Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

velvet26
15. dec 2009

snazilkaa.... 😀 spolu by sa nam to asi nepodarilo... 😀 no s nasimi muzikmi sikovnymi sa to podari... 😉

snazilkant
15. dec 2009

😀 tak to urcite ano posnazilkujeme sa spolu s nasimi manzelikmi 😉

velvet26
15. dec 2009

no pojdem ja pozriet, co ten moj robi...v piatok ma dve skusky a dnes si konecne k tomu vytlacil nejake materialy...aaale, verim, ze urobi, je sikovny..
tak bru noc kocky, zajtra som tu zas, uz sa tesim...papa 🙂

snazilkant
15. dec 2009

idem hajkat tak dobru noc, vam prajem

gabi.ta
16. dec 2009

ahojte dievcata
myslite si ze by som mohla dostat menzes 4 tyzdne od potratu? nejako ma pobolieva brucho a aj trochu spinim tak neviem ci je to este kvoli sestonedeliu alebo prvy menzes.

micicka
16. dec 2009

ahoj gabi, ja si myslím, že áno. od potratu = od kyretáže? inak mňa brucho začalo pobolievať už týždeň pred príchodom menzesu, tak ak to bude u teba podobne, nakoniec príde až po 5 týždňoch. ale dr hovoria 4-6týždňov, takže bola by si v norme 🙂

gabi.ta
16. dec 2009

diki micicka
ja dufam ze uz coskoro pride
nemas nahodou skusenosti aj s femi kvapkami
kedy ich mozem zacat brat

micicka
16. dec 2009

s kvapkami nemám skúsenoť, ale myslím, že tie môžeš začať brať hneď. ja beriem len femibion 800 - sem tam zabudnem, ale snáď to nevadí a pila som ženský čaj s alchemilkou a inými bylinkami. a ešte som si kúpila detox na očistenie organizmu, ale či to zaberie?? 😅

gabi.ta
16. dec 2009

to je dobry napad s tym detox.
tak dufajme ze to zaberie... 😉 😉

micicka
16. dec 2009

no dúfam, že aspoň trošku to pomôže 😵 na trhu je toľko rôznych prípravkov, ktoré niekto odporúča, že sa v tom človek vôbec nevie zorientovať a kombinovať všetko dokopy, to by nás asi zabilo 😝 ja už nebudem vymýšľať s ničím iným, sem tam si ešte uvarím ten ženský čajík a potom už len veľa vitamínov 😀

a budeme zdravé a šťastné 😉

gabi.ta
16. dec 2009

jasne, ja uz tiez chemiu do seba cpat nechcem...ved som toho brala viac ako dost ked som bola tehu...aj ja skusim prirodne veci ako caje a tie femi kvapky.
a ako si napisala
budeme zdravé a šťastné.... 😵

velvet26
16. dec 2009

ahojte kocky,
hlasim sa z prace, dnes tu nie je riaditelka.. 😀
gabita, tak to by si mala super, ze by si uz mala mrsku...moze byt...
jaaaj, ja stale cakam a cakam, dnes je to 6 tt...no kvazi 4 tt. po vyvolavackach, tak ja si kludne pockam aj do konca roka, musi prist dovtedy.. 😠
tie femikvapky by mali byt cisto bylinkove, dala som si rano a potom si dam, ked pridem domov vecer, maju sa uzivat dvakrat za den...a okrem toho pijem ten zensky caj a jem femibion, myslim ze to bohato staci...
tak pekny dnik, neskor nakuknem.. 😉

micicka
16. dec 2009

ahoj velvet, kocur nie je doma, myši majú raj?! 😀

ty asi musíš počítať až od tých vyvolávačiek, takže ešte to nie je veľmi dlho, a podľa mňa ju dostaneš na vianoce ako darček 🙂

myslím, že stačí čajík, kvapky a femibion, veď všetkého veľa škodí, netreba to preháňať.

cukor
16. dec 2009

ja som po potratoch dostala mrchu az po 8 tyzdnoch......dr.mi nechcela davat vyvolavačku,povedala ,ze to musí príst prirodzene........

zuztek
16. dec 2009

ahojte, tiez sa chystam na femi kvapky a este nejake vitaminy a nieco na imunitu (imunoglukany alebo probiotika), aby som bola na jar fit a aby 2.pokus vysiel 🙂
pijete vsetky ten alchemilkovy caj alebo len taky zensky? lebo na ten alchemilkovy som citala vselijake odporucania, ze vraj az od 14.DC, potom niekto pisal ze prve 2 tyzdne, alebo ze tyzden pred MS, tak neviem kedy s nim zacat aby to nezblblo cyklus... tie femi kvapky viem ze sa uzivaju stale, nezavisle od cyklu

cukor
16. dec 2009

zuztek.....ja pijem alchemilkový čaj od potratu...t.j. od apríla.....a mrcha chodí načas......ale je mi z neho uz zle.....uz ho pijem s odporom .....stále pred pitím ho prekrstím na niečo dobré.....brrrr

zuztek
16. dec 2009

takze sa moze pit cely cyklus, nie len urcite dni?

cukor
16. dec 2009

ja to presne neviem,ale vraj alchemilka žltozelená sa môže pit celý cyklus.....
no ale som aj čítala,ze vraj od 15.dc.....tak ja neviem.......ja ho pijem stále

gabi.ta
16. dec 2009

ahojte
no tak som bola v lekarni a objednala tie femi kvapky...zajtra budu tak ich zacnem uzivat.
nech som teda pripravena na dalsie tehu poriadne...

cukor
16. dec 2009

gabi...kolko stoja tie kvapky a je to aj na posilnenie maternice?

gabi.ta
16. dec 2009

to neviem ci je na posilnenie maternice
skus pozriet
http://www.nobelplus.sk/web/potravinove-doplnky...
a stoja okolo 5 eur.

cukor
16. dec 2009

...zak som si prečítala to zloženie tych kvapiek.... no a doma mam ženský čaj s takym istým zložením.......
asi v tých kvapkách je silnejšia koncentrácia...vlasne su to bylinky......

gabi.ta
16. dec 2009

no asi tak aj ja si myslim
mne to aj vyhovuje lebo chemie uz som brala dost
uvidime ci to zaberie
😉 😉

janirea
16. dec 2009

ahojte baby,,,
tak ja uz som od dokyny vybavena,,,,mam potvrdenu mutaciu ☹ ,,,polymorfizmus MTHFR (C677T),,,,tak je napisane,,,

cukruska,,,je to to iste, co mas aj ty?,,,,,ja som z toho blb, pretoze mi dokyna povedala, ze sa nemam niciho obavat, ze to nie je nic strasne,,,a mne sa to nezda, ked citam tu spravu,,,,ze ani injekcie uz zrazu nemusia byt,,,,,no ale este v pondelok idem na hemato,,,takze uvidim

micicka
16. dec 2009

janirea, tak keď dr. hovorí, že to nie je nič strašné, tak jej ver. keď si nemusíš pichať injekcie a stačí B12, tak potom buď rada. verím tomu, že to má len taký hrozný názov a nie je to nič strašné. bude to len nejaká drobná odchýlka, tak sa teš, že to nie je nič vážne 🙂

janirea
16. dec 2009

ahoj mici,,,no ja dufam, ze to bude ok,,,,,ono asi kazdy mame nejake odchylky, len zalezi, ci sa prejavia alebo nie

cukor
16. dec 2009

janirea....naozaj sa nemusíš obavat......maš tu lahsiu formu trombofilie......a na nu fakt stacia b12 vela kyseliny listovej a kočky z temy trombofília zvykli brat anopyrin.......ja mam tazsiu formu,mne treba injekcie ak otehotniem......a neboj sa ,hematologovia si ta postrázia a ked budes// utekaj na hematologiu a a a a držim palce.........a hlavne uz vieš na čom si a to je určite ulava. 😉

janirea
16. dec 2009

cukor,,,dakujem 😅 ,,,no ano, je to ulava a pre mna su vsetky tie nazvy strasidelne, len uz musim prestat ňúrať po nete lebo mi potom vlasy dupkom stoja

,,uz ma to inac štve,,,ziadna trombofilia ma neodradi 😠,,,baby, buduci rok tehulkujeme a hotovo!

cukor
16. dec 2009

.....aj ja som uz v stave ......ze lepsie je menej vediet ,lebo potom som z toho uplne na nervy.........
a pri vsetkom čo som uz prežila v rámci môjho snaženia si myslím,že som ešte celkom o.k.a som rada,že som neskončila na práškoch alebo na psychiatrii..........aj ked niekedy som 😝

janirea
16. dec 2009

ty toho mas za sebou ovela viac ako ja,,,,a to dnes mi teda zvlhli oci,,,som sa len tak ovladala a ustala to,,,a do toho este moj muzicek, ze mam jest to a to a take vitaminy a take potraviny,,,no mudry bol, tak si to aj on zlizol 😅

fakt, radsej menej vediet,,,v sprave mam napisane "riziko razstepovych chyb" no a potom nerozmyslaj nad tym,,, 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre