Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

monika2712
15. nov 2011

@alyce no nam sa prvy krat podarilo otehotniet tiez na prvy pokus, minuly rok v lete som vysadila HAK, odvtedy sme sice mali nechraneny styk, ale vzdy sme sa vyhybali plodnym dnom uspesne, potom sme raz skusili tak ze som mala asi 3-4 dni do ovulky, aspon tak som si myslela.. nesledovala som ju vtedy tak precizne ako teraz. no a vyslo.. akurat ze niekde nastala chyba a plod sa nevyvijal vobec, na sone sme ho ani raz nevideli a v 8tt uz som bola na kyrete.. no tak teraz mi tiez gynda povedala, ze ked sme vtedy otehotneli tak sa to podari znova, ale ci sa nezopakuje to co minule, to sa neda ani vyvratit ani podtvrdit.. to je vo hviezdach.. ja som nejak zmierena, ze tento cyklus to nevyslo, ale zaciatkom decembra mam dalsiu ovu a potom mrchu tesne pred vianocami, takze akurat vtedy by som mohla najst // a to uz by boli nadherne vianoce naozaj 😎 😎

alyce
15. nov 2011

@monika2712
to by bolo super, akurat by ti z tych vsetkych vianocnych dobrot bolo zle, ale to by si asi ozelela... No ja som nestihla ist k doktorke, ked som otehotnela mala akurat dovolenku a bola som v 6 tt ked som v nedelu zacala rano krvacat, sla som na pohotovost a doktor mi povedal nech este pockam, ze bud sa to udrzi alebo nie a mali pokazene sono, takze ma ani nepozrel a sla som domov. No a bolo to. Ako keby normalna MS. Ani bolesti som nemala, len som sla po tom na kontrolu a uz bolo vsetko ciste, cize ja tiez netusim preco. Ale dnes uz asi ani nepoznam babu, ktora nepotratila, je to take caste... A teraz maju uz vsetky tie co potratili deti.

monika2712
15. nov 2011

@alyce hej je to v poslednej dobe velmi caste.. prezila to skoro kazda druha zena.. no ja som nekrvacala, len sa mi zrazu vytratili priznaky tehotenske.. a vies co.. normalne som to citila. ked som isla na posledne sono v tom 8tt, ked uz malo byt vidiet plod na 100 percent, tak som vravela doktorke ze som nervozna, a ona nechapala,som jej povedala, ze tusim ze je zle.. proste uz dva dni pred tym mi prestalo byt zle, prsia splasli, a bohuzial som mala dva krat v noci tazky krc v podbrusku, akoby stah maternice a to teda nevestilo nic dobre.. zena proste vyciti ked sa nieco zle deje s nou alebo babatkom.. tak preto si teraz tak vravim, ze asi by som to citila, ze som tehotna.. proste mam pocit, ze som sa nejak naucila pocuvat svoje telo..

alyce
15. nov 2011

@monika2712
presne to som citila aj ja. Nejako v piatok mi splasli prsia v sobotu boleli krize a v nedelu.... Sranda, vtedy ma to ani nenapadlo, ze by to malo nieco znamenat. Az teraz nad tym uvazujem... No velmi som zvedava, ci si alebo nie si tehotna. Inac aj minuly tyzden mi moja znama oznamila ze je tehotna a ze necitila absolutne nic, len jej par dni meskalo. Ani prsia ani nic... Nadej umiera posledna. 24. rano cikaj mamatest a daj vediet 🙂

monika2712
15. nov 2011

@alyce jojo ak dovtedy nepride tak urcite budem testovat, mamatest ma caka uz od minuleho cyklu kupeny, jeden som pouzila, druhy som nestihla.. si predstav ze minuly cyklus som mala asi tisic priznakov tehotenstva a nic! dokonca na tom poslednom teste bol aj duch, ale nabehol az neskor, po limite, ale neviem kedy, lebo som ho pozrela az po troch hodinach co bol v kosi..ale to asi nic neznamenalo..ale tie priznaky.. to bolo zvlastne.

alyce
15. nov 2011

@monika2712
moze byt, co ty vies? No nic, uz na to netreba mysliet, teraz sa uz len pozerat vpred a tesit sa na to co bude. Ja uz musim ist do prace... Maj sa pekne a nech ti tie priznaky pribudaju a nech sa to skonci pozit. testom, ja sa potom o mesiac tiez pridam dufam 🙂

monika2712
15. nov 2011

@alyce jojo dakujem. drzim palce aj tebe.

anuska30
15. nov 2011

@monika2712 ja som mala podobne priznaky a uz som vedela ze je zle.Bolesti v podbrusku,teh.priznaky vymizli a islomi roztrhnut hlavu

monika2712
15. nov 2011

@anuska30 no to je tak, ze zena to proste tusi.. vie.. v tom lepsom pripade.. horsie by asi bolo zit v predstave ze babo tam je, zije, ze bije srdiecko a potom nahodne zistit ze to tak nie je.

chrustik1
15. nov 2011

@patomaja neviem, čo som počula tak väčšinou všade to tak je. Ja som sa tiež strašne bála ako by som zvládla noc bez môjho Peťka ale čo mi vraveli tak väčšinou všade sa to dnes už robí "na počkanie". Zo mňa lietali kusy asi tie 2-3 hodinky, teda také najväčšie, vždy som mala takú divnú bolesť a zrazu šiel kus von, no moja maternica sa nechcela vzdať tehotenstva a na mieste kde sa mi to uchytilo si ponechala celú výstelku (vačok sa mi vstrebal už predtým) tak preto ma museli dočisťovať. Ako píše @usacek79 tiež som počula, že maternicu na kyrete kompletne vyčistia a potom je viac omnoho lepšie pripravená na tehotenstvo ako predtým.. Nuž uvidíme... Niekto po kyrete káže čakať s tehotenstvom 3 mesiace, iný 6, alebo aj inak. Mne moja dr. povedala, že keď bude maternica pripravená vtedy tehotenstvo príjme. A ja sa s tým plne stotožňujem. Takže nedávame pozor už hneď po prvej ms a nech si maternica sama najlepšie určí kedy je pripravená 😵

anuska30
15. nov 2011

@monika2712 ale inak po kyrete som sa citila velmi zle,citila som sa velmi prazdna a to ma ubijalo lebo napatie v prsiach,zvacsovanie maternice a razom nic z toho.pijem uz mesiac alchemilku a ostruzinu malinovu a uzivam kyselinu listovu a od 1.12. si chcem kupit femibion 800,citam vela o nom tak dufam ,ze pomoze.ty uzivas nieco?

anuska30
15. nov 2011

@chrustik1 no ja by som chcela po druhej mrche tak uvidime.Mne lekarka este na koze ked ma isli uspat vraj ako by som pohnojila,vravi sa to,tak dufam ze mala pravdu.

monika2712
15. nov 2011

@anuska30 ja len kyselinu beriem a vitaminy, ten femibion mi pride skor ako reklamny tah a je to strasne drahe.. pokial mi to vyslovene nenakaze lekarka tak to brat nebudem, nie je dovod.. otehotniet mi to nepomoze.. takze na co.. no to prazdno velmi dobre poznam.. a u mna bolo to prazdno asi tak stonasobne vacsie bohuzial 😒 ale to uz je prec.. treba ist dalej.. a dufat, ze to prazdno nam coskoro zaplni radost z maleho cloviecika vo vnutri.

tinasc
15. nov 2011

@chrustik1 vidím, že všade je to iné, ja som išla do nemocnice vo štvrtok, piatok bol kyret a pustili ma v sobotu 😉

chrustik1
15. nov 2011

@anuska30 aj mne najskôr dr. povedala, že asi po druhej ms ale potom dodala, že uvidíme ako bude maternica po tej prvej vyzerať. Ale nezabudla dodať, že aj tak si ona sama povie kedy je pripravená. Ak nebude vraj dostatočne pevná a nebude mať dobrú výstelku, teda nebude pripravená prijať tehu tak ho proste neprijme. A maternica sama bude vedieť kedy je pripravená. Jedna sa spamätá skôr napr. aj pred prvou ms, iná neskôr možno aj po druhej, tretej... Tak my sa riadime tým, že sa nechránime ale zas to ani nejako nechceme siliť. Nech si príroda povie kedy je to pre ňu najlepšie 😉 Aj tak si myslím, že psychika spraví veľmi veľa, tak treba myslieť pozitívne, zameriať sa na niečo iné a nielen nato kedy a ako, či sa nám to už podarilo. My sme sa tým riadili pri prvom tehu, z ktorého máme krásneho zdravého synčeka, tomto druhom nevydarenom tehu a rovnako to nechcem siliť ani teraz. 🙂

chrustik1
15. nov 2011

@tinasc tak potom asi hej. Mne napr. do prepúšťacej správy tiež napísali, že som bola prepustená až na druhý deň ale to kvôli poisťovni, aby im to preplatila.. A pritom som bola v nemocnici ledva pol dňa čo som rada, lebo tri dni je dosť, jednak si to neviem bez malého predstaviť a potom aj keby som ho nemala tak je to isto aj nápor na psychiku, teda možno sa mýlim, ale tak si myslím

tinasc
15. nov 2011

@chrustik1 no to je dobré, vyšupli ťa skôr, ale napísali že neskôr 😉 no nič, ale je to určite lepšie, ja som sa v nemocnici len zožierala, doma už bolo oveľa lepšie 😉 samozrejme je to v nemocnici na psychiku, hlavne to čakanie na zákrok, dovtedy som len plakala...

patomaja
15. nov 2011

@chrustik1 viem, že telo musi byt na tehotenstvo pripravene,,,,,
inac, ja som ležala v nemocke, ked som bola s malym tehotna a bolo to hrozne a teraz ked si mam predstavit, že by som tam mala byt a ešte aj bez maleho, tak to by som uplne bola už mimo 😖

anuska30
15. nov 2011

@chrustik1 tak ja uz mam doma 14 rocnu dceru a to neviem ani ako prisla ,ale som rada ze ju mam. 🙂v marci mmt a teraz ked uz som mylsela ze je vsetko ok ze uz sa nemoze nic stat tak bum,srdiecko nebilo a potrat.Cim clovek viacej nato mysli,tym je to horsie,ale ked chceme pracovat na babatku tak inak sa to ani neda.Ja chodim na folikulometriu vzdy pred a po ovulke takze vzdy viem ci ovulka prebehla.

chrustik1
15. nov 2011

@patomaja hej, to si viem predstaviť. Ja som síce prvé tehotenstvo s malým mala totálne bezproblémové, jednoduché otehotnenie, super tehotenstvo tak mňa toto teraz dosť zaskočilo. A keď som si ešte predstavila, že by som môjho anjelika nechala doma samého čo i len jednu noc kvôli bezplodovému tehu, to boli mory. Takže keď mi povedali, že to je pol dňová záležitosť tak som si úplne vydýchla

chrustik1
15. nov 2011

@anuska30 tak v tom to máme podobné, prvé tehu bez problémov a zrazu bum rana ako svet. Človek si po takom tehu myslí, že všetko je super, otehotnenie a druhé tehu bude rovnaké... Ja sa otehotnenia akosi nebojím, bude kedy bude pripravená maternica a kedy to bude vie najlepšie ona. Skôr potom to bude taký divný pocit, človek asi bude podvedome myslieť nato, či sa to nezopakuje. Ale zas ak je niekde problém radšej by som to zistila skôr ako čakať 6 mesiacov a ak by sa to potom zopakovalo tak testy, čakať na tie, ... Proste už mám svoj vek, ja som chcela do 30tky odrodiť, no ktovie či sa mi to podarí. Ak hej, budem rada, ak nie tak nevadí, niekto tam hore vie prečo to je tak ako to je a ako to bude 🙂

chrustik1
15. nov 2011

@anuska30 a inak ja si ovulku sledujem podľa výtoku, to je jediné čo sledujem, od nej si viem potom odrátať kedy príde ms. Ale keď nieje výtok tak neviem či bola. Síce od pôrodu to viem už aj podľa bolestí ale akosi sa na ne nespolieham, neviem či je to spoľahlivé a ani sa mi nechce nad tým rozmýšľať. S malým som tak otehotnela, výtok nebol, ale ovulka zrejme hej 😀

anuska30
16. nov 2011

@chrustik1 ja vytok ani nemavam,tiez viem ze bude ovulka ked mam bolesti v podbrusku ale chodim na folikulometriu aj tak.No ja budem mat teraz 35 rokov.Ty si natom lepsie.Ale snad sa nam podari ked je maternica vycistena ved vela zien hned otehotnie po potrate tak snad aj mi budeme patrit medzi ne 🙂 Ty si kolko od potratu?

tinasc
16. nov 2011

@chrustik1 ja som tiež prvé tehotenstvo nemala absolútne žiadne problémy, preto som si tiež myslela, že ani teraz mať nebudem... no ale človek mieni... juj a keby som mala tvoj vek, tak by som bola vo väčšej pohode ako teraz, ja mám už 34 😉

anuska30
16. nov 2011

@tinasc ty mas kolko rocne dieta ked mas 34? ja 14 rocnu dcerku 🙂

chrustik1
16. nov 2011

@anuska30 ja som mala kyret 3.10. takže tomu je viac ako mesiac. Ale ja som veľmi skoro dostala ms, mne prišla na 24 deň od kyretu. A neboj, otehotnieme a vynosíme ešte krásne zdravučké detičky. Treba len veriť. Ja som s otehotnením zatiaľ problémy nemala, tak hádam ani nebudem. Ani pri prvom tehu som nemala žiadne problémy. Ale neboj sa, máš len 35 rokov, to ešte môžeš kľudne vynosiť aj tri zdravé detičky. Moja krstná mala dve deti, obe po 30 tke 😉

barushkaaam
16. nov 2011

Ahojte. Bohuzial aj ja patrim do tejto smutnej skupiny. Ja som potratila v nedelu v 5 tt. Strasne by som sa chcela snazit znovu, ale mam priam panicky strach, ze si tu hroznu skusenost zazijem znova.... ☹

kaculiatko88
16. nov 2011

@barushkaaam ahoj ... v prvom rade musíš sa psychicky spamätať. Všetko bude v poriadku.

barushkaaam
16. nov 2011

@kaculiatko88 to viem a to je na tom to najtahsie..... ☹

kaculiatko88
16. nov 2011

@barushkaaam tak u niekoho je. Ale musíš to prijať tak ako to je a proste ísť ďalej a veriť, že všetko bude v poriadku. A o nedlho sa budete opäť snažiť o ďalšie dieťa. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre