Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
23. apr 2012

@kaculiatko88 no ved hej, tuto sa papa v prvej faze vsetko take bielkovinove ale neviem proste neviem zjest kur.maso len s cottage chease, tak ranaky vecera budu dietne a obed nieco normal ale tiez vela zeleninky ovocia, v tejto prvej sa neje ani ovocie ani zelenina a to ja strasne lubim tak asi som proste bola malo zasobena a prejavilo sa to, tak hadam to pojde aj po mojom :D
kapustu nemozem ja zial

bambi2
23. apr 2012

@stojdulka ono je to v podstate jedno ci zena krvaca alebo nie, aj ked prestane bit srdiecko, je to vlastne potrat. telo by to vypudilo same keby si nesla na kyret.
inak to si aj ja stale hovorim, nech sa stane co sa stane, hlavne, ze sme zdravi.. to zdravie je nezaplatitelne, nenahraditelne a to najcennejsie co mame... a mali by sme sa radovat, ze mame aspon to ked uz nic ine. lebo keby sme mali ine veci ale bez zdravia, bolo by nam to nanic 😖

kaculiatko88
23. apr 2012

@kacena85 jasné ako ty chceš. Mne pomohlo keď som si určila jedalníček a hlavne časy stravovania. A kilečká išli pomaličky dole. A hlavne viac pohybu. Také diéty som sa nikdy nedržala. Je to týranie tela podľa mňa. 🙂 🙂 Ale keď ti to bude vyhovovať tak skús. Budem držať palčeky.

kacena85
23. apr 2012

@kaculiatko88 no hej ja som tiez skor za taku dietu. aj cez leto som tak schudla proste rano len take lahke, obed normalka nieco na olovrat a vecera opat vlocky alebo tiez acidko a tak, a veru uz som sa tri dni nepohla viac ako robota domov zajtra to musim napravit ale dnes nevladzem
moze mat od ovu bolet cely spodok a krize ale straasne?

sabaka
23. apr 2012

@alenkam. @kacena85 @kaculiatko88 no tak ked uz sme pri vahe: ja mam moment. zase moju idealnu vahu 60kg (pri vyske 174), pred 2,5 mes. to bolo este 63. stravujem sa zdravo, dietu nedrzim, ked mam chut na kolacik alebo rezen, tak si tiez dam raz za cas

kaculiatko88
23. apr 2012

@kacena85 tak to ti neviem či môžeš mať také bolesti. Musíš telu hlavne doobeda dať niečo kalorické, aby si mala energiu do večera.

kacena85
23. apr 2012

@sabaka ale ty mas aj pohyb ci ty si to nepisala ze behavas?to dost spravi ja sedim cely den za pc a vidis zase som tu jak cisty psycho zavislak uz to musim obmedzit

kaculiatko88
23. apr 2012

@sabaka na svoju výšku máš super váhu. Ja sa tiež neobmedzujem v jedení. Telo si vyžiada samo čo potrebuje.

kacena85
23. apr 2012

@kaculiatko88 no jo nejako to uz vydumam zienky moje 😀

sabaka
23. apr 2012

@kacena85 ano, ja viac-menej znova pravidelne behavam, aj v praci som uz kolegyne nazhavila, tak je nas viac a tiez robim za pc. je to uplne super - po praci sa jednoducho rovno v robote prezlecieme a ideme si zabehat do krasneho zeleneho parku v blizkosti pracoviska. to cloveka tak nabudi 🙂 fakt aj ked som vystavena, beh mi znova doda energiu. vrele odporucam.

chrustik1
23. apr 2012

@monika2712 noo, ono istotu máš asi až po pôrode, že čo to v tebe rástlo 9 mesiacov, teda ja som to aspoň dosť tak brala 😀 Ale nie, ak ti viacerí lekári povedia ten istý názor tak asi to tak bude. Ja som bola len taká zvedavá na prvý odhad, je to skoro to mi je jasné a pri dievčatku to nikdy vraj nieje na 100%, ale osobne mi je fakt absolúútne jedno čo to bude, hlavne nech ho donosím do konca a nech je bábatinko zdravé.

@lucianak jej veru ja sa tiež veeľmi teším, ani nevieš aký kameň mi spadol zo srdca keď mi povedala, že je všetko ok a hlavne tá placenta. Ale verím, že ty sa zajtra dozvieš tiež také krásne správy a tiež budeš vidieť svoj pokladík ako v tebe robí kotrmelce 🙂 Ja som prestala brať femibion, dr. vravela, že netreba ak mám pestrú stravu, už aj nevoľnosti ustupujú, ak by mi dačo chýbalo tak telo si zapýta. Takže som dobrala tú 800vku a už neberiem. Teraz už bude aj zeleninka čerstvá tak aj odtiaľ vitamínky dočerpám. Som zvedavá či ti ešte povie, že máš brať ten dufík či nie, ale možno už ani nie, veď pomaly ti končí prvý trimester 🙂

chrustik1
23. apr 2012

@kacena85 myslím, že ty si tak krásne pozitívne naladená, že ono to príde čo najskôr 😵

kacena85
23. apr 2012

@sabaka nooo aj mna si nazhavila :D viacej ako drahy vecer asi aj 😀 😀 😀 zas ta moja sibnuta povaha no inak veru to musi byt parada my mame vedla prace fitko tam som bola parkrat na jumping neskutocne skvele to je ale no neviem ci je to dobre ked sa snazime o tehu a nedaleko je rieka, jediena ze by sme chodili s priatelom ked naraz robime lebo potom nepojdem hadam busom taka spotena fajne 😀

kacena85
23. apr 2012

@chrustik1 som som riadne odkedy ms dorazila som tomu nechcela verit a odvtedy verim na zazraky a dufam, ze dalsi bude onedlho, minuly cyklus som nasla duchov na teste no uz som tesila a nakoniec ms dosla fnuk ale tak zevraj po biotehu sa zvykne zadarit tak haaadam 😵

kaculiatko88
23. apr 2012

@kacena85 no a pohyb ti len prospeje ... a v pohodičke môžeš začať cvičiť aj keď chcete tehu. Ja som chodila na Zumbu a prestala som až neskôr od kedy večer mám žalúdok naopak.

kacena85
23. apr 2012

@kaculiatko88 no bola som parkrat na jumping ale to sa mi zda moc take natriasanie pre mna ked chcem byt tehu tak skusim behat aj drahy chcel tak nieco musime vydumat 😉

kaculiatko88
23. apr 2012

@kacena85 kým ti nebude meškať tak cvič, behaj. Prídeš na iné myšlienky, dáš telu šťavu a ani sa nenazdáš a bude to tu. Pozri na mňa. Myslela som na niečo iné. A šup bolo to tu.

chrustik1
23. apr 2012

@kacena85 tomu verím, nemala som síce biotehu (resp. neviem o ňom keďže ja som vždy testovala keď som myslela, že môžem byť tehu a teda až po vymeškaní) ale ono sa hovorí, že aj po kyrete je maternica akoby pohnojená a asi každá kočka čo tu otehu tak do polroka po kyrete - Monika, Lucka, ja isto tiež a veeeľa veeľa ďalších sme toho dôkazom 😉

kacena85
23. apr 2012

@chrustik1 no ved hej len ked ja som na tu moju mrchanu tolko cakala sa mi to pokafralo, mavala som tak 28-30 dc cyklus tak som testla na 28 ci naaahodou a bol duch a na 34 dosla mrcha nevadi, trosku som bola jeden taka nijaka ale ideme daleeeej a isto to vyjde 😵

sabaka
23. apr 2012

@kacena85 behanie je vyborna vec 🙂 a prestanem, az ked budem vediet, ze som tehu ale aj to len na 2-3 mesiace. v juni ma caka beh zien na 5 km, tak sa tesim a pripravujem pomalicky

kacena85
23. apr 2012

@sabaka nooo ja lubim behat tiez len taaa kondicka ko no musim nieco zacat aspon aj ked dufam, ze nie nadlho :D

chrustik1
23. apr 2012

@kacena85 neviem teda ako telo reaguje na ms po roku od kyretu ale normálne tie ms po kyrete bývajú také rozhádzané. Musí sa spamätať maternica, hormóny, psychika... Ja som tiež mala divoké cykly po kyrete, hneď ako som prestala špiniť prišla ovulka (akoby telo kyret ani nebralo do úvahy, prišla normálne ako chodila od toho kedy sa mi telo čistilo samé), potom dva anovulačné cykly (akoby si až vtedy telo uvedomilo, že tam bol kyret) a potom ovulka kooonečne prišla aj keď bez hlienu aj keď s omeškaním ale prišla a ms už potom nie. Ale tebe sa predsa len asi telo musí s tým všetkým vyrovnať veď celý rok akoby ani maternica ani hormóny nevedeli čo majú robiť. Uvidíš oni sa spamätajú, len im daj čas. Čo som Vás tu čítala tak cykly máš krásne s ovulkou, možno ešte maternica nieje z toho všetkého spamätaná, daj jej čas, ona najlepšie vie kedy je pripravená prijať nové tehu. A potom ak to tehu predtým aj chcela prijať, no nebolo niečo ok lepšie ak to skončilo tak ako skončilo, horšie by bolo ak by si dopadla ako ja či Monika plod by vznikol a zanikol rýchlo po svojom vzniku a musela by si sa spamätávať z ďalšieho potratu, to by sa ťažko zvládalo každej z nás, to mi ver!

kacena85
23. apr 2012

@chrustik1 dakujem pekne si to napisala veru, ja som to tiez tak zobrala ze radsej takto ako keby mam ist opat na cistenie a vsetko odznova radsej si pockam aaaaaaaaaaale nie dlho 😀 😀 😀 hej ovu zatial bola aj teploty hore aj hlien aj vsetko mozne si davam aj papam tak hadam to vyjde coskoro

Babuleeeeeeeeeeee videli ste tu predpoved pocasia, ze nad 20 a v nedelu 29!!!!!!!!!!!!!!§ sak mozme uz aj pomaly opalovat tie biele telaaaa hehe teda aspon to moje no akuu radost z toho mam

chrustik1
23. apr 2012

@kacena85 ja ťa chápem úplne to mi ver, tiež som chcela byť tehu čím skôr ale fakt treba nechať nech sa spamätá aj telo aj duša. Tebe sa dušička spamätala v deň ako nabehla ms takže telo sa teraz už isto spamätalo a ďalšia ms už jednoducho nepríde, dúfam, že si sa s ňou rozlúčila 😉
Jaj nikdy by som nepovedala, že budem takto čakať ako tehula na tieto teploty ako na spasenie ale fakt čakám, straašne sa teším už len z tej predpovede, ešte keď to vyjde tak sa budem tešiť trojnásobne! 😀

kacena85
23. apr 2012

@chrustik1 hej hej mna to ubijalo ze to tolko trvalo ale uz je dobre, mne sa strasne lubia tehu v lete aj jaaa cem leto stihnut heheh

stojdulka
23. apr 2012

@sabaka neviem prečo mi v nemocnici nedali, až teraz no poctivo vyberiem, ja som mala v nemocke vlastnú izbu, takže som so svojim trápením ostala sama, ale zasa som sa nemusela pred nikým skrývať ked na mna prišla slabá chvíľka...a s tou pani máš pravdu, ked človek vidí také trápenie, uvedomí si že sám vlastne ešte dobre obišiel, ono vlastne každá choroba je nespravodlivá...kto si zaslúži trpieť

sabaka
23. apr 2012

@kacena85 hejj ze 28-29 stupnov! vitamin D slniecko, vhodne na spravne uhniezdovanie 😀 😀

kacena85
23. apr 2012

@sabaka mne tiez napadol ten vitamiin, ok rano sa hlasim a hadzem aj graf konecne som doma 😀

kacena85
24. apr 2012

@sabaka nooo tak este staaale cakam uz ma to zacinajedovat 😠
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/kacena85/gra...

anuska30
24. apr 2012

ahojte dievcata.Rada by som vedela kolko vam trvalo kym ste po kyrete otehotneli. My sme sa zacali snazit v jJanuari a este nic.Cize 4.mesiace.Som z toho na prasky. Uzivam druhe balenie FEMIBION 800-pomohol vam otehotniet? Teraz pred ovulku si davam vecer namocit 2PL lanovych semienok do 1,5 dcl vody a rano spapam a vodu vypijem.Zacala som to 1x krat,pomaha to na ovul.hlien,ma s tym niektora skusenosti? Ja som potratila v oktobri 2011 v 8tt/nebilo srdiecko/ prajem pekny den

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre