Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

jarulai
23. mar 2009

martinka, už sme v sobotu začali 😀 😀 😀 nám doki povolil, že možme hned po prvej, takže sme neváhali a makáme o 106 😀 😀 😀
vám kedy dovolili?

martinka211
23. mar 2009

no super tak nech sa cim skor zadari 😵 nas tu budes potom vsetky motivovat 😵 😉
no ja cakam na tuto mrchu lebo mam od nej zacat brat hak na 3 mesiace a az pootm mozme ☹

jarulai
23. mar 2009

no aj ja dúfam, že sa čoskoro zadarí 😉 moj mužík je plný optimizmu, že ved už som 2dni tehu 😀 😀 😀 zlatý, že 😉
a prečo ti nasadili hak? 😨

martinka211
23. mar 2009

kvoli cystam na vajecniku ☹ vraj mi to moze pomoct tak ja neviem ☹
jeej aky zlaty muzik tvoj 😵 😵 😵

jarulai
23. mar 2009

martinka, tak to by ti malo pomocť. ja som mala tiež nejakú cystu na vajíčkovode /dávnejšie/, začala som užívať kys.listovú a vstrebala sa. ale to možno bola iná cysta, tá moja vznikla ked mi meškala mrcha...

martinka211
23. mar 2009

no dufam ze to pomoze lebo inak ma dost nastve ten moj doktor 😠

domka28
23. mar 2009

....neboj mati doki vie co robi.. 😉

jarulai
23. mar 2009

tak to ti verím, aj mna by naštval. ja som tomu vtedy tiež neverila, že mi to pomože, tiež ma strašil, že ak nie, tak budem musieť užívať HAK /práve ked sme snažilkovali už 2.rok 😠 /, ale na šťastie pomohlo. neboj, aj tebe určite pomože 😉

martinka211
23. mar 2009

domka ved ja viem ale uz ma tve to cakanie ☹

jarulai
23. mar 2009

martinka, to ti verím, že ťa to už stve. no máš doma už jedno bábo...čo máme my hovoriť, čo nemáme ešte ani jedno...mne to čakanie tiež už lezie na mozog, ale nepomožem si ☹

martinka211
23. mar 2009

jaru ty musis mysliet pozitivne ako tvoj muz 😵

jarulai
23. mar 2009

ja viem, martinka, snažím sa. a moj mužík - ved vidíš ako ten myslí pozitívne 😉 😀

domka28
23. mar 2009

😀 no treba mysliet pozitivne.....ved aj to snazilkovane ma svoje caro, nie?

jarulai
23. mar 2009

tak tak, domka 😉 aaaaach, to snažilkovanie....hmmmm 😉 😀 ved prečo inak myslíš, že nás po svete tolko behá - to je najlepšia robota 😀 😀 😀

domka28
23. mar 2009

😀 ....a este ked sa aj zadari....hm...tak potom ano... 😉

jarulai
23. mar 2009

domka a vy máte kedy povolené začať snažilkovať? či už ste začali - strácam prehlad

domka28
23. mar 2009

...no nam povedal doki ze tak po 4 mes., ale neviem.... 😝 ci to dodrzime 😉 nechame tomu volny priebeh, aj po mimomater. nam povedal ze az po 4 mes., a zacali sme po mesiaci....a ostala som tehu az po 5 mes.,takze sme to vlastne aj dodrzali... 😉

jarulai
23. mar 2009

babulky, tak ja na dnes končím - už mi padla 😵 😵 😵
a nezabudnite, že aj v ťažkých časoch si treba zachovať sviežu mysel a hned ide všetko lahšie 😉
tak pekný upršaný večer 😉 pa-pa zajtra 🙂

bettynka222
23. mar 2009

Ahojte baby, zajtra idem na čistenie a veľmi sa toho bojí. Mohli by ste mi to trochu priblížiť?
Na aké predoperačné, operačné a pooperačné úkony a problémy sa mám pripraviť?

jarulai
23. mar 2009

bettynka ☹ to mi je lúto. neboj, zákroku sa báť nemusíš - to je v pohode. trvá asi 5min, robia to pod celkovou narkozou - teda všetko si prespíš. len dušička bude bolieť, ale čas to zahojí. mne pred zákrokom len brali krv, vyplnala som nejaký dotazník a dali mi v infuzke antibiotiká proti zápalu. inak nič.a po zákroku len trochu bolelo bruško a inak nič
drž sa

bettynka222
23. mar 2009

ahoj jarulka, dakujem za povzbudenie... ale nejak sa neviem ukludnit. nevies co si mam priniest? npriklad nocnu koselu, alebo mi nieco daju?

jarka4982
23. mar 2009

Bettynka,je mi to luto ze aj teba pristihlo taketo nestastie ☹

Neviem odkial si.Podla mna kazda nemocnica je ina.Mne zakrok robili tu V BA,na Kramaroch a tam som si musela zobrat vsetko.Dali mi nocnu koselu kym mi manzel nedoniesol moje veci...a musela som mat uplne vsetko svoje:pribor na jedlo....klasika:pyzamo,ponozky,kozmetiku,slapky do sprchy... a tak...nic zvlastne,len to co ta napadne ze budes potrebovat..

Drzim palce aby si to mala cim skor za sebou!

bettynka222
23. mar 2009

hmmm, ja dufam ze vecer uz budem domka, takze snad pribor ani potrebovat nebudem 😉
lezala som tam do soboty a pribor mi dali.... ale mna skor zaujimalo nemocnicne oblecenie pocas operacie...
A bolelo ta potom brusko velmi? A ako dlho? A ako dlho ste potom nesnazilkovali?
Dakujem za povzbudenie 😀 si zlata

janulcek
23. mar 2009

Ahojte babeny.Zase pribudla dalšia neštastnica,bettynka.Co sa stalo??? ☹
Jarulai,Vy ste už riadne naostro???Ja osobne by som počkala ešte aspon 2 MS.Ale to je každeho osobna vec.Aspon sa budeme tešit s dalšiou babenkou tehulkou..To robenie deti je fakt krásne/nemyslim ten sex/ale ten pocit...že možno bude mimi 🙂 🙂 🙂 Jarulai,už mam na pošte ten test.V stredu ho pojdem zobrat.Inak neviem prečo Ti zmazali foto.Nech sa hodia sliepkam.. 😠

bettynka222
23. mar 2009

jani ja ani neviem, bolo to hrozne skoro. ale hcg nechce klesat tak to vraj musia vycistit. mam asi nejaku hormonalnu nerovnovahu, ael pisala som si s jednou babenkou a coraz viac rozmyslam nad hustotou krvi. niektorym to vraj stupa iba pocas tehu, take sa to normalne ani nemusi zistit - take nieco som citala, ale uz neviem presne kde (niekde na konikovi 😀 )

janulcek
23. mar 2009

ja som si prave objednala genticko-trombo test,kvoli tej hustote krvi...uvidim či niečo zistia.aj ked najlepšie by bolo keby mi neszistia nič take a nebudem musiet brat lieky a pod..
No hormonalnu nerovnavahu to Ti povedal lekar??Tu mam možno aj ja.Lenže zostala som tehotna,tak mi potom nerobil hormo profil...V kolkom si bola tt????Ja som bola v približne 11tt ked babatku prestalo byt srdiečko...ale bolo aj hrozne malinke,čiže v nejakom 7tt sa prestalo vyvyjat... 😢

bettynka222
23. mar 2009

ja len v 6tt, takze ty si na tom bola samozejme horsie ☹ ale kazda sa tesi, aj keby bola tehotna len den...
no ja mam velmi neskoro ovu - az 21 DC a moj lekar mi povedal, ze potom mi chyba progesteron a babatku sa nedostava vyziva 😖
ja ked som zistila ze osm tehotna, som aj dr. volala, ale sestricka ma vysmiala s tym, ze mozno este pride menstruacia..... ☹ a zu aj prisla, len trva 13 dni

jankageo
23. mar 2009

jarulai
tak to preto si taka "rozkekešená"
Heeeej, vam sa zije 🙂

janulcek
23. mar 2009

No horšie ako horšie bettynka...Babatko bolo take malinke v 11tt ako tvoje v 6tt ☹ .jasne že každu to boli aj keby bola len jeden tehotna.Cize tebe lekar nepotrvrdil tehotenstvo ešte predtym ako si začala krvacat???Inak ty si sestričke povedala že TI meška,alebo že si si robila ja test??Lebo ak si si robila test a ona Ta vysmiala,tak je pekna trubka/sorry/.Nuž všeliakych lekarov mame... 😒

bettynka222
23. mar 2009

No ja som mala tehu priznaky (zvacsene prsia, bolestive, strasne vela vyrazok na krku - pritom ja osm nikdy nemala vyrazky, ani v puberte), ale az po tyzdni som si robila test. to bolo v pondelok a bola tam silna ciarka. v utorok som uz volala, lebo som vedela,z ta posunuta ovu moze sposobovat problemy s vyzivovanim babatka. ona vsak o moj problem nemala zaujem. v stredu som zacala spinit, tak som jej s placom volala a stvrtok ma vzali. lekar na sone uz nieco videl, ale bolo to velmi malicke. ked osm si po vysetreni robila doma zase testy, uz boli omnoho bledsie a nasledujuci tyzden uz uplne bledulinke... Babtko nemalo vyzivu a tak uz stvrtok asi odumieralo... ☹ lekar mi dal hned utros, ale uz sme to nestihli "podchytit"

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre