Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
30. nov 2011

@kaculiatko88 Tak tak, zbytočne to siliť. Aj my už začneme po tejto ms. Aj som včera volala hematologičke, že ako s fraxikom, tak hneď začať pichať, nie až keď otehotniem. Proste prevencia. A vraj dúfa, že sa čoskoro uvidíme. Lebo po potvrdení tehu sa mám ísť ukázať 🙂 zlatá

barushkaaam
30. nov 2011

Ahojte baby. Ja som len prisla zahlasit, ze po tom druhom kyrete sa uz citim 100 percentne zdrava. Tak snad to pri tom druhom nedokafrali tak, ze nebude problem znova otehu....len my som snazenim asi trosku pockame....koncim skolu, takze skuskove, pisanie diplomky a statnice by mohli babu ublizit....este nie sme rozhodnuty, len nad tym uvazujeme....

barushkaaam
30. nov 2011

aj ked na druhu stranu, uz by som bola co najskor zasa tehulka....ja mam docela dobru schizu....neviem sa rozhodnut ☹

poisonblu
30. nov 2011

@lucianak dala mi ich kvoli tomu, ze som vystresovana zo sefa, z prace..proste ked mam ist do prace, tak hnackujem, nervozna som, a tak....ja mam mat ovulku cca 12.12., vtedy idem aj na kontrolu k dr...manzel chce chlapceka, a vlastne aj ja, takze sa budeme snazit v ten den a uvidime...ja som si kupila ten ovu tester na sliny - mikroskop, tak sa budem riadit aj tym a aj hlienom...hadam sa nam nieco podari uz v decembri, nech na vianoce mame pekny darcek 🙂

zuzulik160
30. nov 2011

@barushkaaam Ahoj uz som ti dne s pisala do inej temy 🙂 Ale zaujalo ma to tvoje potracanie. Uz si bola na nejakych vysetreniach? ja som potratila tri krat takze viem co je to a ako sa asi citis. ☹

barushkaaam
30. nov 2011

@zuzulik160 ja som potratila len raz.....zato som bola dva krat na kyretazi ☹ neabsolvovali sme ziadne specialne vysetrenia, lebo pricina toho potratu bola podla histologie v tom embryu.... ☹ prosto bolo chybne...a ako sa citim? uz som sa s tym zacala zmierovat, ze to tak malo byt, ked babo nebolo od zaciatku v poriadku, ale stale to boli ☹

lea1333
30. nov 2011

@lucianak no sak to uz to dlho trvá!!!a verím že to príde ak nie tento rok tak budúci určite a tak isto aj vás všetky ostatne to Čaká síce my sme nečakal 3mes ale len mes po kyrete sme išli na to a aj tak sa nedarí tak uz verím že sa to podarí

kaculiatko88
30. nov 2011

@lucianak tak to je dobre, že máš takú starostlivosť.

steffany
30. nov 2011

ahojte kocky, prave som prisla z hematologie s vysledkami v ruchach a so zaverom, ze nic specialne sme nezistili., co je fajn... 🙂 Vyzera to fakt na tu prirodu a chybicku v deleni buniek.......Aj tak vsak mi to neda, a skusim asi este endokrinologiu a genetiku.....

katkarv
30. nov 2011

@steffany to je dobre ze ti tam nic nenasli,aj ostatne vysetrenia mozes skusit.Ja som tiez tak urobila po dvoch MA ale nic nenasli a teraz sme v 21tt do tretice to vyslooo 🙂

barushkaaam
30. nov 2011

@steffany aj u nas bol problem v dietatku. Mne robili tiez testy z hematologie a tiez mi vsetko vyslo v norme. Kedy sa chcete snazit opet? ked sa mozem spytat..

barushkaaam
30. nov 2011

@katkarv jeeej to je super, ze vam to vyslo. Mooooc gratulujeeeem a vela zdravicka prajem 🙂 😉

tinasc
30. nov 2011

prosím vás poradíte mi? dnes som si kúpila ženský čaj, sypaný, obsahuje okrem iných byliniek aj alchemilku, teta v obchode tvrdila, že sa môže piť stále, len stále sa hovorí, že alchemilka sa môže len do ovulky, tak ako to vlastne je?

steffany
30. nov 2011

@barushkaaam buduci mesiac ideme na to. Budem po 4 tej mrche, tak snad to vyjde...🙂 resp. verim, ze to vyjde coskoro...a to iste prajem nam vsetkym 🙂

barushkaaam
30. nov 2011

@steffany urcite to vyjde, treba verit 🙂 a my ti tu budeme drzat prsty 😉 tak sa potom nezabudni pochvalit 🙂
ja prave cakam na prvu mrchu od kyretu a potom pojdeme na to 🙂

poisonblu
30. nov 2011

@tinasc kopirujem z netu o alchemilke:

Alchemilka sa v ludovom liecitelstve pokladá za rastlinu, ktorá lieci ženské choroby, podporuje funkciu
maternice, a tým zvyšuje pravdepodobnost otehotnenia a donosenia plodu. Po pôrode zlepšuje kvalitu
materského mlieka, jeho tvorbu vylucovanie. Je celkom neškodná aj pri dlhodobom užívaní.
Niektorí ludoví liecitelia odporúcajú mamickám, ktoré chcú donosit zdravé dieta, denne pit alchemilkový caj
od tretieho mesiaca tehotenstva, najneskôr tri mesiace pred pôrodom.

O alchemilke sa traduje, že ak má žena problém zmieriť sa s rolou matky, má obavy z potratu, trpí rannými nevoľnosťami či depresiou z pôrodu, potom je táto bylinka určená práve pre ňu. Čaj z alchemilkových listov pomáha aj pri nespavosti, odstraňuje bolesti hlavy a posilňuje nervovú sústavu. Pijeme jednu až dve šálky denne.

Alchemilka chráni a posilňuje ženské orgány, najmä maternicu. Spevňuje podbrušie, čím zlepšuje kondíciu maternice náchylnej na potraty a zvyšuje šancu na otehotnenie. Pri menštruačných poruchách tlmí bolesti a upravuje krvácanie. Lieči všetky typy zápalov vrátane zápalu vaječníkov, zmierňuje výtoky a svrbenie.
V tehotenstve a po pôrode pomáha pri ner­vových problémoch, odbúrava strach a depresiu. Po pôrode podporuje sťahovanie maternice a tvorbu materského mlieka. Pitie alchemilkového čaju uľahčuje aj prechod, pretože upravuje nepríjemné fyzické aj psychické problémy súvisiace s menopauzou.
Výhodou alchemilky je to, že nie je toxická a nemá žiadne vedľajšie účinky. Iba pri obličkových kameňoch sa neodporúča dlhodobá liečba touto bylinkou.

nikde sa nepise, ze by sa pocas ovu nemala pit....ja som ju pila prvy mesiac po kyrete, ale asi zacnem zase, lebo o 2 tyzdne sa uz ideme snazit....

tinasc
30. nov 2011

@poisonblu a potom ju už piť nebudeš? idem pohľadať či sa dá piť aj po oplodnení, alebo si potom s ňou treba dať na tie prvé tri mesiace pokoj 😉 a dík za info...

tinasc
30. nov 2011

@poisonblu no už som našla pár odpovedí na moje otázky 😉

poisonblu
30. nov 2011

@tinasc hod to sem, ak sa ti chce....ja stale beriem femibion 800, uz treti mesiac, tak dufam, ze to mi pomoze udrzat babatko

tinasc
30. nov 2011

@poisonblu ja som pobehala zatiaľ len pár diskusií, ak nájdem niečo obsiahlejšie, tak sem hodím 😉

lucianak
1. dec 2011

@poisonblu Tak to teda aj ja som z neho na nervy, ale snažím sa 1 uchom dnu, 2 von. Veď práve preto máme 2 uši 😀 Ja neviem presne kedy ovulujem, ale dúfam, že to výjde tento mesiac. veľmi si to želám. Už som pozerala ten ovu mikroskop, ale sa mi videl drahý. No asi lacnejší ako každý mesiac kupovať testy. To také papraďky urobí, ak je ovu, alebo tak nejako, že?Ja som si nikdy ovu test nerobila. teraz ideme na istotu.
Bola by somr ada, keby sa to podarilo čím skôr, lebo ak doberiem lieky, musím si pichať fraxik, bez ohľadu na to, či som alebo nie som tehu. takže necem byť pichaná vyše roka, len 9 mesiacov 😉

lucianak
1. dec 2011

@lea1333 Hmmm, vidíš.... nechápem to, ako sa takto dlho niektorým ženám nedaríotehotnieť aj napriek tomu, že po tom túžia. Dúfam, že v decembri budeme zopár tehuliek a budeme sa môcť tak potichučky tešiť 🙂

lucianak
1. dec 2011

@kaculiatko88 Hej, veľmi je milá a snáď sa vo svojom obore vyzná. Len ešte jej budem musieť volať ohľadne jedného lieku. Snáď nebudem otravovať 😒

oskvarka
1. dec 2011

@poisonblu no pocas a po ovulacii vraj moze alchimilka pocas precistovania maternice sposobit vypudenie uhniezdujuceho sa vajicka takze ja ju radsej pijem len po ovulaciu a potom uz nie (teda ako si ju od odcka predpokladam...)

lucianak
1. dec 2011

@katkarv Jeeeeeeeeeeeee, tak to dúfam, že do tretice vše dobré. A my ostatné snáď po druhé 🙂 Držíme palce, ak si už za polovicou, tak to dotiahnite do úspešného konca.

lucianak
1. dec 2011

@tinasc No tak tak ako teta vraavela 🙂 Lebo po ovulke by si teoretiše mohla byť tehu. A počas tehu prvý trimester sa neodporúča. Aspoň tak som sa dočítala. Takže od 1. dňa ms do ovu a potom stop. A začneš zas 1. deň ms.

poisonblu
1. dec 2011

@lucianak ja som za ten mikroskop dala 10 eur, kupovala som cez eshop lekaren magister.sk

@oskvarka ale potom preco sa pise v tych popisoch k nej, ze sa moze pit aj pocas tehotenstva?

barushkaaam
1. dec 2011

Baby prepacte pokial vam s tym budem obtazovat, ale niekomu sa vyzalovat musim ☹ akurat som sa dozvedela od kamosky, ze pokial zena spontanne potrati, tak kazde dalsie tehu sa uz automaticky berie ako rizikove a ze budeme musiet brat nejake lieky (ultrogestan ci dupaston) a budem musiet castejsie chodit na sono....
aj dneska v noci som sa zthla zo sna, lebo sa mi snivalo o buducnosti...bolo to zhruba 2 roky odteraz a ja som stale nemohla otehotniet.........skratka bojim sa, ze neotehoniem, ale zasa potratim a nikdy v zivote nebudem mamou ☹
este raz sa ospravedlnujem, pokial tym niekoho otravujem, ale potrebovala som sa z tej depky vypisat... ☹

oskvarka
1. dec 2011

@poisonblu podla mna pocas tehotenstva mnoze pokial nemas nejake problemi z udrzanim plodu ale pocas uhniezdovania to moze robit problem ... ja som to tiez len niekde citala to by som musela najjst ten clanok...

marecek1
1. dec 2011

@barushkaaam môj lekár po prvom potrate neberie automaticky druhé tehotenstvo ženy ako rizikové - zvlášť keď výsledky z rozborov neukážu príčinu, pre ktorú sa to stalo. to by na rizikovom bolo strašne veľa žien, lebo negatívne skúsenosti s potratom, či už spontánnym, alebo MA a následnou kyretážou má veľa žien.

a pokiaľ by ti aj nasadil nejaké lieky na udržanie tehotenstva, a chodila by si častejšie na sono - veď to nie je vôbec nič hrozné. ja som pri malom tiež častejšie chodila na sono, hlavne prvý trimester, a bolo to v pohode, aspoň som po kontrole vedela, že je všetko ok.

a neboj, určite ešte otehotnieš, veď vám sa vlastne podarilo na prvýkrát, niekto má problém roky vôbec otehotnieť, takže prečo by sa vám nemalo podariť aj druhý krát? a tentoraz už úspešne?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre