Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

sisa2
10. dec 2009

dobru noc jani. ja dnes asi toho vela nenaspim. a dam samoska vediet, ako som dopadla.

velvet26
10. dec 2009

sisa drzkaj sa zajtra...a ozvi sa nam potom, ked budes moct, sme tu jedna pre druhu a pomozeme ti... 🙂
aj ja som moc rada, ze tu toto forum je a hlavne tie uzasne baby co su tu a neboja sa otvorene hovorit o tom co sa im, resp. aj mne stalo..moc mi to pomaha.. 😉

velvet26
10. dec 2009

tak bru nocku babule..idem uz do postele...pa zajtra. 🙂

lu.lu.
10. dec 2009

sisa- zajtra to bude tazke,ale potom sa to bude kazdym dnom uz len zlepsovat, naozaj. a danielko je zlatunky, deticky maju uplne najlepsie zmyslanie..
mna sa vcera moj 5 rocny zacal vypytovat, co sa stane, ked zomrie 😖 a potom sa rozplakal, ze on nechce zomriet, chudatko moje, som ho asi hodinu ukludnovala....a potom spustil otazky, ze ci sa mu bude nieco snivat, ked bude mrtvy? ci sa zase narodi? a kde vlastne bude, ked bude mrtvy? a ci sa zase narodi ako babatko?
no uplne ma dostal, zlatinko moje 😅

micicka
11. dec 2009

ahoj dievčatá, tak konečne prišla tá mrcha mrchavá, tak sa teším 🙂

včera som sa na vás "vykašlala", prepáčte. boli sme vo vianočnom mestečku na medovinku, tak sme dali koštovku, prešli sme sa, síce sme nakoniec riadne zmokli, ale urbilo mi to dobre, prišla som taká vyštípaná 😀

cukruska1920
11. dec 2009

Ahojte babulky... mici pocuvaj...kde v nr byvas?

micicka
11. dec 2009

na chrenovej pri lipe, prečo?

cukruska1920
11. dec 2009

no ze ako daleko to budeme mat od seba ked budeme chodit spolu kocikovat 😀

micicka
11. dec 2009

😀 si dobrá 😀 no a ako ďaleko to je? ty kde bývaš?

cukruska1920
11. dec 2009

na klokocine 😅

micicka
11. dec 2009

no tak sa budeme stretávať niekde uprostred, napríklad v parku 🙂

cukruska1920
11. dec 2009

alebo pri centre...heh..to uz su ake plany 😀

micicka
11. dec 2009

to veru sú plány, radšej by sme nemali až takto plánovať, aby sme niečo nezakríkli 😖

janirea
11. dec 2009

ahojte,
mici, tak vidis, uz sa aj mrchaňa umudrila,,,super,,,dalsi krocik k snazilkovaniu 😉

sisa2
11. dec 2009

ahojte, tak mna to caka az v pondelok, vraj by ma uz dnes nevzali, kedze nie som akutny pripad .... a nechce sa mi prelezat cely vikend v nemocnici. takze nastupujem v pondelok rano ☹
lekar mi robil sono, uz nebolo vidiet ani zltkovy vak, naopak vznikli nejake krvne zrazeniny, takze uz nie je co riesit 😢 poplakala som si, aj si este urcite vela poplacem, ale nic s tym nespravim 😔

lu.lu.
11. dec 2009

ahojte babeny 🙂

tak ja som sa uz zacala tesit, ze aj mne prisla konecne mrska- a to len po 31 dnoch, ale zda sa ,ze uz aj odisla 😒
vcera poobede som zacala trosku krvacat, tak uz som sa tesila,ze konecne a do vecera to prestalo, uz len take spinenie, aj dnes rano 😠 ......tak neviem,co si mam o tom mysliet,som z toho na nervy, ta prva je taka dolezita z psychickeho hladiska, ja uz vobec neviem na com som..... vy ste mali aku prvu mrchu? asi dost silnu, ze?

janirea
11. dec 2009

sisa,,jooj, moja, cely vikend este ☹
tazko sa mi na to pise,,,
ja som cakala len z jedneho dna na druhy a mala som dost
vela sil hlavne, aby rychlo presiel vikend,,,musis to nejak prekonat a uvidis, ze v pondelok ti uz poobede bude lepsie, aspon z toho hladiska, ze uz bude po
,,,a poplac si,,,aj tak to nezastavis a aspon sa ti ulaví 😒

janirea
11. dec 2009

ahoj lu.lu,,,,,no ja som mala dost silnu a 5 dni,,,z toho 3 boli dost silne,,,,ale zase po K som krvacala len chvilku a potom uz len spinenie cely tyzden,,,,takze moze to byt aj tym

nepamatam si uz dobre, ze ako si to ty mala po K,,,,viem, ze baby spominali, ze ta prva vela od toho zalezi, ze kludne moze byt aj slabsia, alebo len ako trosku vyraznejsie spinenie, tak neviem
no a prisla ti o tyzden skor ako mne, takze aj hrubka sliznice bola tensia

lu.lu.
11. dec 2009

diky janirea, hovorila si, ze sila prvej menzes zalezi od toho, ako dlho som spinila? no ja velmi dlho- striedavo aj 18 dni, tak uz neviem.ale stale mam taky pocit v brusku, ze ako to nie je este ono. tak cakam-zase!!! nic ine uz nerobim. 😠

lu.lu.
11. dec 2009

sisa- tak to si na tom uplne rovnako ako ja. mne tiez v piatok povedali, ze v pondelok mam prist aj s taskou ☹

a to sme mali na vikend naplanovanu oslavu synovych narodenin a tiez som chcela nasim oznamit, ze som tehu... 😢

drz sa, skus pozerat nejake filmy, nieco, cim sa aspon na chvilu odreagujes.

janirea
11. dec 2009

no v podstate zalezi na tom, ze kolko casu bola sliznica v klude a mohla rast, aspon tak som pochopila dokyho co mi vravel hned po K
ked si sa tak dlho "cistila" moze to byt, ze teraz je MS len velmi slaba,,,,ak sa este nerozbehne

lu.lu verim, ze to je na nervy,,,ja som este aj cakanie na druhu bola nervna, ze ci vobec pride normalne a kolko zase budem cakat,,,ale uvidis, da sa to do poriadku

sisa2
11. dec 2009

dakujem babule. za ako dlho by som po tom mala dostat MS? ja som mala problem s dlhymi a nepravidelnymi cyklami, takze sa asi mam na co "tesit" 😖

mame ist z firmy na vikend do tatier, ja som z BA .. myslite, ze mozem ist? riskli by ste to? v podstate mi nic nie je, nekrvacam, brucho ma neboli. sef mi vravel, nech idem, ze pridem na ine myslienky ... fakt neviem. vsetci cakaju len na mna 😔

janirea
11. dec 2009

sisa,,,s tou MS je to take vselijake,,,,mne dosla prva na 38 den a to som mavala predtym 28-30 dnove cykly,,,je to individualne, podla toho, ako budes po K, kolko krvacat, a tak,,,,,neostava nic ine len cakat
mne lekar povedal, ze mam cakat zhruba tak ako mavam cykly a vobec to pravda nebola
ale su tu aj baby, ktorym prisla ako hodinky na 28 den

lu.lu.
11. dec 2009

diky janirea 😉

sisa- ako som ti hovorila,ja som mala ist na zakrok v pondelok, ale hned na druhy den som mala letiet do Anglicka-tak som sa nakoniec rozhodla, ze to risknem a poletim, nech mi kyret urobia v Anglicku,kde ma mozu mat potom aj pod dohladom, keby nejake problemy.....

tak neviem- kebyze cestovat nemusim, tak necestujem...ono totiz moze sa spustit aj samovolny potrat ☹ v kolkom tt si bola? lebo ja som bola uz 10tt a babatko nezilo 2 tyzdne 😢 . tak mozno aj od dlzky tehotenstva zalezi

lu.lu.
11. dec 2009

sisa- ja som tiez mala predlzeny cyklus, sem-tam nepravidelny a plus som azteraz po 5 rokoch vysadila HAK. mala som len jeden menzes a potom som otehotnela, tak si myslim, ze moje telo je v takom chaose az no.tiez uz nervacim a cakam na ms 😖

sisa2
11. dec 2009

lu.lu ja vlastne ani neviem v ktorom tt som, podla MS by som mala byt ca. 9tt, ale podla utz a velkosti gestacneho vaku som bola 5tt. u mna ide o anembryomolu - nevyvinul sa plod - takze babatko ani nebolo ☹

sisa2
11. dec 2009

janirea - dik, tak mi neostava nic ine, len cakat. uvidime, kedy sa jej uraci. cyklus pred otehu som mala 72 dni ☹ ale to bol fakt uz maximalny rekord. inak mavam okolo 36-40 dni.

janirea
11. dec 2009

sisa,,,a lekar ti nic nehovoril, ze by si mohla zacat krvacat?,,,,aj ked mna ani pri tom samovolnom p. nic nejak velmi nebolelo 😒

sisa2
11. dec 2009

nie, nevravel. a ja som sa ho v tom strese nespytala, ci mozem ist, alebo radsej nie ☹ celkovo som sa chcela kadeco popytat a nejako som zabudla pomaly aj na to, ako sa volam 😔

janirea
11. dec 2009

,,a keby si mu este zavolala, ze ci mozes cestovat?,,,,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre