Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

bambi2
22. máj 2012

@mata_ba jasne, to je normalka. Je to vlastne ako normalna mrcha ale silna. Maternica sa tym cisti. Este budu vychadzat krvou kusky zrazenin a mozno budes potom este spinit tyzden dva. Ale super, ze to mas za sebou!!!!!!! Konecne. A ako sa teraz citis? Je to taka ulava, pravda? Na druhej strane prazdno ☹ Ak prestanes krvacat a spinit, mozes ist k dr. A ak nebudes dobre vycistena tak prvou mrchou sa to docisti. Ale hlavne, ze to vyslo samo!!!!

anuska30
22. máj 2012

@kacena85 gratulujem 🙂 no ja este stale cakam.V piatok idem este na hcg.Minuly tyzden v piatok,to mi meskala ms 3 dni som mala hcg 53,1 . Ovulaciu som mala na 17 den.Velmi sa bojim ci to hcg neni moc nizke. Mrcha nedirazila,ale nejak malo citim podbrusko a aj prsia.minuly tyzden bol horsi.Vcera mi lekar vravel ze sliznica je stredne vysoka a zatial nevidi ziadny problem.V sobotu som bola na pohotovosti a lekarka mi vravela ze tam je gestacny vacok 5mm.Ty mas nejake tehot. problemy teraz ci ani nie? No ja som mala poslednu mrchu 16.4.,ale cyklus 30 dnovy a ovulka na 17.den. drz sa aaj s babatkami. 🙂

sabaka
22. máj 2012

@maryennn1 to si si toho uzila....aj vyvolavany porod, aj docistenie. 😢 co ti povedali lekari na dalsie snazenie, kedy mozete znova skusat?

mata_ba
22. máj 2012

@bambi2 ano..som velmi rada,ze je to uz za mnou..a ulava prevelikaaaa...aj ked presne ani neviem kedy to vyslo..lebo slo toho vela von..a niektore boli fakt kusiska..ani by som neverila...a nevadi,ze ma este brusko boli,ze?

mata_ba
22. máj 2012

@delideli dobre,dakujem moja..

bambi2
22. máj 2012

@mata_ba nie brucho bolelo aj mna, maternica sa stahuje. Take 3-4 dni pocitaj, potom to ustane.. Ale uz to mate za sebou, to je hlavne!!!!!

kikaneu
22. máj 2012

@delideli aj ja tomu verím, čaj mi dnes manžel kúpi, som mu napísala na lístok....ďakujem za tip
@janie80 mne nedali čas na nič.....
@bambi2 a ja som si myslela, že keď je tej krvi len trošičku, že mi dajú niečo na zastavenie a všetko bude zas ok.....že srdiečko nebije bol pre mňa taký šok, že až
@mata_ba ja fyzické bolesti nemám, len psychické.........ale je to hnusné, najhoršie je vydržať ten čas čo je manžel v práci, spať nechcem, lebo potom by som nespala v noci, tak som dnes vybalila tašku z nemocnice, poskladala po včerajšku riad do umývačky a rozmýšľam, čo uvarím, síce mi jesť nechutí nič, ale aspoň aby mal manžel niečo teplé....ty sa hlavne drž, nech si ok....a jasné, že to zvládneme, nemáme na výber
@svintekova vďaka moja

kacena85
22. máj 2012

@anuska30 aoj, dakujem este stale som z toho mimo
no ale podla mna to mas uplne ok, ja som mala hcg na 30 dc 176 a uz vies aj preco 🙂 a dalsie hcg 3369 takze ked bude stupat je vsetko ok, to mi aj dr na pohotovosti povedala, ze nie je dolezita jedna hodnota ale ci stupa a ako 😵 ja som mala poslednu ms 8.4 a tiez ovu okolo 16-17 dc.ja som bola tiez vtedy na pohotovost to bolo na 36 dc tusim a mala som tam tiez 5 mm dutinku, je to ok neboj, pekne oddychuj, papaj vitaminy a isto bude vtsetko ok, som cakala kedy mi napises, si sa neozvala dlhsie 😉
tehot.problemy ani nie, beriem dufik, ten mi vcera dr predpisal, inak ma straasne krize bolia, podbrusko pobolieva, unavena stale, nechce sa mi niekedy ani pohnut, prsia bolia neskutocne a musim vela pit a papat jogurty acidka lebo moje travenie strajkuje a ked nejdem na wcko tak ma strasne picha v pravom boku

kacena85
22. máj 2012

@kikaneu mojka tak mi je to luuoto 😢 😢 😢 ved este nedavno sme si pisali jaj ako sa vie za sekundu cely svet otocit a mala si aj nejake tusenie nejake bolesti alebo nieco...ja ked som potratila pred rokom tak som zacala spinit uplne od mini fliacika po riadne krvacanie a strasne ma bolel cely spodok

kikaneu
22. máj 2012

@kacena85 ďakujem Kati, trošičku krvi na toaletnom žiadne bolesti, nič, išla som tam s pokojom angličana, že mi dajú nejaké infúzie, injekcie alebo tablety, PN a budem si doma ležkať a všetko zas bude ok......ale keď doktorka tak dlho robila ten ultrazvuk a mlčala, začínalo mi zapínať, že asi nebude niečo v poriadku ☹

kacena85
22. máj 2012

@kikaneu no to poznam, ja som zacala viac spinit utekala som na pohotovost a dr ze vsetko je tam ok, dojdem na druhy den k mojmu dr a srdiecko nebije, aj to ma tam dooost dlho natahoval, vsetko mozne meral skumal a uz som vedela, ze sa nieco deje 😔

kikaneu
22. máj 2012

@kacena85 veď práve....a úplne najhoršie bolo, že mi primár tak hnusným tónom povedal, že: "mali ste prísť hneď"......ale keď ja som nemala v tej chvíli silu sa s ním naťahovať.....netuším ako som zodpovedala všetky tie nekonečné otázky a manžel čakal na chodbe a nič nevedel ☹ 😢

zitaje
22. máj 2012

@nelynka ja som bola tiez dobrovolne na kyrete, hoci ma tu @bambi2 dokladne informovala o moznosti samovolneho potratu, za co som ti velna vdacna, naozaj 🙂 . Myslim si, ze je velmi individualne, komu co vyhovuje, ale ja som nemala nervy cakat, kedy, a ci sa to rozbehne same. Ono kazda zivotna situacia je ina, ja nemam doma muza, cize by som bola na to vsetko sama, popri tom chodit do prace, starat sa o dve deti... nehovoriac o tom, ze u mna nebolo ani tuk, ja som v tehotenstve nikdy nekrvacala ani kvapku, a to som vynosila dve deti, dokonca obe prenasane, cize ja som nemala ten pocit, ze ono sa to coskoro spusti same, prave naopak. Bolo mi dost zle, myslim fyzicky, jasne ze o psychike ani nehovorim...
Takze @kikaneu , rozhodne si to nevycitaj, ze si bola na kyrete, a popri tom, ze treba samozrejme pozitivne mysliet, a verit ze snad o rok budes mat babo, odporucam si nastudovat o vsetkom vsetko 🙂
Inak ja som po kyrete nekrvacala vobec, mozno jednu vlozku som minula, ale snad aj intimka by bola stacila.

kacena85
22. máj 2012

@kikaneu no to oni luuubia tak mudrovat a zas ked dojdes tak kuk na teba co stresujes....to poznam ale ja ich serem uz, idem na pohotovost a nech si mysli kto chce co chce ked sa mi nebude hocico pacit hned som tam, doma mam normal uz tasku nachystanu sak ked ma dr vyplasil tym mmt tak som bola hotova a keby nieco idem

kikaneu
22. máj 2012

@kacena85 aj ja už budem vedieť nabudúce, ak ešte nejaké nabudúce bude niekedy......a nebudem na nič čakať

kacena85
22. máj 2012

@kikaneu ale jasne ze bude, co by nebolo a isto aj viac tehu bude nemysli vobec na taketo veci

kikaneu
22. máj 2012

@zitaje ja si nič nevyčítam, ďakujem za podporu......asi by som tiež nezvládla čakať a chodiť popri tom do práce

kikaneu
22. máj 2012

@kacena85 snažím sa, no občas je to ťažké

usacek79
22. máj 2012

@mata_ba moja zlata, tak som rada, ze to mas z sebou...
ani u mna to nebola jedna bolest a dovi - bol to v podstate maly porod, kontrakcie 2minutove a trvalo to necele 2 hodiny, ak teda ratam cas, kedy vypadavali kusiska (aj 10cm dlhe) ale potom akoby utal, uz som len dokrvacavala asi pol dna a potom uz len asi tyzden spinenie..
a po vsetkych kontrolach - maternica uplne cista 😵

som rada, ze si dalsim dokazom, ze spontanny potrat pride, ze to nie je tak, ako dristaju lekari, ze hiiiiiiiii, treba ist ihned na kyret, lebo zdechneme do rana 😠
a ako ty, @bambi2 , ja, atd atd atd sme tiez dokazom, ze nehrozia take strasne nasledky, ake slubuju hamizni pani v bielom, naopak, nase maternice su silnejsie a pripravene lepsie a rychlejsie na materstvo, ako tie kyretovane 🙂

drzim palce, nech sa vsetko da rychlo do poriadku 😵

bambi2
22. máj 2012

@kikaneu viem si predstavit.. 😖 no to si mysli kazda zena aj ja som si to myslela.. ale, väcsinou uz byva neskoro... 😖 ☹

kikaneu
22. máj 2012

@bambi2 no už je to teraz aj tak jedno.......už sa len otrepať a ísť ďalej

bambi2
22. máj 2012

@kikaneu to mas pravdu... uz to je jedno... teraz treba myslet na buducnost, nie na minulost... 😉

lucianak
22. máj 2012

@bambi2 No to je aj mne divné, že to robia len oni. Podľa mňa blud ti povedala. Len nechcee, aby si od nich odišla. Skús tu na sk, určite ak si zaplatíš, tak verím, že ani jeden neodmietne. Len kto vie, ako dlho sa potom čaká na výsledky.

lucianak
22. máj 2012

@kacena85 Juj, to je niečo ako zázrak by som povedala. Ale paráda, a chlapi sú podľa mňa z takýchto správ viac hotoví ako my žienky, že? 🙂

kacena85
22. máj 2012

@lucianak no on bol fakt mimo asi polku dna a ked sme sa stretli tak este viac moooj zlaty, jaj bola som odprevadit maminu do prace je to tak cca 15 min pesi tam a tak ma zacalo vpravo pichat??ty si to tiez mala?ale az som sa zlakla

bambi2
22. máj 2012

@lucianak ani mne sa nechce verit... no volaco vymyslim... ale ja hovorim, ze pojdem uz tehotna teda ak tam v auguste pojdem 😅

lucianak
22. máj 2012

@kacena85 Neľakaj sa. To je normálka. Mňa takto pichalo asi v 8tt, ale strašne silno asi pol hodku a to som len ležala. Tiež som sa až rozplakala, že je zle, ale to sa len naťahuje maternica. A ty ak tam máš teraz dve srdiečka, tak to bude možno intenzívnejšie. Ale netreba robiť paniku... Ale ja mám obavy doteraz. Som zvedavá, kedy si to začnem užívať 😅

delideli
22. máj 2012

@kikaneu : nemas za co..hlavne sa drzkaj,prve dni su tazke,treba sa vyplakat, bude to lepsie..zvladneme to vsetky 🙂

kacena85
22. máj 2012

@lucianak no ja som odprevadila mamu a az ked som sla naspat sama a normal som zastala a dumala, ze co to???som sa nalakala veru a picha ma to doteraz sem tam az ma nadvihne...no ale to iba na jednej strane picha?poobede mam ist s nou zase k babke na druhu stranu dediny no nevieeem.ty si tiez takto peso chodila ci si len oddychovala skor?ja budem rada ked prekoname 12 tt ale strach bude stale

bambi2
22. máj 2012

@kacena85 to moze byt aj to, ze zacalo druhemu bit srdiecko 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre