Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

alexandra_j22
24. aug 2011

@katusap Ano kvoli škole ... prijali ma na pravo do TT tak myslím ,že to bude strašný zaberák. Uvidím ako zvládnem tento rok a ak sa to bude dat,že to nebude take naročné... tak sa pustime do snaženia už o rok 🙂

frca
24. aug 2011

@katusap,ahoj mozem sa spytat ako je to s tymi vysetreniami?tiez som mala prvyMA,a nic mi nerobili a ani som to nezistovala lebo som citala ze na to maju narok len zeny po druhom potrate

iwana82
24. aug 2011

@frca Dobry partner/manzel je na nezaplatenie.....
Drzimm palceky nech vam vsetko dobre dopadne a aby sa zadarilo co najskor 🙂

frca
24. aug 2011

@iwana82,dakujem aj tebe drzim palce🙂

katusap
24. aug 2011

@iwana82 veru, aj ja som tu nasla vela dobrych rad a baby ma podrzali v tom najhorsom
@alexandra_j22 tak drzim palceky aby sa ti darilo v skole....a potom aj v dalsom tehu 😉
@frca mne dr. povedali, ze sa to stava....trosku chaba odpoved, takze som si vyziadala vsetky vysetrenia a moja dr. nemala problem ma na ne poslat....takze velmi zalezi od lekara... moje vysetrenia boli na : infektologii, hematologii a genetike....a tyzden pred kyretom som bola na endokrinologii, zistili mi poruchu stitnej zlazy, takze beriem lieky

tinasc
24. aug 2011

@iwana82 najhoršie je to, ako to bolo aj u mňa, že som išla na kontrolu, tešila som sa na ultrazvuk a tam padol verdikt... aj po konzultácii s druhým doktorom... bola som tiež v 11tt, tešila som sa, že za chvíľku skončím 1 trimester a potom toto... hneď som išla do nemocnice... pred doktorom som neplakala, ale akonáhle som vyšla z budovy, tak som sa rozplakala, volala som mame čo a ako... potom v nemocnici som sa ešte zopárkrát vyplakala... najhoršie pre mňa bolo zavolať tú správu manželovi... veľmi sme sa tešili bolo to tehu po ivf...

alexandra_j22
24. aug 2011

@katusap Ďakujem moc 🙂 😉

frca
24. aug 2011

@katusap,no mne povedali presne to iste,ze som v poriadku a ze sa to stava,ale bojim sa ak to malo nejaku pricinu ktora sa da v pohode liecit a kvoli tomu sa by to malo stat znova.A pricinou teda bola ta stitna zlaza?A platila si daco za tie vysetrenia alebo to preplaca poistovna lebo som pocula ze su dost nakladne

katusap
24. aug 2011

@frca vsetko mi preplatila poistovna.....mam len lahku poruchu, kt. mi paradoxne spustilo tehotenstvo.....ale dr. vylucila nejaku suvislost s MA ....ale teraz beriem pekne lieciky a pre pripad dalsieho tehu je to podchytene....a presne ako si napisala....keby sa to stalo znova asi by som si to neodpustila ked by som potom zistila, ze sa tomu dalo zabranit....takze pre istotu to chcem mat vsetko hotove...uz sa blizim konecne do ciela....tie vysetrenia trvaju velmi dlho, na genetiku sa caka 2 mesiace 😖

frca
24. aug 2011

@katusap,urcite je dobre ze si si to dala spravit,ja neviem ci sa na to dat ,uz sme sa chceli zacat snazit teraz po druhej ms,a k doktorke idem az koncom septembra tak uvidime🙂

katusap
24. aug 2011

@frca nuz to je len tvoje rozhodnutie a nikto ta do vysetreni teraz nutit nebude, kedze si mala "len" jedno MA ...ja som to chcela vediet a asi bez tych vysetreni by som sa bala otehu znova a najma by som trpla, ci sa to nezopakuje....takze u mna to plati asi tak, ze istota je istota

frca
24. aug 2011

@katusap ved prave toho sa bojim,necham to na osud a ak sa nepodari kym pojdem k doktorke tak sa jej nato popytam

katusap
24. aug 2011

@frca drzim palce aby bolo vsetko ok a aby sme boli v roku 2012 uz maminkami

iwana82
24. aug 2011

@tinasc ach jaaaaj moja, uplne ta chapem...nie je to vobec lahke...ta bolest je velka. Ale treba verit....ja verim a neviem sa dockat decembra kedy opat zacneme pracovat na babatku...
Hlavne to nevzdavajte...s manzelom musite drzat spolu a jeden druheho podporit a stat pri sebe - to je dolezite, v dvojici to ide o nieco lahsie.
Verim, ze i vam je sudene mat babatko a aj sa vam to podari...nam vsetkym 😉

tinasc
24. aug 2011

@iwana82 ďakujem 🙂 aj ja tomu verím a určite to prebolí... a Tebe aj všetkým držím palce aby ste boli čoskoro mamičkami 🙂 musím byť úprimná, ale toto je snaženie o druhé bábo, jedno dieťa už máme... ale bolí to aj tak veľmi, lebo takúto skúsenosť mám po prvýkrát... a dúfam, že sa už nezopakuje... bolí to asi rovnako...

iwana82
24. aug 2011

@tinasc Clovek sa tesi a ked sa takuto smutnu spravu dozvie, tak ho to velmi zasiahne.
Kedze jedno babatko vam vyslo...urcite vyjde i to druhe 😉 Drzim palceky...a mozno coskoro si budeme pisat k inym veselsim temam, napr. som mesiac po porode ako dat dole nadbytocn kilogrami a ked sa pozrieme na nasho anjelika tak sa tejto teme len zasmejeme.... 🙂

tinasc
24. aug 2011

@iwana82 tak to by som radšej riešila kilogramy ako toto... ale verím, že toto bude už len minulosť a nikdy sa k tomu nevrátime 🙂

cora41
24. aug 2011

Dievcata, neviete mi poradit? Po MA pride ovulka az po prvej mrske alebo aj skor? Ked totiz to citam vsetky Vase smutne maily, tak najradsej by som nam navrhla, postavme sa opat na nohy a podme do toh ocim skor🙂
Keby sa to vsak dalo.. Ja tiez ratam hodiny a dni, pokial znova odstartujem snazenie, ktore mozno zavrsi usmev. Preto ta moja otazka. A zo srdca nam prajem, aby nam to vsetkym vyslo, bez ohladu ci mame jedno babatko alebo dve, alebo ci mame 20 alebo 40. NEvzdavajme to, ved sme predsa baby, nie? Drzim Vam vsetkym prsty.

moni
24. aug 2011

@cora41
najprv by mala prist ovu, potom mrcha. ale najprv sa musia dostat do normalu ostatne hormony, klesnut hcg preto to niekedy tak nekonecne dlho trva.

drzim palce vsetkych snazilkam po MA, nech to ide tak rychlo ako v nasom pripade!

odrik
24. aug 2011

@cora41
Dakujeme zlatko!!! Ovulka moze prist aj pred prvou mrskou a nie raz sa stava, ze zienka otehotnie este pred prvou mrskou! Moj pan doktor povedal, ze to nie je nic vynimocne! Ak sa takto rozhodnete, zelam vela stastia a drzim palceky!!!

cora41
24. aug 2011

@moni dakujem za bleskovu 🙂 takze pokial vsetky hormony neklesnu, ovulka a mrska nepridu? A neviete, ak som spinila iba 5 dni a potom koniec, je to skor dobre alebo je nieco zle? Lebo citam vase prihody a vacsinou krvacate viac ako 10 dni. Je moje "male krvacanie v poriadku"? dakujem

cora41
24. aug 2011

@odrik Super srava, vycarila si mi usmev na tvari 😀 Ci uz to vyjde alebo nie, ta predstava, ze mozte nieco zasa robit a nie iba tak pateticky prezivat je GENIALNA. Este raz dakujem za povzbudenie. Velmi mi to pomohlo. Drz sa aj ty moja

moni
24. aug 2011

@cora41
ja som po zakroku len spinila, krvacala som zacala az na druhy den. piaty den koniec, ale spinila som este dalsich par dni. po 2 tyzdnoch som mala kontrolu, vsetko bolo ok, ale ked som si robila test bol stale pozitivny 😠 cyklus mi nabehol po 6 tyzdnoch. a hned dalsiu ovu som otehotnela!
je mozne ze ta dobre vycistili, preto take slabe krvacanie. niektore zeny maju prvy MS silnu, ja vobec nie. vsetko je individualne.

cora41
24. aug 2011

@moni nemozem povedat, ze som iba spinila, najprv som spinila 2 dni a potom 2 dni krvacala a potom posledny uz iba take slabe spinenie. Citim sa fajn a nic ma neboli, takze uvidime. Rozmyslam si kupit ovulacny test a vyskusat ho v priblizne polovici cyklu, ci tam ovulka bude, alebo nie.
A ako je to s milovanim. Kedy najskor? Je nutne cakat do prvej mrsky alebo aj skor ak Vas nic netrapi? dakujem

odrik
24. aug 2011

@cora41
Dakujeeem pokladik! Cas leti a ja uz mam aj po druhej mrske, len kedze mi zistili vselico nedobre, radsej este pockame na dalsie testy a vysledky. Nevadi, ved ja raz toho spravneho bociana chytim za nohy 🙂 !!! A my vsetky!!!

cora41
24. aug 2011

dnes som videla 3 a po ceste do prace ich vidim kazde rano. tak hadam sa este chvilu neodstahuju. Aj ja este cakam na histologiu, povedali, ze o 12 dni, zatial je iba 8 ☹ a potom este len pojdem na kontrolu a uvidim, co mi povie doktor. Neboj nic, pri Tvojom pozitivizme to vyjde, aby si nam bola prikladom 😎

moni
24. aug 2011

@cora41
ja by som ovu riesila az po prvej MS, ale samozrejme skusit mozes. mne povedali: 2 tyzdnova abstinencia, po kontrole povedala ze mozem robit co len chcem ale odporucala ochranu kym nepride prvy cyklus

lucianak
25. aug 2011

@ernuska296 Alchemilku zatiaľ nepijem, ale mámv pláne si ju kúpiť. A ten gynex.... Mne ho odporučila kolegyňa, že jej pomohol na menzes, teda upravil a čo som si aj na nete zistila, tak lekári ho odporúčali ženám, čo nevedeli dlho otehotnieť.... Myslíš, že pravda??? Hoc nám sa to podarilo na 1.šup.

lucianak
25. aug 2011

@frca Tak to je už fakt dosť dlho, lebo ja som mala histolu a to neprešlo ani 14 dní... Zatiaľ neviem konkrétne. akú liečbu horm. myslela, ale chce najprv vidieť výsledky z histoly, potom mi povie viac. Lekár z nemocnice mi ich zatiaľ nedal, no zač. septembra mám ísť na to hcg aj usg, tak potom mi ich dá, odnesiem svojej dr. a budem múdrejšia

lucianak
25. aug 2011

@tinasc ja som jú síce vrátila sama, aj keď dr. mi hovorila, že nemusím, že si ju môžem nechať, no tie spomienky... radšej nie, pri ďalšom tehu chcem mať už pekné spomienky a hlavne, aby sa to skončilo narodením zdravého bábätka. A ty si v ktorom tt bola? Ja v 11tt :( ale bábo odumrelo medzi 9-10tt

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre