Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

monika2712
25. nov 2011

@kukucg jeeejda.. to ti radsej ani nebudem pisat, ze mne uz pomaly aj konci a to ju mam len treti den dneska.. proste uz minimalna spotreba tamponov.. zvlastne.. ze by ta alchemilka nieco urobila?

bambi2
25. nov 2011

@monika2712 na co je vlastne ta alchemilka presne?

monika2712
25. nov 2011

@bambi2 na vselico, vygoogli si.. vraj je dobra na maternicu, neviem ti to presne popisat.. treba kuknut, vela sa spomina na nete.

kukucg
25. nov 2011

@monika2712 Kludne mi to mozes pisat 😀 ja ti to prajem 😉 nemusia sa vsetci trapit 😀 no a uvidime dnes som popila alchemilky dost tak som zvedava ci bude mat efekt 🙂 asi budem pit aj dalej, mozem az do ovu, nie??

bambi2
25. nov 2011

@monika2712 to mi je jasne, ze to je bylinka... 😉 len ma zaujalo na co to je...

monika2712
25. nov 2011

@bambi2 sorry zle som si precitala otazku lebo kukam popri tom telku 😀 uz som sa opravila..

monika2712
25. nov 2011

@kukucg hej hej do ovulky mozes.. ja som dnes este ani nemala. ale kedze uz mi pomaly aj konci ms.. tak neviem ci mam este pit vobec.

kukucg
25. nov 2011

@monika2712 No ved zatial budem a potom uvidim 🙂 Aky si mala den inak??

monika2712
25. nov 2011

@kukucg celkom fajn, kratko v praci, potom cintorin, dohovorit mamce som bola, nech posle uzlik pod stromcek, a nakup vikendovi.. a teraz kukam telku, skrabem kocura za uchom ... zvlastne ze posledne dva tyzdne nejak ku mne nechcel velmi ist, ani na gauc neprisiel za mnou, a odkedy som mala tu migrenu tak je furt pri mne.. krpec jeden 😉

kukucg
25. nov 2011

@monika2712 Zlaty kocurik, aj ja by som si poskrabkala 😀 MM ale nema rad macky 😒 Mna caka nakup zajtra, dnes by som uz nezvladla, ale bolo sme na premiere v divadle, malemu sa pacilo tak som rada 😵 😵 a MM zase nejak pozabudol ze mam meniny, klasika 😠 och boli ma hlava ako kona, idem teda asi hodit sprhu a zalahnut 😉
Uzlik pod stomcek si inak aj ja prosim 😵

monika2712
25. nov 2011

@kukucg ty si Katka? vsetko najlepsie prajem teda! nejak som nepostrehla 😉 tak bruuu a poviem mamce ked tam zas budem, nech posle aj tebe. 😎

bambi2
25. nov 2011

@kukucg tak taky uzlicek by som prijala aj ja... ale aj valentinsky darcek by nebol zly ked to nevyjde pod stromcek.. 😉

kukucg
25. nov 2011

@monika2712 Mno hej, som.. si nemala ako postrehnut 😉 ale MM by teda mohol!!!! 😠 A dakujem za blahozelanie aj za uzlicek 😵 😵

monika2712
25. nov 2011

@kukucg no len aby mamca uz posluchla konecne.. akoze neviem co jej to tak trva.. asi si to fakt setrila na vianoce 😀

kukucg
25. nov 2011

@monika2712 Asi hej, ale vsak nevadi, do vianoc uz pockame, no nie?? 😅 😅 😀

monika2712
25. nov 2011

@kukucg jasne hlavne nech to pride ;)

kukucg
26. nov 2011

@monika2712 Pride isto priiiiiide 🙂 Hm inak sme teda boli v tej ikei dnes a bol t masaker 😠 do vianoc uz budem nakupovat len cez tyzden doobeda 😀

monika2712
26. nov 2011

@kukucg no Vianocne sialenstvo zacina, nenavidim to z duse!

barushkaaam
26. nov 2011

Baby ja som tu dlhsie nebola, lebo minuly piatok som bola na prehliadke u gynekologa po tom potrate. Respektive som bola u jeho kolegu, lebo moj mal dovolenku akurat. Pytam sa na, ci mam nejake tazkosti a hovorim mu, ze mam stale krce v podbrusku ako pri tom potrate a stale trosku krvacam. Tak ma vysetril na koze a vraj mam ruzovy vytok a ten sa mu nezdal. Tak ma poslal na Kramare na HCG a tam mi zistili hodnotu 690, tak si ma tam hned nechali. Kazdy den mi brali krv a sledovali HCG, sice sa znizovala, ale strasne pomaly. Tak uvazovali, ci sa nejedna o mimomaternicove tehotenstvo. Nakoniec sa rozhodli pre kyret (druhy v poradi, prvy mi robili tu v CR) a zistili, ze ti doktori pri tom prvom to odflakli a kusok mi tam nechali a to zacalo hnisat.
Citim sa fakt psychicky velmi zle, lebo 2 kyrety v priebehu necelych 10 dni to je na mna moc... ☹ preto som prisla sem, za vami.....ach boze baby, kedy uz bude lepsie? mam pocit, ze je to zo dna na den horsie a horsie ☹

marecek1
26. nov 2011

@barushkaaam je mi veľmi-veľmi ľúto, čo si si musela znova zažiť... nezodpovednosť lekárov už v dnešnej dobe nepozná hraníc!!!!! verím ti, že sa po psychickej stránke musíš cítiť úplne, ale úplne zle... chce to čas... a ľudí, ktorí budú stáť pri tebe a ponúknu ti rameno na vyplakanie sa, a vypočujú ťa...

bambi2
26. nov 2011

@barushkaaam ty si bola tiez medzi julovkami, mozno si na mna pamätas... ja som tiez tak dopadla vcera... ale samovolne, v pondelok idem k dr. na kontrolu ci je vsetko vonku. dufam, ze nebude treba cistenie...
viem si predstavit ako sa citis.. 2 kyrety za 10 dni je az "prilis" moc!!!!! zivot hadze niekedy tazke bremena pod nohy... neostava nam nic ine iba sa naucit s tym zit... ja sa ukludnujem tym, ze za chvilu ideme na vec znovu... ak bude vsetko ok uz v pondelok tak zacneme hned... nechcem cakat, chcem byt co najskor v tom!!!!
neboj, tento krat nam to vyjde vsetkym!!!! celkom iste!!!!!!!!! 🙂

barushkaaam
26. nov 2011

@marecek1 ked ja mam pocit, ze je to len horsie a horsie....ten druhy kyret mi robili den pred mojimi narodeninami....uzasny darcek, fakt....teraz sa budem sustredit na skusky v zimnom semestri a potom sa pokusime znova...viacero ludi mi radilo, ze to bude najlepsie, co mozem urobit...taka naplast, ked sa to tak hnusne povie...tak neviem.... ☹

monika2712
26. nov 2011

@barushkaaam ahojky.. mrzi ma co sa ti stalo, ten pokaslany kyret, prave kvoli tomu som si ja kyret zaplatila a vybavila po znamosti, aj ked ma to stalo 120 eur, mala som istotu ze ma neodflaknu .. presne tohoto som sa bala a moja gynekologicka sa mi smiala, ze som paranoidna, ze som ochotna si zaplatit taku sumu za nieco, co by mi inde spravili zadarmo... ach jo tito lekari.. je to hrozne. a kedy uz bude lepsie? vies to som sa aj ja pytala, mne tyzden pred kyretom zomrela mama, teda v piatok som ju pochovala, a na dalsi piatok som bola na kyrete... takze dobre viem ako sa citis,a mne teda bolo tiez paradne zle.. preplakala som mesiac a pol vkuse... a ani neviem ci kvoli mame alebo kvoli babatku..zrejme oboje... skus vyhladat odbornu pomoc, ak budes mat pocit ze je to neunosne. aj ja som to spravila.. poslala ma gynekologicka po prvej prehliadke po kyrete.. povedala som jej ze mesiac a pol kazdy den placem a ona povedala, ze to uz je moc.. pomoze ti sa porozpravat aj s niekym inym, mozno ti da aj nejake lieky na to aby si sa vedela sustredit aj na ine veci a menej myslela na to co si prezila.. neviem co ine ti napisat, kedy bude dobre... vtedy ked sa s tym zmieris a zacnes znova zit... a verit ze bude dobre. budem ti drzat palce.. 😉

barushkaaam
26. nov 2011

@bambi2 ano, pamatam si ta a je mi luto, ze sa ti stalo to iste ☹ ja som mala v prepustacej sprave napisane, ze neuplny potrat...ci nieco tam ostalo....sice ma cistili, ale nieco tam nechali a to zacalo hnisat. Ja tiez chcem zacat znova akonahle to bude mozne...len neviem kedy....to akoze mozem hned ako mi naskoci znova menzes, ci ako? nevies nahodou?

marecek1
26. nov 2011

@barushkaaam názory na to, kedy znova začať, sú rôzne. niekto odporúča čakať aspoň 3 cykly, niekto hovorí, že sa môže hneď, ako dostaneš menštruáciu. závisí od toho, ako sa budeš cítiť po fyzickej stránke.

barushkaaam
26. nov 2011

@marecek1 no po fyzickej stranke je to ok. Uz som bola aj po tom druhom kyrete u svojho gynekologa a ten povedal, ze uz je dobre. Bol strasne zlaty, lebo som sa mu tam rozplakala v ordinacii a zachoval sa fakt pekne. Bol strasny mily.

barushkaaam
26. nov 2011

@marecek1 inak zabudla som, ze on mi povedal, ze mam cakat minimalne 4 cykly

bambi2
26. nov 2011

@barushkaaam co uz narobime... ale to je sila, ze ta cistili a odflakli to!!! svine su to!!!!!!!! 😖
no ja si myslim, ze cim skor zacnes tym lepsie!!! na zaciatku je vraj väcsia sanca. takze ja by som isto necakala... pokial si psychicky pripravena, myslim, ze aj telo je... takze niet o com. ja nepockam ani na prvu mrchu, budeme skusat... urcite sa podari a mam takeho tusaka, ze na prvy sup... 🙂

marecek1
26. nov 2011

@barushkaaam pokiaľ sa po fyzickej stránke budeš cítiť ok, tak nevidím dôvod čakať. to prázdno, ktoré teraz cítiš, sa zaplní naozaj až bábätkom.

tiež som sa už u môjho lekára neubránila slzám, myslím, že sa s tým gynekológovia asi stretávajú dosť často...

barushkaaam
26. nov 2011

@bambi2 ja chcem pockat aby aspon naskocila ta prva mrcha....ale tiez chcem, co najskor..tiez si myslim, ze dalsie babo by mi mohlo pomoct z tej strasnej depresie teraz.. ☹ ty si uz bola na kyrete, ci ta to este len caka? prepac, mozno si to uz pisala, ale ja som teraz uplne mimo....

@marecek1 moj doktor vobec netusil, co sa stalo, kedze mal dovolenku...tak som mu doniesla prepustaciu spravu z kramarov a on kuka na tu prvu z CR a pamatam si, ze sa pytal vy ste potratila? ja som iba prikyvla a uplne sa zosypala ☹ ☹ ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre