Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

anuska30
29. dec 2011

@poisonblu tak to mi je velmi luto.to teraz ako otehotnela ako mala ist na dovolenku?

poisonblu
29. dec 2011

@anuska30 precitaj si tu temu....

anuska30
29. dec 2011

@poisonblu uz citam.je to hrozne a dufam,ze nas nic take necaka ak sa nam podari otehotniet.Drzim jej palce,je to velmi silna zena.

kacena85
29. dec 2011

@poisonblu ok lebo ja som momentalne pn a chcela som ostat do cca 10.2. cize ked to zrusim co ja viem 31.1 tak dovtedy mi platia vyssiu PN, hned na to zalozim tu novu tak uz mi ide ta nizsia od 1.2-10.2,sorry ze ta otravujem 😒

poisonblu
29. dec 2011

@kacena85 to s tou PN neviem ti povedat...

chrustik1
30. dec 2011

ahojte baby, pozerám, že sa bavíte o tom DNP, ja si ho platím od februára tohto roku, takže 270 dní už mám. Ak som správne pochopila, tak ak si ho v januári zruším a opäť sa prihlásim (to musí byť v ten deň nová prihláška či na druhý?) tak mi začne plynúť nanovo tých 270 dní, však? Bolo by to super, len dosť rozmýšľam či sa to oplatí. Lebo po tejto skúsenosti sa trochu bojím či to nebude zbytočné, čo ak znova otehotniem a dopadne to rovnako ako toto? Budú nasledovať vyšetrenia, mesiace čakania na výsledky a na nové tehu už nezostane čas, teda myslím v rámci toho DNP a zbytočne to teda budem platiť takmer 2 roky..

poisonblu
30. dec 2011

@chrustik1 prihlaska musi mat datum s nasledujucim dnom ako odhlaska...ale mozes to zaniest v jeden den...ale to uz si musis rozmysliet ty...na druhej strane, ked ti druhe tehu vyjde a ty DNP mat nebudes, tak budes lutovat...a ked si vezmes, ze ziskas 9 mesiacov, tak aj keby si nahodou potratila, tak mozno este jedno tehu potom stihnes...treba verit, ze vsetko dobre dopadne...

chrustik1
30. dec 2011

@poisonblu hej, presne ten druhý dôvod tiež viem, že ak si ho náhodou platiť nebudem a ďalšie tehu bude ok, je to taká lotéria 50 na 50. Ja verím, teda jedna moja časť verí, že toto bola len zlá náhoda, len vieš, ak to človek raz zažije už často prevláda aj ten strach, že čo ak.. Ale máš pravdu, asi to risknem predsa len, hádam to nová vláda znova nezmení, resp. nezruší, to by bolo fakt už šťastie. Pri prvom tehu s malým som ani netušila, že nejaké DNP je, všetko bolo pre mňa nové, celé tehu a vôbec môj malinký, teraz som si to už chcela platiť a akurát to takto dopadlo..

chrustik1
30. dec 2011

@poisonblu aj som akurát čítala ako ste si tu písali kedy je najviac potratov či zima či leto.. No ja som s malým otehu v zime v novembri, vtedy bola akurát zima skôr a dosť tuhá a bez najmenších problémov som ho donosila, teraz som otehu v auguste a tento rok sa akurát vtedy leto trocha rozbehlo a bolo teplo a dopadlo to ako dopadlo, takže tak.. Ale ja všeobecne neverím na nejaký čas, že vtedy je viac potratov, ako vtedy, podľa mňa to s časom moc spoločné nemá..

poisonblu
30. dec 2011

@chrustik1 jasne, ja sa tiez bojim, ze co ak sa nieco stane....ja strasne malo pijem, mam hustu krv a dr. mi povedal, ze mi da len nejake hormony ked otehu...tak dufam, ze dalsie babatko donosim v pohode..budem musiet vela pit..ja som teraz na PN, a chcem zostat co najdlhsie...

chrustik1
30. dec 2011

@poisonblu no veru aj ja v poslednej dobe strašne málo pijem, aj to môže byť príčina? Ja som na materskej ešte s malým, tak aspoň to mám fajn.

poisonblu
30. dec 2011

@chrustik1 no ja mam zvysenu zrazanlivost krvi...ale nedostatok tekutin tiez moze sposobit problem

lenka369
30. dec 2011

@poisonblu.ahoj. prave čitam že maš hustu krv aj ja som zrejme koli tomu potratila že vraj sa polodik udusil moja doktorka mi predpísala wobenzin su to len vitaminy su drahšie a berie sa to až 3 krat denne a ma to zriediť krv. skus si to pozriet.kedže ti doktor nič nedal.

poisonblu
30. dec 2011

@lenka369 hm, wobenzym mam aj doma..a beries 3xjednu tabletku?

lenka369
30. dec 2011

@poisonblu ano presne tak, tak už len dufajme že nam pomôže

poisonblu
30. dec 2011

@lenka369 hm, tak si asi kupim 40 ks, mam doma nejakych 23, kedysi mi to odporucila dr. a maju este trvanlivost do roku 2013....ja sa chystam otehu hned teraz v januari, a v tehu by som to asi nemala, tak dufam, ze dr. mi nieco potom da....ty to mas brat aj pocas tehu, ci da ti nieco ine?

majuska251
31. dec 2011

ahoote uz som po....a zas len prazdno...

bambi2
31. dec 2011

@majuska251 ??? Si potratila? Ty si ta augustovka bola? Nieco sa mi mari..

lenka369
31. dec 2011

@poisonblu nie myslim ze v tehotenstve sa to uz neberie mne doktorka vravela ze mam počkat že mam otehotniet až v marci ale ja už sa chystam teraz od januara snažit tak doberiem tie co mam a potom už mi asi niečo da ine.

poisonblu
31. dec 2011

@lenka369 mne dr. vravel o nejakych hormonoch....ze na udrzanie plodu v maternici....on podla mna tu trombofiliu riesit tymi zriedovacimi liekmi nechce....tak neviem, hadam pomoze, ked budem pit viac tekutin...

majuska251
31. dec 2011

@bambi2 ano toho rpoku uz 2x raz v juni a raz teraz v oboch priapdoch to iste nebolo vidiet akciu raz to bolo v 7 tyz teraz v 8

majuska251
31. dec 2011

@makovicka53 ahoj mne vravela 24 hod dieta nalacno nejets nepis najest sa napsoledy okolo 17 den pred tym

lenka369
31. dec 2011

@poisonblu ano určite nam niečo take daju vraj zvyknu ked už bol niekedy potrat. len neviem či ist k doktorke hned ako zistim že som tehotna aby mi niečo dala alebo počkať do 8 tyždna ked už vidno aj to srdiečko. ja teraz beriem Femibion 800, po potrate mi predpisala kys. listovu to som už dobrala a femibion ju tiež obsahuje....vitaminy uškodiť nemožu a berie sa až do 12 tyž. tehotenstva...takže dieťatko bude mať vyživu... ja som pred tym asi nemala dosť vitaminov ani pre seba nie to ešte pre dieťa....teraz chcem preto spraviť maximum 🙂

poisonblu
31. dec 2011

@lenka369 ja beriem femibion uz 4.balenie...mne dr. povedal, ze ma caka tak 2 tyzdne po vynechani menstruacie...

lenka369
31. dec 2011

tak to je tak 6 tyžden. ja som v prvom tehotenstve ani nedošla na potvrdenie v den čo som sa bola objednať som aj potratila v 5 tyž.. tak prajem nam aby nam tento rok priniesol krasne a hlavne zdrave deti a nech sa už nikdy nezopakuje tato zla skusenosť.

poisonblu
31. dec 2011

@lenka369 no ja som potratila cca v tom 6tt, kyret mi robili v 8tt, ale akcia srdca nebola, takze sa prestalo embryo vyvijat skor...

kaculiatko88
31. dec 2011

@poisonblu ahoj ... mne hematológ zistil, že mi hustne krv. Zatiaľ mi nedal žiadne lieky, ale keď zistím, že som tehotná hneď mám prísť si po injekcie a tabletky na zrieďovanie krvi. Gynekológ mi tiež povedal, že mi dá nejaké hormóny v tabletkovej forme. Takže celé ďalšie tehotenstvo budem na tabletkách.

kaculiatko88
31. dec 2011

Babenky prajem všetko dobré do nového roka a hlavne, aby v ďalšom roku sme boli všetky tehu so šťastným koncom 🙂 🙂

kacena85
31. dec 2011

Prajem vam vsetko dobre v novom roku,hlavne vela zdravia,stastia a frisko dve ciarocky s uspesnym koncom.a zajtra nezabudnite.jak na novy rok tak po cely rok.takze bruska treba hladkat hehe

tinasc
31. dec 2011

Ak máte byť v roku 2012 chorí, nech ste chorí chorobným optimizmom,
ak máte byť slabí, nech ste slabí odoprieť deťom splniť ich túžby,
ak máte byť unavení, nech ste unavení z dobre vykonanej práce,
ak máte byť nenásytní, nech ste nenásytní láskou, ktorú budete rozdávať.
Ak máte v roku 2012 niečo stratiť, nech je to zlá nálada,
ak máte niečo zabudnúť, nech sú to starosti,
ak máte niečo zničiť, nech sú to spomienky, ktoré Vás trápia,
ak máte zostarnúť, nech je to s pocitom šťastia, že svoj život žijete naplno.
VŠETKO NAJ KAŽDÝ DEŇ V ROKU 2012 ! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

A všetkým nám tu prajem čoskoro krásne dve čiarky na teste, krásne tehotenstvo so šťastným koncom a pevné zdravie 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre