Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
1. dec 2011

@bambi2 menila som dr v marci po potrate, nebavi ma furt behat a kazdy mi aj tak ine povie ☹

bambi2
1. dec 2011

@kacena85 je to hrozne s tymi doktormi... kazdy si robi co chce a ako chce... 😖 aj ja som teraz odisla od mojej a dufam, ze u tohto co som ostanem navzdy. tiez ma to nebavi... ale neviem co mi povie ked mu oznamim, ze som sa neriadila podla jeho rad 😀 😕

anuska30
1. dec 2011

@bambi2 17.10. som mala kyret a menst.som dostala 22.11. Inak bala som sa ze budem musiet cakat 6-8 tyzdnov ako vela zien mava po potrate o som citala.Dufam,ze aj teraz pride nacas.Od potratu som kazdy den pila alchemilku,teraz uz len obcas.Pcham do seba vitaminy v tbl. a snad mi pomoze aj ten pilates na prekrvenie panvy.2-3x do tyzdna pilates a 2x do tyzdna beh na beziacom pase. Velmi tuzim po babatku ale v marci by som chcela ist na dovcu do Egypta,tak neviem sa rozhodnut lebo chcem oboje 🙂 este tyzden a uz by som mala mat vysledky.Dufam,ze budu ok aj ked sa mi to zda byt blba nahoda najskor mmt a teraz potrat.

anuska30
1. dec 2011

@bambi2 drzim palce nech su tam 🙂

bambi2
1. dec 2011

@anuska30 dakujem 🙂
neboj, budes aj ty coskoro... do tretice to musi vyjst!!!!! 😉

tinasc
1. dec 2011

@kukucg lenže ja sa nasledujúce dva mesiace tehotná byť nechystám... až potom 🙂 🙂 🙂 takže teoreticky by som to mohla piť stále v kuse na úpravu cyklu a podporu maternice a činnosti vaječníkov a potom pri stimulácii, resp. po vklade prestať piť 😉

tinasc
1. dec 2011

@barushkaaam neboj sa, dočkáš sa, budeš raz mamička 🙂 všetko dobre dopadne... a tie lieky, no ak Ti nejaké nasadí, tak sa na to dá zvyknúť, však pre bábätko všetko... ja som na to zvyknutá, brala som pravidelne utrogestan, síce nič príjemné, ale zato potrebné 😉 a to, že budeš častejšie chodiť na sono... no aspoň si budeš istá, že je bábo v poriadku 🙂

kukucg
1. dec 2011

@tinasc no jasne ved preto som pisala ze s to nesuvisi s ovu ako takou, ked neches byt tehu mozes ju samozrejme pit v kuse 😉

mecenga
1. dec 2011

@barushkaaam Ahoj aj ja som mala potrat a po roku som otehotnela a mám syna ako buk. Po potrate som nebrala žiadne lieky a neskôr som chodila na sono ako ostané mamičky. 😀 Neboj všetko bude ok, len treba veriť hlavne v samú seba pa

barushkaaam
1. dec 2011

@anuska30 odpovedala som ti cez IP, tak kuk 🙂

barushkaaam
1. dec 2011

@tinasc
@mecenga
ja viem baby....mne nevadia samotne lieky ani to sono, skor som bola smutna, ze by som mala byt brana ako rizikova pacientka......stale mam obcas vycitky svedomia, co sa stalo zle....ved som cely zivot zdrava, a lekarovi chodim rok za uhorsky rok ked potrebujem predpisat ATB maximalne, tak som si myslela, ze toto ma nikdy v zivote nestretne..pred par mesiacmi som ani netusila, kolko tehotenstiev takto smutne konci...som si myslela, ze len velmi velmi malo...

lucianak
2. dec 2011

@poisonblu Tak to znie úplne inak ako takmer 20 🙂 Ja som to tiež kdesi našla, ale cena bola tých 20. Ja to zatiaľ nezháňam, aj keď neviem, na ktoré sni sa zamerať, ale snáď to trafíme hneď 😎

lucianak
2. dec 2011

@kacena85 Hmmm, tak to je tada. Snáď lekári študovali rovnako, tak prečo má každý z nich iný názor?! Tiež nechápem. Ale zasa na druhej strane, asi by ťa tam neposielali, ak by to nebolo potrebné.... No neviem, ale snnáď to nebude zbytočné a pomôže to. A na uag nevideli nič, žiadne zrasty??? Ach ci beka...
Na ms som ja skúsila kôprové semienka. Tie som kúpila u bylinkárky a stálo to asi 1,4e. Smiešne 🙂 Ale zabralo. Dala som si 1čajovú lyžičku a zaliala 2dcl vriacej vody. Takto som vypila ráno večer a ráno a večer a bolo to tu. Teraz som myslela, že ak nedôjde, dám si 1pol. lyžicu, že spravím silnejší odvar.... Pane bože, jak strriga, že silnejší odvar 😀 Ale veď predsa som Lucia, tak prečo nie. Ale najprv si urob testík, či nie si tehu, aby si niečo nepokazila

marecek1
2. dec 2011

@barushkaaam je to smutné, ale potrat si zažilo naozaj už veľa-veľa žien... človek to až tak nevníma, až kým sa to nestane jemu... každá jedna z nás si určite nepredstavovala, že tehotenstvo skončí takto zle, a určite si nič nevyčítaj... ty za to nemôžeš - na bábätko si sa tešila, máš zdravý spôsob života, jednoducho sa stalo to, čo nikto nechcel....

tinasc
2. dec 2011

@barushkaaam ja som tiež zdravá, prvé tehotenstvo som mala úplne bez problémov, keby nebolo sono, ani neviem, že som tehotná, tiež som si nepredstavovala, že moje druhé tehu skončí takto... neviem, ja práve v kútiku duše dúfam, že ak sa mi podarí otehotnieť, tak si ma bude doktor všímať o trošku viac 😉 ale neobávaj sa, dalšie tehotenstvo budeš mať určite v poriadku a všetko dobre dopadne 🙂

poisonblu
2. dec 2011

@lucianak ja som si robila ten ovu test dnes a uz sa tam ukazuju paprade-tzn. plodne dni...a to som teraz len 5 DC, tak teraz neviem, ci to ukazuje zle, alebo by mi ovulka prisla skor....nemam doma klasicke ovu testy...ale nic to, budeme skusat stale naplno...

chrustik1
2. dec 2011

Ahojte, tak konečne po týždni dorazila druhá ms. Presne ako som rátala keďže tento mesiac nebola ovulka vytvorila sa mi cysta. Včera večer praskla a dnes ráno už nabehla ms. Už som sa bála, že či netreba ísť k dr. na vyvolávačku alebo čo ale našťastie to dobre skončilo. Som si už pomaly predstavovala ako sa tu na Vianoce budete všetky chváliť pozitívnymi tehu testami a príchodom druhej ms 😀 Teraz len dúfať, že po tejto už ovulka bude.. Ozaj, ja som pred touto ms nemala takmer žiadne príznaky, že by mala prísť a kedy. Teda začali sa mi viac mastiť vlasy a objavili sa zo dve- tri vyrážky (čo je ale u mňa nič, bo ja pred ms bývam vyhádzaná ako pubiška) ale ani nervy ani nič (a to ja pred ms bývam nervná neskutočne). To je normálne, že sa mi zmenili PMS, resp. zmiernili? Bude to teraz stále či ako?

monika2712
2. dec 2011

@chrustik1 ahojky.. no bud rada ze sa ti zmiernili.. ale moze to byt iba jednorazove.. mne sa prave naopak zhorsili.. a tiez som mala jeden cyklus anovulacny.. myslim ze po druhej ms po kyrete, a tiez nepraskol folikul...
ja teraz mavam bezne aj PMS a pomerne skoro, uz tak tyzden pred.. aj vyrazky, aj podrazdenost - a riadna! , aj bolave prsia..

no ja mam prave zaciatok plodnych dni, takze stale verim, ze tento mesiac je nas a pod stromcekom budu dve palicky! 😀

chrustik1
2. dec 2011

@monika2712 no tak to som rada, len fakt dúfam, že to je už nastálo 😀
Super, že máš plodné dni, dúfam, že riadne snažilkujete a pevne verím, že pod stromčekom budú nielen // ale hlavne bábätko v brušku!!!

monika2712
2. dec 2011

@chrustik1 no vcera sme zacali a zajtra pokracujeme.. tak dufam, ze sa trafime 😀

chrustik1
2. dec 2011

@monika2712 neboj, určite sa to podarí a na Vianoce očakávame všetky tu, že napíšeš krátku ale výstižnú správu: //

monika2712
2. dec 2011

@chrustik1 nooo len aby to uz vyslo konecne ! strasne by som chcela takyto darcek.. ale mam obavy ze prave preto ze tak moc chcem ze to nevyjde.. a hlavne // je len zaciatok... potom zas budu obavy aby sa nezopakoval MA. 😖

chrustik1
2. dec 2011

@monika2712 ja ti verím, mňa by tiež taký darček potešil, no u mňa to nehrozí.. Ale asi som aj radšej, predsa len potom tie obavy do nového roku, či tam skutočne je aj bábo, to už by som moc zažiť nechcela...

monika2712
2. dec 2011

@chrustik1 no hej budem musiet cakat do januara na vysetrenie..ale nevadi, budem sa tesit kym budu testy pozitivne.. nakupim si zopar do zasoby ak nahodou vyjdu //, nech viem.. a testnem raz do tyzdna.. no hlavne nech to vyjde uz 😉

chrustik1
2. dec 2011

@monika2712 vyjde to, musíme tomu veriť!!

marecek1
2. dec 2011

@monika2712 presne tohoto sa bojím aj ja... na jednej strane neskutočne chcem, aby mi vyšli teraz v decembri - konečne - dve //, a na druhej strane sa tak bojím toho MA...

monika2712
2. dec 2011

@marecek1 nuz nic s tym ale nespravime... ked sa to stane, tak sa to stane, osud nezmenime.. ja verim, ze to vsetko ma svoj dovod.. ak by sa to ale nahodou zopakovalo, tak uz urcite budem riesit pricinu, kedze po prvom som neriesila...

marecek1
2. dec 2011

@monika2712 ja som si zasa pobehala vyšetrenia, všetko bolo ok, príčina sa nenašla.... ale presne, ako píšeš, osud nezmeníme. ale veriť v niečo krajšie môžme, no nie?

monika2712
2. dec 2011

@marecek1 nie ze mozme ale musime! 😉

bleble
2. dec 2011

Baby mali ste po kyrete /5.tt/ nejake bolesti? Ja mam ako pri menzese plus pichanie na vajecnikoch, podobne ako predtym pri mimomaternicovom..tak vraj moze byt aj toto, ze vybrali pri kyrete len gestacny vak a plod by bol inde..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre