Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

fugu77
12. jan 2010

Kesinka, spravu mas v internej poste.

tun1ska
16. jan 2010

obroni- ja som zažila to isté, vlastne niečo podobné- v 9 tt mi lekár konštatoval MA, nebolo počuť srdiečko. Išla som na kyret a tesne pred zákrokom som si vyžiadala kontrolný USG- zázrak, srdiečko tam bolo:🙂) a všetko bolo ok...No ked som po týždni išla na kontrolu, znovu sa to opakovalo, ale už sa zázrak nekonal, musela som isť na kyret. Predpokladám že to všetko z tých stresov..Keby sa 1.x lekár nepomýlil, možno mohlo byť všetko o.k...ktovie..snažíme sa zas 😵 Ale kartu som od neho vybrala...

slnieckokati
17. jan 2010

Ahojte baby, este fungujeme stale pod touto temou, alebo uz mame novu? nestiham vas citat, lebo mam skuskove a dost mi hori za patami. Len som sa vam chcela pripomenut, aby ste nezabuli, ze aj ja k vam patrim.
Ale mam aj dobre spravy. Prvu menstruaciu som dostala presne 5 tyzdnov po kyretazi a to na den presne. Mam uz za sebou par vysetreni - zatial su vsetky ok. Predstavte si, ze na endometriu ma objednali az na 11.5. - to som pani doktorke povedala, ze uz budem davno tehotna. Tak mi na to povedala, ze ked otehotniem, mam prist skor. Minuly tyzden som jej volala a povedala som, ze potrebujem vysledky skor a som ochotna si vysetrenie hradit sama. Termin mi zmenila na 18.2. - prist mam po pracovnej dobe a bude ma to stat min. 30 euro. Parada ze? ach to nase zdravotnictvo....

beak
17. jan 2010

ahoj slnieckokati, kočky sú v novej téme a hlavne optimistickej ♥ Anjeliky v nebíčku, 2010 zdravé babatká v brušku ♥

slnieckokati
17. jan 2010

ahoj beak, dakujem za info. uz som vas nasla... 😉

janka0025
26. jan 2010

Dobrý večer.

Viem, že baby túto tému viac menej uzavreli, no myslím, že by mohla ešte dosť babám, ktoré to majú čerstvo za sebou pomôcť. ...

Túto tému mám preštudovanú deň za dňom od jej vzniknu...čo je presne dnes rok...jaká symbolika...:(
Prežívam presne to, čo baby pred rokom a je fakt pravdou, že už len to, že som si to prečítala mi pomohlo....

Som 6 deň po kyret. ...Ak je tu nejaká baba, ktorá to ma tiež čerstvo za sebou, budem rada, ak sa pridáte...

Chcela by som pozdraviť a hlavne zakladatelky a gratulujem k budúcim bábetkám...

zuztek
26. jan 2010

ahoj janka, je mi luto, ze si to musela tiez prezit, ale treba verit ze to nahorsie uz bolo a uz budu len same pekne chvile 🙂
temicka este funguje, ale vsetky sme sa presunuli do novej temy "anjeliky v nebicku, 2010 zdrave babatka v brusku, tak sa pridaj medzi nas, su tam aj kocky cerstvo po zakroku...

hiva
27. jan 2010

ahojte....tak ja som bola na kyretazi v piatok...v 10 tt mi zistil lekar missed abort....akurat som k nemu isla na prvu poradnu a po knizku, ale nic sa nekonalo....srdiecko nebilo a chrustikova velkost zodpovedala iba 8tt 😔

zatial som si nenasla cas precitat si celu temu....ale rada by som vedela, kolko ste krvacali resp. spinili po kyrete.....ja nastriedacku spinim a slabunko krvacam uz 5-ty den....myslite si, ze je to v poriadku?....ziadne bolesti ani krce v bruchu nemam ....

janka0025
27. jan 2010

Ahoj zuztek...určite sa k vam neskor pridám, ale chvilku ešte pobudnem tu....ale dík za pozvanie..

Ahoj hiva. ja som dva dni po kyrete nespinila vôbec. Až teraz posledné 3 dni. Vraj je to normálne pokial nemáš bolesti a horúčku....Vraj sa špiní niekedy aj 10 dní, takže len strpenie....A prvá mrcha by mala dôjsť 4 až 6 týždňou...to je tiež individuálne..
Ja som bola v 6tt a 4 deň. Hospitalizovali ma pre silné bolesti a krvácanie...Pri príjimaní na sone bolo ešte vidieť srdiečko, ale na druhý deň už nie. ..na tretí od hosp. zo mňa niečo vačšie vypadlo a ja som už vedela o čo ide...na druhý deň na sone nebol už ani vačok....večer cca o 20 00 ma čistili....po kyrete som mala strašné bolesti, ale potom už nie...a teraz necítim už nič....aspoň telesne...

hiva
27. jan 2010

janka....strasny pocit to je, ze?....ja som telesne tiez uz OK...ale kedy sa dusa zahoji, to tazko povedat....my sme sa snazili skoro 2 roky a ked sa konecne podarilo, takto to dopadlo ☹

ja som po kyrete nic necitila ... iba bolest na dusi, ale s tou lekari nepomozu 😢

no som zvedava, kedy teda prestanem spinit....po kyrete som este krvacala, na druhy den uz len spinila....potom dalsi den sa mi zase rozbehlo krvacanie, potom uz len taka ta hneda krv a dnes zase trochu bledunko cervenej....no uvidim, kolko sa to bude tahat....k dokymu idem az o mesiac na kontrolu, tak snad to bude vsetko v poriadku 😅

janka0025
27. jan 2010

hiva...
ja si ešte stále neuvedomujem, že to bábo nieje vo mne...
ty to máš o to horšie, že ste sa tak dlho snažili...nám to vyšlo na prvé plánovanie...uvidíme ako to bude nabudúce...
ja som bola včera...len ma prezrel sonom a že je všetko ok, že som dobre vyčistená....a že najbližšia návšteva po menz., ale asi aj potom bude robiť len nejaké základné vyšetrenie...lebo až po druhom a viac riešia potraty....dobre nie? takže najbližšie môžme len čakať, ako sa to vyvynie, nebolo by jednoduchšie ich urobiť a vyhnúť sa ďalšiemu potratu???? aaach....

hiva
27. jan 2010

tak to som aj ja pocula, ze na vysetrenia posielaju az po druhom....ale mne moj doktor povedal, ze ma posle hned....on totiz vie, cim vsetkym sme presli a nejak sa citi za mna zodpovedny....moj neuspech berie ako jeho vlastny....takze aspon v tomto som mala stastie ze mam takeho super lekara 🙂

inak ja uz si to uvedomujem....vsetko, comu som sa pocas tehu vyhybala si teraz dopriavam....sme sa aspon s manzelom pustili do stahovania nabytku a podobne somarinky 🙂 ...treba sa nejak zamestnat aby som na to stale nemyslela....konecne ma uz aj prsia prestali boliet a zase mozem papt salamy a udene....pocas tehu ma z nich naduvalo...teraz je to OK...no aspon taketo drobnosti zmiernuju bolest....i ked keby som si mala vybrat, tak jednoznacne davam prednost radsej babatku a 9 mesiacom bolavych prs, citliveho zaludka a ziadneho tazkeho pohybu 😒

janka0025
27. jan 2010

a nemyslis si, ze e este skoro na stahovanie nabytku? lebo mi sme totiz tiez v prestavbe a strasne rada, by som zacala niecorbit, ale varovali ma, že musim si na seba davat teraz pozot...
a mas pravdu v tom, že aj ja si teraz dopriavam úplne všetko, čo som nemohla....

kiarka
27. jan 2010

Ahojte nemáte niektoré skusenost s čistením po porode?Beriem injekcie na vyčistenie no ak sa do piatku nevyčistím budu ma čistit v nemocke. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Ako dlho to trvá a kedy puštaju domov

zuztek
27. jan 2010

ahojte, krvacanie po potrate je individualne, ja som napr. krvacala asi 3 dni, a potom este do 18.dna spinila...

hiva - sme na tom podobne, tiez sme cakali 2 roky kym sa podarilo, pravdepodobne aj kvoli tomu testosteronu ako som pisala v tej teme... inak s robotou to este netreba prehanat, prvych 6 tyzdnov ziadne dvihanie tazkych veci, tiez ziadne kupele... a prvy tyzden co najmenej chodit...

tie vysetrenia vam odporucam pobehat, vacsinou sa po prvom potrate nerobia, ale zavisi to od doktora... ja som si ich vyslovene ziadala

cathy77
27. jan 2010

ahojte... som tu nová,žiaľ 😔
Dnes som sa vratila z nemocnice, missed v 20.tt, ale žiaľ čakali sme to,lebo babatko bolo chore, vedeli sme to od 14tt a bola to otazka času. Porodila som ho z pondelka na utorok v noci, potom kyret. Den po už len slabe spinenie, tak som bola veľmi rada, ked ma dnes doobedu prepúšťali a tvrdila som, že len slabo špiním. ale teraz na večer je to trochu intenzívnejsšie, mam strach, prečo sa to zosilnilo. Myslela som, že to špinenie zanikne a potom až prva mrcha. beriem aj atb aby ma nezastihla infekcia ale to krvacanie... no neviem. je to jasnočervene, žiadne zrazeniny ani to nezapacha, len jasna krv. neviem, poraďte please... ake ste mali vy skusenosti?

beak
27. jan 2010

ahoj cathy, ja som tiež mala MA v 20 tt, potom čistenie, po čistení som slabo špinila, prepustili ma na druhý deň. Doma krvácanie zosilnelo, potom som ešte špinila desať dní. Prvú MS som dostala po šiestich týždňoch, čiže klasické 600 nedelie. To krvácanie môže byť, je to v poho, keby bolo moc silné, asi by som šla na pohotovosť, prípadne tam zavolala, že či je to o.k. alebo tam máš radšej prísť na kontrolu.

janka0025
27. jan 2010

ahoj kiarka. čistenie po pôrode je v pohode, aspoň ja som ho mala viacmenej, tie bolesti po prebratí som mala pre injekciu na stiahnutie maternice, ale trvali len cca pol hodku...toho sa už báť nemusíš...je to aj rýchlo hotové, ja som sa prebrala po cca 20 minutach..takže toho sa fakt nemusíš báť....

ahoj cathy....vítam so smutkom v srdiečku....z čítania tejto témy viem, že krvácanie tesne po kyrete nieje neobvyklé, ale ak by to náhodou trvalo už velmi dlho, tak radšej zavolaj, za to nič nedáš.....od 14 tt si vedela, že s bábom je zle????tak prečo s tebou čakali až do 20 tt?

afrika
28. jan 2010

ahojte, ja som mala 15.01. druhý kyret po umelom oplodnení. vedeli sme už skôr, že to nieje dobré, ale chceli sme sa vyhnúť druhému kyretu a chceli sme, aby to odyšlo samo. na druhý deň ma prepustili z nemocnice a o 3 dni som sa vrátila späť pre silné krvácanie a bolesti. diagnóza - zápal maternice. dali mi druhú injekciu na stiahnutie maternice-vychádzali zo mňa až také zrazeniny. ležala som tam týždeň s antibiotikami. keď som išla domov krvácanie bolo slabšie, bolesti brucha tiež omnoho. no a včera zas silné krvácanie, ktoré pretrváva ☹ . môj doki v heliose včera videl výsledky krvy z nemocn. a povedal, že prečo mi nedali žiadne lieky aj na tvorbu červených doštičiek. ževraj mám veľmi nízku hladinu. zajtra idem opäť k nemu a moc dúfam, že urobí nejaký zázrak s tím krvácaním a nepôjdem do nemocnice.
o bolestiach na duši písať nejdem ☹ .
držte sa

hiva
28. jan 2010

inak ja cez den uz len slabo spinim, ale vzdy vecer pred spanim najdem na toaletaku cerstvejsiu krv.....asi je to predpokladam normalne...ale uz by to mohlo konecne prestat 😠

co sa tyka toho stahovania, jasne ze este vsetko robim opatrne a moc sa nepresilujem....ale ked som bola tehu, tak som sa na to neodvazila ani len pomysliet 😒

afrika....drzim palce, nech ti to vsetko dobre dopadne ... a neboj, aj keby si mala ist do nemocky...je to pre dobru vec....so zapalom maternice nie je sranda tak sa daj dobre preliecit 😉

cathy77
28. jan 2010

afrika, je mi ľúto tvojich komplikácií, ja sa hrozím, že by ma to tiež mohlo postretnúť. prajemTi zo srdca, aby si tie trampoty mala čím skor za sebou.mne nasadili ATB hned pri prijatí do nemocnice a beriem ich stale, nečakali na to kým sa to skomplikuje, snad to ma zachranilo.

vdaka beak za povzbudenie, dnes som bola u dokiho, pozrel ma na usg, vravel, že dutina vyzerá byť čistá, na kontrolu idem o 2 týždne. vravel, že krvacanie je ok, kym nema intenzitu menštruačneho, tak ma trochu ukludnil, lebo až taku intenzitu to nema. tak na 2 klasicke vložky denne, nie slipove.

janka0025 - dozvedeli sme sa to z vysledkov z krvi zo špec.prvotrimestrialneho screeningu,čakali sme potom na dalsie, aj na usg to nevyzeralo dobre, ale týžden na to som šla na amniocentezu, tam sa nič nepodarilo odobrať atd... Mala som byť prijatá o týžden skor, ešte mu bilo srdiečko, ja som však povedala, že pridem až o par dni,lebo som dufala, že mu dobije u mna a tak aj bolo. ked som nastupila, už bol missed a lahla som si tam s kludnejším srdcom, že "odišlo" u mna. je mi tak omnoho "lahšie", ak niečo take v tejto situacii existuje.

hiva
28. jan 2010

cathy...je mi to velmi luto 😢 ....ste to mali urcite hrozne tazke....ale rozumiem, ako si to myslele ze takto to bolo lahsie 😉

ja som sa v 9 tt dozvedela, ze moje krsniatko, s ktorym som bola cely tyzden na dovolenke, ma CMV virus (cytomegalo virus)...co je velmi nebezpecne ak ho dostane zena....tak som si bola dat robit testy a velmi sme sa bali, aby to nahodou neovplyvnilo babtko...lebo toto CMV sposobuje postihnutie, slepotu, hluchotu, demenciu.....a ked do toho potom prisiel MA, povedali sme si s MM, ze takto je to asi lepsie ako keby malo byt babatko postihnute.....nakoniec je to ale trosku inak, lebo tie testy na virus CMV mi vysli negativne....no ale co uz....stale sa utesujeme, ze vsetko je tak, ako to ma byt a priroda sama to vzdy najlepsie zariadi.....takze teraz uz len cakame, ake dalsie plany s nami priroda ma a kedy nam dopraje zdrave babatko v naruci 🙂

afrika
28. jan 2010

cathy moc ti ďakujem. ja som bola aj dnes u dokiho-pichli mi 3xinjekciu na stiahnutie maternice, lebo krvácam silno asi na 12vložiek denne. to nemám ani pri mrške. doki dnes povedal, že to treba zastaviť, lebo mám zlé výsledky krvy ☹ . no ja si tiež musím niečo vždy nájsť. tak čakám do soboty rána a ak by sa to nezastavilo, tak ráno na 4 injekciu+opäť hormóny.
cathy a hiva držkajte sa - my to zvládneme, uvidíte 😉

janka0025
28. jan 2010

afrika, tak to maš toho teda dosť. držím silno pršteky, aby to konečne prestalo krvácať a nekomplikovalo a to.....čo vlastne sposobilo ten zápal ,maternice?

cathy77 hmmm, tak už rozumiem, a chápem...

ja som mala včera zvýšenú teplotu na 37,2 čo si myslím, že nieje nejako strašné, lebo jeden den mi tieklo aj z nosa a opuchli mi oči...asi nejaký menší vírus....ja mám pocit, akoby to špinenie ustupovalo....
ja mám dnes týždeň od kyret. viete že mám pocit, že čím je to dlhšie dni utekajú tým a cítim horšie....asi mi to celé dochádza...prvé dni po prepustení som bola v pohode....bola som rada, že som konečne doma....ale niekedy na mna príde strašný smútok....každú noc sa mi sníva s bábom....a dnes to bol sen výnimočne hnusný....

afrika
28. jan 2010

janka neviem prečo. možno sme dlho čakali s kyretom. 3 týždne pred kyr. sme vedeli, že sa dobre nevyvýja- resp. nevyvýja sa vôbec. ale tiež to môže byť po zákroku-to si myslím ja. prvý krát som tiež nosila 2 t. mrtve bábo v brušku-zápal som síce mala, ale slabučký.
teraz len strašne silno krvácam a musia to zastaviť. len asi nevedia ako 🙂 .
janka nezabudneš nikdy, ale naučíš sa s myšlienkou žiť 😔 . uvidíš, bude lepšie.
ale ja dobrý príklad niesom. po prvom MA som plakala každý deň POL roka. teraz nie, viem, že to nepomôže. musím ísť ďalej aj keď sa mi nechce vracať do reality. snažím sa byť manželovi oporou. myslím, že to znáša tentokrát zle. to aj ja, ale nevrátim ich späť

hiva
29. jan 2010

ahojte baby....tak ja som dnes tyzden po kyrete....stale som spinila resp. slabo krvacala (len cista krv, ziadne zrazeniny), ale co sa mi dnes stalo, tak som z toho uplny jelen ...hned po zobudeni som isla na WC-ko a vypadlo zo mna take nieco, ako keby vajicko...zhruba 3cm dlhe a asi 1,5 cm siroke a k tomu vela krvi a aj nejake zrazeniny 😒 ... predpokladam, ze to bolo asi babtko...doktor mi hovoril po kyretazi, ze tam toho uz moc nebolo....ale asi to teda nenasiel a babatko vyslo zo mna dnes....myslite si, ze je to mozne? stalo sa to aj niektorej z Vas?

inak tehu priznaky uz nemam vobec ziadne...konecne ma prestali aj prsia boliet....ale teraz som trosku v pomykove, ze ci je tam vo mne vsetko OK... dnes nemozem ist k doktorovi...myslite, ze by stacilo pockat az do pondelka?....ze uvidim, ci zacnem silno krvacat a ci budu nejake bolesti?

alebo si myslite, ze ked ma aj pri kyrete dobre nevycistili, teraz to uz zo mna vyslo a tak mam byt kludna?

fakt som z toho zufala....moc som si to co zo mna vypadlo nechcela obzerat, lebo ma hned napadlo, ze co ak je to plod... ☹

janka0025
29. jan 2010

ahoj hiva. Tak teraz len zíram, netuším čo to mohlo byť....veď keď ťa čistili, tak plod by tam už nemal byť...a nemáš náhodou možnosť zavolať doktorovi???

janka0025
29. jan 2010

a ty si aj písala že plod bol malinký, tak odkial tých 3 cm ????
zo mna plod vyšiel, ale ešte pred kyretom....aj zrazeniny som mala....ale teraz len hnede špinenie....
hiva, ja by som určite aspoń zavolala, toto sú háklivé veci a nechcem ťa strašiť, lebo s takým niečím nemám fakt žiadnu skúsenosť, ale aby sa niečo vážnejšie nestalo....

hiva
29. jan 2010

dik Janka...trosku si ma vystrasila....i ked od rana, co to zo mna vypadlo som este chvilu spinila a teraz uz nic....ani spinenie ani krvacanie....a citim sa uplne dobre...ziadne bolesti....asi pockam do zajtra, resp. do pondelka, ako sa to vyvinie a potom mu zavolam a skusim sa k nemu natlacit na kontrolu na UTZV ze ci tam vo mne nieco este nevidi 😉

hiva
29. jan 2010

a co sa plodu tyka...neviem aky bol velka...ale velkostou by mal zodpovedat 8 tt ....to by aj velkostou 3 cm mohlo sediet, nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre