Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
20. dec 2011

@poisonblu Aj ja mám takéto plány s PN. Že najprv by ma vypísal obvodný dr, potom prejdem ku gyn (zrejme asi na rizikové) tak do mesiaca 😀 a pak rovno na MD...
Juuuuuuuuuj, to by bola rozbuška... veľmi by mi to bodlo.

bambi2
20. dec 2011

@lucianak ja sa necham prekvapit.. Aj ked viem, ze v januari alebo februari bude posledny krat..;o)

poisonblu
20. dec 2011

@lucianak no dufam, ze vie...asi si kupim nieco prirodne na riedenie krvi - cajik alebo co..som sa radila v prispevku o trombofilii

poisonblu
20. dec 2011

@lucianak no ja ked sa vratim do prace (nahodou), tak bud ma bude sef deptat dalej a sediet na mne, alebo dam vypoved...no skor to druhe....boze, dufam, ze v januari otehotniem a potom to uz vsetko bude hadam lahsie 🙂

lucianak
20. dec 2011

@bambi2 Ani ja by som takým niečím nepohrdla, to mi ver 😉

tinasc
20. dec 2011

@lucianak a ako sa teraz cítiš po tom prednisone?

lucianak
20. dec 2011

@poisonblu Určite je aj niečo prírodné na to a určite aj príjemnejšie ako fraxik.
Ja by som tiež najradšej čím skor otehotnela, lebo začínam mať toho dosť v robote. Vkuse buzerácie, aj keď sa snažím. Proste ma vytáča už len to, že sa ozve na moju adresu.

bambi2
20. dec 2011

@lucianak ja cakam teraz mrchu.. A potom ideme na vec.. Ked sa podari podari. Ked nie tak sa bude pracovat dalej. Ale to by bol fakt zazrak keby to vyslo tak ako jonas vypocital.. no ved skusime aj aj pred ovulkou.. Uvidime co vyjde :o ale ja mu moc neverim

lucianak
20. dec 2011

@tinasc Žiadne extra zmeny som na sebe nespozorovala. Jem ako predtým, možno trošku menej, váha ostala rovnaká, tvár tiež, žiadny pavúčí syndróm našťastie sa neobjavil🙂 Teraz ho beriem ´dalej, ale už len 2,5mg. zdá sa mi, že ho budem postupne vysadzovať, lebo sa mi marí, že také niečo vravela dr. Lebo hneď nemôže, aby sa nepošahali nadobličky.

lucianak
20. dec 2011

@bambi2 Tak sa držia päste. Neviem, či by som sa spoliehala na Jonáša, asi skôr na seba a svoje pocity, aj keď ja nemám šajny, kedy ovulujem. A nechcem sa stresovať meraním BT, či ovu testmi.

tinasc
20. dec 2011

@lucianak no mne bolo povedané, že ak otehotniem, tak samozrejme budem brať nižšiu dávku ale do 12tt 😉

lucianak
20. dec 2011

@tinasc Ja si veľmi nepamätám, čo mi vravela, lebo som bola mimo, ak spomenula fraxík 😖 Ale čo som jej volala, tak hneď prvá otázka od nej bola, či mám dobré správy 🙂 Zlatáááá.... A vraj dúfa, že sa čoskoro zastavím na ambulke, lebo v papieroch mám napísané: kontrola po potvrdení gravidity. Tak snáď jej splním želanie. Nerada by som ju totiž sklamala 😀

bambi2
20. dec 2011

@lucianak ja si ovulku viem odsledovat, tak to je uz dost velka sanca na otehu.. Aj teraz nam to tak klaplo tak som presvedcena, ze to klapne aj teraz tak..

poisonblu
20. dec 2011

@lucianak jj, mame to tazke v tej praci aj v tom osobnom zivote..ja mam niekedy pocit, ze sa na mna asi boh za nieco hneva, ked mam takuto smolu v zivote...☹

tinasc
20. dec 2011

@lucianak určite áno 🙂

lucianak
20. dec 2011

@bambi2 Ak to už máš takto 2x odskúšané, tak nevidím dôvod, prečo by to takto nemalo byť aj po tretí raz.

lucianak
20. dec 2011

@poisonblu No teda, to je fakt. Aj niekedy sa tak zamyslím, či som niekomu ozaj nejako vážne ublížila, ale zatiaľ som na nič takého neprišla.

lucianak
20. dec 2011

@tinasc Snažím sa každému vychádzať v ústrety. Ale kedy tehu výjde v ústrety mne???

tinasc
20. dec 2011

@lucianak určite čoskoro 🙂

lucianak
20. dec 2011

@tinasc Amen 😀

poisonblu
20. dec 2011

@lucianak ja som minule bola sama doma, manzel mal nocnu a uz som lezala v posteli a zrazu na mna taky smutok az som sa rozplakala...v poslednej dobe som dost citliva, lebo neviem co bude...asi som urobila hlupost, ze som isla na PN, kedze teraz mi ten sef robi problemy a ked mi skonci pn, tak zostanem nezamestnana, no neviem co s nami bude...☹ uz nech je rok 2012 a // na teste

lucianak
20. dec 2011

@poisonblu Podľa mňa si urobila dobre. ja by som tiež takto postupovala. Vlastne aj na 90% budem. Ešte aj teraz ťa otravuje, ak si doma???
Bolo by to úžasné, ak by nám prešiel vláčik po teste a to čím skôr, lebo už nejako mešká 😉

kacena85
20. dec 2011

@lucianak tak to ta uplne chapem po tom vsetkom.mne bolo tak tiez vcera ci kedy som naposledy test robila.vzdy tak v kutiku dufam a nic.ja som inak na vsetko taka hrrrr.ked nieco chcem tak teraz hned.pri tomto sa asi naucim trpezlivosti.pn je teraz super.bodne to.uplne som vypla.pomaly vypekam.pijem cajiky.vecer robim obklady.alebo naparujem.upracem pomaly.darceky som konecne dobalila.od piatka budem chystat vian.papanicu.sice ideme k madim ale chcem aj nam nachystat a prvy sv.vianocny prelenosime.
Predtym som mala menzes uplne ok,merala som tyzden.skusim odmerat od zajtra.od vcera by som mala mat plodne dni tak by som mala mat vyssiu teplotu?
A segra mi dala tabletky profertilpre priatela.segra je tehu mozno im aj to pomohlo.snazili sa viac ako rok
Tak snad to aj nam vyjde juuuj

poisonblu
20. dec 2011

@lucianak nie, teraz nie...len som takto prisla o cast vyplaty a vianocnu odmenu...co uz no...ja si poradim aj bez neho, len ma serie ako sa zachoval...on moze za moje psych.problemy a este mi bude robit napriek....dufam, ze sa mu to stonasobne vrati...

lucianak
20. dec 2011

@kacena85 Ano, cez ovu by mala byť vyššia. Ja som mala max 37,1, aôe segra mala cez ovu nižšiu teplotu. Asi každý inač má. ja sa týmto nechcem stresovať, takže už nemeriam.
Mne ešte chýbajú 4 balíčky, možno zajtra kúpim a 23 balíme. Teším sa na to 🙂
Tbl. vyskúšajte určite, možno pomôže a budete tehuľovať spolu. Aj ja sa chystám otehotnieť a to v najbližšej dobe, ale to asi každá z nás.

lucianak
20. dec 2011

@poisonblu Čert zober aj prachy. Hlavne, že si v pohode hlavne psychicky, máš kľud a všetko bude oki. Vieš ako sa hovorí, božie mlyny melú pomaly, ale isto. Mám to potvrdené.

poisonblu
20. dec 2011

@lucianak jj, ale viem, ze ked sa s nim stretnem, a pojdem dat vypoved, tak sa asi nezdrzim a vykricim mu vselico :D ale to mi uz bude jedno :D

lucianak
20. dec 2011

@poisonblu Určite z teba všetko opadne a vydáš zo seba všetko... teda slovne, čo ťa trápi a čo si už dávno chcela. Ale to by ťa už potom nemalo trápiť. Budeš slobodná 🙂

kacena85
20. dec 2011

@lucianak
@poisonblu tak to uplne suhlasim.okaslane su prachy.ja som pn treti tyzden a vobec nelutujem.veru ta pohoda.ziaden stres.predvianocne nahananie.ja byvam na dedine takze uplny klud,ziadne obch.domy plne ludi,nervacenie.sice zajtra chceme vybehnut na taky vacsi nakup tak dufam,ze to prezijem.som teraz akoby izolovana od sveta.a vobec mi to nevadi.ziadne vstavanie,cesta busom,zima,nervy z prace.
Isto uz aj zacal pit priatel.velmi sa aj on snazi.aj on chce ako to on vravi maleho juniora..taaak teda snaha je,uz len necj nevyjde nazmar
A priznam sa,ze sem tam mam chut sa niekam zavriet,plakat,niekedy fakt nevladzem ked nevidim ziaden vysledok toho celeho snazenia ;(

lucianak
21. dec 2011

@kacena85 Tak to áno, ale netreba všetko odpísať. Raz to úsilie budeme mať odmenené, uvidíš.
Ja tiež bývam v domčúriku, síce ne´daleko mesta, ale je tu 100x väčší kľud ako ke´d sme bývali v bloku. Ja už len počkám, pokiaľ zo mňa vyprchajú všetky tie ATB a ide sa vecičku. Len dúfam, že úspech bude čoskoro. Lebo už sa neviem dočkať. Pre mňa za mňa, nech priberiem aj 30kg, len nech sa dočkáme zdravého mimina.
Aj napriek tomu, že mám šťastné manželstvo a mužíčka by som nemenila za nič na svete, mimino by nám ešte viac zdokonalilo vzťah.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre