Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

poisonblu
7. máj 2012

@tinasc brat sa moze, v letaku je sice napisane, ze ked ho odporuci lekar, ale ja ho beriem a zatial ziadny problem...ale neberiem ho uplne pravidelne

tinasc
7. máj 2012

@poisonblu no ja tiež nie, iba vtedy keď som nervózna, takže iba sem tam, keď cítim, že ma bolí brucho 😉

delideli
7. máj 2012

@kacena85 : presne tak, pekne oddychuj,uzivaj si.. 🙂 ved kedy inokedy na to bude cas?

lucianak
8. máj 2012

@kacena85 Veru, že tak aj bude... Vlastne už len 8... lebo ten mesiac do ms...ja to ani nerátam, že to je mesiac, takže pre mňa tehu trvá 8 mesiacov 🙂 A neviem sa už dočkať TOHO dňa, kedy tu bude s nami už aj drobec.

lucianak
8. máj 2012

@kaculiatko88 😀 tak treba poctivo doplňať želiezko, ak chýba

lucianak
8. máj 2012

@kaculiatko88 Ascorutin je tuším proti krvácaniu, keď napr. niekto počas tehu špiní, tak si dá ascorutin, aby to ustúpilo. Alebo ako ty si spomínala ten nos, tak na zastavenie krvácania.

lucianak
8. máj 2012

@kaculiatko88 Ak som to správne pochopila 🙂

kacena85
8. máj 2012

@lucianak hehe ale moja z lekarskeho hladiska trvaaaa 10 mesiacov moja 🙂))) takze este furt je toho dost pred nami...no dnes som uz lenosila dost si myslim, citala som knihu na terase ale na slnku som vydrzala len nejaku polhodku, potom do tiena, od soboty nepijem tabletky na alergiu aj dr mi ich zakazal ale mnaaaaaaaaa bez nich cele telo svrbiiii idem sa doskrabat do krvi asi to bude tym, ze teraz je to najhorsie obdobie pre alergikov, tak musiim vydrzat ale zevraj je nieco aj pre tehu take slabe skusim ist zajtra kuk do lekarne a buduci stvrtok idem na kontrolu na alergologiu tak hadam mi da nieco lebo toootooo nevydrzim ale segra je tiez alergik ze to prejde lebo tie tehu hormony to vyrovnaju ze vela bab dokonca co maju astmu tak po tehu uz ani nemaju

lucianak
8. máj 2012

@kacena85 Tak to je dobrá správa, nie? Ale isto musí byť aj niečo pre tehule, aby sa neškrabali stále... A tých 10 mesiacov je vlastne lunárnych, lebo 1 lunárny mesiac sú 4 týždne a ak to zrátaš, tak ti výjde 10 mesiacov. Ale teraz už mesiac aj niečo u teba prešiel a ani nevieš ako 🙂

kacena85
8. máj 2012

@lucianak nooo som sa vcera smiala, ked som tak kuk ze cca v ktorom som a 4tt plus par dniiiiii juuuuuj krasa a ani neviem ako ale nech je uz ten 12tt za nami a vsetko ok
dnes som rano neodolala a urobila test a krasny tak zajtra len dobre spravy ocakavam 😵 😵 😵

lucianak
8. máj 2012

@kacena85 To je už samozrejme, že len ťa potešia 🙂 A to máš ísť tam pre výsledky, či stačí volať?

kacena85
8. máj 2012

@lucianak staci volat aj ked sice budem nedaleko ale zavolam

lucianak
8. máj 2012

@kacena85 Hehe, všímaš?? 10tt rozdiel medzi nami 🙂

kacena85
8. máj 2012

@lucianak heh aspon si to lahko zapamatame ;) no zladovala som salatovu mliecnu polievku,syrove tycinky a nanuk.ach jo a som schudla 3 kg nechapem.furt nieco ladujem,sice castejsie ale v mensom a take kraviny len puding rozok s maslom,resanku,jogurt a skor slaneee sladke vobec
Vykotili sme sa a pozerame pasla kone na betone a potom ide komedia

lucianak
8. máj 2012

@kacena85 Ja tiež som zo začiatku len slané papala, sladké mi nechutilo veľmi. A už ani neviem od kedy musím mať stále nniečo sladké, aspoň kocku čokolády a niečo mrazené denne. A mne sa to stretené kilečko vrátilo späť, takže mám okrúhlych 50kg... jupííí jou jou 😀

kacena85
8. máj 2012

@lucianak ach ze 50kg!!!!!ja mam 62 budem ako slon oproti tebe xi

kaculiatko88
8. máj 2012

@lucianak no tak má viacej oblasti zaberiania ten ascorutin. No musím veľa železa papkať. Tak ja som vždy s tým mala problém, ale som to neriešila, lebo najviac železa strácam počas mrchy.

bambi2
8. máj 2012

@kacena85 kaci zelezo v lepsej forme naberies z prirody. ja si davam na chleba napr. frischkäse, ovci syr a posypem zihlavou susenou. obsahuje vela zeleza a telo ho vie lepsie prijat 😉

lucianak
8. máj 2012

@kacena85 Môj max. bol 59,5 na strednej, ale potom som začala brať antikoncepciu a nejako to zišlo postupne na 50 a ani neviem ako. A odvtedy si to takto držím, teda takto sa mi to nejako drží 🙂 ten samo za všetko môže 😀

kacena85
8. máj 2012

@bambi2 ja nemam zatial problem so zelezom ale asi kaculiatko88

kacena85
8. máj 2012

@lucianak no esteze toho sa ma mas 😀 😀 😀 😀 no idem zarobit magnezko a nieco porobit s nechtami, aj lak som nejakyy nasla som 4 ty den doma a uz neviem ako mam lezat a co robit

bambi2
8. máj 2012

@kacena85 aha tak to nemalo byt potom tebe 😀

poisonblu
8. máj 2012

@kacena85 ja som doma uz pol roka :D ale vzdy mi ten den nejak prejde...vacsinu casu prespim, vela citam...a toto ma caka este pol roka :D

lucianak
8. máj 2012

@kacena85 Noooo, počkaj, až budeš doma dlhšie... Ja sa už niekedy idem zblázniť....

kacena85
8. máj 2012

@poisonblu
@lucianak ale mate aj vychadzky nie?no ja vecer zatial zalomim najskor okolo 22 a rano uz okolo 7 cumim do plafona, sila zvyku..cez den zaspim len malokedy ale tiez citam, dnes som pomaly polievku navarila potom som na terase citala, nechty lakovala, pradlo vesala, draheho som bola chvilu kuk v zahrade ale viem ze casom to pojde este pomalsie len keby to spinenie prestalo a tie tlaky ked stojiim isla by som sa prejst aj babku kuk byva na konci dediny my tak v polke a tak by mi cas presiel
ale mate aj vychadzka baby nie?

poisonblu
8. máj 2012

@kacena85 ja mam vychadzky iba 2 hodiny, musim si vypytat dalsie 2 niekedy v podvecer....ja inak nevyuzivam ani tie 2, lebo som na dedine a tu jaksik nemam kam ist..ja by som skor potrebovala mat vychadzky na cely vikend...lebo aj ked chcem ist do mesta, tak do 2 hodin sa nevratim ☹

kacena85
8. máj 2012

@poisonblu no ja mam dve hodky doobeda a dve od 14-16 ale ja budem rada ked mi prejdu tie tlaky aj to spinenie a pojdem sa tu po dedine prejst, za mamou do skoly, za babkami nejak sa prejst troska,lebo teraz len musim skor lezat a to sa zdvihnem a taky tlak dole po chvilke to prejde a dokola
no tak skus mu to navrhnut uz ked nespinis a je ti lepsie

kaculiatko88
8. máj 2012

@bambi2 ja mám problém so železom. Ale to mám už od puberty. Mám pestrú stravu a papkám normálne, ale proste moje telo ho viacej vylúči ako príjme.

@kacena85 ja mám vychádzky od 10 - 12 a 15 - 17. Kontroly chodia len do 22. V noci nikto nekontroluje kde si.

@poisonblu pokiaľ neberieš PN z DNP tak sa viac menej nemáš čoho báť cez víkend. A keď máš PN od gyndoša s dobrou diagnózou nepríde ti kontrola. Ja sa normálne na celý víkend vytratím ku mame a nie som doma.

poisonblu
8. máj 2012

@kaculiatko88 praveze mam PN aj z DNP aj zo zamestnania v OL...a diagnozu mam hroziaci potrat....a chodievam aj na cely den mimo domu, zatial som kontrolu nemala, tak uvidime...mala som kontrolu v decembri, ale to som mala inu PN..tak mozno uz nepridu ku mne tak skoro :D ale ak by prisli, tak skusim sa odvolat, ze som bola napr. u svokry oproti si pozicat vajicka :D

kaculiatko88
8. máj 2012

@poisonblu najlepšie by bolo si rýchlo zohnať nejaký papier od lekára.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre