Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

maryennn1
5. jún 2012

@mrnka_sk je to ok, maternica sa tehotenstvom roztiahla a teraz sa potrebuje sťahovať a dať do pôvodného stavu, takže to kľudne môže potrvať aj dlhšie (u každého inak) mňa bolelo dlho, lebo nám sa to stalo v piatom mesiaci, takže už bola maternica veľmi roztiahnutá.

eileeen
5. jún 2012

takze nic z toho, dnes som zacala krvacat /zatial len slabo/ ale mam aj ms bolesti v podbrusku a dnesny teh. test je negativny. Cele je to nejake divne... Ovulaciu som pritom citila aj ovu testy boli ukazkovo pozitivne i teplota sedela, tak neviem v com moze byt problem ☹

mrnka_sk
5. jún 2012

@maryennn1 dakujem..uz aby bola v povodnom stave. Cela som zatial z toho akasi rozbita, byvalo mi velmi zle a moj zaludok akoby nebol ani moj, a zatial stale nie je. Ale verim, ze uz sa to bude len zlepsovat.
uff, v piatom mesiaci? to som myslela, ze uz je relativne bezpecne obdobie. Mala si nejake problemy? Ale vidim, ze doma uz jedno potesenie mas, to je super! Urcite je ti veselsie. Drzim palec.

mrnka_sk
5. jún 2012

@eileeen hmm obcas sa to nepodari ☹ kedysi som citala, ze ak par aj trafi ovulku, tak sanca tehotenstva je cca 20percent. Co teda nie je velmi vysoke percento.. Ale co nevyslo tento mesiac, moze vyjst ten buduci. Tak hlavu hore. Ja musim pockat trochu dlhsie.

maryennn1
5. jún 2012

@mrnka_sk ja nemám dieťa, tento náš anjelik, bolo naše prvé bábätko ale dúfame, že čoskoro k nám pošle súrodenca 🙂 ešte počkať jednu, dve mrchy a snáď sa podarí. ani ja som nečakala, že by sa niečo mohlo po treťom mesiaci pokaziť, celý čas som čakala, kedy tri mesiace prejdú a potom to už bude v pohode, ale vidíš, kým sa bábo nenarodí, nič nie je isté ☹

mrnka_sk
5. jún 2012

@maryennn1 uf..to mi je velmi luto, prepac ☹ ..len vidim pod textom, ze mas udaj 1 dieta. tak este raz prepac.
Inak mas pravdu, ja som tiez skonstatovala, ze po oplodneni vajicka je k babatku este daleko. Ale ked sa druhym dari byt maminami, tak sa bude aj nam 🙂

maryennn1
5. jún 2012

@mrnka_sk no pod menom je, že mám jedno dieťa, ale keď si dáš kurzor na fotku tak sa ti ukáže to ,že je to ten môj anjelíček, ja viem že sa nám to podarí, cítim to, verím v to , modlím sa v to 😉

mrnka_sk
5. jún 2012

@maryennn1 uprimne ti drzim palce 🙂

maryennn1
5. jún 2012

@mrnka_sk ďakujem, aj ja tebe 🙂

lenn1101
7. jún 2012

Ahojte babenky...ak môžem pridám sa k vám....som deň po kyrete...bolo a ešte stále to je moje najhoršie obdobie v živote...tak veľmi sme sa tešili na naše prvé mimi ☹ ☹
Som z toho na dne...stále sa pýtam prečo...prečo práve ja..... ☹

jaya47
7. jún 2012

@lenn1101 Ahoj. Je mi ľúto, čo sa stalo. Je to smutné, keď niekto pribudne do tejto témy.
No, treba sa pozbierať. Mne osobne pomohlo vyplakať sa a nedržať to v sebe.
Hlavne ono človek nezabudne, ale to neznamená, že by nemal žiť plnohodnotný život. Treba sa pozerať dopredu.
Tak veľa šťastia. V ktorom tt si bola?

janusa_
7. jún 2012

ahojte zienky kedy cca moze prist prva mrcha po kyrrete?

eileeen
7. jún 2012

@janusa_ u mna to bolo 30 dni, ale v priemere 4-6 tyzdnov.

eileeen
7. jún 2012

@lenn1101 cas vsetko vylieci, neboj.... U mna to bolo tiez prve planovane tehotenstvo, ale dufam, ze v buducnosti to vyjde.

bambi2
7. jún 2012

@lenn1101 ahoj je mi luto, ze ta musim privitat medzi nami ☹ nerada tu vitame nove tvare ale tych tu bohuzial stale pribuda... 😔 vieme ako sa citis, tiez sme si tym presli a niektore ako napr. ja uz dvakrat... bude to este trosku trvat kym sa z toho ako tak dostanes, ono kyret tomu este viac prida..v kolkatom tt si bola ak smiem vediet??

kikaneu
7. jún 2012

@lenn1101 ahoj, aj my sme sa takto tešili na naše prvé bábätko, no už na nás dáva pozor z neba....je mi to ľúto, viem ako to veľmi bolí, ale neboj, ono to zase prebolí, vyplač sa, vyrozprávaj a pozeraj do budúcna, prajem ti veľa síl

silvijaa
7. jún 2012

ahojte baby.....mna chyta depka.....stale myslim na nase druhe mimi, ktore odislo v 16. tt......teraz by som uz tahala deviaty mesiac....ach jaj....je to take tazke.....ja viem, nemam na to mysliet, ale da sa to? asi nie....nikdy nezabudnem na tie tazke chvile.....ale musime ist dalej.....mame len dve moznosti.....hlavu hore, zmierit sa a ist dalej alebo sa trapit.....ja som si vybrala tu prvu moznost.......aj ked je to tazke.....

gitusa23
7. jún 2012

baby, ktora ste boli na kyrete na Antolskej-BA. Kedy Vas pustili domov? idem zajtra, tak chcem vediet, co si brat. diky

usacek79
7. jún 2012

@gitusa23 je jedno ci na antolskejm alebo inde - je to zakrok, ktory je v drvivej vacsine na jednu noc hospitalizacie - 24 hodin ma byt zena pozorovana...
v nejakych komplikovanejsich pripad 2 noci, ale zas niekde to robia ambulantne - zkyretuju a zena ide o 3 hodinky domov.
Antolska bude ten jednodnovy pripad.
vezmi si nocnu koselu, zupan, hygienicke potreby vratane hajzlpapiera, uterak... (a co chces samozrejme..)

sabaka
7. jún 2012

@janusa_ 4 az 6 tyzdnov, ale v ojedinelych pripadoch aj v 7 az v 8 tyzdni. u mna dosla po predlhom cakani po 5,5 tyzdni. neboj, coskoro tu bude a ulavi sa ti.

sabaka
7. jún 2012

@lenn1101 je mi luto, srdce mi stisne pri kazdej novej babe, ktora prave preziva toto obdobie. Odpoved na otazku preco asi nedostanes, len malokedy sa najde pricina... jedina spravna cesta je akceptovat co sa stalo a pokusit sa zotavit a orientovat na to co ta este v buducnosti caka. a urcite sa este dockas vysnivaneho babatka. 🙂

tinara23
8. jún 2012

@silvijaa ahoj, presne viem o čom píšeš, ale to asi každá kočka, ktorá sa v tejto téme ocitne.....mne sa mal drobček narodiť v máji, tiež máj bol pre mňa ťažkým obdobím, ja som sa snažila zaoberať inými vecami, aj keď myšlienky mi stále behali hlavou ☹ pre mňa celé ukončenie prvého tehu bolo o to horšie, bolo to z dôvodu vývojovej vady nezlučitelnej so životom, a ja som musela byť tá, ktorá sa musela rozhodnúť ☹ druhé tehu skončilo samo ☹
ale presne, nič iné nám neostáva, iba sa zmieriť a zabojovať ďalej 🙂 svedčia o tom aj tehu kočky v tejto téme 🙂

lenn1101
8. jún 2012

@jaya47
@eileeen
@bambi2
@kikaneu
@sabaka
Ďakujem Vám za povzbudivé slová .... bola som v 10 týždni, no akciu srdiečka sme nezachytili...do 6 týždňa bolo všetko ok....a potom už len zle....
Po koľkých mesiacoch ste sa začali snažiť? viem, že u každej ženy je to individuálne, hlavne ako sa cíti fyzicky aj psychicky...
Myslíte, že alchemilka pomáha? Niekde som čítala, že sa pije iba do ovulácie..či ako to je...

delideli
8. jún 2012

@lenn1101 : ahoj, tiez ma mrzi,ze si si tym musela takisto prejst..:(
aj my sme sa velmi tesili,takisto to malo byt nase prve babatko,bohuzial skoncilo to inak..:(
ale neboj aj ty raz budes patrit k stastnym mamickam ,ako verim,aj my ostatne..🙂
bohuzila aborty najma v prvom trimestri su strasne caste, pricina sa casto nezisti,vacsinou je to len blba suhra blbych nahod..:( vacsina mamiciek v druhom tehotenstve uz ziadne problemy nema..
inak my sme sa zacali snazit po 3 mesiacoch, odporucania su rozne, po kyrete je vacsinou dobre chvilu pockat, mesiac minimalne -kvoli infekcii a tie tri to je asi najcastejsie odporucanie gynekologov..kedysi radili 6,to je uz zastarale a mne pri prepustani doktor povedal,ze sa nemam bat,ani keby sa nam podarilo skor,vela mamiciek druhe dietatko donosi v pohode,aj ked otehotnie krato po potrate..my sme este riesili endokrinologiu ,hematku a tak,aj som sa chcela dat dohromady,takze tie 3 mesiace sa mi zdali ok..teraz sa snazime 2. mesiac..
v lekarni aj bylinkarka mi po kyrete odporucala pit caj gynastan (obsahuje alchemilku a dalsie bylinky,ktore posobia priaznivo na "zenske" organy a maju aj protizapalovy a hojivy efekt..) to doporucenie pit alchemilku len do ouvlky je preto,ze by sa nemala pit v tehotenstve,takze u snaziliek je dobre ju vysadit,pre pripad,ze by sa zadarilo..ale pokial sa snazit nebudete mozes cajik pit kazdy den,2x..obvodak mi este poradil brat magne b6,pomaha to vyrovnat sa so stresom o nieco lepsie..
drzim palceky nech si cim skor v poriadku 🙂

delideli
8. jún 2012

@janusa_ : u mna tiez asi po 30 dnoch od kyretu,ale citala som,ze to moze trvat aj 6-8 tyzdnov,je to individualne..takze ak meska,nic zle sa nedeje..drzim palce nech pride cim skor (byva aj trocha silnejsia, u mna bolo o dost, niektore baby pisali ,ze aj bolestivejsia,ja som napr. bolesti nemala skoro ziadne)..

delideli
8. jún 2012

@silvijaa : vermi a chapem,ze je to tazke..aj ja sa obavam doby az pride " nas termin" ☹ ☹, ale snazim sa na to nemysliet..verim,ze to coskoro prejde a ze smutok vystrieda nova radost..drzim palceky .. 🙂

sabaka
8. jún 2012

@lenn1101 snazit sme sa zacali po cca. 3 mesiacoch - moj gynekolog odobril tak sme dlhsie uz necakali. ano, alchemilka je vhodna po potrate ci kyrete, napomaha regeneracii maternice. ja ju - podobne ako delideli - kombinujem s cajom gynastan ci popradskym zenskym cajom (ten mi chuti najlepsie) a sem - tam pijem odvar z praslicky rolnej. zelam ti vela, vela sily, nech sa ti podari vyrovnat sa so stratou fazulky cim skor, aj ked - ako vsetky, ktore si tym presli vieme - nikdy celkom nezabudneme 🙂 treba sa vsak pozerat dopredu, to jedina spravna cesta.

lenn1101
8. jún 2012

@delideli
@sabaka
Ďakujem babenky.... Tak skúsim tie čaje... naďalej užívam kyselinu listovú a asi znova začnem vitamín E---kt. som vysadila, keď som otehotnela.....
V pondelok idem ku gyn. odniesť správu, tak sa musím popýtať na nejaké vyšetrenia...Máme v rodine dedičnú chorobu--nepriechodnosť ciev, tak možno aj to bol dôvod prečo.....Ja osobne neviem či som to zdedila aj ja, nemala som a ani nemám žiadne príznaky, ale sestry s tým majú problémy....tak pre istotu...

kikaneu
8. jún 2012

@lenn1101 ahoj, my sa ešte nesnažíme, ešte to budú len tri týždne a plánujeme počkať dlhšie a začať sa snažiť tak v novembri-decembri, čiže to bude tých 6-7 mesiacov po.....tiež pijem alchemilku a kombinujem to s gynastanom, ten mi veľmi chutí 🙂

lilyen2011
9. jún 2012

Je mi ťažko, že sa pridávam aj do tejto témy, no včera som spontánne potratila.(začala som len špiniť, tak som išla na pohotovosť) 7.6 ešte hcg 4456 vraj to na potrat nevyzerá, lebo sa drží vysoko v maternici...a včera už len 2145 a nikde nič... ☹
na kyrete som nebola, no poslal ma domov vraj sa "vyčistím sama" v pondelok sa hlásiť v nemocke na kontrolné hcg a UZV...
- brucho ma ráno vôbec nebolelo, začalo až okolo obeda ako pri MS a skôr špiním ako krvácam, tak neviem či to je ok alebo čo... podľa dr by som musela ostať v nemocke ak by som krvácala "normálne" veľa - no mne sa ešte toto nestalo, tak neviem kedy je to "normálne" a kedy zase "nenormálne" som na nervy, bábo sme chceli aj keď už máme dokopy 4 (ja 2 a priateľ z prvého vzťahu tiež 2) - toto malo byť naše prvé spoločné ☹

ešte ma dr aj "utešoval", že keby som nebola taká nedočkavá a nerobila si testy tak skoro, tak by som možno ani nevedela, že som tehu a myslela by som si, že mi len mešká MS...
--- keď som sa ho pýtala, či to mám teda brať ako MS - tak povedal "Nie, Vy to máte také kombinované, lebo tam bola potvrdená gravidita a treba to odsledovať" tak a teraz si vyber!!!!!! 😠 😠 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre