Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

shania31
21. máj 2011

@katusap
ahoj, aj ja som bola v centre, kde mam gynekologa a oni to robia ako jednodnovu chirurgiu - v piatok mi zobrali krv, natocili EKG a v pondelok o 12:55 ma brali na salu a o cca 16:30 ma pustali domov 😝
anesteziu mi podavali injekcne (ziaden rajsky plyn).

katusap
21. máj 2011

dakujem babule za odpovede, pomalicky sa pripravujem na to, co ma caka....dufam, ze ma hned pustia domov, lebo teda spat tam ozaj nehodlam, takze aj keby nechceli, tak asi podpisem reverz a pojdem domov

odrik
21. máj 2011

@katusap
Ak sa budes citit dobre, myslim si, ze nie je dovod tam spat. Len nemocnice maju taketo podmienky. V centrach, kde je aj jednodnova chirurgia, ides domov v ten den. Samozrejme mala by si mat kontakt na lekara v pripade potreby. Ja som vdaka bohu bola zdravotne velmi dobre. Aj ked ma srdiecko stale velmi boli, telo to zvlada super! Ale stale som si hovorila: "Musis a hotovo!" vobec som si nepripustala, ze by som mala nejako dlho lezat, nic nerobit a tak. Lezala som v piatok po zakroku, v sobotu uz som sa motkala, v nedelu aj co to upratala a v pondelok sup do robotky. A moje telo vobec neprotestovalo! A urcite to je dobre, lebo mame co robit s dusickami a nie este aby nas trapilo aj telo!!! Ale Ty sa este nikam a na nic nechystaj!!!

katusap
21. máj 2011

@odrik No ja pojdem isto do nemocnice, ale nie do tej, kde robim, ale do susedneho mesta. Ale ako som pisala, nezostanem tam urcite, neznasam nemocnice 🙂 Jaj, nech je uz pondelok a mam tie vysledky HCG, potom sa uz budem moct pripravit na to, co je neodkladne. Asi nikto kto toto neprezil si neuvedomuje,ake je to cakat. Ten cas ide nekonecne pomaly. Vsetci mi hovoria, ze uz to je, ako to je, ze "ved budes mat dalsie dieta". Z mojho okolia ma ako jedina asi chape moja babka. Prve babatko potratila, bolo to davno, po vojne este a ked mi kedysi vravela, ake to bolo, ze sedela na starom cinovom kybli a cakala, kedy to z nej vypadne....a potom "to" supli do hnoja. Akoze, vdaka Bohu, ze zijeme v dnesnej dobe. A druhe mimi jej zomrelo ked malo asi 2 mesiace. A potom mala este 3 deti. Beriem si ju ako priklad, nemala lahky zivot a vsetko vydrzala, pretrpela. Tak musim aj ja.

odrik
21. máj 2011

@katusap
No veru moja, kto neprezil nevie nic! Neutesia ani dobre mienene slova okolia: "Ved bude dalsie dietatko". Nepomozu, akurat rozlutostia! Ale nemyslia to zle, len nevedia, co povedat. Aj moja svokra potratila, takze ma vie podporit. No a maminka, je maminka! Ta stoji pri mne stale a cely zivot. A tiez sestra. Vyrastali sme bez otca, ocko nam zomrel, ked sme boli este male. Tak velmi spolu drzime a ani jedna v zivote nemame nic zadarmo a ani to nemame lahke. Ale taky je zivot! Mame zatial zdravie a jeden druheho! A tesime sa z kazdodennych malickosti a radosti! Ja viem, ze k tomu patria aj deticky! A ja verim, ze k nam vsetkym pridu v pravy cas!!! A mozno aj vela!!! Drz sa! Myslim na Teba!

tina_22
21. máj 2011

@odrik Tak ty si fakt nezmar 😀 U naás sa to robí tak, že domov ťa pustia až na druhý deň, ja som bol PN dva týždne, neschopná. Ale je pravda, že každý to inak znáša. U nás uspávajú cez masku, našťastie narkozu som zvládla v pohode, lebo niekto z nej zvracia- odležala som si v nemocnici na gyn dva mesiace, môžem písať romány 😀

tina_22
21. máj 2011

@pirana86 Nehľadaj v tom nespravodlivosť voči sebe, nezožieraj sa takými úvahami, že prečo a za čo. Ja som veriaca, tiež som mala veľké PREČO a milión otázok, za čo....Nič sa nedeje bez príčiny, a určite to nie je trest pre teba. Možno len skúška, možno slabý plodík, ktorý by sa trápil a takto je to lepšie, možno...tisíc dôvodov by sa dalo nájsť. Ber to tak, že máš anjelika v nebi a kľudne sa sním rozprávaj, ale nič si nevyčítaj. NIE JE TO TVOJA CHYBA 😉 Myslím na teba, aj na vás všetky

odrik
21. máj 2011

@tina_22
No vidis, ja som si pri prvom syncekovi odlezala 1.trimester, kedze najprv podozrenie na extrauterinku, potom, ked zistili, ze je to v maternici, zasa dlho prazdny gestacny vak, nakoniec vdaka bohu srdiecko aj s akciou, ale aby to nebolo lahke, tak praskanie tehotenskych cyst s asi 50 ml volnej tekutiny v brusnej dutine, odsavanie, aby to neublizilo plodu, no ale inak bolo vsetko v pohode 🙂! Takze 3 mesiace v nemocnici, nudila som sa tam straaasne, ale co by clovek neurobil pre chrustika v brusku? No a teraz po 10 rokoch to pre zmenu nevyslo vobec. Tak co uz mi ine ostava ako byt "nezmar?" aspon telesne! Ked zacnes pisat ten roman, rada pomozem 🙂 🙂 🙂 ! Krasny vecer!

lenkasop
22. máj 2011

Dobré ráno dievčatá,
naozaj život nás skúša koľko toho vydržíme a dorazíme do šťastného konca s nádhernými voňavými uzlíkmi šťastia a všetko zlé bude za nami. Len to musíme vydržať 🙂 Hovorím si, že prídeme na príčinu a všetko bude v poriadku, potom šup na snažilkovanie a na vianoce budeme mať v brušku zdravé mimi 🙂 Proste nám to musí vyjsť,budeme bojovať 🙂

azalka22
22. máj 2011

takto je to spravne. dobry pristup 🙂

monulicka
22. máj 2011

@odrik dakujem moc za podporu!
@katusap no, ja by som mala byt dnes 8tt +0, t.j.zacinat 9 tt..no ale malinke je o 2 tt pozadu podla uzv, bez srdiecka a 8tt proste nezodpovedalo 😔
Vcerajsiu oslavi sme zvladli na 1* si myslim, darilo sa mi na to nemysliet, ale ked vsetci odisli, tak sme si to s mm nejak pripomenuli a aj sme si veru trochu poplakali 😢 Ja mam trochu aj vycitky, bo toto tehu prislo ako blesk z jasneho neba, necakane a neplanovane, takze zo zaciatku to bol sok a bola som z toho nestastna..tak si teraz hovorim, ze babo asi vycitilo, ze ho nechceme a tak od nas odislo 😔

tina_22
22. máj 2011

@monulicka Tak to určite nie, nesmieš to tak brať. Nie je to tvoja vina, jednoducho nebolo dosť silné, aby prežilo. Hlavu hore, máš doma jeden pokladík, určite budú aj ďalšie, neptráp sa takými úvahami, že prečo sa to stalo. Uvidíš, čo povedia Dr. Drž sa

katusap
22. máj 2011

@monulicka tak ja som na to skoro rovnako, mala som byt 7tt+0 a bolo to ako na 5tt+3 a tiez si hovorim, ze je to mozno moja vina, lebo ja som si velmi zelala dievcatko a manzel chlapceka....a ze ak to bol chlapcek, tak to nejako citil, ze by som radsej babu chcela...ja uz neviem....manzel ma vyhresil, ze nech netrepem sprostosti, ze to neni moja vina urcite, ze sa to proste stalo ...ale vcera som prisla na to, ze ma nevie tak pochopit, predsa len, je to chlap a berie to tak, ze ved nabuduce uz to bude dobre ...skoda, ze ti dr. nezobral krv, boli by ste hned vedeli, nezvolil spravny pristup...nemohla by si tam zavolat, ci sa to neda? lepsie by to bolo ako cakat do 30. ...mne jasne povedali, ze podla krvicky sa bude vidiet, ci je to prosperujuce tehu, alebo nie

katusap
22. máj 2011

Baby, je tu niektora, ktora absolvovala kyret v BA v Gyn-five? /neviem, ci som to dobre napisala/ ak hej, aka bola cakacia doba? dakujem

efiku
22. máj 2011

@odrik Dakujem zlatko aj ja dúfam že to bude dobre,zajtra idem do tej stupavy jedej lekarke chceme mať nazor aj inej lekarky a potom na stredu mam kontrolu mojej .priateľ v pondelok večer odchádza do prahy služobne tak chceme vedieť čo bude ,ale v kútiku duše verím že to bude v poriadku .....DAkujem za podporu mojko

efiku
22. máj 2011

@katusap ja som to absolvovala v januári

efiku
22. máj 2011

@katusap v utorok mi robili ešte jednu kontrolu a vo štrvtok som bola na sále mali volný termín bola som hore v snope či ako sa to vola ta ortopedicka klinika....a ku komu chodíš ktrorej lekarke

katusap
22. máj 2011

@efiku ja som z TO, ale robim v nemocnici, takze u nas to nechcem podstupit, ,aby to hned kazdy vedel...hladala som preto najblizsiu jednodnovu kliniku a nasla som ten Gynfiv v BA....a preplatila ti to poistovna a doplacala si len tych 100 eur, alebo si musela platit cely zakrok?

efiku
22. máj 2011

@katusap platila som 100€ a nič ine lebo vraj babenko tam nebolo iba prázdny vačok, teraz aj druhe tehotenstvo tak vyzera,ale zajtra ideme aj druhej gynekologičke chcem pre klud svojej aj priatelovej duše názor aj inej lekarky.No a v streu idem mojej do gynfivu.ja som chodila do TO do školy inak som od prievidze ale už od 1994 som v BA.a prečo ideš na kyret ,

nany100
22. máj 2011

tak a tento mesiac nič ☹ ...dnes zase po 25 dňoch dorazila ms...takže druhý cyklus neúspešný 😢

odrik
22. máj 2011

@efiku
Budem na Teba mysliet! Verim, ze vsetko bude dobre!!! Drzim palce!!! Vela stastia!!!

odrik
22. máj 2011

@nany100
Nic to!!! Uz sa to teraz do tretice podari!!! 🙂 uvidis!!!

odrik
22. máj 2011

@monulicka
Nie je za co!!! Myslim na Teba!!! Vela stastia a vela sily!!! Drz sa!!!

katusap
22. máj 2011

@efiku vo stvrtok som bola na sono a dr. videla len prazdny gest vak ☹ a to som uz mala byt vo stvrtok na zaciatku 8.tyzdna, takze ma asi kyret neminie....zajtra idem zase na krv, ci HCG stupa - a ak hej, tak ako, podla toho budu vidiet, ci sa mimi vyvija alebo nie, ale za posledne 2 dni mi vymizli uplne tehu priznaky, kt. som mala, takze asi ide HCG krasne dole a kyret ma neminie...myslis, ze sa tam mozem objednat aj telefonicky? a bola si na predoperacnych vysetreniach na internom a anesteziologii? a aka je tam cakacia doba .... a ty si teraz v ktorom tyzdni?

monulicka
22. máj 2011

@katusap zajtra drzim palce, aby HCG stupalo a bolo to prosper.tehu! drz sa

odrik
22. máj 2011

Myslim na vsetky cakatelky na zajtrajsi verdikt!!! Bude dobre, uvidite!!! Drzim palceky, prajem vela stastia!!! Dajte o sebe vediet!!! Budem mysliet!!!

monulicka
22. máj 2011

@odrik zajtra asi len @katusap, ja musim pockat az do do 30.5. celyy tyzden este 😒

odrik
22. máj 2011

@monulicka
Tak budem mysliet zajtra na katusap a 30.5. na monulicka!!! A budem sa tesit, ked prejdete do temy tehuliek! A mozno tam potom niekedy pridem za vami!!! Drzte sa!!!

odrik
22. máj 2011

@lenkasop
Ahoj moja, nepovedali Ti, kedy sa mozme po kyretazi kupat? Milujem kupel vo vani a zabudla som sa lekara opytat, ako dlho sa mozem len sprchovat. Dakujem!!! Inak dufam vsetko v poriadku!

katusap
22. máj 2011

@monulicka @odrik jaj babule moje, ja sa ani zajtrasku nebojim, lebo ratam s tou najhorsou variantou....lebo ked na to idem logicky tak nenachadzam odpoved na to, kde by sa asi mimco tulalo 2 tyzdne...a keby tam bolo, musela by ho vidiet, nie? nemoze byt nikde ukryte tak, ze by ho nebolo vidno...jaj, myslela som si, ze toto bude najkrajsie leto mojho zivota, ze si budem uzivat tehulkovanie , ale prepocitala som sa.....dakujem, ze na mna myslite, aj ja myslim na Vas, mozno viac, ako by ste si mysleli 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre