Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

desmodka
4. mar 2009

janulcek tuto vetu som nasla na nete: Srdce začne fibrilovať, stratí rytmus a zastane

jankageo
4. mar 2009

JA som cakala s jednou pani, tak tesne pred 50 mala. Dievcata, tak sa tak bala, ze ja som ju musela utesovat, ked sme isli spolu. Drzala som ju okolo ramien a ked sme cakali vo vnutri, tak som ju drzala za ruku. Takze som nemala cas mysliet na seba. A mozno to bolo lepsie, lebo by som asi umrela od strachu ja. A tak som podporovala ju. Aj mne dovolili mat ponozky a na stol ma dal v nocnej nemocnicnej koseli. Neboj she20, ked si tam, vnimas to inac. Ja som sa toho tiez strasne bala, aj ked to bolo uz drzhykrat, no v skutocnosti to nie je take hrozne. Ber to ako pripravu bruska pre nove babatko. Mne toto pomahalo. Budeme na teba mysliet.

jankageo
4. mar 2009

A manzel sa nikoho nepytal, jednoducho bol vsade so mnou. Bola som v starej nemcnici v KE. Tam dvere na oddelenie nie su zamknute, kde lezia zeny po zakrokoch, alebo rizikove. Tam, kde su tesne pred a po porode, tam bol uz zvoncek.

janulcek
4. mar 2009

no super.Havne že to prebehlo dobre mi bolo povedane.Inak asi behnem s tym k obvodnej doktorke,lebo už som sa par krat pristihla pri tom že mi stratilo rytmus.To je taka pár sekundova zaležitost..O starost viac mam... 😠
Dik desmodka.

jankageo
4. mar 2009

janulcek
to ma zaujima, mam pocit, ze mam ten isty problem, mozem sa Ta opytat, aky mas pri tom pocit? Mne sa to stava tak, ze akoby mi niekto stlacil srdce rukou. a potom sa akoby nemozem nadychnut.....

janulcek
4. mar 2009

ja to citim akokeby mi preskočilo,alebo prebuchlo srdce...ja to vlastne ani neviem opisat..je to take divne.stane sa mi to zničoho nič.nie je to často,možno tak 2-3 krat do mes.alebo take sek.pozastavenie...jednoznačne s tym pojdem k doktorke..ešte ked to mam aj v tej lek.sprave.už som sa stym chystala.ale reku nebudem za hypochondra...

jankageo
4. mar 2009

Ja ked som bola tie dva mesiace tehotna, stale som mala vysoky tep. Ani zaspat v noci som nemohla

janulcek
4. mar 2009

mne tiež zvykne tak tlct srdce,že nemožem ani zaspat.Tlak mavam nizky,alebo dobry..tak neviem prečo mam to tlčenie srdca..myslim že to bude asi z tych depresii.Ale pozor!!!Ja som pozrela teraz tu lek.spravu a nemam tam fibrilna,ale AFEBRILNA.neviem či je tam preklep a nema to byt afibrilna.Pozri mi to prosim Jankageo na nete ešte ak možeš,že čo to znamena..diky

jankageo
4. mar 2009

janulcek
bez horúčky, bezhorúčkový záchvat

nasla som toto

Ale mozno este ti tvoj lekar povie, ked pojdes vo stvrtok...

lucka33
4. mar 2009

janul, to len znamená, že si nemala horúčku 🙂 Ja keď som bola v nemocke pred dvomi rokmi, tak všade som mala že pacientka je febrilná. Ja som mala vtedy vysoké horúčky cez 39 st. Takže to je v pohode, a hlavne dobre, že si nemala horúčku 🙂

twiti
4. mar 2009

Tak ked tu citam tie strasidelne pribehy, tak to mne bolo v nemocnici celkom fajn aj ked tvrdia o nasej nemocnici zle veci,podla toho co ste zazili vy,hruzaaaaaaaaaa ☹
Mne pred operaciou kazali obliect nocnu koselu,mala som aj pyzamo ale kazali koselu a pod nou nic,ponozky som si normalne nechala, s celou postelou ma doviezli na salu tam ma dali na kraj dali mi tabletku a asi o pol hodinku mi kazali aby som si lahla na stol, ale uz som bola taka omracena tak ma doktor chytil a pomohl mi potom vsetci prisli pychli mi injekciu a o chvilu som o sebe nevedela 🙂
Potom som sa uz prebrala na izbe, pekne zakryta v teplucku,hned mi doniesli jest pametam si ze som bola hrozne smednaaa tak mi manzel doniesol dzusiky hned bol pri mne, a zle mi vobec nebolo.

Martinka to si myslis ze sa lucka mozu zacat snazit tak skoro? Ja som bola na kyrete27.1 a teraz mam mrchu ale pockam do maja potom zacneme 🙂

domka28
4. mar 2009

ahojte....tak ja som sa prave vratila z mesta....a taka som unavena...zhanala som malej papuce...velka a tenka noha...no otras zohnat... 😖
....mna z tolkeho chodenia bolia krize a aj podbrusko...moze to byt z unavy?normalne nechapem...a to som chcela ist uz do roboty...
...she...je mi luto co sa ti stalo....ale pisanie tu ti urcite pomoze...ved sme to prezili vsetky...

lucka33
4. mar 2009

twiti - tak to si mala fajn starostlivosť... Pre mňa prišiel doktor na gyn.oddelenie, že už ideme, potom som prišla hore na pôrodnicu, tam mi zas kázali ľahnúť si tam na izbu a čakať a potom ma sestrička ohlásila, že mám prejsť na sálu, tam mi povedala, že si mám vyzliecť pyžamo a ostala som tam stáť nahá, drvila ma kosa a okolo mňa chodili ľudia - teda personál, aj chlapi, no nevedela som, kde si dať ruky 😒 A potom mi tam jedna sestrička dala tú čapicu na hlavu, tak som si zas pripadala trápne - nahá s čapicou na hlave 😀 A potom mi dala jedna sestra takú plachtu, nech sa do nej zabalím, nech tam nestojím nahatá a potom ma už volali ľahnúť si na stôl, že veď som mohla hneď si ľahnúť... no hrúúúúúza....

Maťka, ale ja ešte len bud. týždeň dostanem 2.ms, tak myslíš, že by sa nič nestalo, keby náhodou otehotniem?? 😅 Ja sa bojím, aby sliznica maternice nebola ešte príliš slabá... To by som už tak ľahko nerozdýchala, keby ešte aj potratím 😔

domka28
4. mar 2009

...inak normalne vam zavidim...aky komfort ste mali v nemocnici...teda oproti mne... 😝
...ja som sa potom zobudilana pooperacnom...tam som bola hodinu a pol...a potom ma spolus ostatnymi zenami....starsimi co boli len na cistenie, dali na izbu kde boli len niejake kresla...a tam sme sedeli...nik za nami neprisiel...az ked po hodine a pol som sla za sestrickou ci mi moze vytiahnut tu ihlu z ruky a ze kedy mozem sit dom...no otras vam poviem...tocila sa mi hlava podbrusko ma bolelo, zima mi bolo...a ani lahnut ma nedali...a sestricka ze ked vam je dobre mozte ist dom...tak ja jasne sak chcem ist do postele...
...takze toto by som nechcela uz viac zazit... 😝

lucka33
4. mar 2009

domka a to vás nedali ani ľahnúť si??? 😲 To tu v NR nemocnici?

domka28
4. mar 2009

hej v NR...som bola...prijali ma ...v tej izbe kde som potom sedela...som sa dala do nocnej kosele a sla som na salu...tam som sa mala v takej chodbicke vyzliect...a dali mi take zelene na seba...ale nemali volny vozik na ktory by som si lahla tak som sedela na takej cudnej stolicke a cakala v tej chodbicke....ako otras...no a potom prisli s vozikom lahla som si nan a cakala zas...a potom na salu....

domka28
4. mar 2009

no a co bolo potom....ani nehovorim....my sme si stale na tej izbe mysleli ze pridu za nami a rozdelia nas do posteli...ale nic... 😝

twiti
4. mar 2009

Boze lucka to si neviem predstavit zeby som niekde bola nahaaa.
A u nas v nemocnici je tiez oddeleneee oddelenie porodnicke je na 9 poschodi a zenske na 8.
Mne tam bolo fajn, stale chodili sestricky a pytali sa ci som v poriadku,fakt sa nemozem stazovat,kazdy bol milyyy. Este ked mi daval doki pred zakrokom tabletku tak somnou hovoril ako s malou,ze dame tabletocku potom zoberieme na salocku same zdrobneninky zlaty bol 🙂

desmodka
4. mar 2009

no baby tak aj ja vam napisem moj priebeh 🙂) na prijem som prisla o 7 rano... o 9 ma prijali... poslali na izbu... nik o mna do pol jednej nezakopol.. kebyze sa nespytam co bude so mnou tak tam lezim este aj teraz... prisiel mlady pan doktor.. vysetril spravil ultrazvuk, len tak mi oznamil ze on tam uz tehotenstvo nevidi, poslal ma na izbu... o stvrt na dve dosiel ze ideme... tak som isla.. a sme isli na operacku... tam jednu zenu akurat fackali... chvilu som tam pockala.. atiez som sa musela vyzliect pred operackou, nastastie aspon vrch som si mohla nechat, vsetky veci mi ostali vonku... no a vnutri to uz bola len bolest... po ma vylozili ma pred izbou a sama som si musela prejst do postele... na izbe sme boli 4, jak sardinky... za cely ten cas co som bola po zakroku nikto na tu izbu ani len nepachol!!!!! az rano ma dosiel pozriet ten doktorl co ma robil...

cukruska1920
4. mar 2009

mmh....vidim ze pisete pribehy ..tak napisem aj ten svoj.. ja som prisla do nemocky o pol 5 s tym ze som krvacala...ma prijali a hned mi robili sono...doktorka nevidela akciu tak povedala ze pockame do vizity a tam sa rozhodne... tak som cakala na izbe do pol 10..brucho ma strasne bolelo ale vydrzala som to...potom prisla vizita a primar povedal ze to este raz pozrieme...ze zachvilu pridu po mna...presla hodina a prisla sestricka ze podte ideme na kyret.... ja jej hovorim ze este som mala ist raz na sono...tak som isla..srdiecko nebolo tak som isla na salu... tam som sa v takej chodbicke vyzliekla dali mi taku zelenu koselu...strasne som plakala a doktor mi zaviazal ciapku a hovori ze pozrite jaku krasnu ciapku vam dam.. mne to bolo suma fuk..potom priviezli vozik a tam som si lahla...mi povedali aby som neplakala lebo ma nebudu vediet uspat tak som prestala...lebo som nechcela aby som musela cakat dalsi den...lahla som si na stol... ruky mi uviazali ..pichli infuzku ... dali na usta kyslik a uz si nepamatam...potom ma dali na prebudzacku kde som sa zobudila..bola tam velmi zlata sestricka..hned jak som sa zobudila prisla ku mne ze ci ma nic neboli...bolelo ma brucho tak mi dala do infuzky novalgin... tam som bola hodinu a pol a potom ma previezli na izbu..bola som tam sama tak som stale rozmyslala a plakala....potom prisli nasi aj s muzom...bola som v nemocke jednu noc a na druhy den ma pustili domov....

janulcek
4. mar 2009

Ja si babenky naštastie nemožem stažovat na nemocku.Neviem či to bolo preto že som bola protekčna od primara..Neviem..netušim.Ja som od pond.ležala sama na izbe,primar kazal aby mi tam nikoho nedavali...Na rizikovom.Potom v stredu pred zakrokom ma dali na gyn.oddelenie na nadštandartnu izbu,krasna izba,všetko sama preseba..Bolo mi ale jedno aka je izba,len nech som sama.Takže tak..
Janakageo dakujem za info..tak potom bolo asi všetko ok.Ale tento divny pocit ma niekedy dost vylaka.
Teraz som prišla z fitka.Dobry zaberak.Uffff.Aspon sa nenudim..

lolada
4. mar 2009

je zvlastne ako to u kezdej odlisne prebehlo, mna ani nestacili vyzliect, tak zo mna valila krv, iba mi pichli infuzku a donej dali nieco na uspanie a uz som o sebe nevedela, prebrala som sa na izbe a klepalo ma tiez od zimy, tak mi dali druhy paplon. Lekarka mi povedal, ze kvoli poistovni a vyfucaniu narkozy by som mala byt v nemocke 24hod, no nechali ma iba cez noc a do obeda na dalsi den. Zakrok mi robili vecer o 19:00. Bola som 1x v narkoze, bala som sa, ale fakt to bolapohodka oproti tej krvi co sa zo mna valila.
Twiti...ovu testy by ti mali pomoct, ale je to nakladne na financie, ja som to nikdz nepouzivala, skusila som iba dnes aukazalo mi to ze mam ovu v najblizsic hodnach, tak to asi funguje...ale ja som vzdy vedela, kedy mam ovulaciu podla hlienu a bolesti..len som to chcela overit 🙂
She...je nam luto, ze si to tiez musela zazit....ale cas a toto forum naozaj pomaha....

she20
4. mar 2009

Baby ja som bola teraz o 5tej na porodnici,lebo najlepsej kamoske sa narodilo babo.. preco je to take nespravodlive? a tak sme sa tesili,ze budeme spolu kocikovat.. ☹ ☹ ☹ v piatok by som to mala mat za sebou.. a este sa chcem spytat,ci sa plati v nemocnici.. ja som v tom absolutne neskusena.. este som tam nikdy nelezala..

jarka4982
4. mar 2009

she,neboj,este budes spolu kocikovat s kamoskou...je to naozaj smutne co nam nase osudy pripravili ☹ Aj ja som sa tiez tesila s kamoskou ze budeme spolu kocikovat a potratili sme obidve ☹ ale ja verim ze este bude prilezitost na kocikovanie spolu....a bude vsetko ok.
V nemocke sa neplati,len ked si to ides dat naschval zobrat.Potom ano.

martinka211
4. mar 2009

twity mne povedali v nemocnici ze staci pockat 2 mrchy a mozme skusit znovu a to mi este vyberali lavy vajickovod lebo som mala mimomaternicove ☹ tak ja neviem co si mam uz o tom mylsiet,kazdy lekar povie inak.asi to aj tak najviac zalezi od toho kto sa ako citi 😉

jarka4982
4. mar 2009

Jaaj Martinka,nech uz je leto a nech sme vsetky tehulky 🙂

martinka211
4. mar 2009

jarka neboj leto tu je cubidup a my budeme pekne jedna po druhej tehu 😵 ja neviem ale velmi tomu verim 😵

jarka4982
4. mar 2009

Ja ja tiez verim.Ako co som mala pocit,ze moje posledne tehotenstvo neskonci dobre,tak teraz natolko verim ze na buduce bude vsetko ok 🙂

Dobru nocku prajem 😔

jankageo
4. mar 2009

Mne vcera povedala lekarka, ze budeme cakat pol roka. Ze musime mat vsetky vysledky zo vsetkych moznych vysetreni. Ze bez toho sa nemame pokusat, aby sme neboli tretikrat sklamani. Takze pol roka....Hroza...Ten cas je naozaj neuveritelne relativny. . . .

jarka4982
5. mar 2009

Dobre ranko.

Jankageo,netrap sa,aspon vam zistia v com je problem a ked nabuduce otehotnies bude to bez strachu ze stratis dalsie babo.A aj tych 6 mesiacov ubehne rychlo 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre