Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

delideli
8. mar 2012

@sabaka : a nevies nahodou do ktoreho tt robena kyretaz moze byt,aby sa dalo snazit uz po mesiaci?resp. nespominam si,v ktorom si bola ty,ja som mala v 7tt MA a v 8tt kyret..pytam sa preto,ze predsa len zvazujem ten druhy mesiac,tak ak by som sa vosla aj do toho jednoho,do druheho musim naisto 🙂

sabaka
8. mar 2012

@delideli u mna bol kyret vykonany v 9 tt ale MA nastal podla velkosti fazulky na zaciatku 7 tt - v mojom pripade zvolili ten "setrnejsi" sposob odsavanim. Povodne som chcela potratit prirodzene ale neslo to...
Takze casovo sme na tom boli rovnako 😠

delideli
8. mar 2012

@sabaka : vidis,ja ani neviem,akym sposobom mi to robili ,nepytala som sa..o prirodzenej moznosti som vtedy nevedela..:(
coraz viac sa pohravam s myslienkou,ze predsa len necham v "hre" ten april..🙂

sabaka
8. mar 2012

@delideli kazdopadne treba po prvej mrche ist ku gynekologovi, nech skontroluje ako to vnutri vyzera 🙂 ci je vsetko po mrche pekne vycistene a ako je na tom sliznica maternice. istota je gulomet 😀

sabaka
8. mar 2012

@delideli aj ja chcem zacat v aprili tak mozme zacat spolu 😵

anuska30
8. mar 2012

diavcata,gratulujem vsetkym ktore ste znovu tehu.Rada by sm vedela po akej dobe ste znova otehotneli.Ja mam 4 mrchu za sebou a stale nic.Som z toho smutna.Dnes mi kamoska /37 rocna/ vravela ze je v 7tt.Prajem jej to,ale prislo mi to velmi luto.

svintekova
8. mar 2012

@delideli
@sabaka nebojte baby. Zachvilu sa budeme rozpravat o nasich rastucich bruskach 😉.

delideli
8. mar 2012

@sabaka : davala som si kartu k novemu dr.,tak dufam,ze ma vezme,lebo predchadzajuca doktorka mi vtipne zahlasila,ze na kontrolu mam prist koncom roka (to mi vychadzala preventivka)..

delideli
8. mar 2012

@svintekova : to dufam 🙂 a uz sa na to veeeelmi tesim 🙂

delideli
8. mar 2012

@sabaka : na druhej strane, mi robil doktor z nemocnice,kde som bola 2x sono po kyrete a bolo vsetko pekne ciste..tak uvidime,co mi poviem ten novy..skuknut sliznicu by nebolo zlwe,akurat sa mi za to jedno vysetrenie nechce zaplatit 100 euro..on totiz berie rocny pausal 100vku za netehu pacientky äbez ohladu na pocet navstev) a 280 za tehu..tak dumem,ze ak sa potom zadari,tak by som za to jedno vysetrenie platila asi tu stovku..budem sa musiet opytat sestriciek..nie ze by som na tomto chcela sestrit,ale 100 za jeden ultrazvuk je dost.. 😖

kaculiatko88
8. mar 2012

Ahojte baby ... ja som dnes poobede zaľahla do postele. Bolí ma hrdielko a hlavička, celý deň hnačkujem a teplota ide hore. Dala som si Paralen a potím sa v postieľke. Tak dúfam, že ta raz dva prejde. 😉

lucianak
8. mar 2012

@kacena85 Ahojkyyyyyyy, tak dnes hematka a výsledky ukážkové 🙂 Nič tam nesvietilo, takže fraxik a prednison odviedli svoju prácu. Pichať si mám ďalej a prednison až do 15tt mám brať. Takže hematka dopadla až nad moje očakávania. Veľmi ma to potešilo a zajtrajšok dopadne dúfam tak isto 🙂

lucianak
8. mar 2012

@anuska30 Achoj, tak ja som mala MA v 11tt v auguste. Myslela som, že začneme v novembri, ale ešte v októbri som bola na hematke a tam sa niečo objavilo, tak som musela 6 týždňov brať lieky. tak potom, že hurá december, začneme, tak som ochorela a brala atb. V januári sme šli na to a podarilo sa vo februári, takže 6ms už nedošla 🙂 určite sa čoskoro zadarí, treba veriť. Držím palce.

poisonblu
8. mar 2012

@lucianak zajtra ides na sono? ci?

sabaka
9. mar 2012

@delideli neviem veru ako je to na Slovensku ja zijem v Rakusku a u mojho gynekologa (nie privatny, ale statny) platim za kazdy ultrazvuk 40 €, ak je zena tehotna tak plati za nu vsetko statna poistovna (od 8.tt). Ale aj u tych sukromnych to nie su az take palky - okrem toho poistovna nejaku cast z toho preplaca. 100 €, to je riadna palka! Nemozes si to dat urobit v nemocnici? 🙂

sabaka
9. mar 2012

@svintekova no dufam, dufam! 😀 😀 to, co sme doteraz zazili predsa na prelomovy rok 2012 nemohlo uz byt vsetko!

lucianak
9. mar 2012

@poisonblu Ano, práve sa chystám, dúfam, že to dopadne dobre ako aj hematologia 🙂 neviem, či bude niečo vidno, ale verím, že to bude vporiadku.

delideli
9. mar 2012

@sabaka : tento je zmluvny,t.j. platia mu aj poistovne,ale kedze tie platby su biedne a mnohi gynekologovia robia aj nadstandardne veci,ktore poistovne neplatia,maju taketo rozne "pausaly"..normalne by jeden ultrazvuk nevysiel tolko,kedze je to rocny poplatok,len ja som sa dostala do takej situacie,lebo som zmenila gynekologa vlastne pred tyzdnom..ale ta povodna gynekologicka sa ma aj tak nechystala kontrolovat..uvidim,zavolam tam,mozno to bude s tym platenim inak,opytam sa..inask u privatnych,ktori nemaju s poistovnami zmluvy ,tak ta jedno tehotenstvo vyjde aj 800 eur..

alenkam.
9. mar 2012

Ahojte, pridam sa k vam do partie, ak mozem... Akurat sedim a cakam na predoperacne. V pondelok idem na zakrok, mala by som by 8+1, ale vak sa prestal vyvijat 4+5. Ach jo... Snad to v pondelok vsetko dobre dopadne, nech sa mozeme pokusat cim sko.......

kacena85
9. mar 2012

@lucianak juuj super ked su vysledky ok,to sa tesiim,myslim na teba,isto bude sono ok a vsetko v poriadk 😉 u

poisonblu
9. mar 2012

@lucianak Drzim palce 🙂

kacena85
9. mar 2012

@alenkam. Ahoj je mi luto,ze ta musim medzi nami privitat,neboj vsetko dobre dopadne,hlavne po zakroku oddychuj,nenamahaj sa a pi alchemilku ta velmi pomoze

kaculiatko88
9. mar 2012

@alenkam. Všetkým je nám ľúto, že sa pridávaš ku nám. @kacena85 ti dobre radí. Oddychuje a začni piť Alchemilkový čajík na regeneráciu maternice. Všetko bude určite dobre.

alenkam.
9. mar 2012

Baby, citala som si poslednych par stran, vyzerate uz zohrata partia, paci sa mi, ako sa povzbudzujete... Dakujem vam...A ten caj sa kupuje ako sypany ci sackovy v lekarni? Mozno blba itazka, ale fakt neviem... Mam rovno aj kyselinu listovu?

kaculiatko88
9. mar 2012

@alenkam. alchemilkový čaj je sáčkový ale ja sypaný. Kúp si, ktorý ti bude viacej vyhovovať. A kyselinu listovú môžeš aj hneď alebo môžeš počkať. Podľa toho kedy chcete ísť na snažilkovanie. Ja si dávam predpisovať kyseliny listovú čistú, lebo my vyjde lacnejšie. A musím ju užívať aj z hematologického hľadiska.

dada2011
9. mar 2012

Ahojte, aky dlhy cas po kyretazi je zakazane sportovat aby sa telo mohlo dat do normalu a vyliecit?Mne lekarka neodporuca minimalne 2 az 3 mesiace vobec sportovat, tak by som chcela zistit, ci si o tom myslia aj ini lekari..dakujem, budem rada za akukolvek skusenost

hariet
9. mar 2012

@dada2011 Ahoj. A mala si nejake komplikacie, ze 2 az 3 mesiace? MNe lekarka spomenula len jedine obmedzenie - nesexovat a nekupat sa pokial este spinis..ale povedala by som, ze take 2 tyzdne. Ja som asi tak 10 dni od zakroku bola na joge. Citila som sa uz dobre a potrebovala som nejaky pohyb. Urob tak, ako sa citis. Ja som prestala intenzivne sportovat ako som zistila, ze som tehu, potom ten kyret...ostala mi len ta joga a aj som pribrala par kg. Pokial nemas komplikacie a citis sa dobre, budes zbytocne bez sportu dlho.. Ono ak si bola zvyknuta sportovat, potom to telu chyba...Je dolezite, aby si sa dostala aj psychicky do rovnovahy a sport = prisun endorfinov 🙂 Takze sa zbytocne neboj. Drz sa.

hariet
9. mar 2012

Gratulujem novym tehulkam 🙂 JE to krasne, ze ste sa dockali 🙂 U nas este nic... ideme sa o par tyzdnov stahovat do inej krajiny, tak snad zmena vzduchu pomoze 🙂 Drzte sa vsetky!

dada2011
9. mar 2012

@hariet dakujem. nie, nemala som komplikacie, pred tehotenstvom som behavala a rada by som sa k tomu postupne vratila, presne ako pises, pomohlo by mi to hlavne psychicky. od zakroku je 5 tyzdnov, kontrola po prvom menzese dopadla dobre..tak ma lekarka tym odporucanim zmiatla.nerada by som nieco zanedbala, ale aktivny pohyb mi velmi chyba

vejvass
9. mar 2012

Ahojte dievcata pridavam sa k vam snazilkovat sa zacnem asi hnet po prvej mrche po kyrete tu som mala po MA pred 3 tyzdnami ☹ Teda este uvidim ci budem dobre zahojena ale ak ano tak cakat asi nebudem lebo otehotniet pre mna bude asi tahsie ale tak uvidime.Ako dlho ste cakali vy po kyrete na snazilkovanie?A kedy vam to vas lekar uz povolil lebo co citam tak kolko lekarov tolko odporucani 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre