Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

micicka
10. dec 2009

čo sa týka príznakov potratu, ja som nemala vôbec žiadne, len ma tlačilo brucho a to som myslela, že preto, lebo som nebola na "veľkú", ani krče ani nič podobné som nemala.... varila som večeru, ľahnem red telku a zrazu som cítila, že začínam krvácať, ale nie veľa, len to potom zo mňa na WC vypadlo, hrôza....

lu.lu.
10. dec 2009

baby, ako dracice dnes pisete, este vas nemam precitane, len som zaregistrovala, ze k nam pribudla sisa- ahojky, je mi to luto, teraz je to najhorsie, mne tiez lekar povedal, ze to vyzera ale, ale ze este vikend skusime pockat(to bolo mesiac dozadu), tak si vies predstavit ten vikend, som cely preplakala....ked to bude za tebou, sa ti ulavi, uvidis 😉 ..myslim zajtra na teba, pre mna to bola tiez prva narkoza, ale vazne v pohode-spis mozno 20 minut

lu.lu.
10. dec 2009

miciatko- ahoj 😉 , vidim,ze si 6tt, bola si uz u lekara, si dat potvrdit tehotenstvo? nechcem ta strasit, ale niekedy silna bolest na jednej strane moze znamenat mimomaternicove tehotenstvo, ale ak ti uz lekar potvrdil, ze plod je v maternici, tak asi sa ti len natahuju zavesne vazy maternice. good luck 🙂

lu.lu.
10. dec 2009

janirea- hej som MVDr. 😉

lu.lu.
10. dec 2009

ahoj zuztek- som rada, ze si sa pridala, aj mne velmi pomohlo hoci aj len citanie,ale ked sa zaregistrujes a zacne prispievat, je to este lepsie 😉

akcne si si vsetko vybehala- super, uz mas aj nejake vysledky?

sisa2
10. dec 2009

babule dakujem za kazdu jednu reakciu. snazim sa trochu ukludnit, no zatial sa nedari ☹
este mam otazocku, boli ste po tom doma na PN-ke, alebo ste si brali dovolenku? alebo ste hned "normalne" fungovali v praci???

zuztek
10. dec 2009

ahoj lu.lu - vyzera to tak ze sme mozno spoluziacky (ak si studovala v KE) alebo koelgyne 🙂), ja som koncila pred 4 rokmi
a aj sa som mala podobny vikend - tiez som sa to dozvedela v piatok, a povedali mi ze take zakroky cez vikend nerobia, tak som musela cakat az do pondelka, bol to asi najhorsi vikend v mojom zivote...

vysledky este nemam, akurat len histolku, ale ta bola tak ako som cakala negativna...
ale bola som dnes na krv na alergo, 6 skumavok krvi mi vzali!!! a som uz objednana na januar na hematku aj na genetiku

joj baby, som fakt rada ze si mozem s vami pokecat, aj ked asi by bolo lepsie keby forum na takuto temu ani neexistovalo a my by sme pekne dalej nosili zive babatko v brusku... :(

lu.lu.
10. dec 2009

zuztek- no to je super, ja som koncila 2008, ty kedy?

veru, ten vikend bol najhorsi- boli aj dusicky, tak to bolo take symbolicke ☹ , ale babeny tu su uplne super, velka podpora 😉

sa tesim, ze sme sa tu sretli a cochvila budeme aj spolu vsetky tehulkovat...

lu.lu.
10. dec 2009

lenkka- si spominala tu hematologiu, tak Hemomedika nie je vo fakultnej, neviem, kde presne, ale maju aj svoju internetovu stranku.... ja som im poslala e mail a odpovedali mi, ze vysetrenie je bezplaten, pokial si poistencom jednej zo slovenskych poistovni, tak mozno sa tam az tak dlho necaka na objednanie, skus im zavolat, ak chces, mozno ta objednaju este pred Vianocami 😉

lenkka81
10. dec 2009

Lu.lu dakujem, urcite tam brnknem, ani som o takomto zariadení nevedela...Viem ze tam je centrum asis. reproducie...Inak ja som bola v Martine asi dva krat, prvý krat asi v 5.te triede na ZS, to sme boli na cintoríne 😀 na vylet a druhý krat rodit 🙂 Zajtra tam hned cinknem, uvidím co mi povedia Dikes este raz 🙂

lu.lu.
10. dec 2009

nemas za co Lenka 😉 .... len 2 razy v martine?ved to je len na skok od ZA 🙂 a preco si tam rodila? nechcela si v Ziline?

lenkka81
10. dec 2009

Lu.lu ked som ja rodila tj. 6,5roka dozadu, tak na zilinu si nepocula nic dobréé...Mala som obavy, zevraj tam boli otrasné sestricky s neskut. prístupom pocula som to od viacerých zien. Porodnica v Martine bola v tom období hrozná, nezrekonstruovaná ale o tom som sa tam citila asi prijemnejsie, naozaj personal robil co mal v silách...aj lekari velmi dobrý a novorod. sestricky boli strasne zlaté. Asi by som tam isla aj s druhým...resp. s ☹ tretím

lu.lu.
10. dec 2009

ja som na martinsku porodnicu pocula celkom chvalu, tak asi je to tam fakt lepsie. ja som mala pri porode tiez vybornych ludi, ale neviem si predstavit, ako niektore zeny opisuju porod, ze tam po nich sestricky a doktori ziapu, hrozne... dufam aj druhykrat budem len chvalit 😉

velvet26
10. dec 2009

pekny vecer kocky...
az takto neskoro som tu zas..boli sme na navsteve u mojich rodicov...
ahojte nove kocky sisa a zuztek...

sisa, nebojkaj, bude to ok..naozaj fyzicky to nie je narocne..len ta psychika, no slubujem ti, ze pri nas ti bude urcite coskoro lepsie a dostaneme ta z najhorsieho.. 😉 verim, ze ta z nemocky co najskor pustia a ta injekcia, to je nic..ja som to mala o to lepsie, ze mne pichali naraz dve sestricky injekciu, jedna do jednej ruky, druha do druhej, co hladali zilu..hned som ich usmernila, ze z lavej ruky sa nemusia snazit, tam sa mi neda pichnut.. 😒

zuztek, spravny pristup s tymi vysetreniami, ja som bola tiez po MA taka nastartovana, ze si vybavim, co sa bude dat, lebo tiez som narazila na pristup mojho dr. ze po prvom raze sa neriesi nic...tak co sa dalo mam za sebou, aj ked tu genetiku nejdem a imunologiu by som este chcela podstupit..

velvet26
10. dec 2009

ivanka, ten sen, to bolo naozaj asi nejake znamenie, tvoja kamoska je naozaj velmi dobra kamaratka a dost senziivna...hm....dufam, ze uz len dobre snicky sa jej budu o tebe snivat.. 😉
mne sa zase stalo to, ze som sa ked som bola tehu a asi aj casovo to vychadza na to obdobie, ked babo umrelo to, ze v noci sa mi snivalo, ze hrozne rychlo padam dolu odniekial, naco som sa s hrozou strhla zo spanku... 😖 a odvtedy mi skoncili tehu priznaky..

lucialen
10. dec 2009

Siska, ak si este tu, budem ti radsej pisat sem, ako do nasej temy. Neboj sa tej narkozy, daju ti este predtym naladovku a potom uz budes unavena. A co sa tyka PN, mne doki povedala v nemocnici, ze pokial nemam fyzicky narocnu robotu, mozem ist hned robit, ale moja obvodna ma nechala doma tyzden, ale to som bola taka zdepkovana, ze najradsej by som bola v robote, tam som si uz depky nemohla dovolit. A ja som krvacala len trochu v ten den a potom asi dva dni spinenie a potom uz nic, ani ziadne bolesti, v pohode fyzicky. A prva mrcha prisla po 5 tyzdnoch

velvet26
10. dec 2009

siska, ja si myslim, ze by si mohla ostat aspon ten tyzden na PN, neviem sice aku mas pracu, no budes si potrebovat odpocinut, pospat aj cez den a aj poplakat, a nedrzat to v sebe, lebo tie nalady sa ti este budu menit dost rychlo a v praci, to by si mala tazke...no na druhej strane dlho neostavaj doma..ja som isla do prace po dvoch tt., chcela som uz po tyzdni, no nakoniec som bola doma dva tt. a nelutujem..pomohlo mi to..no priznam, ze som sa uz do prace aj pomaly potom tesila..

velvet26
10. dec 2009

lenka a k tej hematologii, drzim ti moc palceky, nech su vysledky ok,..aj ked este to potrva chvilku kym ich budes vsetky mat... 😒 🙂
a optimistka, je super, ze ti dal dr. mobil na seba..to svedci o jeho zodpovednom pristupe..ja mam tiez cislo na mobil a dr. ho dava vsetkym, ktorym robi zakrok..aby mu kedykolvek aj v noci keby nieco bolo zavolali...aj ked ja mam cislo nanho uz dlho, lebo je to okrem ineho aj moj klient.. 😀

zuztek
10. dec 2009

sisa, tyzden ta doma urcite nechaju, pretoze prve dni by si mala len oddychovat a co najmenej chodit, aj ked klamlivo sa fyzicky budes citit ok
ja som na druhy den po zakroku uz vysavala byt a tak trochu upratovala, aby som sa aspon nejako rozptylila, a chcela som ist aj do mesta, ale kamoska ma upozornila ze bola na tom rovnako, vybrala sa prvy tyzden po obchodoch a po 2 hodinach dostala strasne krce... takze ja som radsej prvy tyzden z domu nevystrcila ani nohu

teraz mi uz bezi druhy tyzden, a aj ked doktor povedal ze mozem ostat kludne doma aj do konca mesiaca, zajtra uz idem ukoncit PN, lebo uz sa citim aj psychicky lepsie, a predsa cez Vianoce nie su vychadzkove hodiny nic moc...

trinitka87
10. dec 2009

tie, ktore ste si dali robit vysetrenia stitnej zlazy, mali ste v ziadosti na rozbor krvi aj znacku alebo druh TSH?
myslite ze to je nejaka podstatna cast lebo sa mi zdalo, ze taku skratku som vo vysledkoch nenasla..

janirea
10. dec 2009

dobry vecer babulky,
ja tiez tak neskorsie,,bola som na vinko s kamoskou, tak sme trochu poklabosili a teraz popijam vinko s mm 😅
joj asi sa mi bude lepsie zaspavat 🙂

sisa,,,suhasim s velvet ohladne tej PN,,je potrebne si aj oddychnut a na druhej strane ja nemam tiez fyzicky narocnu pracu ale niekedy praca s ludmi je v tomto pripade ovela horsia, ked sa pytaju a mne fakt vela nebolo treba a uz bol plac,,,,tak cez PN som sa aspon mohla vyplakat a nikto ma nevidel a nepytal sa

sisa2
10. dec 2009

dakujem. uvidim, co bude a ako bude. v podstate sa u nas v office robi uz len buduci tyzden a potom uz mame do 04.01. volno, i ked by som sa tam vzhladom na moju pracu mala medzi sviatkami aspon obcas ukazat ... tak sa dam teda na PN-ku, nestoji mi za to, hrat sa na hrdinku.

luci - tak to si mala docela dobry priebeh, nie? snad ja u mna to pojde lahko, uz nevladzem nad tym ani rozmyslat 😢

velvet - ja som si poplakala dnes aj v praci, vlastne som preplakala cely den, oci a nos ma uz tak bolia ... v tom "najlepsom" prisiel akurat sef, tak som musela s pravdou von, nevedel, ze som tehu ... ale zachoval sa vyborne, az som bola v soku, necakala som to od neho.

snazila som sa teraz vecer vysvetlit nasmu danielkovi, ze babatko uz v brusku nie je ... celkom to nechape, vsak jeho mala hlavicka to moze asi len tazko pochopit. ale bol uzasny, lebo mi povedal "neboj maminka, zozenieme si druhe babatko. a ja ti budem kazdy den hladkat brusko, aby sa mu tam pacilo a zostalo s nami" 😵 strasne sa totiz tesil na babatko, velmi chcel sestricku.

janirea
10. dec 2009

siska,,,to krasne povedal 😵 ,,,je fajn, ze mas takeho maleho drobca, ktory ti pomoze aj lahsie sa s tym zmierit a pravdu mal 🙂 ,,,toto prejde, preboli a vsetky "zozenieme" do bruska druhe mimčo

cukruska1920
10. dec 2009

Dobry vecer sa praje 😉

velvet26
10. dec 2009

sisa..zlaty chlapcek... 😵 neboj, bude vsetko cochvilka za tebou..ja viem, je to teraz pre teba velmi tazke...cas to spravi, aj ked nezabudnes nikdy... 😔 a je to fajn, ked mas v praci podporu...aj mna podporili..aj ked to trapenie je len na nasich pleciach, no ked sa s bolestou podelis, zrazu je hned o nieco mensia..
pekne si doma odpocin...

janirea, ja to iste..praca s ludmi, vselico som si musela potom preskakat a tie vysvetlovacky..vsak to poznas..no uz to ustava, co som rada..

sisa2
10. dec 2009

janirea - no ja som vdacna za to, ze ho mam, vsak sme sa aj natrapili, kym sa zadarilo - pri danielkovi viac ako rok, teraz taktiez ... a nakoniec to skoncilo skor, ako som sa mohla zacat vobec tesit 😢 ale danielko je naozaj zlaticko, je strasne vnimavy, dnes cely vecer len chodil a hladkal ma "maminka neplackaj, ved ja ta lubim". akurat ma tym rozplakal zlaticko este viac 😔

velvet - tiez robim s ludmi, takze tvarit sa, ze je vsetko ok, ked nie je, je dost o hubu. dakujem za podporu, fakt si to velmi, velmi vazim. viem, ze pisem dokola stale o tom istom, no mam v sebe taky neskutocny zmatok ☹

janirea
10. dec 2009

velvet presne tak,,,vtedy by som radsej montovala auta na nejakej vyrobnej linke ako odpovedat na tie nie vzdy vhodne otazky,,,no ale co narobime,,,uz je to lepsie

babulky, idem ja spat,,,no teda pritulit sa k mm tak trosku

tak dobruu

janirea
10. dec 2009

a sisa, zajtra myslim na teba,,,drzkaj sa,,,a potom napis

ale uz fakt idem ,,,ahojte,,,,,boze ja som uz cisty zavislak na tomto konikovi 😅

velvet26
10. dec 2009

svata pravda janirea s tymi ludmi...no inteligentnym netreba nic hovorit, pochopia aj sami a na blbcov sa mozme vykaslat, no nie... 😉 bru nocku... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre