Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

velvet26
12. nov 2009

micicka, ani ja netusim preco mi tam nieco ostalo, zajtra idem znova na kontrolu, bude mi asi zase robit sono, tak sa ho spytam, ci to nie su len krvne zrazeniny, alebo co..
ty si to mala o nieco ine,ked si spontanne potratila a potom ta len docistili, pri ma, musia vybrat vsetko lebo nekrvacas vobec..
ten opatovny kyret, to je podla mna posledna moznost, najradsej by som bola, keby to zo mna vyslo normalne..no nic, poriadne sa s nim zajtra porozpravam..

velvet26
12. nov 2009

jaaj, micicka ty si to prve co si pisala adresoval tuniske, prepac, az teraz mi to doslo..
presne tak, otrasne, este ze na to sono isla..

micicka
12. nov 2009

velvet, myslela som to aj na tunisku ale aj vseobecne. skutocne si už niekedy hovorim, ze ako je toto všetko možné. veď aj teba keď čistili, preboha, veď čo ťa neskontrolovali, kriste pane, keby ja takto pracujem, tak neviem ako by som dopadla a to odo mňa nezáviasia životy a zdravie ľudí! 😠
ešte že ťa doktor skontroloval. ale určite to nakoniec dopadne dobre 🙂 je to určite na nepríjemné, ale nakoniec bude všetko dobré.

aj ostatným dievčatám držím strašne palce, aby sa všetko na dobré obrátilo. a teda aj sebe 😀 nech už nás hlavne len pekné veci stretajú 😉

velvet26
12. nov 2009

micicka, on mi tvrdi, ze vsetko kontroloval sonom, tak neviem,mozno to bolo plne krvi a nieco mu uniklo..
aj ja verim, aby bolo vsetko ok...lebo je to strasny napor hlavne na psychiku..uz som chcela byt v praci a furt marodujem, do roboty ma zatial neposle..hm..neviem, ci som na tu kontrolu nesla skoro, lebo on mi hovoril, ze po dvoch tt, a ja som isla uz po tyzdni..no nic, uvidim zajtra, co bude..

nelia
12. nov 2009

Tuniska, čítam aké veci sa tu dejú.... 😕 😕 ... na jednej strane som šokovaná z prístupu Tvojho Dr., ale na druhej strane Ti zo srdiečka gratulujem 😅 😅 😅 ... toto je podľa mňa fakt zázrak... hlavne to, že Ťa vyššie sily nejak prinútili si vypýtať ten ultrazvuk... Držím moc moc palce, nech to dotiahneš do úspešného konca.
Velvet, je mi ľúto, čo prežívaš... dúfam, že sa to dostane von menzesom a nebudeš musieť podstupovať ďaľší zákrok...
Aj mňa akosi zarazilo, že som 3 týždne od zákroku začala krvácať.. krvácam už asi týždeň.. ako som tu už písala, mrcha to byť nemôže, lebo mi Dr. naordinoval antikoncepciu. K Dr. mám ísť až koncom mesiaca a keďže povedal, že sa môže stať, že budem krvácať, tak to dovtedy asi vydržím... dúfam, že to bude v poriadku 😔

velvet26
12. nov 2009

nelia a tebe kedy robil kontrolne sono po zakroku, kedy si bola na kontrole po akom case?? nemala si tam ziadne zbytky, cistu maternicu??
ja som isla asi moc skoro a teraz sa trapim,ja som taka akcna, vsetko hned riesim, asi to nie je dobre, vsetko potrebuje svoj cas..

nelia
12. nov 2009

No ja som šla na kontrolu tiež týždeň po zákroku, ale Dr. mi nerobil sono, len mi ukončil PN, dal tabletky a že mám prísť na kontrolu o mesiac.. to bude koncom novembra. Takže možno by sa po týždni ani nemalo robiť sono... mohli by napísať ostatné baby, ako to mali... kedy im robili kontrolné sono.

velvet26
12. nov 2009

nelia a ake tabletky ti dal prosim ta nepamata si? mne predpisal anitbiotika, kvoli infekcii aby som nedostlaa..ci to ti predpisal tu antikoncepciu? mne nehovoril, ze mi ju da, ani ju nechccem..
doprcic, asi som isla fakt skoro..a po mesiaci si vlastne uz mala vsetko v poriadku na sone, ze?

nelia
12. nov 2009

Velvet, ano hovorila (písala) som o antikoncepcii... antibiotiká som tiež brala asi týždeň po operácii.. a ten mesiac ešte neprešiel, takže mi ešte vôbec sono po zákroku nerobili 😉 🙂 .. idem k nemu koncom novembra.. tiež sa toho trocha bojím.. hlavne teraz ,že som sa trocha rozkrvácala 😒 A mrchu by som mala dostať budúci týždeň, tak som zvedavá 😕 😕

velvet26
12. nov 2009

nelia, dakujem za odpoved..
jaaaj, je to vsetko na nervy, najradsej by som bola, keby ze to zo mna vsetko odide...no nic..musim sa ukludnit, zajtra uvidim a napisem vam..

lu.lu.
12. nov 2009

ahojte,
kedy sa uz toto h.r.o.z.n.e. obdobie skonci?????? ja sa rano zobudim a vobec sa mi nechce vstat z postele,vsetko robim automaticky a stale musim rozmyslat,ze este aj tak nie je vsetko za mnou. tiez mam pochybnosti,ci vsetko vybrali ako mali, ci nebudem mat komplikacie, problemy s otehotnenim, tehotenstvom...........niekedy sa naladim pozitivne ale dlho to nevydrzi. tentorocny oktober bol asi najhorsi mesiac v mojom zivote.uz chcem,nech je lepsie!!!!!!!!

lu.lu.
12. nov 2009

ahoj velvet,
myslim,ze ta uplne chapem.....ale ja ked som hovorila s mojim gynekologom,tak hovoril,pokial nebudem mat nejake problemy...bolesti,krvacanie staci kontrola az po prvom menzes!! takze podla mna rataju s tym , ze menzes este posledne zvysky vyplavi... 🙂

velvet26
12. nov 2009

lu.lu, veru, tento oktober, to bol najhorsi mesiac v mojom zivote, vlastne aj november, lebo v novembri mi robili vlastne kyret.. ☹ lu.lu urcite aj ty skoc potom na kontrolu, nech ta prezru, ci je vsetko ok,lebo vraj tie zbytky byvaju casto..vcera som volala este s jednym gynekologom, co mi to potvrdil, ze to byva...on mi odporucil dalsi kyret, no tomu by som sa najradsej vyhla..nech to odide prirodzene..

lu.lu.
12. nov 2009

vies nad cim rozmyslam? ze nechcem cakat,kym pojdem domov, to je este skoro 6 tyzdnov-ale si tu nejako musim vydupat sono.lebo tu na to kaslu.spoliehaju sa,ze vsetko vyslo kazdemu von.velmi naivne.ja so taka,ze sa hrozne pozorujem a neviem ci si to nahovaram, ale normalne som sa v noci zobudila a bolel ma krcok aj maternica ma akosi popichava, tak uz myslim nad tym najhorsim...........uvidim ako mi bude a zavolam tam

lu.lu.
12. nov 2009

ja som aj bola objednana na uzv. na buduci utorok(to este ked cakali ci to prirodzene vyjde von) tak som myslela, ze tam pojdem a ze ma skontroluju ci bolkyret kompletny. a oni ze netreba,ze termin zrusili, lebo ved mi robili zakrok.... 😠
uchvatne

velvet26
12. nov 2009

lu.lu, tak to je fakt uzasne...to co je za pristup, ved aj po kyrete byvaju problemy...a malo by sa to podla mna skontrolovat..
ty si teda tiez krvacala len jeden den? aj ja...to popichavanie som mala aj ja, aj krcok ma pobolieval, lebo ho roztiahli..lu.lu. urcite skoc k dr. tu na slovensku, nech ta tu pozru..hm..

lu.lu.
12. nov 2009

ved ja pojdem-ale to bude 6 tyzdnov od zakroku....mne lekar na slovensku povedal,ze to staci,lebo dovtedy by som uz aj menzes mala dostat,ale ja nechcem tak dlho vyckavat....
zistila som si,kolko stoji private scan tu v anglicku-80 libier-tak ak mi ti neurobia v nemocnici, asi si ho zaplatim,uz len pre pokoj v dusi...ufff uz mam toho plne zuby

velvet26
12. nov 2009

lu.lu, tak to si radsej zaplat, to nie je az taka hrozna suma a po akej dobe by si islo na to sono?

lu.lu.
12. nov 2009

no to neviem,ale asi by som sa objednala tak za dva tyzdne odzakroku.,,,ak nebudem mat problemy...ale kedja som tak paranoidna

velvet26
12. nov 2009

lu.lu co by si bola paranoidna, to je normalne ze mas obavy...ja som isla vcera na kontrolu uplne v pohode, ze uvidim cistu maternicu a vidis, nieco tam je...ja pevne verim, ze su to len nejake zrazeniny vyjdu zo mna same, uvidim zajtra, ked mi zoberu krv, ja mam este asi nejake vyssie hcg, ked to zo mna nejde same..hadam ked sa znizi tak to pojde..

lu.lu.
12. nov 2009

a ak sa mozem spytat,ake bolo tvoje hcg pred zakrokom? lebo ja som mala dost vysoke uz v 6tt. 12000. ale za tri tyzdne to bolo uz len 60000,takze to stupalo velmi pomaly.no a par dni pred zakrokom 69 000......tak mne to asi bude klesat dost dlho ☹

velvet26
12. nov 2009

lu.lu tak to netusim ake som mala hcg, lebo brali mi krv na vsetko mozne, co skumali, no hcg netusim ake som mala..

dominiikkaa
12. nov 2009

ahjo tak ja som skoncila na tom odbere plodovej vody neuspesne ☹ pichali ma az dva krat a plodovu vodu mi nezobrali lebo mam vsade okolo placentu.tak ma to na buducu stredu caka znova aj ked neviem co sa zmeni. drzim vam baby palce

velvet26
12. nov 2009

dominiikkaa, tak to mi je luto, takto musis este tyzden cakat na vysledky, hrozne, drz sa moja, ja stale verim, ze bude vsetko v poriadku...
tak zajtra sa aj ja vam ozvem, asi az na vecer..pekny vecer.

tun1ska
12. nov 2009

dominikaa.- to mi je ľúto...a prečo až na budúci týždeň? To sa posunie placenta alebo ako? Bol 😨 elo to?

lu.lu.
12. nov 2009

ahoj tun1ska,
nie som si ista,ale ty si mala mat toto uz treti kyret? mala si pred tym 2 missed abort?
ako sa teraz mas?uz si sa spamatala z najvacsieho soku? co planujes dalej?mas uz noveho lekara?drzim palce, nech to dobojujete do vitazneho konca 😉

velvet, nech ma zajtra pre teba lekar len dobre spravy!
dominika- ☹ to cakanie je hrozne, ja som vyckavala takmer cele moje velmi kratke tehotenstvo,poriadne mi to zakyvalo s psychikou.....

janirea
13. nov 2009

ahojte,
docitala som vas a teda padla mi sanka,,,

tuniska,,,tak teda to nemam slov na toho lekara,,,,a velike stastie ze si si vypytala to kontrolne sono,,,moc drzim palceky

..naozaj to kontrolne sono by malo byt automaticky pred kyretom,,,,ved aspon z toho moralneho hladiska, no ale to si asi kazdy lekar nemysli 🙄 ,,,,,ja som mala MA a dr. mi robil sono pred zakrokom sam od seba,,,aj my hovoril, ze robime kontrolne sono.
velvet,,,najlepsie by bolo, keby vsetko vyslo spontanne von, aby si sa zase nemusela trapit
,,,a moja skusenost,,,ja som este tiez nebola na kontrole,,,,ale buduci tyzden idem, budem uz po prvej mrche a dr mi aj povedala, ze by bolo dobre, pokial nebudem mat problem ň nechat prejst spontanne prvu MS a potom az kontrola,,,,no tak som zvedava

dominika,,,hlavne vela síl,,,,,aby si to vsetko zvladla

velvet26
13. nov 2009

ahojte kocky,
no dnes som bola teda znova na kontrole, dr. povedal, ze uz sa mi to trosku zmensilo a skvapalnelo, takze ide asi len o nejaku krv, co mi tam ostala, bol spokojnejsi a konecne aj ja som kludnejsia, zas mi brali krv, take mam dopichane ruky, ze aj z takej modrinovej zily mi zobrali, z druhej ruky sa mi neda vobec...a dali mi zas injekciu ergometrinu, na stahovanie maternice...trosku som aj nieco citila, nejake male stahy, no nevyslo nic zatial..
dr. povedal, ze by to malo vyjst podla vsetkeho pri prvej menstruacii von.. v pondelok idem na dalsiu kontrolu a ukoncia mi aj pnku...

lu.lu.
13. nov 2009

aaahoj velvet, no tak to je super spravicka 🙂 ...ja som vedela,ze to bude fajn,uz si si dost vytrpela.aspon budes mat kludnejsi vikend,nemusis stale na to mysliet...
chcela som sa spytat,si spominala,ze si bola na endokrinologii? robili ti tam hormonalny profil? vies na ake hormony?
lebo ked tak nad tym rozmyslam....najcastejsie su to trombofilne mutacie alebo hormonalna nerovnovaha...chcem si tieto vysetrenia vybavit. najradsej by som bola,keby sa nic nezistilo,ale chcem pre to urobit maximum.tak tak...

pehinka
13. nov 2009

ahoj lu.lu, no co ako sa mas, ako sa citis?? dufam, ze lepsie..
veru, aj ja verim, ze uz to bude ok, uz som bola taka vynervovana, hrozne, asi som isla na tu kontrolu fakt skoro..ved uvidime pondelok..uz nech mam menzes, nikdy som sa nanho tak netesila ako teraz.. 😀
na tej endokrinologii mi brali krv na hormonalny profil a na protilatky proti stitnej zlaze, bud. tyzden by som mala mat vysledky..co sa tyka tej trombofilie a mutacii to robia na hematologii..tam som objednana za dva tt...dufam,ze sa mi bude dat ist, lebo teraz aj beriem antibiotika, co maju v neziaducich ucinkoch uvedene, ze mozu menit krvny obraz a tie moje ruky no comment. uz som cela dopichana..tak hadam sa mi vsetko zahoji dovtedy..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre