Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

sjuzi
24. mar 2009

To sa budem báť už i ja... no uvidíme... momentálne sa vôbec necítim na nové tehu, bojím sa zase začať snívať...

sjuzi
24. mar 2009

Kedy ste po zákroku prestali krvácať a kedy ste dostali prvú mrchu??? A čo mám teraz dodržiavať po zákroku? 😕

martinka211
24. mar 2009

ahojte,sjuzi je mi luto,co sa ti stalo a ze si musela prist sem do takej smutnej temy,ale neboj baby maju pravdu,ze Misko ti velmi pomoze pri bolesti co citis,mne tiez Tomasko bol liekom 🙂

twity aj ja uz cakam druhu mrchu kazdu chvilu 😉 uz mam ten pocit od soboty a este tu nie je ☹ tak dufam ze cims kor pride 😉

bettynka222
24. mar 2009

no, to by zaujimalo aj mna. ako dlho ste krvacali po zakroku? ja krvacam uz 14 dni... a ta prva menstruacia? uz predtym som mala ovulaciu tesne pred mrchou a teraz sa bojim, ze sa mi cely cyklus este zhorsi....
sjuzi tebe co povedali lekari? my mame tri tyzdne zakaz sexu a dve menstruacie zakaz nechraneneho sexu....

martinka211
24. mar 2009

sjzi ja som dostala prvu na 26den po operacii,ale ja som mala mimomaternicove pri ktorom mi robili aj kyret ☹

jarulai
24. mar 2009

sjuzi, ja som po zákroku krvácala len v den zákroku a na druhý den ráno trošku;potom som ešte asi 4dni každé ráno špinila a to bolo tak všetko. mrchu som dostala 7týždnov aj 4dni po.

a žiadne čierne myšlienky sa tu nepripúšťajú, babulky - na další pokus to určite výjde a mi budeme mať všetky krásne a zdravé babatká 😉

sjuzi
24. mar 2009

Jaj baby ste zlaté, aspoň tu cítim, že ma niekto chápe... ako som písala, bojím sa niekomu volať, okrem mm a mamy... nechce sa mi to vysvetľovať... všetci sa tešili, že budeme mať druhé bejby... 😒

Mňa práveže prepúšťali sestričky, doki sa len podpísal na správu a bežal operovať... Ale idem v piatok k svojmu gynďákovi, lebo som mala mať poradňu, tak snáď ma o všetkom poučí... 😒

sjuzi
24. mar 2009

Jarulai, preto som sem prišla, pre podporu a silu!!! 🙂

jarulai
24. mar 2009

sjuzi, preto sme tu - všetky sme si to zažili, žial a preto sa musíme navzájom podržať a podporiť 😉 darmo by si to vysvetlovala niekomu, kto si týmto neprešiel. tu platí 100-násobne, že kto nezažil - nepochopí

sjuzi
24. mar 2009

No, dnes už aj mm, došiel cez obed domov a už sa na mňa díva tak, že veď sme si to už vysvetľovali, že to tak asi malo byť, nech sa netrápim... nech už sa otrasiem a tak... Ale takéto reči mi vôbec nepomáhajú... skôr naopak... ☹

sjuzi
24. mar 2009

Depka ma chytá teraz, keď malý spinká... keď som sama... pri ňom nemám čas na to myslieť... 😒

jarulai
24. mar 2009

to robí aj moj mužík - ale poviem ti, na jednej strane majú pravdu - je zbytočné sa k tomu stále vracať a týrať sa tým, že čo som mohla a mala ešte urobiť preto aby sa to nestalo a pod. to nám nepomože. musíme ísť dalej 😉

sjuzi
24. mar 2009

Ja viem, len on je vždy taký realista, ma vždy uzemňuje, ja som zase taký rojko... 😅
No nič, chce to určite čas, kým to prebolí...
Baby a kedy sa môže oficiálne znova snažilkovať???

jarulai
24. mar 2009

sjuzi, mne doki povolil už teraz - po prvej mrche. inak odporúčajú 3 cylky a minimálne vraj treba 8týždnov na úplne zotavenie maternice. mne kým skončila mrcha, som bola 8týždnov aj niečo po 😉 uvidíš, čo ti povie doki, ako si sa zahojila a tak 😉

sjuzi
24. mar 2009

Tak budem teda dúfať... možno nás leto inšpiruje... Sme si povedali, že pôjdeme teda aspoň na poriadnu dovolenku s malým.

sjuzi
24. mar 2009

O toto tehu sme sa snažili 5 mes... 😒

twiti
24. mar 2009

Ahojteee 🙂
Aj ja pridam svoju odpoved.
Ja som prestala krvacat hned,pustili ma z nemocnice na druhy den po zakroku a ked som sla domov uz som len spinila,mrchu som dostala presne v piatom tyzdni po zakroku ale zaujimave bolo ze presne v ten den kedy robili zakrok len 5 tyzdnov po.
Teraz uz cakam na druhu mrchu,ale mala som zapal tak mozno bude meskat 🙂
Nebojte sa to vsetko zvladneme ja sa uz tesim na snazilkovanie.
sjuzi ja sa vam ani necudujem ze sa vam do toho teraz tak cerstvo nechce ale to prejde.
My s jarulai sme tu uz doma sme tu asi od januara tak sme sa s tym uz vyrovnali a tesime sa na nove tehulkovanie.
sjuzi ty mas oproti nam este jednu vyhodu mas uz jedno mimi ale my s jarulai sme cakali nase prveeee.
Preto sa asi chceme zacat snazit co najskor ako to pojde 🙂

sjuzi
24. mar 2009

Joooj babenky, ja viem... nechcem si ani predstavovať ako to bolí, keď sa snažíte o prvé mimi.
Ja som ale zase snívala o to viac, že som vedela, aké je to krásne držať svoje čerstvo narodené bábenko v náručí, ako vonia, ako plače atď a na toto všetko som sa hrozne tešila... 😢 😒 ☹ ☹ ☹ Ale dosť už... Musím sa k tomu postaviť, tak ako mi vraví mm... Hodiť to za hlavu... a tešiť sa na jar a krásne leto...

sjuzi
24. mar 2009

Ja krvácam, ale slabúčko... tak snáď to rýchlo prejde... 😒

jarulai
24. mar 2009

twiti, kedy si mala ty zákrok? máš pravdu, že aj ja som tu už od januára - mna robili 22.1. ☹

sjuzi, my sme sa o toto mimi snažili 2roky a 3mesiace a bolo naše prvé ☹

sjuzi
24. mar 2009

Jaaaj, jarulai... tak to mi je fakt ľúto... To sklamanie je iste nepredstaviteľné... Budem vám hrozne držať palčeky, aby ste čo najskôr boli zase v tom.

sjuzi
24. mar 2009

Ešte mám 1 otázku, z nemocky sa posielajú dokimu nejaké výsledky? Kedy asi ich asi posielajú? 😕

jarulai
24. mar 2009

dakujem sjuzi 😉 neboj, všetky sa z toho dostaneme a budeme čo nevidieť držať v náručí tie naše vonavučké bábatká 😉 ja tomu verím a to mi pomáha ísť dalej 😉

jarulai
24. mar 2009

sjuzi, ja som si pre výsledky z histologie musela ísť sama a aj ich zaniesť svojmu dokimu. no možno je to v každom meste iné. a u nás to trvalo 2týždne

sjuzi
24. mar 2009

Jarulai, díky moc za povzbudivé slová... máš pravdu, treba byť optimista. Už sa nám podarilo otehotnieť, tak sa to musí podariť opäť... 😉

twiti
24. mar 2009

Jarulai ja som bola na zakroku 27 januara ☹

sjuzi
24. mar 2009

Viem, že je tu veľa diskusii vôbec o tom, že kočky nemôžu otehotnieť celé roky... tak musíme myslieť pozitívne...

sjuzi
24. mar 2009

Ďakujem kočky, je mi už trocha lepšie... idem, moja psychoterapia sa už zobudila... papa

jarulai
24. mar 2009

veru tak, sjuzi, my čo sme čakali prvé aspon vieme, že nie sme neplodné, že možme otehotnieť. už to len dotiahnuť do toho víťazného konca 😉
a u mna to malo predsa ešte jedno pozitívum - ked som bola po 6týždnoch na kontrole, mala som sliznicu v lepšom stave ako pred tehu - vraj to tak býva, tak dúfam, že to tak bude aj nadalej 😉 ako sa hovorí - všetko zlé je na niečo dobré. škoda len, že to muselo byť za cenu jedného života ☹

jarulai
24. mar 2009

tak ahoj sjuzi a pohladkaj za nás tvoju psychoterapiu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre