Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

jaruska74
2. feb 2009

och to si ma potesila........lebo ja som pekne po tyzdni prestala spinit, nemala som vobec ziadne bolesti, tak azda to bude OK....

twiti
4. feb 2009

Ahojte.
Dnes je presne tyzden co som bola na kyretazi.Pisete tu nieco o hcg. Mam obavu pretoze mne lekar kazal prist az ked budu vysledky z hystologie.
Chcem sa spytat co je to hcg? je to ta hystologia?,alebo co
Dakujem za vysvetlenie.

korenka
4. feb 2009

hcg je tehu hormón,hystológia je analýza príčiny potratu

twiti
4. feb 2009

Dakujem korenka.
Este mam jednu otazocku.ako sa zistuje ten hcg, neviem preco ma na to lekar neupozornil a neoboznamil ma s tym.
Kedy sa to zistuje?
Dufam, ze som v poriadku

bleelka
4. feb 2009

ahojte babulky, 2. den meskania MS som si robila testik, boli //, potom 4.den znova // ale uz slabsia, pripisovala som to inemu druhu testu... 2 hodky na to som zacala spinit a to pokracovalo cely den a na 5.den som dostala silnu MS, takze babo odislo... bola som teda asi v 4tt... myslite, ze by som mala ist na kyret? Som myslela, ze nie, ale zakladatelka prispevku bola tiez v 4tt a na kyret isla... tak teraz neviem.. citim sa v pohode, tak dufam, ze sa ani nejedna o mimomaternicove... k dokimu idem 10.2. na folikulometriu... co myslite? vdaka za rady

lienka79
4. feb 2009

bleelka..s tymto nesranduj...a bez k doktorovi...Niekdy babo odide so vsetkym,ale mozu ostt v maternici "zbytky", kt.mozu sposobit vazny zapal,infekciu....takze bez k dr..ci netreba docistit,aby si s tym nemaa trampoty nahodou pri dalsom otehotneni.

twiti..HCG a robi z krvi...jeho hodnota stupa s ratsucim tehu a na zaklade rastu HCG dr. zisti,ze sa tehu vyvija,alebo je "problem". Robieva sa to ale len vtedy,ak si nie je isty...povedzme,plod maly,este nevidno na sono a tak...Ale od 5-6 t tt srdiecko na UZV vidno,takze ak to dr.nevidi na UZV,je zbvytocne robit HCG,nakolko plod pravdepod.odumrel,tresp.nevyvijal sa ☹

jaruska74
4. feb 2009

tak ja som bola na tu kontrolnu krv, ale este neviem vysledok. dufam ze bude vsetko OK. bleelka urcit echod ku lekarovi, cistia vsetky potraty, ktore sa zistia.....pre istotu

bleelka
4. feb 2009

baby ani ma nestraste, a co keby som si ani testy nerobila a proste si len myslela, ze sa mrcha opozdila... potom co...vsak 1/3 tehotenstiev takto konci... a ak ma budu cistit, tak dalsia pauza? ved ja mam nakazane co najskor otehotniet kvoli endometrioze a pauzu si nemozme bohuzial dovolit... 😖

jaruska74
4. feb 2009

kazdopadne sa porad s lekarom.........mozno ti urobia sono a zistia ze si sa vycistila uplne. a s tym ze vela tehotenstiev tak konci mas uplnu pravdu.

bleelka
4. feb 2009

dik jaruska, este mam dnes spinenie a v utorok hned rano idem na gyndu, tak snad tych 5 dni nenarobi sarapatu... akonahle by som sa citila horsie, tak slubujem, ze hned pobezim co i len na pohotovost... mala som ich dost silne, tak myslim, ze je to ok a vycistilo sa to dobre... ale v utorok overim 😉

jaruska74
4. feb 2009

ja dufam ze dostanem menstruaciu nacas.....ze sa to vsetko nebude este viac natahovat.

bleelka
4. feb 2009

urcite ano, neboj a dakujem za radu, uz nech je utorok...

twiti
5. feb 2009

Dakujem lienka za vysvetlenie,zasa som o nieco mudrejsia.
Drzte sa baby aj ty bleelka nech ti to dobre dopadne

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bleelka
5. feb 2009

twiti dakujem, vcera vecer ma zacala boliet oblast praveho vajecnika a dnes rano tiez, doobeda znova, tak teraz idem na gyndu ci to nahodou nie je mimomaternicove... uz zacinambyt zufala...stale nieco... hruza... drzte palce, papa

twiti
5. feb 2009

Ahojte jalamik,ja som zazila nieco podobne.
Minulu stredu som bola na kyrete. Tiez sa mi to nezdalo uz v 8 tyzdni lebo dokttor vravel ze je to nejake malinke.Ale v 11 tyzdni som dosla s tym ze spinim a uz som kracala do nemocnice. Este som nebola na kontrole lebo nemam vysledok z hystologie
Aj ja by som chcela co najskor zacat znovu len neviem kolko asi treba cakat. Ty vies? jalamik?

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
korenka
6. feb 2009

ano....hovorí sa,že čím skôr,tým lepšie,že maternica je síce krehká,ale pripravená 😅

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
twiti
6. feb 2009

Ahoteeeeeeeee
Ja este stale nemam vysledky z histologieeeeeeee.
Musim cakat na ne nez pojdem na kontrolu tak este cakam.
Som zvedava co mne povie moj doktor.
Ahojte baby.

janulcek
6. feb 2009

Caute babenky.Ja som mes.po kyrete...dne je to mes.Twity,tiež nastal u mna ten isty problem...Bolo stale male/v 9 tyž.malo 5mm/potom odumrelo a v 11.tyž.nasledoval kyret. ☹
Hystologia nedokaže nič určit...Len potvrdi pritomnost plodu...ale inak nič podstatne.
A čakanie???No ja sa radšej dam dokopy a skusime to až za nejake 4 mes.Odporučaju 3-4 menštruačne obdobia..Takže tak...

janulcek
6. feb 2009

A Twity...kedže sme zažili to iste,pričinou,teda ako to mne vysvestlil je:Bud sa nesojili dobre chromozomy X a Y,alebo si to nenašlo dobre miesto na uchytenie v maternici.Tym padom ak nedošlo k dobremu spojeniu,priroda to zariadila tak,aby to odišlo a nenarodilo sa postihnute dieta.Ciže patrime asi medzi tie,,štastne"ktorym sa nenarodi postihnute dietatko.Lenže je nahroznejšie na tom to,že sa to stalo za posledne 2 mes.obrovskemu počtu žien... ☹ Moj lekar je zufaly a nema pre to vysvetlenie.
Musime dufat že o tych par mesiacov sa to podari a babatko sa narodi 🙂

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
twiti
7. feb 2009

ahojte babenky.
janulcek dakujem ani doktori mi to tak pekne nevysvetlili ako ty,mne totisto nikto nevedel povedat pricinu.
jalamik aj ja som sa naladila pozitivne a verim ze sa to druhy krat uz nestane.
beriem to tak ako janulcek ak by sa to malo narodit nie zdrave tak nech sa to radsej nenarodi.
baby mam este na vas jednu otazocku. Kedy ste dostali menstruaciu po kyrete?
Vdaka.

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaruska74
7. feb 2009

aj ja ocakavam menstruaciu, teraz som vyse troch tyzdnoch po kyrete......pijem alchimilkovy caj a dufam ze mi to pomoze k rychlej regeneracii 🙂

maca793
8. feb 2009

ja som bola tiež na zákroku, ráno o 8,30 som prišla do centra, o 9,00 na robili a o 12,30 som išla domov. a po zákroku 1,5 mesiaca som znova otehotnela ale nechcene.

jaruska74
8. feb 2009

nechcene? ja by som chcela......hoci aj hned otehotniet 🙂

helenkasabinka
8. feb 2009

ja som presne pred 2 rokmi mala MMT a laparoskopicky mi museli odstranit aj vajickovod kedze bol v nom ´plod a to mi zistili uz ked som bola akoze v 2 mesiaci ☹

robili mi samozrejme aj kyret a gynekolog mi odporucil aby sme sa snazili o 2.babo az po troch mesiacoch

a teraz som stastna maminka takmer 9 mesacnej dcerky

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre