Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

jarka4982
21. apr 2009

Emily,gratulujem 🙂

mishkina
21. apr 2009

Ahojte, chcela by som sa vas spytat - som 8 mes. po porode a naslednej kyretazi.. odvtedy mavam hrozne hlieny, take strasne tahavé, je to nechutne... niekedy biele, niekedy žlte až do zelena. Zapal nemam.
nestretli ste sa s tym ?

navyše ma niekedy pri sexe dost bioli brucho - ako keby krcok, alebo čo.

nechcem kvoli tomu utekat Dr., po komplikaciach a kyretazi mam dost velky respekt...

dakujem vam za kazdu odpoved..

janulcek
21. apr 2009

Ahojky mishkina.Tak ja Ti viem poradit len vyšetrenie lekárom...Ked to je až dozelena,tak to asi nebude ok.Ale tažko povedat...

mimka83
22. apr 2009

ahoj Bettynka. Ja som sa ta chcela na nieco spytat. V minulom rozhovore na fore si pisala, ze ked je neskoro ovu, tak tam chyba progesteron. Kto ti o tom vravel. Ja som totiz mala ovu az 23 DC, co sa mi zdalo strasne neskoro. Zostala som tehotna, bola som velmi stastna a v 7tt sa dieta prestalo vyvijat. Tak ma zaujima co vies o tej oneskorenej ovu. A ake dlhe cykly mavas? ja tak 30-31 dnove.

twiti
22. apr 2009

Ahojte babyyyy 😉
Uz som tu straaaaaaaasne dlho nebola,ako sa vam dariii 🙂
Jari ako sa mas? co malyyyy?A ty janulcek? uz ste mali druhe mrchy?
Ja uz hej a zajtra idem na dalsiu kontrolu uz po druhej mrske,doki si ma nejako stale kontroluje 🙂
Ale som radaaaa,zajtra sa ho budem pytat,ze kedy sa mozeme zacat snazit.

janulcek
22. apr 2009

Ajoj twity.veru nebola si tu dlho..to je fakt.ale ani ja už konečne nepresedim cele dni pri počitači,chodim sa vzdelavat. 🙂 Mne prišla zase mrcha mrchovata až 44DC..Na porazenie.Pojdem po kurze O dva tyž.k doktorovi...Asi by som chcela nech mi vezme tu krv na tie hormony.Prepadava ma v poslednom čase strašna úzkost,smútok že nie som tehotna.A tak strašne by som už chcela.keby mam už zasebou aspon 3 MS,že už možme makat na mimi.Upadam pri spomienke na to do depresii.. ☹ ☹ cnie sa mi.Stále mám pocit že mi niečo chýba. ☹ Hrozne!!!!

bettynka222
22. apr 2009

mimka uz som ti odpisala na ip. neb oj, vsetko sa da vyriesit. lekar mi hovoril, ze ovu sa da liekmi presunut presne na taky den, aky budeme chciet. len to su zase hormony. ja si teraz davam kvapky gynex. poradila mi ich kamoska a vraj jej po potrate dali prefektne cyklus do poriadku.

janulcek nebud smutna, lebo budeme vsetky (teda aj ja som, to len teraz mam celkom naladicku 😀). vies co si stale hovorim, ze teraz po tom potrate to konecne spravne nakopne organizmus a budeme mat dokonale tehu, oki? 🙂

jarka4982
22. apr 2009

Ahojte baby.

Twity ahoj moja 🙂 no,my sa mame po starom.Zajtra cestujeme k nasim na 3 tyzdne,maly sa nevie dockat a ked sa vratime mame zelene svetlo na snazilkovanie...dufam ze sa nieco do vtedy nedobabre.Ja som dne s mala dostat mrchu,ale neprisla.Dufam ze coskoro pride,lebo som dost nervozna z jej meskania.Bola som totiz na rendgene,tak by bolo dost zle keby som bola tehu(aj ked sme si s manzelom davali pozor,ale ked mi meska,vzdycky zapochybujem)....

Janulcek,aj ja mavam stale depky.Hlavne ked sa zjavim s malym v arku a tam je kazda jedna baba s bruchom...kazda caka druhe,ako keby tu u nas vladla nejaka baby-viroza!

jankageo
23. apr 2009

Jarka, to je super, ze sa mozete uz snazit.
Mne zistili antifosfolipidovy syndrom, co je druh ziskanej trombozy, tak mi dali anopyrin - kazdy druhy den 30 mg..
A odbery o dva mesiace a vysledky o dalsi mesiac.......Hroza..........co?
Zas cakat.......

twiti
23. apr 2009

Tak ahojteee 🙂
Nebojte nedajte sa prepadnut depkeeee ☹ nemozemeee,musime sa drzat a dufat.
Ja som dnes bola u dokiho na 4D vravel ze je vsetko oki a ze mozeme zacat skusat od majaaa po tretej mrcheee a ta by mala prist nejak zaciatkom majaaa.
Nemam pravidelny cyklus tak neviem kedt dojdeee 🙂
Aj vy sa urcite babule dockateee.

A s tymi tehulkami je to teraz tak aj ja mam pocit,ze kde sa pohnem tak su same tehulky, o zime to tak byva ukazuju sa bruska na ktorych sa pracovalo v zime a v lete.

twiti
23. apr 2009

Ja som teraz momentalne strasne spokojna blizi sa datum porodu tej mojej sesternice otehotneli sme priblizne rovnako. Strasne sa s toho tesim a som rada ze nemam ine pocity. Travim s nou vela casu vsetko rozoberame ukazuje mi vybavicku a podobneee a mna to tesiii 🙂 budem rada ked bude na svete bude to pre mna utecha a potesenie.

twiti
24. apr 2009

Ahojte Haloooo tu uz nkto nieje????? 😒

bettynka222
24. apr 2009

ahoj 😉

emily
24. apr 2009

Ahoj twiti, ja som tu len nestiham každý deň a teraz s drobcom sme mali zlé dni hnačkovali sme takže som na net nechodila, už mám aj po prvej mrche práve mi skončila tak a teraz budem čakať na druhu 😅
babulky držte sa a nedajte sa depke 😉

aliva
27. apr 2009

Ahojte,
viete mi niekto poradiť.. ??
Ak by som otehotnela po prvom neúspešnom tehotenstve, dávajú lekári nejaké lieky preventívne na udržanie tehotenstva? Ako napr. Utrogestan a pod.? Alebo sa to po prvom potrate nerieši? Zatial beriem poctivo vitamíny. Ale nerada by som niečo podcenila... 😒

sjuzi
27. apr 2009

Ahojte žienky, kedy ste dostali po Kyrete 1. mrchu... ja som už vyše mesiaca odvtedy a zatiaľ nič... 😕 😅 a doktorovi ešte nedošli ani moje výsledky z hist...

vavenka
27. apr 2009

Sjuzi ja som po prvom dostala po siestich tyzdnoch a po drujom po piatich, takze klud, nic sa nedeje....Aj na vysledky z histovly som cakala dost dlho ,ale uz sa nepamatam presne kolko.....

Aliva mala by si dostat nieco na podporu.....A ak nahodou nie, tak si to vypytaj 😉

janulcek
27. apr 2009

Ahojky Aliva.Mne doktor odporučil že ked ostanem druhy krat tehotna,že si mam nasadit kys.listovu.Ale už aj pred otehotnenim aspon mesiac.Ja dokonca viem že pre mna je velmi potrebna ta kys.listova,lebo to bola pravdepod.pričina prveho potratu..
Sjuzi,mne dorazila mrcha až o 8 tyž.a druha 44DC.Mam to nejake doprehadzovane po potrate.Zabehem k dokymu..

twiti
27. apr 2009

Ahoj Aliva.
Ja som dostala prvu mrchu po 5 tyzdnoch,presneee v ten den ked som bola na kyrete,len 5 tyzdnov dozadu.
Druhu som dostala po 34 dnoch ale ja som mavala taky cyklus okolo 34 35 dniiii.

adrikanatasa
28. apr 2009

aliva ja som dostala po prvom potrate MS až po 8 tt aj to po vyvolávačke a po druhom kyrete presne 2 tt po. Takže je to individuálne. Ale určite si pýtaj niečo na podporu a potom aj na udržanie, choď sa poprípade informovať k dokymu už pred otehotnením. Aj mne tak kázal že 3 mesiace pred mám prísť a nasadí mi vraj kys. listovú, B12ky a materskú kašičku.

aliva
29. apr 2009

ďakujem veľmi pekne za rady ! 😉
A čo je to tá "materská kašička?" B12ky sú nejaké vitamíny? Dá sa to kúpiť v lekárni? Mne doktor iba povedal aby som neprestala jesť kys. listovú a prišla k nemu znova ako tehotná 😵

adrikanatasa
29. apr 2009

aliva takto odpískal aj mňa prvý krát, a keď som prišla k nemu druhýkrát ako tehotná tak už bolo zase zle. To samozrejme nemusí byť tvoj prípad, ja len konštatujem. Materská kašička podporuje imunitu,doporučuje sa pri neplodnosti, upravuje hormonálnu činnosť a dokonca vraj zvyšuje sexuálnu žiadostivosť 😀 B12 to sú vitamíny- je to vlastne kys. listová obohatená o vit. B.

jarka4982
30. apr 2009

Ahojte baby,som taka nestastna....cakam druhu mrchu a stale nic.Mala som dostat este minuly tyzden v stredu,tak dnes mam uz 36 den cyklu a stale nic,ani len ziadny priznak... :(

martinka211
30. apr 2009

Ahojte....Jarka pozeram,ze aj tebe druha mrcha nechodi ☹ 😝 ja som bola na otm podobne prva mi prisla na 25den po zakroku a druha nechodila 😝 ,som si robila testy a vsetky boli negativne uz som sa bala dalsieho mimomaterniciveho a tak som po tyzdni isla k doktorvi a ten mi zobral krv a zistil zvysenu hladinu hcg vraj to podla tych hodnot vyzeralo na mimomatr.ale mne stale testy vysli negativne a vobec som sa necitila tehu len ta mrcha stale nikde.tak som potom o 5 dni isla na kontrolne krvne testy tie ukazali ze hcg klesa a dostala som vyvolavacku a az po nej mi prisla na 10 den od injekcie.teda az na 44 dc 😝 odvtedy beriem hak tak snad teraz uz pride normalne.
Takze viem presne ako sa citis ☹

monika0001
30. apr 2009

no.. ono po kyrete ste ako keby po porode, tak tych 6 týždnov moze trvat kym dostanete mrchu...

monika0001
30. apr 2009

no.. ono po kyrete ste ako keby po porode, tak tych 6 týždnov moze trvat kym dostanete mrchu... vravel mi tak lekar ked som bola po kyrete ja... vraj to telo to berie ako porod... a také strasne silne to bolo potom, že som mysela, že ešte dva dni a vykrvácam... ☹

martinka211
30. apr 2009

ano mas pravdu ale to prva od kyretu ma prist do 9 tyzdnou ale co ta druha? 😕 ta nejak nechcela prist 😝

monika0001
30. apr 2009

hm...no neviem.. druhe mi nastastie nemusei kretom...samo islo...

janulcek
2. máj 2009

NO Jarka..mne tiež dorazila druha až 44DC...Už som mala nervy ako svina...Neznesitelne čakanie 😠 😠 😠 Vela báb písalo že po kyrete je to dost doprehadzovane..Co ma vobec neteši.Cim neksor budu mrchy chodit,tym neskor možme začat pracovat na mimi ☹ ☹

tittika
2. máj 2009

ahojte

jankageo ten antifosfolipidovy syndrom ti zistili z hematologickeho vysetrenia vsak? ja som mala zamlknuty potrat a doktorka mi tvrdi ze to hem. vysetrenie je zbytocne 😠 len ten plod ci co sa poslal na neake rozne vysetrenia...staci to???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre