Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

anuska30
26. jan 2012

@tinasc podla mna su to len povery a vravi sa,ze dopredu by sa nemali kupovat veci a nie ich mat doma.Ja mam 14 rocnu dcerku a za tych 14 rokov som to este ani raz nepocula.Mozno uny kraj,iny mrav 🙂

chrustik1
26. jan 2012

@monika2712 len hlavne nemysli na nič negatívne, viem, že po potrate je to hrozné to čakanie no radšej mysli nato, že je všetko ok. To malinké cíti všetko čo ty, každú radosť, bolesť, obavy... Ja som pri malom bola totálne pokojná, jedine som bola trochu strachoprt aby sa dačo nestalo aby som nespadla a neviem čo. A vieš čo? Peťko je presne taký úplný kluďásko ale dáva si na seba až neuveriteľný pozor, ostatné deti behajú po ihrisku po preliezkach a neviem kade ale Peťko nie, ten si dvakrát premyslí či tam stúpi a ako aby sa mu dačo nestalo. Tak hlavu hore a pozitívnu myseľ 😉

@tweetinka.co presne tak, kyret nieje nič hrozné, na 10 min. ťa uspia a je po tom, ani bolesti potom nebudeš mať, len také mierne ako pred ms a to je nič, aj to len na pár hodín. Ja som sa tiež čistila sama, no ja som šťastie nemala, vyčistila som sa všade okolo okrem toho miesta kde sa to uchytilo, hold moja maternica sa tehotenstva vzdať nechcela, len škoda, že už vlastne žiadne nebolo.. Horšie je práve to prázdno..

kacena85
26. jan 2012

@lucianak ahoj, tak ja som dnes bola ohladom toho slepaku a vsetko ok, ze som asi len nieco zjedla a nesadlo mi to a skor ma to zapieklo, aj ma pochytkal som smiala dr mal zo mna radost. ze si mam dat taku ocistnu dietu, tak som nakupila jogurty acidka, neviem sa ich dojest asi tyzden, vsetko take sladke mliecne.ale vseobecne jem jak sisnuta.nechapem.asi mi to ide na mozog a o chvilu budem jak bublina.
konecneeeee som nasla mamatest, ako pochopis v jednej lekarni hadam z desiatich, aj to v takej ze som ani nedufala, tak som hned dve balenia kupila.
bola som aj u segri troska sme sa presli, pekne slniecko svietilo ale fukal vetrisko hlupy.no dnes teplota 36,4.akoze taku nizku som este nemala asi ani, ale meram inokedy o pol 8 a teraz som skor okolo pol7 .
od zajtra idem segre na dva dni, tak opat budem mat o zabavu postarane, aspon sa nenudim na pnke, chuda druha segra je nestastna, lebo ma tu rocnu malu choru a nemoze prist ani von ist s nami kocikova ale sak o chvilu to prejde a na jar sa mozu obe ukocikovat do bezvedomia 😉

kacena85
26. jan 2012

@tinasc no vravi sa ze by si nemala mat nic doma, ale to skor plati vtedy ked ide o prve tehu, neiem si predstavit co by ine maminy robili s vecami hehe.lebo ja mam dve starsie sestry a aj teraz sestra v januari porodila a hned mi tehu veci nabalila,ze na 🙂.aj ju chapem maju mensi byt a je rada, ze sa jej miesto uvolnilo, ale no vidis zevraj by som to nemala mat doma.
ale si myslim, ze ked to schovam niekde kde to nebudem mat na ociach tak je to ok 😀

kacena85
26. jan 2012

@poisonblu juuuj tak testni a daj vediet....budem sledovat prispevky a silno drzat palceky 😎

kacena85
26. jan 2012

@chrustik1 mna tiez tak vystrasili, lebo ja som mala ist na kyret az v utorok, ale v nedelu som mala strasne bolesti aj som krvacala, tak som sla na pohotovost, hned si ma tam nechali a na rano naplanovali kyret a ja som tiez este nestihla ziadne vysetrenia, pondelok som mala ist na interne.
teraz mam ist na interne aj anesteziologicke, vies si predstavit ako sa tesim. jaj a ten stres ked sa budem muset vytrepat na tu kozu a vseci okolo a jak mi da tu masku...jemine ach nemyslim radsej na to ☹

kacena85
26. jan 2012

@tweetinka.co ahoj je mi luto ze si musela prist sem k nam, zial nenavyberame si, kolko ste sa snazili o babo?ja som bola na kyret minuly rok vo feb.a vyslo nam to tak povediac na prvy sup.len bola vtedy strasna zima, a nejak som prechladla a to uskodilo, este mam aj alergiu tak jedno s druhym, proste cele zle, tiez sme sa velmi tesili
a dr podla mna mohol urobit viac, aj ten moj, dal mi ascorutin tusim(nepamatam presne nazov) a duphaston a ze no uvidime.ked som bola na kyret tak v nemocnici boli baby pomaly v 6tt kvoli udrzaniu, tam boli v klude, dr kazdy den sledovali co sa deje, davali im injekcie, pohoda klidek, ked som to pocula ako sa tam rozpravali az mi do placu bolo, vsetklo take zlate gulate tehu asi rizikove a potom tieto a potom baby s kyretom.no mala som dost ked som videla, ze su tam aj take v takom skorom stadiu tehu
ked dr chce tak sa ta vsetko mozne ale to aby sme si robili diagnozy same a predpisovalie lieky 😒

tinasc
26. jan 2012

@kacena85 určite to bude ok, však ja to mám tiež schované, netreba na to myslieť 🙂

tweetinka.co
26. jan 2012

@kacena85 Kacenka.. tiez ma to netesi.. radsej by som bola veru v teme septembrovky 😒 aktivne sme sa snazili nieco cez pol roka.. ale vlastne.. pocas celeho manzelstvva (ani predtym) som nebrala ziadnu antikoncepciu, ani nic... Ja som v nedelu zacala spinit, v pondelok som si v Trnave hladala lekara (mala som sukromnu v BA...) jeden - ku komu podla obvodu patrim, ma vysmial, ze co tam tak skoro robim.. a objednal na ma dnes (v pondelok bolo skoro, tak ma objednal na stvrtok. pritom prazdna ambulancia, aj cakaren.. no skoda reci). nakoniec ma zobral jeden mily doktorko.. v pondelok predpisal utrogestan.. ale potvrdil, ze je to 6tt a aj bolo vidiet to male cudo takmer 5mm....v pondelok som zacala krvacat.. tak v utorok s malou dusickou... povedal, ze uz to odislo.. ale je tam kusok niecoho.. a ze to skusime zachranit.. 😖 pridali sa tabletky ascorutin.. no a v utorok v noci som videla vo wecku.. tkanivo a uz som citila, ze je koniec.. vcera nemocnica (stale krvacanie).. ale v podstate nic sa nerobilo... len Dr. povedal, ze on tam nic nevidi ☹ .. a ze obvodny ma povedat, co dalej, asi podla HCG.. ale nejak mi je to uz asi aj jedno 😢 😢 😢 malinke to nevrati ☹
Na jednej strane by som sa uz chcela zacat teraz snazilkovat.. na druhej strane.. mam strach.. 😖 na inom fore baby pisali, ze uz v 5tt boli na udrziavacke 🤐 aj ked.. ani tam nie je istota, ze to vyjde..

kacena85
26. jan 2012

@tweetinka.co presne to,ti dr to beru tak,ze no co uz.mne dr co robil sono,ze nic tam nemate dovi.krvi by sa mi nedo sa mi nedorezal.vysla som von a keby nepride priatel tak neviem kolko by som tam sedela.tak.sme si poplakali a ver mi,ze este teraz ked na to spominam slzy v ociach.neprajem to nikomu.je to strasny pocit.zrazu to prazdno.ale neboj bude lepsie,dame sa do poriadku,psychicky aj fyzicky a ked bude telo vediet isto nam aj ten hore dopraje take stastie.mozno to chvilu potrva,ale co uz.ved nie sme stare zenske.
Ja som tiez dr povedala,ze chcem hned druhe a vidis uz prebehol rok.musime byt trpezlive a potom si ti budeme pisat zazitky a davat fotecky.musime verit

chrustik1
26. jan 2012

@tweetinka.co je to hrozné veru čo sa teraz čím ďalej tým viac stáva.. Dr. hovoria, že to je tým, že ženy neskoro rodia, no niesom si tým istá.. Je pravda, že naše mamy v našom veku už mali pomaly odrodené ale ja som mala malého v 26 rokoch, prvé tehotenstvo, ani neviem ako som otehotnela, tehu bezproblémové a teraz bum. Tiež som chcela otehu čím skôr ale asi ešte organizmus nieje nato pripravený. Možno to blokuje aj moja psychika, že na jednej strane síce chcem ale na druhej sa bojím čo ak sa to znova zopakuje.. Inak ty si z TT? Lebo ja odtiaľ pochádzam, teda nie priamo ale z dediny blízko..
@kacena85 ja som si veru tie predoperačné vyšetrenia absolvovala aby mi potom anesteziologička povedala, že to treba kvôli mojej nádche a možnému duseniu sa pod anestézou odložiť tak o týždeň.. Ledva som prišla domov a už som špinila a o tri dni to prišlo. Bolesti sa nedali aspoň v mojom prípade porovnať s tými pôrodnými, tie pôrodné boli viacnásobne horšie ale v konečnom dôsledku boleli menej pretože na konci tých pôrodných bolestí bolo krásne voňavučké bábätko, naše srdiečko. Ale tieto hoci fyzicky boleli menej tak boli omnoho horšie, na konci tých bolestí bolo totiž iba prázdno, donútilo ma to uvedomiť si, že už niesom tehu, že sa nestane zázrak..

tweetinka.co
27. jan 2012

@kacena85 asi si tym preslo vela zien 😢 snazime sa tiez utesovat.. ale ked si spomeniem na vek (v auguste uz 30, mangel 37).. tak kym sa to zasa podari.. tak neviem neviem 😖 Mne prvy krat povedal moj Dr., ze to asi odislo.. a ze je zbytone brat utrogestatn, tak som tam len lezala a tiekli mi slzy.. potom si to rozmyslel.. a ze este to skusime.. nariadil pokoj a klud.. na to na mna nahucal sef..(skoda reci 😔 ) a na dalsi den v nemocnici - oni nic nevidia a ked nevidia vychodzie papiere, tak nemaju ani s cim porovnat.. takze uz nic.. 😒 Teraz uz len cakam na vysledky - pojdem az v utorok na kontrolu.. ci je potrebne cistenie..
Ak by nahodou nebolo potrebne - nevies-te ze ako dlho treba dat pauzu? ci sa mozeme snazit uz vo februari? Po kyrete asi tie tri mesiace by bolo fajn..(ako som tak citala) Kati, od kial si? ako to vsetko zvladas?... rok je dllha doba.. 😒

tweetinka.co
27. jan 2012

@chrustik1 ano.. stava sa to casto.. ale asi ani jedna baba co chce babenko, tak s tym nepocita, ze prave jej sa to stane.. Ked vidim, ze kolko zien nechce deti a ma ich plno... kolke idu na potrat.. my sme uz aj nad adopciou rozmyslali..ale odradzaju nas papierovacky, vybavovacky..ze to nenormalne dlho vsetko trva...
Psychika veru - robi riadnu sarapatu.. Kedy sa to stale Tebe - teda v ktorom tyzdni?Ja byvam v Trnave tusim jeto tretí rok - manzel odtialto pochadza.. Dlho sme byvali v BA..

monika2712
27. jan 2012

@tweetinka.co ahojky, ak nepojdes na kyret, tak staci pockat do prvej menstr.a mozte zacat znova, zalezi ako sa ti spamata cyklus,ale vacsinou je to OK, po kyrete vacsinou tie 2-3 cykle sa odporuca.
Ja som inak cerstva 30tka, presne mesiac, nemam deti, len za sebou tiez jeden kyret po bezplodovom tehu, cakali sme tri mesiace, potom sme sa dalsie tri mesiace snazili a uz som tehu.. zatial neviem sice ci je vsetko OK, ale dufame ze ano. Neboj ono to pride, stara este nie si, su aj starsie zeny, ktore nemaju este deti, hlavne sa netreba vzdavat. 😉 drzim palce nech nemusis na cistenie, lebo tym sa vsetko komplikuje a predlzuje.

kacena85
27. jan 2012

@chrustik1 veru je to strasny pocit.a si zober kolko zien tam ide dobrovolne....vrrrrr.ale olutuju to raz isto.stale bude ten pocit,ze co keby,co ak.a mozni.ale nikto to uz spat nevrati.

tweetinka.co
27. jan 2012

@monika2712 ahojik.. a asi blba otazka.. mozem brat prvu menstruaciu aj teraz co sa krvaca?.. 😨 Gratulujem k tehu 😉 nech vsetko dobre dopadne... v ktorom si?
Mozno "vyhoda" ked zena pride o fazulku je ten, ze ked pride dalsie tehu, ze si viac dava na seba pozor a asi malinkemu da este viac lasky (ak je to teda mozne)
Drzim Ti palecky, nech vsetko dobre dopadne

usacek79
27. jan 2012

@tweetinka.co nie, kyret je nulta menstruacia...

usacek79
27. jan 2012

@monika2712 srdenko, ides dnes na prvu kontrolu? ihned informuj! 😵 straaaasne drzim palce 🙂

monika2712
27. jan 2012

@tweetinka.co nie nemyslim si ze to krvacanie teraz by si mala pocitat ako prvu. maternica sa potrebuje troska zregenerovat, teraz sa ti sice cisti, ale este to nebude uplne ono.

kacena85
27. jan 2012

@tweetinka.co ahoj,ja som z nitry.no zvladam to tak vselijak,vies ako sa hovori slnecno miestami prehanky,burky.rok je veru uz dost.moj problem je hlavne ta ms.rok mi meska.dr uz nevie co so mnou.najprv sme cakali,potom dal antik.a bolo leto takze vsetko som brala tak,ze sak pockame.a najhorsie to bolo na jesen a koniec roka.dr len pozeral co so mnou.objednal ma na hysteroskopiu ale v nemocnici volny termin az vi febr.najhorsie bolo aj to ze sme sa zacali naplno snazit a nic.do toho zle horm.vysledky no krasa.v decembri som bola uplne ko.stale som nad tym dumala,riesila a dokola.uz som sama sebe liezla na nervy.jak psycho.do toho este sviatky.to ma zabilo.segra ma rocnu dcerku.druha toho casu s bruskom a v januari porodila.
Nezavidim doprajem ale proste nerobilo mi to dobre a tie reci od vsetkych co nevedia co sa stalo.a co vy?uz by sa aj patrilo.a na co cakate?vrrrr
Prosim ta ved si mlada baba,moja sestra ma teraz malu v 30 po 3.rokoch snazenia,druha ma rocnu dcerku,ma 33 a 5 rokov sa snazila.a predtym sa jej narodil malinky a o par hod zomrel.kazda ma za sebou svoje,je strasne co tato doba s nami robi
Ako ti napisala monika,zalezi ci bude potrebny kyret.

monika2712
27. jan 2012

@usacek79 no vidim ze si uz odpovedala jej, mala som ist dneska, ale zrusili mi to a este mi aj zmenili gyndu, tak som nastvana,ale co uz.. idem az v stredu buducu.. a nejakej novej na ktoru som necitala moc dobre ohlasy, tak este ju mozno budem menit.. 😒

kacena85
27. jan 2012

@lucianak aoj,vcera taky zachvat smiechu,sli sme vcera domov cez taku dedinku a je tam take jazierko.slnko svietilo,pozeram,vybuch smiechu.drahy zabrdil,ze co sa deje.ukazujem mu na pole a tam. Hadaj co??? bociaaaan.to uz co je totok???

usacek79
27. jan 2012

@monika2712 zmenili ti gyndu?? to ako bez tvojho vedomia? cudne... 😒
no tak ale nevadi, aspon date este babu pokoj par dni 😀 a mozno za odmenu uz ukaze aj srdiecko 😵

lucianak
27. jan 2012

@monika2712 No tak to tam pracujú v tom stredisku. Aj ja by som chcela robiť len dva dni v týždni a poobede. Ale čo už, keď majú taký systém. Dosť náhla zmena, ale je už piatok, víkend zbehne zasa ani sa nenazdáš a už budeš ležať u dokiny a bude ťa pozerať, teda vaše bábo 🙂 Ja som mala ísť na prehliadku, ale už to asi nestihnem v januári. Tak sa objednám v pondelok, uvidíme, na kedy bude mať pre mňa čas.
Skúsim si test urobiť v nedeľu, spolu s manželom skúsime vytiahnuť aj druhú paličku na teste a potomriešim ďalej. Dnes alebo zajtra by som (ne)mala dostať ms. Zatiaľ žiadne príznaky, špinenie, prsia, akurát mám väčší apetít. No nedeľa ukáže pravdu. A už sa dokiny popítam an na tú pn, ak by náhodou...

monika2712
27. jan 2012

@lucianak vies co, on robi aj na kramaroch tusim ten jeden, tak preto.. oni tak pendluju medzi sukromnymi a statnymi vies. ale tomu nechcem ist, skor tomu druhemu co ma dovolenku, len som uz tolko nechcela cakat.

lucianak
27. jan 2012

@kacena85 Jooooj, tak tak to je dobre, že nič sa nenašlo, hádam ani u mňa sa nič nenájde na tej kolono. hehe, predsa si našla testy, super, máš aj do zásoby. Práve, keď už ani nedúfala, že sa ti podarí, tak predsa to vyšlo. Ale to je so všetkým tak. Hlavne netreba stresovať a všetko klapne, ako s tými testami 🙂
A zasa ideš k sestre? Ty sa máš.... tak si to užiiiii. A pn máš takú, že vychádzky môžeš mať hocikedy?

lucianak
27. jan 2012

@kacena85 Čosiiiiiiiiiiiiiiiii??? Fakt, že bocian??? Taký, čo nosí deti? Tak si si mala hneď jedno objednať na október 😀

tweetinka.co
27. jan 2012

@monika2712 dakujem.. aj som si tak myslela.. ze teraz je to blbost.. a nechat vsetkemu trochu cas.. Tebe drzim silno palecky

kacena85
27. jan 2012

@lucianak akurat idem busom xi k nej.no mam pn a vychadzky od 7-18.trak klop klop.dufam,ze nikto nezavita.ale zajtra vecet zas domov ked pojde priatel z roboty.vies aby som ani jeho nezanedbala.pomozem segre navarit a upratat.aj ked v jej pripade sa ani varit nemusi.len dietne.kvoli malej.lebo tiez vsadr pisu mamicka musi mat pestru stravu po porode.to jasne a potom sa niektore cuduju,ze babo stale place a ma koliku.t
Neboj kolono bude ok.vsetko a siiilno myslim na vas nedelu rano tfuj tfuj pre stastie

tweetinka.co
27. jan 2012

@kacena85 ako vidim.. tak si pekne "uzivas".. a polovicka to ako vsetko znasa? Moj je uzasny.. stoji pri mne (so mnou).. neviem si predstavit byt bez neho..
v utorok sa ozvem.. snad sa aspon kyretu vyhnem.. nech sa teda od marca mozeme zasa snazilkovat.. Krasne dni, nech vyjde slniecko 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre