Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

marikac
29. dec 2010

@juriva aj ja vravim to iste. 😉
a najlepsie by bolo,aby som ani sama nevedela,ze som tehu 😀 a nebude treba nikomu nic vysvetlovat,ani zatajovat. 😀

juriva
29. dec 2010

@marikac a suhlasim🙂 Lenze ja na to hned pridem, pretoze vraciam ako keby ma za to platili🙂
Nepoviem to uz ani svojmu muzovi?To uz by som aka "sebecka"bola hehehe.
Ale srandicky srandicky,ale uz to tak bude! Uz som sa nadovsetko odhodlala zatlkat a branit sa,ze ja nic,ja muzikant.

silvia0201
29. dec 2010

@jarra ja som prišla o malinké 2.11. v 13tt. a čudné na tom je, že predošlé dve tehotenstva boli bez akých koľvek komplikácií. doteraz mi to nejde do hlavy 😢

janus32
29. dec 2010

@jarra drzim palceky....O to je to smutnejsie,ze boli vianoce.Mne zistili missed abort 23.12.takze den pred viancami a mali sme tyzden pred svadbou.Je tomu uz 5rokov,cas plynie rychlo-ale nikdy nezabudnem.Ozik,to my pripomina,ze dnes mame s mm vyrocie 😀 a mame aj 3roc.dcerku 😵 Tak aspon trosku vam hadam zdvihnem naladu 😉

janus32
29. dec 2010

@silvia0201 ahoj,no ved to...Ani mna by nikdy nenapadlo,ze by som mohla mat nejake problemy,pretoze prve tehu uplna pohoda,bez akychkolvek komplikacii 😒

janus32
29. dec 2010

@petra53 presne tak,trikrat-nikomu to neprajem prezit 😢

silvia0201
29. dec 2010

@janus32 sranda, že ako sa s nami vie život pekne pohrajkať. som veľmi zvedavá, ako to dopadne nabudúce. ani sama neviem, kedy sa na ďalšie dám, ale tuším, že čím skôr, lebo rôčky nepustia. a 2.1. som znova o rok staršia ☹

p3tra11
29. dec 2010

@marikac drzim prsty, pocula som, ze stitna zlaza je tichy zabijak, aby ti vsetko vyslo ok 🙂 ja sa velmi bojim ist navysetrenie so stitnou zlazou, ze vraj to je aj dedicne a moja mamina ma tiez nieco v neporiadku... :((

marikac
29. dec 2010

@p3tra11 ano, moja babka aj mama sa liecia na stitnu. Ale tie vysledky ake mam, su hranicne. A vraj kludne mohli byt vyssie -ako mam, aj vdaka tehu. Povedala lekarka, 10.1.2011 idem na endo..ale za vysledkami sa vraj velmi dlho caka. 🙄

jarra
29. dec 2010

@marikac neviem z čoho som ho mala, v nemocnici mi to zistili v krvi a hneď nasadili infúzie - antibiotiká a po príčine sa akosi nepátralo a ja som sa aj v tom kolotoči udalostí aj zabudla opýtať...

brita
29. dec 2010

@jarra Ano, v Cechach si to platim sama, je to dost drahe, ale je to uplne iny servis ako u nas. No tisic a jedno, vazne. A doktor, ktoreho tam mam, je naozaj na urovni. Na konci marca ma moja darykna odber vajicok a ja musim byt dovtedy hormonalne pripravena na prijem embryjka. 🙂

jarra
29. dec 2010

@janus32 ďakujem za povzbudenie.
@brita držím všetky palčeky, určite sa to podarí 🙂

jarra
29. dec 2010

@juriva juj, takže dva krát v takom vysokom týždni, to si mala určite tažké 😢 Aj ti zistili príčinu prečo sa to stalo?

jarra
29. dec 2010

@silvia0201 ani mňa by to nikdy nenapadlo a už vôbec nie, že si to prežijem dva krát ☹ Na prvé bábo sme si tiež museli počkať, ale už keď som bola tehotná, bolo všetko ok, mala som síce hematóm v placente a bola som asi dva mesiace PN ale ten sa potom vstrebal a nič iné ma netrápilo, aj do práce som už potom chodila až do nástupu na MD. Ani som nevedela, že niečo také ako MA existuje, až kým sa to nestalo kamoške. Dovtedy som si myslela, že o bábätko môžeš dojsť iba pri klasickom potrate - krvácanie, bolesti.. Ale nesmieme strácať nádej

silvia0201
29. dec 2010

@jarra to je pravda. musíme myslieť pozitívne a hneď bude všetko ľahšie.

jarra
29. dec 2010

@silvia0201 pridala som sa do témy, ktorú si založila, tak dúfam, že nám všetkým prinesie šťastie..

silvia0201
29. dec 2010

@jarra tak to som skalopevne presvedčená 😀

juriva
29. dec 2010

@jarra ,prvy krat sa na to vysral moj doktor,povedal stava sa a druhy krat som sa nasrala a nasla noveho doktora.
tak cakam na prve krami a uz sa to chystam riesit s nim.
Kazal mi prist potom hned,tak som zvedava,ale mnohe veci ako je imunologicke v Brne si doriesim sama.
Su to soky,vsak som mala 24 ked som bola prvy x v tom a rozhodla som sa az po 7 rokoch to skusit a podarilo sa to na prvy krat opat,ale diagnoza "bohuzial".takze asi tak...ale ja som silna.

jarra
29. dec 2010

@juriva a prečo až po 7 rokoch? skôr si sa na to necítila, ešte to skúsiť?? Hlavne trvaj na všetkých vyšetreniach, ak odhalia príčinu prečo sa to stalo, bude sa dať tomu predísť. Držím palce 🙂
@silvia0201 aj ja 🙂

juriva
29. dec 2010

@jarra pretoze som odisla velmi velmi daleko a nadlho prec,aby som sa dala dokopy po tom vsetkom.Dlhy pribeh..a potom som prisla spat domov na SK a zase som v tom istom hovne s prepacenim🙂 lenze to uz inak beriem...beriem to tak,ze priroda selektuje a ked pride spravny moment,sama povie,ze "nech sa paci".
Jasne,pricinu musia zistit,snad sa to podari,pretoze ak mam znova do niecoho ist,chcem fakty preco a za akych pricin sa to da minimalizovat.
Myslim si,ze to bude nieco s krvou ako tromboticke stavy a nasledny placentarny infarkt. Niesom gynekolog,ale vedie a speje to k tomu.
Vsak snad sa to zisti,pretoze mi je na grcanie z tohto pristupu,ze OK,geneticke vysetrenie po 2 potratoch.Akoze kde sme?
Moj lekar dobre vedel,ze chcem byt tehotna,bola som za nim a povedala som mu to,ze planujeme a ci je mozne vysetrit ma.Povedal ze som uplne zdrava🙂 Ano vidim ako!
Nieco niekde je a musim to zistit,aj ked na konci sveta ale ja na to pridem.
@silvia0201 dikes🙂

jarra
29. dec 2010

@juriva a mala si v krvnom obraze aj zvýšené trombocyty? Lebo ja som mala a moja hematologička mi dala po tom MA čo som mala minulý rok dala geneticky vyšetriť krv a zistili mi, že mám trombofíliu, dr. povedala, že je to málo významná forma a že to nesúvisí s potratom, ale každý mesiac v tehu som chodila na kontrolné odbery.

juriva
29. dec 2010

@jarra ale urcite mi bral krv ale nepovedal nic konkretne len to,ze vsetko je OK.Hmm a vidim ako v poriadku.Trombofilia je poriadna svina aj mala forma,takze pozor. Aj take ktore maju potrat a nic sa im nezisti,pichaju im injekcie,pretoze to neublizi ani matke ani babu. Ale pozor nieje hematolog ako hematolog,aj to som sa uz poucila.
A mnohe donosia aj vdaka tomu!
Netreba sa bat a myslime pozitivne. Aj ked mnoho krat sa to neda,ale vsak skusime kazdu jednu moznost no nie?
Byt zenou vobec nieje lahke.

silvia0201
29. dec 2010

@juriva neviem prečo ďakuješ, ale nevadí. čítala som tvoj príspevok a viem ťa pochopiť. u mňa to bolo podobne. mám dve deti, tak sa nič nedeje. ,,príroda to tak chcela"-odpoveď lekárov na moju otázku PREČO? tak som sa nasrala a zobrala so vec do svojich rúk. mám jedno šťastie, že som zdravotná sestra. krvné vyšetrenia som si dala urobiť v robote a aj som bola u hematologičky. len keby som vedela nájsť dobrého gyneklóga. 😢

juriva
29. dec 2010

@silvia0201 odkial si?jasne ze doktor nieje len doktorom ale musi byt odbornikom!!!

jarra
29. dec 2010

@silvia0201 a z ktorého mesta si?

silvia0201
29. dec 2010

@juriva zo Šale. tu na okolí ziadny odborník asi nie je, alebo som ho doteraz nestretla. a ty?

silvia0201
29. dec 2010

Dievčatá, neviete prečo mi zamkli diskusiu?

juriva
29. dec 2010

@silvia0201 ale v tomto ti poradim🙂 nemas daleko Nove Zamky,ze nie?

silvia0201
29. dec 2010

@juriva no asi takých 30.km. prečo? a ty si dkiaľ?

silvia0201
29. dec 2010

@jarra so Šale. a ty?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre