Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

hariet
3. nov 2011

@monika2712 ved som bola prekvapena..ale zas PMS bolo teda brutalne,,,chudak moj muz 😉

monika2712
3. nov 2011

@hariet nooo tak to som ja mala celych 6 tyzdnov od kyretu PMSko.. by som vrazdila vtedy..

hariet
3. nov 2011

@monika2712 🙂) ja vzdy mam tak 2, 3 dni pred...strasne stavy zufalstva a sebalutosti. 😀 Som predtym brala pupalku na zmiernenie PMS, tak musim zacat zas 🙂

kukucg
3. nov 2011

Tak mi konci prva MS a rozmyslam co teraz.. cakat, ci necakat???

hariet
3. nov 2011

@kukucg tulkat sa tulkat sa tulkat sa a potom CAKAT na // 😎

kukucg
3. nov 2011

@hariet to by som veru najradsej 🙂 len ma vsetci strasia ze mam pockat tri mesiace ze jeden je malo 😠

hariet
3. nov 2011

@kukucg ale no, ver svojim pocitom a nie straseniu druhych. Pisem to sem asi 5ty krat, ale moja Dr. - velmi skusena mi povedala, ze mozeme po prvej ist na to.

kukucg
3. nov 2011

@hariet no ved moja sice hovorila ze tri by boli ideal ale ze ak sa citim mam pockat jednu dve... mrcha dosla na 27 den, na cas, len sa mi zda ze bola slabsia ako byva... bola som odhodlana a tesila som sa ze ideme isto na to 🙂 len ma to trochu vyviedlo z miery 😒

hariet
3. nov 2011

@kukucg hm, no ja si to velmi neviem predstavit, zeby som este vedome mala branit otehotneniu dalsie 2 mesiace. Fakt nie, ja osobne na to nevidim dovod. Ale ja zas ani neverim velmi tomu, ze sa nam hned podari..Urob tak, aby si bola spokojna 🙂

lucinocka
3. nov 2011

@hariet niesom si ista, ci sa po prvej mrche dostatocne a rovnomerne obnovi cela sliznica, aby sa potencialne vajicko neusadilo na oslabenej strane a znova potratis.. ja osobne som radsej pockala tri mesiace , ako to zazit znova..

katty27
3. nov 2011

@anniqa neprač, zotavis sa ale hlavne musis byt natom aj psychicky fit. určite budes opat tehotna. my s manzelom po dvoch rokoch cakania sme sa dockali, no ale v 17 tt prestalo byť srdiečko, tak som musela ist na potrat. ale tiež sme silní a budeme sa tesit na dalsie.

hariet
3. nov 2011

@lucinocka pozri, ja verim mojej lekarke a tomu, co som si k teme nasla z relevantnych zdrojov. Nemam rada taketo bububu spravy typu "znovu potratis". K potratu moze dojst opatovne a to z roznych pricin samozrejme. Kazdy nech sa zariadi podla seba...

marecek1
4. nov 2011

@hariet súhlasím s tebou. ja som sa tiež v poslednej dobe stretla s názormi, že sa môže začať už po prvej menštruácii - čo viem, tak pár rokov dozadu sa odporúčalo čakať 6 mesiacov, znížilo sa to na 3. presne ako píšeš, potratiť človek môže z rôznych príčin...
@kukucg rozhodnúť sa musíš ty, podľa toho, ako to cítiš, je to ťažké: na jednej strane človek túži zaplniť to prázdno, ktoré zostalo, a na druhej strane ten neskutočný strach.... že čo ak znovu?

lucianak
4. nov 2011

@monika2712 Tak to teda budem hypnotizovať, tvoje vajko a spermijky tvojho mm, aby si dali jedno také rande a skončilo sa to pôrodom. Takže pri milovaní myslieť na mužíčka, nie na mimi a podarí sa, oki??? Držím palceeee

kukucg
4. nov 2011

@marecek1 Ja sa na to celkom citim, aj ked strach nejaky tam samozrejme je, aj ked si myslim ze to by bol aj keby som otehotnela hoci aj po roku... vsak uvidime, nebudeme to nejak silit, a nechame nech sa stane co sa ma 🙂

kukucg
4. nov 2011

@lucinocka Skor si myslim ze ak sliznica nie je dostatocne obnovena, tak sa vajicko ani neuhniezdi... a hlavne ja som nepotratila kvoli tomu ze by bol s tymto problem, prave naopak, mimi tam drzalo poriadne, len mu nebilo srdiecko 😒 aj ked viem ze teoreticky sa to stat moze... ale to sa moze vzdy... ehm vsak uvidime 🙂

lucianak
4. nov 2011

@tinasc No tada, tak ti ti veľmi nepomohli, snáď sa už len niekto presne vyjadí....

tinasc
4. nov 2011

@lucianak no však to, že nikto mi nič presne neviem povedať, len to, že noooo nemalo by sa... nikto mi nepovedal rovno, že nesmiem... ale niečo som hľadala na nete a vraj pri hypotyreoze by sa mali jesť jedlá bohaté na jód a odporúčaná denná dávka bola vyššia ako v tých vitamínoch, tak som prišla k tomu, že sa to môže a hotovo 🙂 😉

monika2712
4. nov 2011

@lucianak nooo pokusim sa mysliet na muzika a nie na mimi 🙂 ak sa to podari.. hehe.. dakujem.. som teraz dobre naladena, tak verim ze tento mesiac to uz proste musi vyjst 🙂

marecek1
4. nov 2011

@kukucg presne tak, strach tam bude aj či sa budete snažiť teraz alebo o rok. ja tiež túžim po miminku, ale mám tiež strach, aby všetko tentokrát dobre dopadlo, ďalší MA už zažiť tiež nechcem...

chrustik1
4. nov 2011

@kukucg
@marecek1 presne súhlasím s vašim názorom, strach bude aj keď otehu o rok, dva,.. Ale napr. ja chcem radšej otehu skôr, ak by sa to nebodaj zopakovalo aspoň sa dám vyšetriť či je všetko ok. Ak by všetko nebolo ok radšej to riešiť teraz ako čakať na tehu pol roka či viac, potratiť a potom čakať ďalšie mesiace na vyšetrenia a výsledky atď.. Tiež verím tomu, že ak nieje maternica tak tehu proste neprijme a teda ak žena potratí opäť nieje to preto, že maternica nebola pripravená a otehu príliš skoro.. Ja už tiež niesom najmladšia a určite by som nebola rada ak by bol môj Peťko jedináčik

lucinocka
4. nov 2011

@hariet ver svojmu telu a svojim pocitom, ne dajakej blbej lekarke..

kukucg
4. nov 2011

@marecek1
@chrustik1
@lucinocka ano, strach tam veru bude, a tiez chcem radsej teraz, a ked ja mam dat na svoje pocity tak musim skonstatovat ze sa na to citim 🙂 Urcite sa bojim a aj budem bat ale to je normalne...

hariet
4. nov 2011

@lucinocka verim svojmu telu, pocitom a samozrejme mojej lekarke, ktora teda blba rozhodne nie je.

hariet
4. nov 2011

@chrustik1
@kukucg
@marecek1 zienky, som rada, ze chapete ako to myslim. Ja nikoho nenahovaram necakat dlhsie ako po prvu MS. Ja osobne som sa rozhodla ochranu nepouzivat a nechame tomu volny priebeh.

Drzte sa vsetky! 🙂

denisaaa23
4. nov 2011

Baby trosku vam sem prispejem.Ja som otehotnela 1,5 mesiaca po kyretazi,a to aj napriek tomu,ze som mala cakat 3-6 mesiacov. Mala som rizikove tehotenstvo,trosku problemy a nakoniec som Terezku prenasala 2 tyzdne a porod mi museli vyvolavat,tak sa v brusku drzala 🙂

kukucg
4. nov 2011

@denisaaa23 Jee to je super 🙂 A ak sa mozem spytat ake si mala problemy ze si bola na rizikovom?? Ja som bola s prvym tiez, ale koli zrazanlivosti krvi...

anuska30
4. nov 2011

@denisaaa23 ahoj,takze si otehotnela hned po prvej mrche?, ja budem mat 17.11.mesiac po missed a dnes mi lekar poedal ze mame pockat 2-3 mesiace

anuska30
4. nov 2011

dievcata ako dlho ste cakali na vysledky z vysetreni po missed na hematologiu,genetiku.....Treba ist na genetiku aj ked mame s muzom uz dceru?? dakujem

kukucg
4. nov 2011

@anuska30 ja som na ziadnych vysetreniach nebola... tak neviem 😒 ale na hematologiu chodim, vysledky mavam do tyzdna ale ked ti robia genetiku na trombofilne stavy tak tusim aspon dva mesiace... a na genetiku ked mate uz dceru asi nie, aspon nie po prvom missed

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre