Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
19. dec 2011

@lucianak aoj,dr ma vypisal jupi do polky januara zatial,ja si tiez platim dnp a vidim ze este aj o to nas tento nas uzasny stat oberie.parada.ja som rpbila dnes test a nic.mozem kupit dalsie fnuuuk.dnes mi ide od rana hlava vybuchnut.taky tlak

poisonblu
19. dec 2011

@lucianak tak hlasim...dr. mi nedal na to nic, povedal, ze je zbytocne mi nieco davat, lebo potom by som mohla mat problemy s vykrvacanim...ze ked otehu, tak mam prist a da mi nejake hormony na udrzanie...a este mi povedal, ze za posledne 2 roky mal 3 taketo pacientky a ze v pohode, dalsie tehu je bezproblemove....zatial mi povedal, ze mam pockat este do februara a potom sa zacat snazit....neviem, nechce sa mi uz cakat :( myslis, ze mam pockat? on to povedal len kvoli tomu, ze aby sa maternica zotavila, ale vsak ta je uz urcite v pohode....

kaculiatko88
19. dec 2011

@lucianak no už len dúfať, že ten ďalší bude oveľa lepší a plný samých dobrých správ. 🙂 🙂

chrustik1
19. dec 2011

@monika2712 ale prosím ťa vek ťa tlačí? Vyzeráš byť mladučká len hlavne nesmúť. Viem, že chceš byť veľmi tehu, to isto každá z nás ale neboj sa, raz to príde, asi ešte nenastal ten správny čas.. Ja sa radšej týmto upokojujem tiež túžim v sebe znova cítiť tie krásne kopančeky, vedieť, že je vo mne nový život, no nedá sa to nanešťastie ničím ovplyvniť tak sa radšej snažím dáko pozitívne naladiť. Mne to isto ani tento mesiac tiež nevyjde, ja mám asi dáke pošahané hormóny, lebo ako som sa tešila, že sa mi zmiernili PMS tak to tak nieje. Teda pred ms boli miernejšie ale trvajú doteraz a to som už 17DC. Je to hrozné ale nepomôžem si, jednoducho sa telo z toho musí spamätať a to my nijako uponáhľať nevieme 😉

chrustik1
19. dec 2011

@lucianak
@kacena85 baby aj ja si platím DNP od februára, pri prvom som o tom ani nevedela a teraz keď si ho platím tak to takto dopadlo.. Ako to vlastne je s tým DNP teraz? To ako nám fakt na nič nebude, že si to platíme alebo ako?

poisonblu
19. dec 2011

@chrustik1 ked teraz zrusis DNP a znovu si zalozis, tak sa ti bude znovu pocitat 270 dni...takto je to vysvetlene aj na mihalovom webe...takze treba odhlasit sucasne DNP a zalozit nove..pre narok na materske musi byt splnena podmienka 270 dni v poslednych 2 rokoch a 26 tyzdnov nepretrzite pred nastupom na MD

monika2712
19. dec 2011

@chrustik1 o tyzden mam 30 😉 tak od mladunkej troska daleko.

chrustik1
19. dec 2011

@poisonblu a ak si to nezruším tak ako to bude? Zrušia mi to a nič z toho či ako?

poisonblu
19. dec 2011

@chrustik1 ano, zrusia ti to a bud sa prihlasis na ten komplexny balik, alebo sa neprihlasis a tym padom nebudes mat narok na materske z DNP...mohla by si sa do 7 dni po zaniku hodit na PN alebo OCR a tym by sa ti nieco vratilo....prestuduj si mihalov blog aj otazky pod clankom, je tam vela prikladov..teda ak si to este necitala

http://blog.etrend.sk/mihalblog/2011/12/15/dobr...

lucinocka
19. dec 2011

@poisonblu a ako dlho uz cakate?🙂

poisonblu
19. dec 2011

@lucinocka ako dlho cakame co?

lucinocka
19. dec 2011

@poisonblu niekde vysie si pisala, ze vam dr. odporucal cakat do februara, tak ze jak dlho uz cakate od kyretu🙂

poisonblu
19. dec 2011

@lucinocka aha, ja som mala kyret v septembri, dr. mi povedal, ze mame pockat pol roka...teraz som 4 mesiace od kyretu, a zistili mi problem so zrazanlivostou krvi...takze dnes mi dr. povedal, ze sa mozeme zacat snazit vo februari....ale to len kvoi maternici, nie kvoli tej krvi...a my sme sa vlastne snazili aj tento mesiac, ale ako na just sme prave na ovulku neboli spolu, tak neviem, ci sa nieco podarilo, lebo sme sa milovali 3 dni pred ovulkou a potom az 2 dni po ovulke...ale ja asi na to pojdem uz v januari, nechcem viac cakat....

lucinocka
19. dec 2011

@poisonblu drzim prsty 🙂 my mame teraz 6.cyklus od kyretu, snazime sa od tretieho a nech mi nikto nehovori, ze je najlahsie otehotniet prve 6 mesiace 😠 😠 😠 nejde to tak isto, ako 9 mesiacov predtym, nez som otehu.. nejde a nejdeeeeeeeee

poisonblu
19. dec 2011

@lucinocka tiez drzim palce...mozno je u teba nejaky iny problem...my sme s prvym otehu na prvy sup, tak dufam, ze aj s druhym to tak bude...kamoska mala tiez problem otehotniet s manzelom asi 3 roky, aj potratila a nakoniec mal on na bicikoch spermii nejake bakterie...s druhym partnerom nemala problem otehotniet na prvy sup

kacena85
19. dec 2011

@poisonblu ahoj, my sme tiez nemali problem otehotniet na prvy sup a uz sa snazime druhy mesiac a nic ale tam bude problem s tou mojou menstruaciu, fnuk neviem si ani plodne dni vyratat ani nic tak neviem ani kedy s mame snazit takze asi stale 🙂, dnes som si robila test a nic fnuk..musime asi ozaj pockaj do zaciatku noveho roka tento ma uz fakt hneva...ale podla mna ste sa kludne uz mohli snazit ved od septembtra je dost dlha doba a keby aj nebola maternica pripravena tak nebudes tehu ale skusat mozte ved to je dost uz 😠

poisonblu
19. dec 2011

@kacena85 jj, my sme uz isli teraz naplno, len ked mi na genetike povedali ten vysledok z vysetrenia, tak som sa aj zlakla, ze radsej nech nie som tehu, kym to nepreberiem s gynekologom...takze v januari uz ideme na to 🙂
to mas dost blbe, ked si nevies odsledovat ovulku..tak ti neostava nic ine, iba sa kazdy druhy den milovat s manzelom 🙂 a musi sa podarit...

poisonblu
19. dec 2011

@kacena85 ozaj a s akou diagnozou ta dr. vypisal?

kacena85
19. dec 2011

@poisonblu noo mame to tazky osud coo 🙂 akoze my sa tak nejak ani nesledujeme kedy co,lebo aj dost chodi priatel do prace takze sme radi ked sa doma stretneme a teraz ked som na pnke tak je to ooomnoho lepsie...ale sranda je ze som si dala to toho kalendara plodnych dni na nete datum poslednej menstruacie a vysla mi menstruacia na obbobie od kedy som cca pn co som mala strasne bolesti a plodne dni tento tyzden od dnes do stvrtka neviem ci to tam moze byt ked nemam menzes???ale celkom to vychadza, len dufam, ze ja mam v poho vajecnicky a ze sa zadari lebo mam nizky progesteron :(

kacena85
19. dec 2011

@poisonblu ja som bola aj u obvodneho lebo ma strasne celyy spodok bolel, stvrtok mi dal vyvolavacku a nedelu som myslela ze ani na wcko nevstanem, ale bolo v tom isto aj prechladnutie....takze mi dal antibiot. na ten zapal moc. ciest a a teraz som ho poprosila ci ma moze nechat este doma, ze to neni este celkom ok a aj sa snazime o tehu tak nech som v klude.lebo mam pracu kde sedim za pc, to tiez nie je dobre, rano v buse zima a pomaly kazdy mesiac sa mi to vracia

poisonblu
19. dec 2011

@kacena85 a hlien si nesledujes? ja sa orientujem ms kalendarom a hlienom, ale podla ms kalendara mi vysla ovulka na pondelok a nakoniec bola az v stredu....ale hlien som mala do stvrtku

kacena85
19. dec 2011

@poisonblu no ja sledujem vytok pred tyzdnom som takmer nemala a od soboty zacal...ale nejak extra to nesledujem

bambi2
19. dec 2011

@monika2712 ja som zohnala ten slez, v Prahe kvet ale nie tej neglecty. dnes som kupila vnemecku kvet a list ale tiez nie tej neglecty. je to proste malva. tak vyskusam. coskoro by mala dorazit mrcha... tak to vyskusam potom... inak som pisala aj Kopacovej tej bylinkarke koli tomu ale neodpoveda... asi keby som jej zaplatila by si zobrala tych 5 min casu na odpisanie 😖

bambi2
19. dec 2011

@lucinocka ja som vsade citala, ze najlepsie sa otehotnie hned po potrate... cim neskor tym to tazsie ide... 😒

poisonblu
19. dec 2011

@bambi2 to nemusi byt pravidlom...

monika2712
19. dec 2011

@bambi2 hm nuz tak vyskusaj co sa da.. ja teraz neriesim, ani asi nebudem nic vymyslat, dam tomu asi trochu volny priebeh.

bambi2
19. dec 2011

@poisonblu nemusi... ale nechapem na co tolko straty casu... maternica sa da rychlo do kopy... urcite na to nepotrebuje pol roka... 😉

bambi2
19. dec 2011

@monika2712 vyskusam... ja tomu davam tiez volny priebeh, stane sa to co sa ma stat a ja viem, ze mi to teraz klapne... aj moja prva bola na prvy sup, aj druhy na prvy sup tak bude aj treti na prvy sup 😉 😵

monika2712
19. dec 2011

@bambi2 drzim ti palce nech to tak je naozaj 😉

bambi2
19. dec 2011

@monika2712 diky aj ja tebe!!!!!!!! ja uz sa neviem dockat mrchy... mam aj jonasov kalendar ale nejako tomu neverim 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre