Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

odrik
14. máj 2011

@lenkasop
Dakujem Ti, mne to tu vsetko tiez strasne pomaha. Asi by som sa bola zblaznila, ked som sa minulu sobotu dozvedela, ze nam babatko v brusku nerastie. Tu ma zienky velmi podporili a povzbudili. A zistila som, ze nie som sama. Som vam vsetkym za to velmi vdacna! Tak nech uz mame vsetky len STASTIE! 🙂

lenkasop
14. máj 2011

Máš pravdu,človek to lepšie zvláda,keď vie že nie je sám. Zvládneme to. 😉 😉

odrik...ideš aj ty na vyšetrenia?

odrik
14. máj 2011

@lenkasop
Pokladik, neviem. Este mi pan doktor nic nepovedal, ked som sa pytala, kedy mam prist na kontrolu po kyretazi, povedal, ze ked nebude treba, ani nemusim, a ze ma o 2 mesiace caka opat tehulku!!! No nie je zlaty?! Ale urcite tam pojdem, pretoze sme v tomto strese zabudli, ze mam aj preventivku a vsetko sa popytam! Potom Ti dam vediet a budem cakat info aj od Teba, drzkaj sa v urorok!!!

lenkasop
14. máj 2011

Dúfam, že v utorok mi povie lepšie správy ako naposledy ☹
Tak to máš zlatého doktora, takže sa už môžete po prvej mrche snažiť 😉 ,tak to držím palčeky nech to vyjde 😀 😀 Pekný večer

odrik
14. máj 2011

@lenkasop
Aj Tebe pekny vecer a dobru noc!!! Budeme si drzat palceky!!!

moncici
15. máj 2011

@odrik Ahoj moja zlatá už trošku hej a konečne po bessených nociach som spala čo mi velmi pomohlo ,a bola za mnou kamarátka a muž mi doniesol plno ovocia taký je chudáčik zlatý a kupil mi male srdiečko zlaté aby sme nezabudli že mame niekde aj také malinké a ja som zapálila sviečku za všetky detičky aj tie nenarodené,zajtra pôjdem trošku do práce lebo by som stále mala smutné myšlienky ja aj tak v robote sedím a aspon budem pri mužovi a pomaličky robiť papiere ,ja mamičku nemám zomrela mi ked som bola mala mam len babku ktorá je velmi dobrá malý 18 ročný je teraz pri nej ale dakujem ti a som rada že ti je dobre a dúfam že niekde tie naše babatka už čakajú na cestu k nam je to ako v rozprávke ale snívať človek musí ináč by nežil peknu aj ked upršanú nedelu

vavrenka
15. máj 2011

@lenkasop ahojcek, nahodou som uvidela tvoj prispevok a neda mi ta trosku nepovzbudit. ja som po 2 potrartoch a teraz uz s malou babulkou finisujeme do zaveru 😉 , velmi vela kockam, co si opakovane preslo stratou babatka, zsitili vrodenu trombofiliu, ktora sposobuje prave potraty.. a uz su bud maminami, alebo stastne tehotne. 🙂 samozrejme, ze si denne musime pichat injekcie na riedenie krvi, brat kopec vitaminov, chodit na hematokontroly atd.. ale to je nic 😉...
aj tu na MK je diskusia na temu trombofilie, skoro vsetky kocky su tam po potratoch aj opakovanych,,
drzim palce, nech ti najdu pricinu a o chvilku budes mat opat babatko, ktore donosis!!!! 😵 😵 😵

usjak
15. máj 2011

@myskahryzka333 nic si nevycitaj, urcite to nie je tvoja chyba.. viem co prezivas, tiez som dni noci rozmyslala co som spravila zle, ci by sa to nestalo keby som nieco spravila inac.. pricina ostala nevysvetlena, mozno naozaj by malicke nebolo zdrave.. mne ani na vysetreniach na endokrinologii a hematologii nic nezistili.. asi to tak jednoducho malo byt. Treba mysliet pozitivne, zamerat sa na buducnost, prajem ti aj vsetkym ostatnym coskoro v brusku zdrave babatko. chcem vas vsetky povzbudit, tiez som si tym presla a som opat tehotna a verim ze tentokrat bude vsetko v poriadku.

odrik
15. máj 2011

@moncici
Tak sa uprimne tesim, ze aspon trosku je lepsie. Ja cez den celkom dobre, ale v noci este placem. Ja sa tiez zajtra chystam do prace, som logopedka a deti v praci ma potrebuju. Nebudem este pracovat vela, ale aspon na chvilu zmenim prostredie. Aj mne manzel kupil "bolestne" a zajtra ideme vsetci traja kupovat darcek pre nasho Šimonka, lebo 23.5. bude mat 11 rokov. Velmi sa na to tesim, u nas to je taky rodinny ritual, ze chodime po obchodikoch a Šimonko si vyberie, co si prosi, dame to pekne zabalit, a potom unaveni si dame niekde dobru veceru. Musime sa este vela pretvarovat, Ty aj ja, ale dufam, ze bude len lepsie a lepsie. Nasi mali anjelikovia nas teraz budu ochranovat! A ked som smutna, Šimonko sa ma s humorom a laskou opyta:" Mami, ja Ti nestacim?" , tak sa musim usmiat. Tak sa drzkaj, zlato moje a dame si vediet co a ako! Pekny den!!! Mysliiiiiiim!!!!!

odrik
15. máj 2011

@usjak
Velmi pekne Ti dakujeme za podporu a hlavne povzbudenie!!! A zo srdca Ti prajem, aby uz bolo vsetko v poriadku, velmi sa tesim s Tebou!!! Si zlata, ze si nam napisala, lebo smutku a utrpenia je v tejto teme az,az!!! A tak Ti straaaaasne drzim palce! Daj priebezne o sebe vediet, budem sa tesit!!! Krasny den!

lenkasop
15. máj 2011

vavrenka...ďakujem za povzbudenie,aj velvet mi vravela o tejto téme, určite sa tam mrknem a poberiem nejaké rady od vás skúsených ( ak mi to potvrdia, ale si myslím, že to tak bude a nejaká mutácia sa objaví ☹ ). Dúfam,že čoskoro sa už budem vytešovať aj ja a aj tie injekcie snáď zvládnem, budem musieť. 😉

odrik.... máš pravdu,cez deň to ide, v noci je to horšie, ale vidina úspechu ma drží nad vodou. Máte peknú tradíciu, to je super. Moja malá chce auto Bleskový Mcqueen ( či ako sa to píše ).

Kočky hore hlavu a pekne za našim snom 🙂 Zvládneme to.

odrik
15. máj 2011

@lenkasop
Krasny den! Dakujem! No to je mile, tak sa budete hrat s autickom, no a co! Nas Šimonko sa ako malinky rad hraval s babikami este po mne a vozili sme ich v buginke. A strasne rad sa hraval na obchod. Tak len pekne auticko kupte a vela zabavy!!! Drz sa moja!!!

usjak
15. máj 2011

@odrik dakujem pekne.. mne pomohlo zamerat sa na ine myslienky, stretnut sa s ludmi ktori netusili co sa stalo, teda sme sa o tom nerozpravali a ani som im to nechcela povedat, nebola som dlho na pn, zacala pracovat, viac sa hybat, hrat bedminton, chodili sme na vylety.. tiez som sa snazila vybavit vysetrenia, ktore by mi pomohli zistit co bolo pricinou, co sa mi nepodarilo, ale aspon som sa uistila ze zdravotne to vyzera tak ze som v poriadku... moja maminka napr dvakrat potratila a ma tri zdrave deti, to mi stale pripomina moja hematologicka, ktora je velmi zlata a aj koli tomu mi spravila nejake zakladne vysetrenia, ci to nie je geneticky.. a teraz ma castejsie sleduje... tak este raz vela sil a stastia na ceste za novym zaciatkom!

odrik
15. máj 2011

@usjak
Dakujem ti velmi pekne!!! Nas anjelik je v nebicku len od tohto piatku, ale kedze zdravotne sa citim dobre a mam milu pracu, zajtra sa chystam do prace. Aspon na par hodin. Lebo ked zostanem sama doma, to vobec nebude dobre!!! Ja tancujem hip-hop pre "starsie osobky", kedze uz mam 38 rokov, a tak sa chcem cim skor vratit na treningy a medzi dievcatami trosku pozabudnut a pookriat. No a samozrejme sa budem pytat na vysetrenia, ktore by nam pomohli nabuduce predist takejto bolesti na dusi. I ked nemam uz vela casu, snad sa to este raz podari! Verim!!! Drz sa, vela oddychuj, mysli na same krasne veci!!!

odrik
15. máj 2011

@barakr
No zlatinko, ja si myslim, ze nic neovplyvnime. Do prirody my nijako zasiahnut nemozme. Ále, my si mozme pomoct, ale i uskodit svojou vlastnou psychikpu. Co je dane, aj tak nijako nezmenime!!! Ja viem, ze sa to lahko vravi: "Mysli pozitivne!" Priznam sa, ani mne to moc neslo! Ale velmi som sa snazila, a i ked to tentoraz nevyslo, viem, ze som sa snazila z celych sil a viac som urobit nemohla! Urobila som vsetko. Nefajcim, nepijem alkohol, snazim sa zlatou strednou cestou stravovat, sportujem, nemam tazku pracu, babatko bolo planovane, velmi chcene, tesili sme sa na neho a verili sme, ze vsetko bude OK. No povedz, co este ine som mohla robit!? Takto si nic nevycitame, nemozeme za to, co sa stalo! A to je dolezite si povedat!!! No jedine, ze je som v minulych zivotoch "neposluchala!" A s tym nic nenarobim, kedze si tie minule zivoty nepamatam 🙂!!! Tak usmev na Tvoju tvaricku posielam 🙂 a vela stastia prajem!!!!! Zo srdiecka!

barakr
15. máj 2011

dakujem,ved uz iba tri dni a bude!

mamilia
16. máj 2011

@vavrenka ahoj presne aj mja ten problem s krvickou... ☹ v decemri pred vianocami sme prisli o babenko ....potom mi zistili s krvickou a doteraz sa nam zatial nepodarilo byt tehu.... 😒 tak ale ..... snaaad tento mesiac....veu tiez si hovorim pichanie injekcii a papat vitaminky...to je najmenej....
Kedy si musela ist na hematologiu.??? hned ako ste zistili ze si tehu...??? Lebo ja sa bojim ze to nestihneme s injekciami .... JA uz jednu bamblku mam.....v juli bude mat 3 rocky 😅
Vsetkym babulkam prajem veeela psychyckej pohody ta je najdvolizetesia.... 😎

vavrenka
16. máj 2011

@mamilia ja som to mala take divne, menila som v 14tt gynekologicku, lebo som nebola s nou spokojna, a novy doki ostal v soku, ze mi nedala spravit tie vysetrenia, tak ma na ne poslal, ale vysledky prisli az v mojom 29tt, tak dlho to trvalo(!!), hned ma vzali na hematologiu a tam na mna pozerali ako na zazrak, ze som to s mojimi mutaciami dotiahla bez injekcii a listovky az do takeho tyzdna. takze picham od 29tt a denne dakujem Bohu, ze sa malickej nic nestalo a je ziva a zdrava..
niekedy to otehotnenie nejako nejde.. mam kamosku, nemohli otehotniet vyse dvoch rokov (partner mal problemy), ptotm zrazu bum, cakala male a vzapati on prisla ☹ ale potom zas otehotnela a to uz vyzera velmi dobre.. proste vyse dva roky intenzivneho cieleneho sexu a nic, a potom zrazu - dvakrat po sebe, ani nevedeli pomaly ako...
neboj, urcite otehotnies. tvoja babulka je dokazom toho, ze ti to ide 😉.. a zavisi ake mas mutacie. ak mas leidena, mala by si si pichat co najskor, a tiez je trosku rozdiel medzi hetorozyg. a monozyg.. niektore kocky si picahju od ovulky a ine od chvile, co zistili, ze su tehu, tak si utekali dat predpisat na hematku, este viem, ze pri MTHFR je velmi dolezite napchavat sa dlhodobo, este pred otehotnenim k. listovou s Bkomplexom a urcite hned ist na hematku..
este su dalsie mutacie, take neprijemne, tam uplne presne neviem, ako to je so zacatim pichania si...

azalka22
16. máj 2011

ahojte dievcata, chcem sa opytat za tie vysetrenia na ktore by nas mali potom poslat.
co vam vraveli dr? moja mi povedala, ze ma posle aj s mm na genetiku. co este by bolo dobre absolvovat? ake mate skusenosti?

mirka321
16. máj 2011

@azalka22 ahoj
určite treba absolvovať aj hematológiu

mamilia
16. máj 2011

@vavrenka dakujem ti pekne za odpoved an o mam to MTHFR ( A1298C) HETEROZYGOT ... tento tyzdenaj tak idem na kontrolu s krvickou ...nedostatok zeleza...a tak poviem obvodnej nech ma tam posle.... kys..listovu papam aj B-cko ale len nieco cez tyzden......od potratu teda odkedy mi to zistili mi krvacaju dasna.... 😒
Hej viem ze otehotniem teda dufam ... lebo mam aj ine diagnozy...mam len jeden vajecnik operovali ma 2006 a aj stitna zlaza nefunguje ako ma...liecim sa na nu od r 1999...vrrrrr ....tak co uz zivot nikdy nebol lahky.... ☹
TAk ale som rada ze prisli na to ...injekcii sa nebojim tak to bude v pohode....🙂)
A tak teraz si na rizikovom ..,,,?? A kazdy mesiac chodis na Hemat..???

vavrenka
16. máj 2011

@mamilia hej, bola som na rizikovom, uz som ododneska na MD 🙂 , ja ma este k tomu zapal krcka, ktoreho sa nejako neviem zbavit, v 20 tt som z toho zacala spinit.. takze nervy v kybli, tiez tu blbu anemiu a tak...ale clovek si zvykne, hlavne ze je babo v poriadku... ty mas hypofunkciu stit. zlazy, ci hyper?

lenkasop
16. máj 2011

Zajtra idem na kontrolu a snáď potom budem aspoň trošku múdrejšia a kolobeh vyšetrení pred sebou 🙂

mamilia
16. máj 2011

nooo tusim je to hypo ...neprodukuje hormony... a tak aj ty mas toho dost... ☹ zapal krcka?? tak ani to nie je sranda.... 😒 presne ako pises... hlavne nech je babenko v poriadku...tak pomalinky to uz mas za sebou a malnke babenko pri sebe ... 🙂 🙂 🙂

shania31
17. máj 2011

@azalka22
ahoj, aj tzv. reprodukcna imunologia sa odporuca- ci uz pri problemoch s otehotnenim, ale aj po potratoch -ale nepotesim Ta, pretoze komplet testy na Slovensku bohuzial nikde nerobia - ja som to absolvovala v Prahe a samozrejme sa za to dost plati 🙄

lenkasop
17. máj 2011

Odrik.... dnes som bola na kontrole ☹ na histológii nič nenašli, všetko bolo Ok ??? 😢 😢 Myslela som si, že to zvládnem, ale som opät ako na začiatku, plačem ako blbá Takže ma čaká hematológia 30.5 - až !!!!
U lekára som sa normálne klepala ako ratlík, horor 😢
Dúfam, že ty si na tom lepšie

odrik
17. máj 2011

@lenkasop
Joj, poklad! To ma mrzi, ale na druhej strane je dobre, ze jedna zla vec sa vylucila! Len prosim neplac, ved sa to vyriesi!!! A mozno to bola len strasne zla nahoda, ja uz si tiez hovorim, ze ci ta Fukusima v Japonsku nerobi taketo zle veci alebo co uz to moze byt?! Clovek hlada a hlada priciny a nakoniec mozno nemame vobec ziadny problem!!! Ja som zacala pomalicky chodit na par hodin do prace, ale nejako mi to nerobi dobre. Zacalo ma pobolievat podbrusko, tak asi este polavim! Srdiecko ma este boli velmi. Ja tiez kazdu chvilu, hlavne ked som sama, placem. Mam studene ruky, casto ma chyti triaska. Tak som dnes sla na cintorin zapalit ockovi a poprosila som ho, nech sa o mojho, ale aj ostatnych anjelkov tam hore, dobre postara!!! Aby oni zasa mohli chranit nas!!! Neboj 30.5. je tu hned a uz zasa budes vefiet viac!!! Myslim na Teda, stale si hovor:"Jedno krasne a zdrave dietatko mam!" Pa

shania31
17. máj 2011

@lenkasop
histologia objasni max 5% potratov.......ale bohuzial vacsina z nas tu pricinu "preco sa to stalo" nepozna
je toho v dnesnej dobe strasne vela....mne povedal doktor, ze pred 8 rokmi mali 1 MA za mesiac, teraz maju 1 MA za den...... 🙄

vierka0
17. máj 2011

@lenkasop neviem sice, co na hematologii ti budu vysetrovat, ale vysledky na trombofilne stavy, ktore sa zvyknu vysetrovat po potratoch, byvaju az po niekolkych tyzdnoch po odberoch..ci uz si na odbery bola?

vierka0
17. máj 2011

@shania31 niekde v zahranici sa dokonca ani ta histologia nerobi..ako som pocula napriklad v UK, alebo v irsku je uplne od veci ta starostlivost do toho 4-5 mesiaca tehotenstva..ziadny duphaston, nemocnica, nic take..jedna baba z inej diskusie spinila, dala si poslat duphaston zo slovenska, lebo tam jej nikto nemal snahu pomoct, na vsetko hovorili, ze to je normalne a ked to ma potratit, tak potrati..no otras

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre