Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

cathy77
23. máj 2010

janka, URČITE a NAISTO to nie je tým, že ste nečakali nejaký pol rok. to je blud!!! to čo za "odborníci" tam sú,preboha?? poznám x žien(aj tu z konika), čo otehotneli ešte pred prvym menzesom po potrate, kyrete a bolo to ok, takže ich reči si nevšímaj. Je mi strašne ľúto, strašne. Ja som porodila s naslednym kyretom 26.1., Ty par dni predomnou a veľmi tužim otehu. a ak si predstavím ,že by to dopadlo ako u teba, tak je to na zlbáznenie. Želám a posielam Ti veľa veľa síl(i ked sama ich len škrabem kade - tade) ale ty ich teraz potrebuješ. U mna sa strieda zlosť, hnev i hanba, neprebolelo ta ani nahodou, ved o dva tyždne som mala rodiť ☹ . Drž sa Jani...

sarafortuna
23. máj 2010

Jani, to tvoje zúfalstvo vylieči len čas... viem si predstaviť ako sa cítiš, lebo ja mám také predtuchy alebo si proste namýšľam že zase sa to nepodarí...a strašne ma to desí... Lekári sú po väčšinou blbci, ktorí všetko najradšej na niečo zvalia - na prírodu, alebo na pacienta... Mne môj dr. povedal, že po 6. týždňoch od kyretu môžem otehotnieť... po ŠIESTICH TYŽDNOCH....vraj len aby som mala dostatok všetkých vit. a minerálov - proste telo vie byť za 6 týždnov FIT. Minule v TV vraveli /diskusia v dajakej relacii/, že tá pauza sa dáva hlavne kvôli krčku - pri kyrete sa tam "vtrepú" a porania ho...
Štatistika je sviňa ... a tá šanca na neúšpešné tehu je bohužial stále rovnaká... čiže tým, že sme potratili 1krát , 2krát sa pravdepodobnosť neúspechu neznižuje... bohužiaľ...
Janka, drž sa.. vyrev sa... doma rozbi nejaké taniere... no musíme ísť ďalej... RAZ to príde... z celého srdca ti to prajem.. 😉 😉

markiza
23. máj 2010

Janka, je mi luto tvojej straty, ale nestracaj nadej a vieru, ze raz sa to podari a tvoje tehu skonci porodom zdraveho babatka. neber si k srdcu slova lekarov, ze ste mali cakat 6 mesiacov, po svete uz cupoce xy deti, ktore boli pocate kratko po potrate. jednoducho je to aj o stasti a prirode a velakrat sa nic ine neda robit, len to nevzdat a pokracovat v boji o naplnenie nasho sna... vyplac sa, bude lepsie.

cathy77
23. máj 2010

sarafortuna, presne to povedal doki aj mne! vyčkať prvy menzes a po nom hor sa do snaženia - čiže to je presne tých 6 týždnov. To je nový trend a tie zastaralé reči starej matere ktore opakuju lekari ktorí si od školy nič nove nenaštudovali a aj tú skončili za hurky, klobasy a ujkov na spravnych miestach su akurát tak polutovaniahodné. A potom takýto "tiežodborníci" rozdávaju svoje rozumy a mätú ženám hlavy. A potom žene v takej strašnej a citlivej situacii vnucuju pocit, že to ona je vinná!!! proste dementi! Hlavne si to Janka nepripúšťaj, Ty nemôžeš za nič.
Inak, sarafortuna, ja mam žiaľ tiež nedobru predtuchu i ked všelijako možne sa snažím za otehu. Tak si za nu nadavm, že nebodaj niečo ešte privolam svojim večným negativizmom 😠
Ked tu čítam o ženach, čo prišli o babo dva ,tri ,päťkrát, tak sa mi zatočí v hlave...

markiza
23. máj 2010

Cathy, Sarafortuna, nesmiete podlahnut strachu, ktory vo vas prevlada. viem sama, ze zbavit sa ho neda, ale musi sa dostat pod kontorolu, inak to bude cele len o trapeni a negativnych pocitoch. ja sama som potratila uz 3x, ale nadej nestracam, ze sa nam podari dalsie zdrava babatko donosit a hoci so strachom a obrovskym pojdem do toho opat. hlavne uz vopred nemyslite na to, ze to znova nedopadne dobre, pozitivne myslenie je to co musite zapojit. drzim vam moc palce!!!

sarafortuna
23. máj 2010

cathy, markiza - ja dúfam, že je to len moja paranoja... a že sa to už nezopakuje... aspoň nie teraz najbližšie, lebo strašne túžim ASPOŇ po JEDNOM zdravom bábätku a potom sa už "dýcha trochu lepšie"... 😉 😉
Teraz som bola plná optimizmu a verila som, pretože depkami a strachom bábätku len ublížim a nepomôžem... tak dúfam, že keď nájdem //, tak ta paranoja odíde a opäť budem mať ružové okuliare...
Tak sa majte, a nech sa nám už takéto negatívne veci zďaleka vyhýbajú... 😉 😉

cathy77
23. máj 2010

dik markiza, ale sama píšeš, že do toho pojdeš s obrovskym strachom... hm, inak to ani nejde. ved ho dostavame pod kontrolu denne, ked si na to pomyslíme...

markiza
23. máj 2010

Cathy, pojdem do toho s obrovskym strachom, alebo este lepsie napisane, ten strach sa okamzite objavi ako najdem na teste // a je mi jasne, ze sa ho uz nezbavim, ale pod kontrolu ho dostat musim... sice este neviem ako to urobim, lebo mam pocit, ze po poslednom potrate ma ten strach dostal, ale snad to zvladnem...

kattikina
23. máj 2010

jani nestracaj nádej aj ty a vsetky co sme tu sa dockáme zdraveho krasneho babetka. a doktory aj podla mna len trepu koloko mame cakat a nic nerobia preto ked sa to stane aj druhy ras ze sme malo cakali je to somarina 😔

janka0025
23. máj 2010

ahojte, z celeho srdca dakujem za vasu podporu, velmi si ju cením......
ja ked som si nasla druhykrat // povedala som si waw, mne sa určite nestane druhý krát že potratím...no stalo...možno aj tou svadbou, možno ešte nebol ten správny čas....neviem....ale určite som nepociťovala nejaký velký stres, strach z toho, že sa to može znova opakovať, mne sa to zdalo uplne nemožné........dnes ako ma pustili som mala strašne zmiešané pocity....snažím sa na to jednoducho nemyslieť a manžel mi strašne pomáha...jednoducho teraz o tom nehovoríme....ale viem, že tie rozbité taniere ešte prídu....plač aj zúfalstvo...ale považujem to za nutné, pretože nieje dobré držať v sebe emócie, treba ich dať vonku...ak má chuť človek plakať nech plače....treba to dať von...ja si to akosi teraz neuvedomujem...ale to bolo aj pri prvom.....prišla som domov a ulavilo sa mi, kríza došla až neskor....očakávam ju a manžel tiež...ale vieme že to bude ok a raz bude zdravé bábo......ale v najbližšej dobe to už nechceme riešiť..

baby nebojte sa otehotnieť, áno stáva sa, že sa to akosi pokašle, ale príde dalšia šanca, možno nie hned, ale viem, že raz určite príde....dúfam, že čoskoro budete tehu a budem sa môcť tešiť aspoň s vami.......možno som Vás teraz trošku vyplašila, ale to že sa to stalo mne, neznamená, že sa to zopakuje aj u vás.....držím Vám z celého mojho uboleného srdiečka pršteky.........

markiza
23. máj 2010

@janka0025 , uplne rovnake pocity ako ty som mala po prvej strate babatka, myslela som si, ze dobre stalo sa, ale uz sa to opakovat nebude a ked sa zopakovalo bol to vcelku sok a zaberak na psychiku. z toho ma uz mesiac po potrate dostalo dalsie tehu, ktore sice so strachom ale uspesne pokracovalo az do konca a narodenie syna mi dodalo opat raz odvahu... ovsem tu som naposledy v 13tt stratila... je to hrozne ako sa s nami priroda zahrava, snad vie co robi a preco...

elinka84
2. jún 2010

Ahojte baby, som 5 dní po kyrete...a čítam tu vaše príspevky jedným dychom. Je úžasné ako sa podporujete a chápete sa. Ja mám pri sebe len najlepšiu kamarátku ktorá ma za 5 týždňov termín pôrodu...druhá ma už pol ročné babo..ďalšia išla dobrovoľne na potrat, lebo to bol vraj "omyl"..a môj priateľ sa z ľútosti nedokáže o tom so mnou rozprávať. Janka..keď som čítala tvoje príspevky, prežívala som to s tebou..aj svadbu aj pozitívny test..ale keď si napísala že ideš na kyret - ja som sa normálne rozrevala ☹ , pretože mám úplne rovnaké zmýšľanie ako si mala ty..veď hádam sa mi to nestane aj druhý krát...Ale ja neprestávam dúfať... 🙂

bublinka11
2. jún 2010

Ahoj Elinka...ja len, nie si v tom sama, to aj v tomto fore vidis...mne po kyrete oznamili 3 blizke kamaratky, ze su tehotne...uz som ani nechcela verit, ze to tak moze byt 😒 . Maju terminy mesiac po mesiaci od novembra po februar, ja som mala byt december...mohli sme byt 4...nejako to spracovavam a stale verim, ze sa k nim pripojim, i ked neskor aj ja 🙂

marion
2. jún 2010

Ahojte kocky nakukla som sem s malou dusickou, je mi luto co sa vam stalo. Ja som si tym presla minuly rok v auguste v 12.t.t som mala MA, my sme mali problem v tom ze srdiecko dlho nebolo, potom sa zrazu vraj objavilo, ale plod napokon aj tak zanikol. ☹ ☹

Ale po 5 mesiacoch sa opat zadarilo, a uz sme v 22t.t. Aj ked viem ze mne sa to uz teraz mozno lahko hovori, kocky trpnem kazdy den aj noc a modlim sa za kazdy v zdravi prezity den. A tesim sa ked stale citim pohyby, kt. pre mna vela znamenaju.
🙂 🙂 🙂

Prajem vam teda este raz vela sil a pozitivnej energie, urcite sa postasti a coskoro sa aj vy budete tesit....vsetkym vam to zo srdca prajem ved je krasne byt matkou 🙂 🙂

janka0025
2. jún 2010

ahoj Elinka. U nás je to taktiež tabu téma a som v podstate aj rada....Jednoducho sa tvárime, že sa nič nestalo a pomáha to, pustili sme do výmeny posledných okien, máme aj kopec práce, plánujeme, čo by sa dalo ešte tento rok stihnúť urobiť na dome....Po druhom kyrete som sa zaťala a prestala som obzerať kočíky, detské vecičky, počítať ako dlho už uplynulo od toho strašného dňa, riešiť celkovo materstvo.....Je to úplne iné ako po prvom.....Počítala som takmer hodiny aby sme mohli začať so snažilkovaním....netrpezlivo som čakala na prvú ms a žila som len materstvom.....
Teraz nie, jednoducho ani nechcem, ostala vo mne mierna zatrpknutosť a keby sme aj mohli hneď začať, tak by som nechcela....S partnerom už neriešime ani témy deti a rodičovstvo, ani to, že raz budú deti mať túto izbu, také steny....Nič....Z izieb už niesú detské izby, ale hosťovské....A myslím, že je to aj lepšie, keďže o mojom 2. kyrete vie len pár naj kamošov a manžel, tak mi to ani nikto nepripomína a nerieši so mnou nikto nič......,
Veľa pre mňa urobila táto téma, ako baby so mnou prežívali prvý kyret, následne obavy so svadby, potom // a nádej, a potom zase sklamanie....

sharlotta
3. jún 2010

@janka0025 mne tak napadlo, nemate s manzelom nahodou ine Rh faktory krvnej skupiny? Ja osobne uz prestavam verit, ze sa to niekedy podari. ☹ My sme zacali so snazenim hned teraz po prvej ms a zda sa mi, ze sa nezadarilo. Mozno je skoro, ale ja uz som akasi rezignovana a bojim sa, ze to nikdy nezazijem, ake je to byt tehotna a byt mamou. Dnes idem k doktorke na kontrolu po kyrete. Ani neviem, ako dopadla histologia, tak dufam, ze ma nesprdne, ze som si ani nezavolala pre vysledky.

janka0025
3. jún 2010

Ja som ešte nebola u lekára po prepustení....Ale chystám sa niekedy...Neviem, aké máme Rh faktory.....Kde sa to dá zistiť?

elinka84
3. jún 2010

Janka mne to doktor zisťoval hneď ako mi vystavil tehotenskú knižku, ale vedela som ju aj tak, lebo som darkyňa krvi...som Rh negatívna, priateľ pozitívny, čo je zlá kombinácia, takže som po zákroku dostala injekciu, aby som si nezačala vytvárať protilátky proti Rh pozitívnej krvi (ktorú mohlo mať aj bábo a pri zákroku mohli naše krvi prísť do kontaktu)..Keby tu injekciu nedostanem, je predpoklad, že moja krv sa bude pri ďalšom tehotenstve snažiť "odstrániť" plod s RH faktorom +. Asi som ťa poplietla ešte viac,ale na nete nájdeš asi 10 tisíc odkazov na túto tému tak si to kukni a pri najbližšej kontrole sa na to určite opýtaj doktora.pa

sharlotta
3. jún 2010

Janka aj na vysledkoch z histologie by to tusim malo byt. Na kontrole vraj vsetko ok, vraj mam vsetko v poriadku. Tak uvidime...Myslite, ze keby sa nahodou aj zadarilo, tak by to mohla uz vidiet na ultrazvuku? MS mam dostat v utorok. A vraj mi aj ovulacia prebehla. Neviem, ako to zistila, ale celkom ma tym potesila. 😅

lilik15
3. jún 2010

ahojte babeny ak mozem tak sa k vasej teme pridam,som 4tyzden po spotannom potrate a teraz cakam len na prve kramy...uz nech pridu...preco je zivot taky nespravodliy,najskor nm da dar ze otehotnieme a nasledne nam ho zoberie...je to strasne :o((

janka0025
4. jún 2010

myslím že život sa s nami hrá......Raz hore raz dole....

lilik15
4. jún 2010

asi tak je to strasne...baby ked mi pridu prve kramy po SP tak mozem pouzivat tampony,alebo sa musia vlozky?

sharlotta
4. jún 2010

Lili, ja som to pre istotu neriskovala, aj ked su hygienicky balene, ale radsej neriskovat 😖

janka0025
5. jún 2010

lili tak isto by som radšej s tými tampónmi počkala....Nech sa ešte poriadne všetko dočistí a vyplaví....Tampón je ako štupel....

bublinka11
5. jún 2010

Ahojte kocky, ja som dnes uz 34 dni od kyretu...a MS stale nikde, pockam tych 6 tyzdnov a zavolam doktorke...
Inak mne povedala, ze po prvej MS uz mozem vsetko tak, ako predtym, cize aj kupanie....a mozno aj tie tampony, lebo vraj si uz ani pozor potom nemusime davat. Tak uvidim, psychika je totiz stale na bode mrazu ☹

lilik15
7. jún 2010

Ahojte baby..tie co ste uz mali MS po kyrete...predtym nez ste dostali mali ste nejake bolesti?pichalo vas obcas v maternici?lebo mam take bolesti ako pred MS ale sem tam ma ja pichne v maternici tak neviem ci je to normalne

floskula
7. jún 2010

lilik, ja som mala mensie bolesti ako inokedy, ale myslim, ze pred MS je to uplne normalne, pokial teda z toho neodpadavas od bolesti.

bublinka, mne prisl MS po 7 tyzdnoch, je to individualne.

hiva
7. jún 2010

bubli....mne prisla MS na 39 DC ....a lilik...bolesti som mala take ako pred normalnou mrchou a mozno o trosicku silnejsie.....a aj ta prva MS bola akoze fakt otras....sa na to poriadne priprav.....ja som teda taku silnu MS v zivote nemala 😒

lilik15
8. jún 2010

baby ja neviem vcera som isla na wc a ked som sa utrela tak na toaletaku bolotrosku krvi uz som sa potesila ze prisla MS ale odvtedy nic myslite ze to bola MS????

janka0025
9. jún 2010

lilik15 ja si myslím, že nie...Ešte počkaj, možno sa len rozbehne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre