Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

velvet26
12. dec 2009

no myslela som k mojej drobnej tvari... 😉

lu.lu.
12. dec 2009

fugu- 5 dni je este velmi cerstve 😒 ...raz sa ti zda, ze uz je to ok a za chvilu places, lebo ti to cele pride nespravodlive....ja mam tiez este niekedy slabe chvilky a uz vzdy to bude so mnou, ze som o jedno babatko prisla....

velvet26
12. dec 2009

hej, neda sa to cele len tak hodit za hlavu, aj za par rokov to budeme mat stale ta v podvedomi, ze nam to babo chyba...ved...malo byt nase prve.. 😔

fugu77
12. dec 2009

oj vdaka baby, tak si drzme prsty, nech tie mrchy teraz cim skor pridu.

lu.lu.
12. dec 2009

velvet- moschino sa mi velmi paci, neviem, ci je to funny, ale ma to taky funky flakon......mne tieto nausnicky sadli, take asymetricke,mozno zajtra dalsie objednam....a na silvestra je dovolene vsetko.............go crazy girl 😎

fugu77
12. dec 2009

spomienky .... to je moja nevyhoda. dost sa v nich hrabem.

velvet26
12. dec 2009

lulu..no ani si uz nepamatam aky ma flakonik, taky nejaky tusim ako pises...vsak zajtra dam vediet, co som vybrala...

fugu...ja sa snazim to zle hned hodit za hlavu, no toto je jedina vec, ktora mi nejde a viem, ze ani nikdy nepojde...lebo to je to najhorsie, co sa mi doteraz v zivote stalo...a urcite kazda to tak vnimame..no cas tu ranu zahoji a bude lepsie..musime mysliet pozitivne..vela zien tym preslo a maju babatka, tak aj my budeme a ked tomu budeme verit, tak to pride coskoro...urcite... 😵

velvet26
12. dec 2009

uvarila som si zensky caj, zacala som take pit..aj taky na upravu menstruacie, kupila som si v lekarni,no zabudla som ho v praci..no nevadi..

velvet26
12. dec 2009

tusim tu uz nie ste...tak pekny vecer este vam zelam... 😉

lu.lu.
12. dec 2009

ja tiez pijem alchemilkovy caj a ked pridem na slovensko, chcem si kupit kvapky femigard-bylinne....

pojdem pomaly, pekny zvysok vecera aj vam 🙂

fugu77
12. dec 2009

tak pekny vecer aj vam🙂

ivanap6
13. dec 2009

Dobré ránko dievčatá, prajem krásnu nedelu.
čítam, že viaceré už máte vianočnú výzdobu, mne sa do ničoho nechce, nemám náladu stále, nech je už po Vianociach, budeme u našich a potom u svokrovcov, snád to prežijem...
velvet a ako sa volá ten čaj na úpravu MS? Ja pijem iba alchemilku 1xdenne.
lulu pozerala som si na nete femigard kvapky, celkom ma zaujli, len ich treba brať aspon 3 MS (90 dní), a to by som už možno chcela snažilkovať. beriem pravidelne tú riasu chlorelu - necítim nič zvláštne, iba mám pravidelnejšiu stolicu a s piatelom sme všimli mali na začiatku koncentrovanejší moč (aj to berie), tak hádam niečo prečistilo...
baby kedy začínate brať kyselinu listovú?

Inak ked som bola u praktického, dala som si vyšetriť hrdlo - výter a vyzerá to na chronický zápal mandlí, tak ma možno čaká v najbližšej dobe operácia, to by mohlo oddialťi tehu, no radšej by som si to dala do poriadku...

k tým parfémom, mne s veľmi páči jedna z tých nových Dolce & Gabbana, tá fialová, volá sa La Roue de la Fortune 10, tak dúfam, že ju dostanem od Ježiška 😵

velvet26
13. dec 2009

ahojte, aj ja zelam krasnu nedelu..u nas trosku snezi.. 🙂
ivka, neviem ako sa vola ten caj, mam ho v praci, tak zajtra sa pozriem a napisem ti, jo?
co sa tyka kyseliny listovej, ja som ju zacal uzivat hned po kyrete,kupila som si femibion 800, a tie femigard kvapky aj mna celkom zaujali, no nekupila som ich..mozno neskor..oni sa v tehotenstve potom asi nemozu uzivat,ze..

ivka a s tymi mandlami, no neviem, das si ich zobrat? 😕
a parfemik pojdeme vybrat cca. za hodinku, a sme pozvani na obed k svokrovcom, tak dnes nevarim.. 🙂
pekny dnik, neskor sa ukazem..

ivanap6
13. dec 2009

oki 🙂
práve neviem či sa môže femigard uzívať v tehu, nie je to tam napísané, lulu nevieš?

no tých mandlí by som sa veru rada zbavila úplne,lebo mi spôsobuju problémy. Preštudovala som toho mnoho o výbere mandlí, no ked si sčítam plusy a mínusy vychádza mi to, že ich chcem dať von. Ešte čakám na výsledky výteru a uvidím čo na to dr. povie...

cukruska1920
13. dec 2009

Ahojte....bavite sa o femigarde? ja som ho brala ale teraz beriem femi kvapky...je to podobne ale podstatne lacnesie 😉

lu.lu.
13. dec 2009

ahoojte,,jeje u vas snezi? 😅 dufam bude aj na vianoce....

ivka- tie femigard kvapky si chcem objednat(asi) az ked pridem o tyzden na slovensko, citala som, ze ich treba aspon 90 dni, ale myslim, ze aj mesiac pomoze 😉 .....a v tehu by som ich radsej nebrala, ani alchemilku nepila...

cukruska-tie femi kvapky sa daju kupit normalne v lekarni? a poculi ste o kvapkach od Valovica?ci to je to iste? 😕 😕

velvet- tak vyberte pekny parfumik a dobru chut k obedu 😉

cukruska1920
13. dec 2009

lulu...tie femi kvapky su tie od valovica a predavaju ich normalne v lekarni...femigard stoji okolo 400sk a da sa objednat len cez net...a femi kvapky nejakych 170 a maju ich viac menej vsade v lekarnach

lu.lu.
13. dec 2009

a ten femibion idem zacat brat po prvej menzes.........normalne a rozbehla 🙂 🙂 , taka som rada, nie je velmi silna,ale aspon, ze je

iva- myslis, ze vyberanie mandl by oddialilo snazilkovanie? 😕

ja rozmyslam, ze by som si mala dat osetrit "ranku" co mam na krcku maternice a to by snazilkovanie isto oddialilo 😔 , tak sa porozpravam s lekarom a dohodneme sa aj na tom....

cukruska1920
13. dec 2009

lulu....ja si ho tiez kupim len este mi zostavaju 4 tabletky co mam Elasti Q ...

ivanap6
13. dec 2009

tak aj ja zrejme vyskúšam tie kvapky femi al. femigard, len aby som to už neprekombinovala moc 🙂
myslím, že aspoň o mesiac by mi to oddialilo, neviem ako dlho sa čaká na operáciu a tiež sa tam asi berú antibiotiká kvôli zápalu, no neviem isto, ale bola by som rada keby si to dám konečne do poriadku.

lulu a z čoho máš tu ranku na krcku? z operácie? a ako sa to dá ošetriť?

fugu77
13. dec 2009

Ahojte, chcem sa opytat:
mozem zacat brat femigrad este pred prvym menzesom po kyrete? alebo mam radsej pockat?
alebo mam zacat najprv cajmi?
nasadili aj vam tabletky proti kvasinkam hned po tom? len co som dobrala antibiotika, dostala som fluco sandoz ako prevenciu proti kvalinkam.

lenkka81
13. dec 2009

Ahojte baby, zas po dlhsom case sa ozývam, v piatok som mala akciu z práce a vcera zas kamoska mala narodky, tak sme boli troska posediet...Ani som nezapla pc,dnes zase daco uvarit šup šup a robila som si troska na vonku vyzdobku. Davala som si do crepníkov na okná cecinku a na špajdle gulicky, tak som rada ze to pekne vypadá, muz zas povesal svetielka no takze vonok by už bol, ale este chyba sneh, aby zakryl bordel co mame pri chalupe/kopa piesku,nerozvezená hlina atd/ Manzel mal v lete uraz tak sa nam to posunulo, takze snad na jar sa to kolo tej nasej chalupky uz dokoncí...Inak ja este stale nic, vo stvrtok mi pichli tu vyvolavacku tak snad to tohto roku este drazí, lebo už staracam trpezlivost...Ta mrcha to je iná svina 😀 😀 😀 Peknu nedelu este, ja idem este daco poupratovat... papa

lu.lu.
13. dec 2009

ivana- ono sa to nazyva "ranka", ale nie je to naozajstna ranka- na krcku su 2 vrstvy sliznice, ked ta spodna vystupi navrch, vyzera to ako erozia alebo ranka, ale ide len o vystupenu sliznicu. pokial je cytologia v poriadku, nemusi sa s tym nic robit( ja mam dobru cyto)...... len niekedy ta "ranka" moze zacat kontaktne krvacat- napr.po sexe- to sa aj mne niekedy stava, no a v tehotenstve to nie je bohvie co, zakazdym behat do nemocnice, ked trosku zakrvacam....no tak neviem, co robit 😖

fugu - ja som zacala alchemilkovym cajom a tie kvapky- nie som si ista, ale asi ich mozes zacat brat hocikedy....ja ked som brala ATB, som preventivne uzivala aj probiotika, aby som nedostala mykozu....

snazilkant
13. dec 2009

ahojte dievcata, ako sa mate?
ja som prisla od piatku domov bol som vyse 700 km mimo domova.

no uz som doma tak sa vam ozyvam 🙂

ivanap6
13. dec 2009

priznám sa, že to to som ešte nepočula. Hlavne že cyto máš v poriadku a nech ti dr.poradí či treba operovať. Zase stále sa strachovať v tehu ked začneš krvácať nie je bohviečo 😒

snazilkant
13. dec 2009

no tak to urcite nieje bohvieco , ale musime mysliet pozitivne ze nase dalsie tehu bude ok, vsetko v poriadku

velvet26
13. dec 2009

caute baby..
tak mi mame dnes tri navstevy za sebou, najprv u svokrocov na obede, potom u babky...tak ma doskriabal kocur..no je nadherny, rysavy a hunaty, tak mu odpustam... 😀 no a potom sme boli este u kamosov vo vedlajsej bytovke..pozabalovala som konecne uz darceky a teraz mame navstevu suseda s manzelikom sa hraju na pc fotbal hraju proti sebe, tak si to viete predstavit ako to prezivaju... 😅

velvet26
13. dec 2009

lenka, tebe davali vyvolavacky?kolko tt si po kyrete?

velvet26
13. dec 2009

jezis, ze my s makkym i som dala...hihi, to z toho ze som si lupla vinka a aj trosku pivka.. 😀

snazilkant
13. dec 2009

ahoj velvet26
ty uz mas nakupene darceky?
hmm no ja absolutne nic, a to ani netusim co mam kupit manzelovi 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre