Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

nynyky
21. apr 2014

@menopur60 tiez som o tom citala a mam odporucene cakat 3 mes. Uvidim ako mi pride prva mrcha a mozno po druhej skusime a uvidime. Nam trvalo 6 mes kym sme otehotneli a dufam ze teraz to bude tak dlho trvat :(

nynyky
22. apr 2014

@menopur60 ahoj tak je vraj normalne spinit po kyrete aj 14 dni. ale nic som sa ani nedozvedela lebo moju zastupovala ina a ta bola divna viac telefonovala ako sa somnou bavila

menopur60
22. apr 2014

@nynyky No to je najlepsie ked sa dostanes k inemu lekarovi ako ktoreho mas, vsetko iba do.... Mne tak jedna muuudra lekrka dala uplne inu stimulku ako chcel moj lekar a este bola arogantna, on sa ma potom pytal, preco uzivam take lieky a nie ktore mi chcel dat on. Cudne veci. Teraz mi kamoska tiez volala, ze bola u svojej lekarky,ale ta ma dovolenku tak jej zastupujuca lekarka povedala, ze ona nevie co s nou nech pride o dva dni. O dva dni tam bol zase iny lekar ten ju pozrel a nic. Musi cakat na svoju lekarku a mesiac v tahu...

nynyky
22. apr 2014

@menopur60 veru ze je to na prd :( ja idem zase v pondelok na sono a to uz bude tam moja doktorka. Vraj mam este nezahojenu maternicu bola tam neaka ranka tak este raz kontrolne sono. Pijem teraz tu alchemiku tak dufam ze mi pomoze.

menopur60
22. apr 2014

Tiez som sa docitala teraz o alchimike, tak si veru zajtra pojdem kupit cajik aj ja, dufam, ze nam pomoze zregenerovat nase ubolene maternicky. Vraj po kyrete sa maternica znovu obnovuje a par mesiacov nato najvacsia pravdepodobnost...

usiatko308
22. apr 2014

@petitepeste kde si pracovala? Ja som bola na kramaroch a robila som cytogenetiku a v ramci toho prenatalnu diagnostiku. Nikdy by som si nebola myslela, ze sa ma missed ab. bude tykat...pamatam si, ako by to bolo dnes, ked som sa s tym pojmom stretla prvykrat a pytala som sa kolegyne, ze co to znamena.

Ako sa mas? Ja budem mat zajtra presne 4 tyzdne po kyrete. Zo zaciatku to bolo zle, potom sa to zlepsilo a teraz sa mi to zase vracia, taka druha vlna smutku. Vtedy si poplacem a idem dalej, nic ine s tym neviem robit. Najhorsie su tie tehotne okolo mna, ci uz zname alebo nezname. Niekedy sa mi zda, ze kazdy tyzden na mna vyskoci z FB nove babatko alebo nove tehotenstvo.. je to tazke 😢 😢 😢

@menopur60
@nynyky
Ja som spinila asi 10 dni po kyretazi, odvtedy nic. Po dvoch tyzdnoch som bola na kontrole a gyn. mi povedala, ze vsetko je ok a ze hned po prvej menstruacii mozeme zacat skusat zase. V nemocnici mi povedali, ze az po dvoch, ale samozrejme, ze sa mi viac paci nazor mojej dr. 🙂

nynyky
22. apr 2014

@menopur60 skus ho urcite dokonca aj moj muz ho pije kazde rano somnou 🙂

nynyky
22. apr 2014

@usiatko308 a v ktorom tt si bola? Ja som bola v 13tt a doktorka mi po kyrete povedala ze az po 3 menstruacii mozme zacat so snazenim.

alenkam.
23. apr 2014

ahojte baby, vam sem vpadnem.. prispievala som sem pred uz dvomi rokmi... 9.3.2012 som bola na kyrete po MA, 12.4. som dostala prvu mrchu a takto pred dvomi 25.4. rokmi sme zarobili na nasho syna, ktory ma uz 15 mesiacov a je riadny sibal.. Moja dr po kontrole tiez skonstatovala, ze ak sa psychicky na to citim, mozme skusat uz po prvej mrche, ze maternica sa vacsinou uz prvou mrchou vlastne zregeneruje, nie je dovod cakat dlhsie.. tiez som pila cely mesiac alchemilku, jedla kyselinu listovu a hned na prvy pokus sa nam zadarilo.. Drzim vam vsetkym palce, nech vsetko smutne uz preboli....

usiatko308
23. apr 2014

@nynyky bola som v 8tt. Kazdy doktor ti asi povie nieco ine, ale zober si, ze sliznica maternice sa obnovuje kazdy mesiac pri menstruacii, takze ono je to asi tak, ako hovori alenkam., asi ide len o psychiku. Kazda z nas to preziva a zvlada inac.

V 6tt som zacala trochu krvacat, tak si ma nechali v nemocnici na pozorovani a so mnou na izbe bolo dievca, ktore islo na kyretaz po neuplnom prirodzenom potrate. Doktor jej na vizite povedal, ze ma cakat pol roka. Potom, ked mi potvrdili MA, bolo to v inej nemocnici a iny doktor mi povedal, ze mam cakat dve menstruacie, no a moja gyn povedala, ze mozeme hned po prvej. Myslim si, ze pokial je fyzicky vsetko v poriadku a psychicky sa na to citime, mozeme zacat hned po prvej.

@alenkam. dakujem za povzbudenie 🙂

usiatko308
23. apr 2014

@nynyky alchemilku mozu pit aj muzi? Ja som ju pila poctivo prve dva tyzdne po kyrete, 2x denne, potom som prestala, lebo som zo zdravotnych dovodov pila ine bylinky a nechcela som to moc miesat, ale zacinam s nou znovu a tiez beriem kyselinu listovu.

menopur60
23. apr 2014

@nynyky Tak uz ho mam aj ja, teraz si ho pri telke popijam 🙂

Dakujem vam vsetkym za prispevky, ktore mi velmi pomahaju sa z toho dostat... 🙂

nynyky
23. apr 2014

@usiatko308 ano mozu pomaha im to na spermie

nynyky
23. apr 2014

@menopur60 ja ho tiez teraz pijem pri tv . Vsak je fajny?

menopur60
24. apr 2014

@nynyky Ano chuti mi aj teraz rano som si ho spravila. Ty ho budes uzivat dokedy, kym nedostanes menzes potom ho vysadis, alebo ho budes pit stale bez prestavky daky cas?

alenkam.
24. apr 2014

baby, kludne pite alchemilku aj ked sa snazite, ale len do ovulky..potom uz nie, keby sa zadarilo, nech to nespravi viac skody ako osohu... 😉

nynyky
24. apr 2014

@menopur60 budem ho pit kazdy den az kym sa nezacneme snazit. Takze mam este 3 mesiace sa dat do kopy. A ked budu vysledky s genetiky tak hupsneme na to.

rencici27
20. máj 2014

AHOJ BABULKY ZAJTRA IDEM NS KYRET PROSIM NA CO SA MAM PRIPRAVIT A CO SI NEMAM ZABUDNUT ZOBRAT.A ESTE MY S MM TUXIME PO BABETKU TAKZE URCITE SA BUDEME CHCIET SNAZIT LEN NEVIEM PO AKOM CASE A CO MI ODPORUCITE ABY SA MI RICHLEJSIE ZREGENEROVALA MATERNICA? DAKUJEM ZA RADI.

monika2712
20. máj 2014

@rencici27 po 3 mesiacoch kludne mozte opat zacat, a do nemocky, zupan pyzamo papuce, hygienicke potreby, preukaz poistenca. a zalezi ci ostavas aj na noc alebo ta po zakroku pustia domov. podla toho si nabel veci, spodne pradlo a podobne, aj vlozky si pre istotu zober.

elenkaba
27. máj 2014

Tak aj nas caka kyretaz. Snazili sme sa asi rok a pol, potom sme navstivili CAR. Absolvovali sme 1.IUI a nasledne v 7tt+4 sme sa dozvedeli, ze sa to nevyvija dobre a je nutne ist na kyret.
Bojim sa ze nam znova bude trvat minimalne rok kym znova otehotnieme /islo o prve velmi chcene tehotenstvo a uz nie sme ani najmladsi/, tak sa bojim co bude dalej...
Mate skusenost ze prve otehotnenie trvalo velmi dlho a po kyrete to islo rychlejsie? dakujem za odpoved.

monika2712
27. máj 2014

@elenkaba nemam s tym sice skusenost, ale citala som ze prave po kyrete je vacsia sanca otehotniet... zalezi samozrejme od oboch partnerov, ak je problem u muza, tak to samozrejme nijak neovplyvni.. no pocitaj s tym ze po kyrete moze byt 1-2 mesiace aj bez ovulacie, a mozes mat rozhadzany cyklus... ja som mala kyret 1.7. a otehotnela som v decembri, s tym ze snazit sme sa zacali myslim az v oktobri, ale mohli sme aj o mesiac skorej len som sa este bala.

elenkaba
27. máj 2014

@monika2712 dakujem za odpoved. My sme boli vysetreni v CAR a nenasiel sa ziadny problem, preco by sme nemohli otehotniet. Napriek tomu to trvalo cca rok a pol a vyslo to az po IUI, ale dopadlo to takto...
Tak uvidime, ci sa aj nam tak rychlo podari...

beatka777
1. jún 2014

chcela by som sa opytat ako prebieha samostatne uspavanie ]]].som v 9 tyzdni a z finacnych dovodov ani priatel rodina praca nic asi budem musiet podstupit kyretaz a bojim sa uspavania ako to prebieha atd dakujem :(

kikaneu
1. jún 2014

@elenkaba ahoj, ja som živý príklad, tiež sme sa o prvé snažili rok a pol, podarilo sa prirodzene, ale skončilo to MA, nasledoval kyret, to bol máj 2012..po ňom sme si kvôli mojej novej práci dávali pozor, ale keď sme sa rozhodli, že ideme na to, tak dva cykly a šup, bolo to tam, len zas to skončilo MA, to bol január 2013 a potom sme si už pozor nedávali a v máji 2013 som zistila, že som zase tehotná a malinká už bude mať pol roka 😉 tak hlavu hore, pozitívne sa naladiť a užívať si snaženie 😉
@beatka777 nemýľ si to, ty ideš podstúpiť interupciu 😔 hoci, postup je asi rovnaký, len nám čistili maternice preto, že detičkám už nebilo srdiečko alebo vôbec nezačalo 😔 uspávanie prebieha tak, že ti dajú infúziu 😔

egyptanka
24. jún 2014

Dievcata, caka ma kyret. Mam sa ist hlasit. Ovsem potrebujem ist niekde, kde by ma spravili v priebehu jedneho dna a aby som nemusela byt v nemocnici cez noc. Mam male dieta, ktore dojcim a je citovo naviazane. Prosim Vas robia to Antolskej? Alebo kde by ste mi doporucili? Dakujem pekne

sjuzan77
24. jún 2014

@egyptanka podla mojich informacii sa kyret dnes vykonava uz prevazne ako jednodnovy zakrok, pokial nie su komplikacie. Ja som to musela prezit v aprili, rano o 8.00 som sa hlasila na prijem, okolo obeda ma robili a po cca 3 hodinach pustili domov.

ciusinka
24. jún 2014

@egyptanka Ja som to zazila 2-krat, raz na Kramaroch, prisla som rano na siedmu do ambulancie, vzali mi odbery, isla som na EKG, na prijem a cakala som cca. do 14:00 o hlade a smade, kym ma zobrali a aj to sa vsetci cudovali, ze ci ma maju akoze robit v ten den, lebo oni o tom nic nevedia a to moj vtedajsi lekar je prednosta gynekologie na Kramaroch..A potom ma nechceli pustit v ten den domov, lekarka, co mala sluzbu tam na mna vyvreskovala, ako to, ze chcem ist domov a jej to nikto nepovedal atd..Pritom mi lekar povedal, ze ma v ten den pustia..Nakoniec ma pustili o 20:00, ale dalsie 3 baby, co tam boli na kyrete tam museli ostat do druheho dna a to tam boli uz aj nic predtym! Takze ak nebudes s nikym konkretnym dohodnuta, ze ti to urobi vtedy a vtedy, tak Kramare by som neodporucala..

Druhykrat som to zazila na Antolskej, tam som mala vybaveneho lekara, rano som k nemu isla na vysetrenie, zial diagnostikoval missed abort, poslal ma rovno na odbery a ekg, na prijem, cca. o 10:00 mi urobil kyret a o 17:00 ma pustili domov..

monika2712
24. jún 2014

@egyptanka ak si ochotna si to zaplatit, tak odporucam ISCARE v BA.

alenkam.
24. jún 2014

@egyptanka z antolskej ta bez zazmluvneneho doktora nepustia.. musia vykazat aspon 24h, aby dostali peniaze z poistovne... Iscare rano prides a na obed domov... za 90e ... tiez som skoncila akutne na antolskej, lebo som sice mala na pondeok termin v Iscare, ale som spontanne zacala krvacat s sobotu poobede... utekali sme na antolsku a nechceli ma pustit ani v nedelu o 20, lebo kto by v nedelu vypisoval papiere... tak som sa rozplakala a pustili.. tiez som mala doma male ani nie 1.5r dieta...

majka26
24. jún 2014

Ahojte, keďže mi veľmi pomohla práve táto diskusia keď som nemala žiadne informácie a nevedela som či je priebeh v poriadku alebo nie, rada by som prispela svojimi skúsenosťami s priebehom po kyretáži- a teda tým čo som potrebovala vedieť aj ja, no bohužiaľ som nemala od kiaľ. Vzhľadom k tomu, že som nečakala - asi ako nikto, že budem mať MA (9tt), nebola som schopná sa doktora a ani pri / po zákroku pýtať na priebeh po kyretáži a taktiež na nič okolo toho. Zákrok ako taký bol viac menej v pohode - jediné čo sa mi stalo a nečítala som to u nikoho bolo strašné pálenie pri močení po zákroku - trvalo cca 2 dni - nebolo to ako zápal, skôr ako rana. NIKTO mi v nemocnici na to nič nepovedal, aj keď som sa po informáciách zháňala, doktor mi povedal iba nech si kúpim Rosalgin. Jedna sestrična mi však povedala, že aj keby som to v papieroch mala povedať mi to ona nemôže, ale že som mohla byť zacievkovaná, alebo poškrabaná. Takže potešujúce je, že keď veľa pijete, prejde to samé, aj keď bolí to príšerne. Po prepustení som sa cítila skvele a iba som mierne špinila (ak nepočítam slabú tupú bolesť ako pri menzes). V noci som však dostala príšerné krče - v oblasti vaječníkov. Zobudila som sa na nich, ale po pol hodinke sa to ukľudnilo. V podstate ešte ten druhý deň som mala len mierne bolesti. Na tretí deň - sobota - som dostala silné kŕče opäť v mieste vaječníkov a začali zo mňa vypadávať krvné zrazeniny a krvácala som - asi ako pri takej bežnej miernej menštruácii - to trvalo 2 dni aj s bolesťami a potom som opäť začala len špiniť. Tie 2 dni bolestí a krvácania som sa veľmi bála, netušila som, či to je normálne alebo nie. Ale merala som si teplotu a nestúpla mi nad 37,4 takže som to ďalej neriešila. V pondelok mi doktor povedal, že to je normálne, lebo sa sťahuje maternica a to, že sa vyplavili zrazeniny je iba dobré, pretože inak by to tam mohlo spôsobovať zápal. Okrem toho mi nerobil ani sono, kázal do menštruácie bez pohlavného styku a hneď po 2. menštruácii sa môžeme snažiť. Pýtala som sa, či netreba skontrolovať maternicu - po zákroku, alebo pred otehotnením a povedal, že nie, že každý zásah, sono a tak by iba zhoršoval hojenie, takže vlastne ak neotehotniem, mám prísť až o pol roka na preventívku. Teraz som 6ty deň po kyrete a je mi konečne celkom fajn, len slabunké kŕče a úplne symbolické špinenie. Takže toľko asi odo mňa, dúfam, že niektorým z vás to pomôže, keď budete mať tak málo informácií ako som mala ja a nebudete sa báť. Prajem skoré zahojenie tela aj duše ..držkajte sa.. a ozaj, aj môj gynekológ mi odporučil denné vyplachovanie pošvy rosalginom už od 5 dňa po zákroku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre