Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

ludka77
25. jún 2012

@ondatra2 chcela som tým len povedať že verím že sa vám tiež podarí zas na prvý šup a držím päste. (neviem prečo mi to nešlo dopísať k predchadzajucemu príspevku)

ondatra2
25. jún 2012

@ludka77 tiez ti drzim palce a verim, ze to tak bude ako pises. 🙂

lenn1101
26. jún 2012

@ondatra2
@monika2712
Uvidím ako to bude po prvej mrche, ešte sa musím objednať na vyšetrenie s cievami....ak to bude ok tak skúsime po 2hej mrche....aj keď v kútiku duše mám strach, aby sa to nezopakovalo.... 😒 Už to nechcem prežiť.......

ondatra2
26. jún 2012

@lenn1101 veď to...

zvolsiinylogin
27. jún 2012

ahojte, chcem sa spytat, mali ste po kyrete, pripadne po MA iba spinenie a nic viac?

janusa_
27. jún 2012

ahojte zienky, velmi mk nestiham teraz snazim sa vela oddychovat, dnes som nevydrzala a isla k dr., o tyzden skor ako sme sa dohodli ale strach ze nebude srdiecko bol obrovsky..
a aj som si poplakala babetko narastlo srdečenko si veselo bije, ja bez nevolnosti bez problemov 🙂 klop klop na drevo aby som to nezakrikla ale snad bude dobre 🙂

trish22
27. jún 2012

@janusa_ jeeej to je super. moc sa s tebou teším 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 normálne mi dodávaš silu a nádej 🙂 neboj život ti tú stratu vynahradí a toto tehu dotiahneš až do konca. moc ti držím palce 🙂

janusa_
28. jún 2012

@trish22 dakujem krasne verim tomu ze to teraz dotiahneme daleko vsetko je uuplne ine teraz.. nadej umeira posledna aj vam sa coskoro podari dalsie 🙂
len pozeram ze akosi je v tejto temicke ticho..

radkatalajkova
29. jún 2012

@janusa_ Moja, veľmi silno držím palce 🙂 uvidíš, všetko bude v poriadku 😉 a gratulujem

trish22
29. jún 2012

@janusa_ prešli sme do súkromky...napíš bambi2 aby si ťa pridala.

janusa_
29. jún 2012

@radkatalajkova dakujem krasne 🙂

elizabeth453
30. jún 2012

ahoj..nechce sa i citat 😅 tak sa opytam 🙂 vcera som bola na kyrete ale nie koli potratu,len koli histologii...a rada by som vedela , kedy sa kupat...doma v bazene aspon ☹

kochanka
30. jún 2012

@elizabeth453 ahoj no mne hovoril doktor ze 10 dni aj ked som na kyrete nebola zo mna vyslo vsetko same tak ma nemuseli cisti ale spolubyvajucu cistili a tiez jej tak povedali ze 10 dni ziadny sex ani kupel

elizabeth453
1. júl 2012

no to je este super , ja som ciatala mesiac 🙂 ( ale mam problem dalsi 😒 vpaitok po tom spominanom kyrete som nervacala vcera zas nic a teraz poobede slabe krvacanie....je to OK??? mam ist na pohotovost alebo pockat do utorka/moj gynda tam zajtra nieje/

zvolsiinylogin
1. júl 2012

@elizabeth453 no ja, by som zasla na kontrolu...som zazila, ked som tam bola jednu kocku, ktora tiez nekrvacala, a dostala z toho PCO(polycisticke vajecniky) a musela ist este raz...drzim palce, aby to tak nebolo u teba, radsej tam zajdi a daj vediet

elizabeth453
1. júl 2012

@zvolsiinylogin a to je zle ked nekrvacam?ved koli tomu som tam bola aby som, nekrvacala 😀 tak fakt neviem,ja som si myslela, ze nemam krvacat, aspon tak mi to sestra povedala.."super nekrvacate" 😒 a bolesti nemam ziadne a teraz uz nekrvacam zas,,len slabulinke spinenie... 😢

zvolsiinylogin
1. júl 2012

@elizabeth453 ked ti to povedala sestra, tak je to v pohode...kazdy pripad je iny...mne zas povedali, ze slabe krvacanie, co ma prestat do tyzdna 🙂

maria1610
2. júl 2012

Dievčence - tak konečne hlásim 1DC - kyret 14.5. - mrcha až teraz po 7 týždňoch 😒 - a mám pocit, že ma znova chytá popotratová depka - som si myslela, že najhoršie mám už za sebou ☹

ondatra2
2. júl 2012

@maria1610 riadne dlho si čakala. Ja som bola na kyrete 25.5. uz mam tyzden po mrche. Ale depka je tu stale a ked som mala mrchu bolo to horsie. Neboj my sa z toho musime dostat.

zvolsiinylogin
2. júl 2012

@maria1610 ja som bola na kyrete 11.5. a uz mam dva cykly za sebou, ten prvy bol iba 19 dni

diane87
2. júl 2012

@elizabeth453 ahoj. ja som tiez velmi nekrvacala...len som spinila.....potom par dni vobec nic a potom zasa troska jasna krv.....nic si z toho nerob....moze to byt takto po zvysenej fyzickej aktivite, napr. aj upratovanie je teraz dost pre zenu narocnejsie ako inokedz....mala by si vela oddychovat...ja som mala kyret 5.5. a MS som dostala az 19.6. a zajtra idem na prvu kontrolu...kedze som mala prist po MS....

diane87
2. júl 2012

@zvolsiinylogin ano, len spinenie po kyrete.....nijake silne krvacanie sa neobjavilo 🙂

zvolsiinylogin
3. júl 2012

@diane87 ved ani ja som nemala silne krvacanie, ale dajake bolo..hlavne, ze to mam za sebou...

diane87
3. júl 2012

@zvolsiinylogin ano, uz len pozitivne mysliet ... prajem Ti nech sa Vam rychlo podari znova otehotniet 🙂

kikaneu
3. júl 2012

@maria1610
@ondatra2 och kočky, ja som bola cez mrchu tiež riadne vydepkovaná. ☹ a stále ma to drží a nechce pustiť.....hoci sa snažím vždy robiť niečo, aby som na to nemyslela, ale nejde to.....a tiež som na ňu dosť dlho čakala.....na kyrete som bola 20.5. a mrcha došla 27.6. bola brutálne silná, nikdy som takú nemala asi.....na kontrolu by som tiež mala ísť, no asi si to nechám na pondelok....tento týždeň sa mi nikam nechce v tej horúčave 😒

maria1610
3. júl 2012

@kikaneu aj ja mám riadne silnú mrchu :-/

kikaneu
3. júl 2012

@maria1610 uf, to ti nezávidím v tomto teple, ja už som končila, keď to začalo....je to hnusný pocit

maria1610
3. júl 2012

@kikaneu jj a ešte som bola behať a teraz zo mňa leje - tak mi treba

kikaneu
3. júl 2012

@maria1610 si si dala....my sme tak včera s manželom večer hrali badminton.....som sa potom nevedela schladiť....ja v tom teple nedokážem cvičiť....dnes som kosila trávnik, umierala som pritom, komplet mokrá som bola, ble.....

ondatra2
4. júl 2012

@kikaneu ja tiez som stale tak na tom, strieda sa to, vacsinou ked som cez vikend s manzelom a mame program, tak je to celkom lepsie. ale cez tyzden, ona byva dlho v robote a ja len 8 hodin a ked pridem domov, navarim, upratujem, robim co sa da v byte, ale je mi stale smutno. Ja som aktivny clovek a uz som sa tesila, ze moj zivot naplni praca okolo babatka. Citim sa taka prazdna, snazim sa to kvoli manzelovi nedavat najavo, lebo uz je z toho aj on na nervy. Chodila som predtym aj sportovat, plavat alebo behavat, ale teraz sa mi nic nechce, vobec chodit medzi ludi...
Inak mrchu po kyrete som mala tak, ze prve dva dni len spinenie, bolesti, potom povychadzali dalsie ocistne kusky 🙂 a potom 5 dni klasicka mrcha, ku podivu bez bolesti. Pockam este jednu mrchu a potom asi pojdeme na to znovu. Mam uz cez 30 a myslim, ze niet na co cakat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre