712
20. jan 2012

@lucianak no moja, bodaj by sa tie prsia dali odlozit .. grr..ja tiez spavam na bruchu-boku, tak mi dost zavadzaju, no sono mam takto o tyzden, takze to budem 5tt+4, cize koncit 6 tyzden.. ak spravne pocitam.. necakam velmi ze bude daco vidiet, maximalne nejaku machulku dufam ze bude.. ale aby som mohla kludne spavat, chcem to mat za sebou, aspon prvu kontrolu.

poisonblu
20. jan 2012

@lucianak hej, mikroskop je iba na ovu...a sorry, pomylila som sa v datume, az 26.1. cakam menzes, tak vtedy budem testovat...

lucianak
21. jan 2012

@poisonblu Ale niektoré testy sú dosť citlivé a môžeš testnúť už 5 dní po počatí... Ale potom to bude istejšie.
Ja by som mala resp. nemala dostať asi 28.1. tak ja ešte vyčkám do konca mesiaca.

lucianak
21. jan 2012

@kacena85 Preto dvojnásobne, lebo deň predtým sa ulial 😀 Ja si teplotu meriam, ale nezapisujem, nevieš prečo?? Som ja trubka, ale to len tak pre svoju potrebu. Predtým som si zapisovala do grafu, aj kedy sexik bol, ale teraz nie. Len meriam.
A radšej byť doma v takejto situácii, pokiaľ sa nedáš dokopy. Čert ber robotu, hehe
Juuuuj, to musí byť zlaté malinké bábo. Aj ja by som si popestovala, ale najradšej vlastné 😉 Tak snáď do konca roka... 😅

lucianak
21. jan 2012

@monika2712 Noooo, tak to už by malo byť vidieť aspoň takú machuľku ako píšeš. A je tu víkend, to si isto niečo naplánuješ s polovičkou a zbehne ani sa nenazdáš.
Ja budem museiť asi hneď na kontrolu,, keď zistím, že som v tom. Teda aj na hematku, lebo dokina mi to výslovne prikázala. Asi pre tú mojú divnú trombošskú krv, kvôli ktorej ma každý večer uštipne včelička s dávkou 0,3ml fraxiku. Po včerajšku pripisujem + 1 modrina... Ale nevadí, keď toto mi má dopomôcť k donoseniu zdravého mimina, tak nech je modrina aj po každom vpichu.

monika2712
21. jan 2012

@lucianak no vies co, od rana upratujem kuchynu, bolo uz treba za ten vyse rok co tu byvame som este nikdy tolko neumyvala vsetky skrinky, a premiestnovala vsetko, ale mam z toho dobry pocit, lebo konecne mam na vsetko miesto.. dnes je mi vynimocne fajn, ani zle mi nie je, aj som sa konecne po tyzdni vyspala, tak mam kopec energie na upratovanie 😉

kacena85
21. jan 2012

@lucianak no tak dufam,ze to dvojnasobne vyslo.ja teraz vsetko zapisujem.
Uz mam tento tyzden vsetkeho plne zuby.tak dost ze mi spodok strajkuje,tak od vcera ma vpravon boky zase picha.frajer ze ci nahodou slepak.jemina este to by mi chybalo.jaj.ale tak maka som na wc ist problem.skor asi zapcha len.dnes som sa bola prejst.mozno aj za to mi netravi ked sa len povalujem
Neterka je krasna,papa spi papa spi.jaj taka malinka je.ale aspon sa priucum
Pekny vikend prajem

kacena85
21. jan 2012

@monika2712 aoj.tak to je super ked ti je ok.len to neprezen s tym upratovanim.teraz pekne oddychuj

lucianak
21. jan 2012

@monika2712 Tak to je super potom, keď sa cítiš dobre a máš chuť niečo robiť. Aspoň tou prácou zaneprázdniš hlavu, nech nemyslí na mimčo. A aspoň ti skôr zbehne deň. My sme sa akurát vrátili z prechádzky so psom. Veľmi pekne je v KE, tak sme to využili.

lucianak
21. jan 2012

@kacena85 Keď už máš toho plné zuby tento týždeň, tak zajta ešte vydrž a potom sa začne nový týždeň 🙂 jeminky, už nesranduj, že ťa ešte teraz niečo začalo pichať. Už aj tak toho máš dosť s tým, že nemáš ms. Ja som dnes bola na wcku 2x a mám pocit, že eče aspoň raz pojdem 😀 Ja s trávením nemám trable. Akurát si pamätám, že ak som bola tehu, tak som nebola asi 3 či 4 dni na veľkú a to bolo teda čudné.
A ako sa volá neterka? Hmmm, tej sa žije teraz, len jesť a spať....

kacena85
21. jan 2012

@lucianak no sak to ma tak picha vpravo,vies jak uz stresujem nech to nist neni.lebo to uz fakt by ma slahlo.dufam,ze sa to precisti a bude ok.som dnes acidka a activiu nakupila.ale stale citim taky divny pocit.z 😠 blnkot a nic.ved ja tiez vzdy super travenie.frajer sa mi smial,ze chodim aj zanho.
Ked si bola tehu si to mala?noo ze by test spravim,ale az pondelok.inak neviem ci vyrobcovia strajkuju.vsade maju len take pochybne tehu testy.nikde nemaju ten mamatest.ten je dobry.
Asi si spravim zensky caj.este mi napadlo,ci to nemozem mat z tich vsetkych veci co som jedla teraz.caj zensky,uroligicky,vit E,uroval,femibion,tabletky na alergiu.hmmm
Malinka je Lili.

lucianak
22. jan 2012

@kacena85 jeeeej, pekné meno, aj mne sa páči.
Aj ja chodím, ale za sestru. Lebo ona má tiež problémy modelovať v črievkach zbytok potravy do.... 😀 No hej, si pamätám, že asi v 7, či 8tt to bolo... Ja som si naposledy kúpila nejaký rapid clear alebo tak nejako a ten má ukázať už 5 dní po počatí. Predtým som neviem aké mala, ale vyzeralo to ako biele pero s modrým vrchnáčikom. Okolo 4,5eur stál. Ten rapid asi 3 aj dačo a sú tam 2 pásiky testovacie. No ja radšej počkám do konca mesiaca a ak dojde ms, tak ušetrím pásik 😉 Ale radšej by som testla, no nechcem sa plašiť. Dnes som 25dc a bt 36,9. Takže asi pomaly klesá. No uvidíme tak za cca týždeň.

kacena85
22. jan 2012

@lucianak no ja som dnes nemerala, ani som budik nenastavila.kaslem na to.bude ako bude.ak mi to do zajtra neprejde to bolenie dole tak pojdem gynekologovi nech mi da antikoncepciu, lebo ked som tu mala tak ma nic nebolelo, asi mi to nejak hormony vyrovnavalo, nebudem teraz dva tyzdne cakat v bolestiach na hysterku.tak uvidim...este uvidim co test 🙂

lucianak
23. jan 2012

@kacena85 Joooj, tak to ani nehovor, že v bolestiach. Dúfam, že ťa to prejde. A hlavne, že tou hysterkou sa všetko vyrieši. Neviem, ako je to s antikonc., ale ja som mala pravidelný cyklus len počas jej užívania. Inak ach jaj... kedy sa jej zachce.
Ja som včera na nete pozerala ten mamatest, čo si spomínala. Aj nejaké recenzie naňho a asi som ani nenašla žiadne negatívum. Len, že je dobrý, odporúčajú, spoľahlivý a neviem čo. Ja ešte využijem ten, čo mám v šuflíku medzi ponožkami. Snáď sa osvedčí 😀

kacena85
23. jan 2012

@lucianak no chvalabohu to preslo klop klop asi to bolo tymi mojimi crevami.tak sa uvidi co dalej aj ked v podbrusku stale citim take pobolievanie.rano sim robila test a nic.uz buem normalne imunna voci negat.testom.ten mamatest som nikde nenasla v lekarni.ja len kvoli tomu,ze jedna baba tu v teme grafy bt si ho robila a ukazal jej aspon ducha.ostatne nic.asi je citlivejsi.dnes som doma,idem piect kolacik a obed vymyslet.vecer idem opat sestre az do stredy asi,aspon na tu hysterku nemyslim.kedy budes robit test?dufam,ze mrcha nedojde tfuj tfuhufam,se

kacena85
23. jan 2012

@lucianak este k tej mojej teplote,od 9-14.1 som mala 36,9 potom tri dni 36,6-7, od 18 doteraz stale 36.8-9.co myslis?

lucianak
24. jan 2012

@kacena85 Tak všetko so všetkým súvisí, tak možno to boli tie črevá. Ale kto vie, že?? 🙂 Nemôžeš to tak brať, že už si imúnna voči negat tt. Raz to príde, uvidíš. A možno tá histerka to celé vyrieši. A keby si si ten test objednala z netu?? To by ti isto mali poslať. Alebo objednaj aj 5 naraz a nemusíš platiť toľko poštovného 😉
Tak super, že ideš k sestre, aspoň prídeš na iné myšlienky pri Lili.
Ja uvidím do konca mesiaca. Ms by som mala dostať okolo 28.1., tak testnem asi 30., ak nič. Uvidíme. Budem spokojná s akýmkoľvek výsledkom 😎

A tie teploty... podozrivé 🙂 🙂 Ja som mala v júni okolo ovulky ak sme skúšali také...12.6. bola ovu 37° to bol max. ten mesiac, bol aj sexik, aj 4x predtým bol sexik, 13.6. -36,8°, potom 36,9°+ sexik, 36,7° a zrazu hop 37,1°, a potom sa to ťahalo okolo 36,9 a 37°. a test potom o 2 týždne pozitívny som si našla. Tak... žeby maratón mal víťaza??? 😉
Lebo ak náhle vstúpne bt, tak tam asi niečo bude... Ale zatiaľ nestresuj a vydrž aspoň do piatku. A potom testni, oki? Tiež držím palce, potom si píšeme výsledky... 🙂

kacena85
24. jan 2012

@lucianak ahoj,dakujem za info.dnes opat v tom boky picha.nechapem ti.jeden den nic ale akoze citim stale taky tlak vpravom boku a krize ma dost bolia.u segri som do zajtra.dnes jej idem dat potvrdit papiere ku gynek.ma toho isteho co ja.tak ak tam nebude vela ludi tak sa ho spytam na to.vcera som testla a nic.asi ozaj objednam ten mamatest.musim to kuk na nete.a ked mi dojdu az potom testnem.alebo po ceste ku gynek.pozrem v lekarnach.dnes ideme s malinkou prvy krat von
No sak maraton ani extra nebol.ved od soboty hruuza bolesti.od sobotu teda este tej minulej bol sex az stvrtok.potomm som bola u segri a sex vcera.tak ale ktovie pri tych mojich teplotach
Drzim palce nech je tam uz fazulka

lucianak
24. jan 2012

@kacena85 Ďakujem, ale nechcem sa tešiť predčasne ani si namýšľať. No veď koniec týždňa je tu onedlho, tak sa ukáže alebo neukáže tá druhá čiarka 😀
Inak neviem, či sa mi zdalo alebo to bolo fakt. Ked som šla domov z práce, tak z busáku som pozerala na hornád a na takej skalke vo vode stál taký vysoký vták s dlhými nohami. Ale bocian v januári?? Heh, v nedeľu sa ukáže, či to bol bocian alebo niečo iné 🙂
Jeeeej, dneska bude prvá prechádzka? Tak aspoň sa malinká nadýcha čerstvého vzduchu. A sestra je z toho mesta, čo ty, že prejdeš iné lekárne, či nemajú ten test? Ale tie teploty sú fakt zaujímavé, tak nestresujme a vydržme. veď trpezlivosť ruže prináša... v našom prípade by mohla doniesť zdravé bábenko 😉

kacena85
24. jan 2012

@lucianak veru uvidis co test,budem cakat na info.no ja byvam v dedinke pri nitre a sestra v nitre.a teraz ked priatel robi a ja sama doma idem k nej a spim tam 2-3 noci.jej priatel robi mimo sr tak je nam veselsie.druhs segra byva o par ulic dalej.ta ma rocnu sofinku.tak si vies predstavit.babinec.ale je to super
Dnes som teplotu nemerala,nejak ma ten vcerajsi test odradil.dnes som bola dat segre potvrdit papier ku gynekolo.ma toho isteho co ja.tak som sa ho hned popytala co ten moj pravy bok.tak mi dal papier na vysetrenie slepaku,ze pre istotu nech je vsetko ok pred zakrokom.
Akurat ma kamoska zdubka,ze mam po segre tehu veci doma.ale co to mam vyhodit.ako z casti som poverciva,ale ked to schovam niekde myslim,ze to nevadi.segra to nema kam dat.ty co myslis?ma normal.rozladila s tym.
Na to vysetrenie behnem stvrtok rano,ze bud pockam alebo ma objednaju.tak som zvedava.
Zajtra zmeram uz aj ja teplotu.ty si ako na tom od piatku?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre