Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

odrik
1. júl 2011

@katusap
Ano, ano infektologiu. Tak drzim palceky a aj na genetike! A dufam, ze to vsetko vyriesis u vas! A to brucho je fakt problem, aj ja ho mam strasne a hlavne popoludni a vecer. Rano je to este celkom fajn. Potrebujeme mrsku moja mila. Snad uz skoro dorazi!!! Krasny vecer!

katus193
1. júl 2011

kocky drzte mi palce 😉 zacina mi plodne obdobie a my konecne ideme na to 🙂 Bolo by pekne keby to vyslo presne polroka po kyrete,ved uz je najvyssi cas 🙂 tak len pevne verim ze sa zadari a aj vam kazdej jednej,ze sa konecne supneme do inej temicky 😉

myskahryzka333
2. júl 2011

@katus193 tak nech sa zadarí čo najskôr, nech nájdeš tie dve koľajničky na teste 🙂 ..hádam čoskoro z tejto témy všetky odídeme 😉

katusap
2. júl 2011

@katus193 drzim palceky, nech mate uspesne snazilkovanie....ako si napisala, uz je najvyssi cas 😉

katusap
2. júl 2011

babyyyyy.....zacala som spinit tak dufam, ze uz to ideeeeeee

ernuska296
2. júl 2011

@katusap ahoj urcite ti uz prichazda mrcha aj mne to takto pred tyzdnom xi zacalo 🙂) ale pak sa rozbhela nadhera ale nebolo to nic tragicke 🙂)) takze ja mam 1 cyklus za sebou (ece trochu spinim ale to je nic) tak ece 2 a ficime a snad sa zadariii a do upseneho konca prosim prosim za nas vsetky🙂))
pekny week a ziadne bezmršie ale mrchovúúúúú niííííížž prajem!!!

katusap
2. júl 2011

@ernuska296 no ja dufam, ze uz mrcha ide....sice som to nikdy takto nemala, ze najskor spinenie, vzdy sa mi to hned rozbehlo, no ale uvidime, vcera som pila cervene vinko - nasilu, tak dufam, ze to bolo k niecomu dobre 🙂 bola by som rada, keby prisla uz konecne, dnes je to 32 dni

ernuska296
2. júl 2011

@katusap no ani ja som taku nikdy nemala..je to reakcia po zakroku ktory sme bohuzl museli absolvovat..pockaj par dni a ona sa ti ukaze v plnej parade uvidis🙂)) neboj ved uz prisla tak si zacni odratavat, a vy cakate tie tri mesiace? my asi jo...bojim sa skor...aj ked cem nabehnut ze pojdem coskoro na matersku tak nech uz sme tam vsetkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

helenka333
2. júl 2011

@noja2210
@myskahryzka
@odrik
@katusap
BABY!!!!! 😀 MRSKA DOŠLA 😀 !!!Jupííííííííííííííííííííííííííííííí 😀 😀 😀 . Neviem či pomohlo, ale ešte vo štvrtok večer som dala horúci kupeľ, ale fakt horúci až sa mi občas hlava zakrútila 🙂 a včera večer dva poháriky vínka a dnes ráno HURÁÁAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!Aj mm mi povedal, že on to už vedel, lebo som bola podráždená a veľmi citlivá posledné dni 🙂. Noja2210 a myskahryzka som rada, že sa máte dobre a prajem Vám aby sme ďalšiu mrsku nemali, len krásne koľajničky, a jasné že dúfam, že aj ja. Odrik a katusap...hlavu hore, posielam Vám teraz hneď mrsku, aby ste ju mali už aj vy s takou velkou radosťou ako aj ja 🙂. Juj a katusap mi sme tiež nevydržali s mm s tým sexíkom, už týždeň po sme začali, takže by ti to možno pomohlo 🙂 ...no a mi dnes s mm ideme na gulášparty tak si to poriadne užijeme 🙂. Držkajte sa kočky a prajem Vám krásny deň 🙂!!!

odrik
2. júl 2011

@helenka333
Blahozelam!!! Tak a nove snazilkovanie zacina!!! Tesim sa s Tebou a drzim palceky!!! Krasny den moja!!!

majuska251
2. júl 2011

Ahojte vcera bol mesiac po kyrete ,akonahle som si na to spomenula hned na to mi kolegyna oznamila ze je tehotnea a vtedy sa mi slzicky vtisli do ociek zas...
tie posledne 2 tyzdne zbehli nejak rychlo ale to asi preti ze som v praci do ktorej sa mi nejak nechce chodit...a ale sef mi hned ako som nastupila schvalil tu dovolenku no neviem co sa mu stalo..
dnes sa citim nejak divne akoby na mna siel menzes bolia ma krize aj brusko dala som si alchemilkovy cajik tak uvidime keby som uz dostala .....o 2 tyzdne ideme na dovcu a nerada by som to mala vtedy ....
drzim vam vsetkym palce a prajem pekny zvysok vikendu

katusap
2. júl 2011

@ernuska296 @odrik @helenka333 babuleeeee, tak aj mne fakt dosla mrska, ale fakt je to len taka mrsinka malinka....uvidime ci sa to zosilni, alebo to bude take slabe, ale som radaaaa.....to vcerajsie vino mi pomohla, vsak som sa az pripila z neho, som neni vobec zvyknuta pit 😀 tak som potom len lezala na gauci ako mrcina, ale oplatilo sa 😀 😀 😀 😀

katusap
2. júl 2011

@ernuska296 @odrik @helenka333 babuleeeee, tak aj mne fakt dosla mrska, ale fakt je to len taka mrsinka malinka....uvidime ci sa to zosilni, alebo to bude take slabe, ale som radaaaa.....to vcerajsie vino mi pomohla, vsak som sa az pripila z neho, som neni vobec zvyknuta pit 😀 tak som potom len lezala na gauci ako mrcina, ale oplatilo sa 😀 😀 😀 😀

@helenka333 kolko dni po kyrete ti prisla? ja som dnes 32

katkarv
2. júl 2011

no tak supeeeeer uz ste sa niektore dockali mrsky 🙂

odrik
2. júl 2011

@katusap
Blahozelam!!! Tak a teraz dlho zbytocne neotalat a sup, sup na snazilkovanie 🙂 !!! No a ja uz asi budem musiet prestat na chvilu chodit do tejto temicky nech Vam to tu mojim bezmrsim nekazim. Drzkaj sa, mrska nech Ta moc netrapi!!! Dobru nocku!

odrik
2. júl 2011

@majuska251
Ahoj moja, aj mne je este smutno, ale to este asi dlho potrva, aby sme srdiecka vyliecili. Este stale pocitam, v ktorom som uz mohla byt tyzdni, ako by babatko vyzeralo, co by to bolo a tak. A to uz je 7 tyzdnov. Chyta ma to zasa nejako castejsie, uz bolo obdobie lepsie, a teraz znova smutim. A tak sa snazim robit veci, ktore mam rada a tesia ma. A neboj, pride obdobie "dobra" a zasa budes moct snazilkovat a krasne a uspesne tehulkovat 🙂 !!! Tak sa drzkaj, krasny zvysok vikendu!!!

kacena85
3. júl 2011

ahojte, no je to dost dlho a dakujem ze ma tu niektora oznacila za pripad 🙂 , ale clovek si nenavybera, riadim sa podla rad doktora, ani ja som nebola nadsena tou antikoncepciou ale ja som ju v zivote nebrala a nemyslim si, ze tri mesiace mi extra nejak uskodia, teraz mam prvy mesiac antikoncepcie vybraty a uz druhy den spinim 🙂 tak som sa z toho vytesovala jak nikdy, doktor mi vravel, ze sa to uz rata ako keby za menstruaciu, musim sa precistit, vsetko von, tak ani necakam po prvom mesiaci ze budem hned krvacat, tesim sa aj z tohto, aspon vidim, ze to zabera a dufam, ze zas ten dalsi mesiac bude lepsie a ten dalsie este lepsie a mozme sa od septembra snazit....prajem Vam pekny vikend 😉

katusap
3. júl 2011

@odrik 🙂 drzim palceky, aby aj tebe coskoro prisla....ja som to asi popohnala tou alchemilkou a tym cervenym vinom a horucim kupelom....tak skusaj aj ty a snad dorazi....a inak, vobec neni slaba....vcera to bola parada, len take slabulinke,ale v noci sa to prejavilo na plno a je to teda deeees, ale nevadi, do prace idem az v stredu, takze dovtedy uz bude dobre

ernuska296
3. júl 2011

ahojte babiky 🙂)) tesi ma ze ste dostali svoju prvu mrsinu🙂)) zacina sa to baby hybat 🙂 moc dufam ze v spravnom smere🙂) katusap no aj mne zacinali slabucko a pak sa rozjeli ved uvidis, urcite to nebol moj standardny menzes..ale hlavne ze bol! a helenka333 super vidis dockala si sa aj ty, aj ja som mala menzes po 32 dnoch takze katusap narovnako🙂)) odrik dockas sa aj ty a ako spominas pocitanie tyzdnov tak ja nechcem pocitat ale ako som vam davnejsie pisala o tej mojej svagrine ze je tehu a v tom tyzdne ako som mala byt aj ja..tak vcera sme boli na oslave a uz ma brusko tak mi to zase doslo luto ked som si kuk na to moje rozkysnute!!! co ste mali debatu o tej vahe, bruchu tak holky- vse co pisete tyka sa aj mna..akoze sranda kazda sme nekde inde a inom meste ale pointa je u kazdej asi rovnaka...a ceme vsetky to jedno- aj ked akoze aspon u mna je teraz taky respekt voci celemu svetu-spravdlivosti ze preco sa to deje a preco musime byt v tom vreci..?!!
majuska251 to je teraz vsade babyboom, same tehu, same deticky.....to ja sa to snazim moc si nepripustat a vravim si ze aj ty take budes mat a snazim sa nemyslet ze uz som mala byt tehu vo vysssom stadiu...neda sa to bohuzila vratit spat!!!!!!! tak mysli dopredu a dobre bude a ja sa tesim kedy sa prehodime do inej temy a budeme si pisat kolko sme pribrali , ukazovat si sono foto a podobne tehu veci...

baby a co idete do toho hned po prvom cykle?????? mne kazali 3 mesiace cakat a pak prist na kontrolu ...akoze moj drahy chce hned ale povedzem si pravdu chlap si tym prejde okrajovo, akoze kebyze sa ma opakovat situacia tak ja to uz 2 raz asi neprezijem!!! takze strach je asi stopka ...alebo ako co aky mate bojovy plan vy????????

ozvite sa moc sa tesim na vase odpovede, pocity, a prajem vam peknu aj ked uprsanu a studenu brrr nedelu 🙂 cmuk

katusap
3. júl 2011

@ernuska296 ahoj....no my nejdeme na to po prvom cykle urcite ....ked tak, az po troch mrchach...to sa da vydrzat...nechcem riskovat, aby sa to opakovalo, tiez by som to asi nerozchodila ....a niekedy to aj mna chyti, ze mi je strasne smutno a ked si predstavim, ze v kt. tyzdni som uz mohla byt.....ale nastastie, take chvilky mavam len obcas ....jooooj, ale mrchacina jedna, brucho ma riadne boli 😠

noja2210
3. júl 2011

@ernuska296 ahoj, nam dr vravela ze nie je dovod cakat....ale nechame tomu volny priebeh...chranit sa nebudeme, ale ani nejako extra snazit...a uvidime...

drzme si vsetky prsty a hadam coskoro sa vidime medzi maminkami cakatelkami so zdravymi drobcekmi vystrajajucimi v brusku...

inak...omrskovanym blahozelam...a @odrik uz dohovor tomu svojmu telicku nech ta tolko netyra...a omrskuje sa...

odrik
3. júl 2011

@katusap
@ernuska296
@noja2210
Ahojte babulky, len pekne neotalajte, myslim, ze ked to ma byt dobre, bude!!! Ci sa podari hned alebo neskor 🙂 !!! Tak vravi aj moj pan doktor. Ked som cakala prveho synceka, neverila som, ze ho v poriadku donosim. A zazrakom som prisla az do 37 tt, Šimonko mal 3400 g a 50 cm. Uz vtedy mi pan doktor hovoril, ze ak to ma byt "zdrave" tehotenstvo, tak bude, a donosim zdrave dietatko. Aj tak bolo. Uz ma 11 rokov. A teraz som sama videla, ze ked priroda nechce, nepomoze nam ani ten najsuper lekar na svete. Mam pocit, ze medicina moze trosku prirodu usmernit, ale ked priroda nechce... Tak sa drzkajte, pekne snazilkujte, uprsano oddychujte!!! Drzim palceky! 🙂

odrik
3. júl 2011

@kacena85
Tak to sa tesim a verim, ze uz vsetko bude v poriadku!!! Neboj, ja som tiez riadny "pripad", uz viac ako 7 tyzdnov neprisla mrska, ale kedze mam trombofiliu, je u mna problem s antikoncepciou. Kontraceptiva s mojou diagnozou su poriadnou kontraindikaciou ☹! No tak som strasne zvedava, co pan doktor s pani primarkou hematologickou na mna vymyslia. Bola som na kontrole, teraz idem o 10 dni, som zvedava, co poriesime!!! Tak sa drzkaj a v septembri sup, sup do toho!!! Vela stastia 🙂 !

katusap
3. júl 2011

@odrik zlatinko.....my sa nechceme snazit skor ako nebudem mat vsetky vysledky.....pre vacsi pokoj....uvidime nakoniec ako to bude, ale len tak pre seba som si povedala, ze po druhej mrche si uz davat pozor nebudeme a ked bude, tak bude.....ale neverim, ze sa to hned podari, ved sme predtym cakali pol roka kym to vyslo , takze ktovie, kedy to vyjde teraz

odrik
3. júl 2011

@katusap
Tak to sa tesim!!! Vysledky budu v poriadku, prvou a druhou mrskou sa "upraces" do stavu pripravenosti na snazilkovanie 🙂 ! A presne ako vravis, ked sa podari hned, budete sa tesit, a ked nie hned, v pohode si budete snazilkovat dalej, az kym najdes // na testiku 🙂 !!! Vela stastia a drzim palceky!!!

katusap
3. júl 2011

@odrik a co ta tvoja mrska, stale nic? skusala si aj overene babske recepty? ja som rada, ze mi prisla, ale......budem ju mat aj na dovolenke , co nie je bohvie co.....ale vsak pri more nejdeme,t ak mi to nejako moc nevadi, aj ked budem so sebou vlacit kufor vloziek 😀

odrik
3. júl 2011

@katusap
Mrska nic! No, alchemilka mi uz tecie usami, denne sa "opijam" vinom vo vani s takmer vriacou vodou, moji chlapi tomu hovoria, upalovanie bosorky 🙂 ! Idem si skusit objednat z jednej osvedcenej firmy vyzivovy doplnok pre zeny, ktory by mal pomoct trosku upravit cyklus. Uvidim. Neboj, dovolenku zvladnes aj s kufrom vloziek, oddychnete si, zmenite vzduch a potom sup do snazilkovania!

katusap
3. júl 2011

@odrik skus uzivat Femigard, mne pomohol v kombinacii s alchemilkou

myskahryzka333
3. júl 2011

babulky, ktorým došla mrška gratulujem a hlavne sa teším s Vami a tým, ktorým ešte nie, prajem aby sa už umúdrila a čo najkôr prišla. Tak my sme pekne po svadbe, brat je už v chomúte..bolo dobre, aj sme sa super vytancovali....
Bola tam kočka ( známa ) so synčekom, ktorý má dnes 4 týždne....babule ona tiež o prvé prišla... Proste to bol missed, tak bola na kyrete. Doktor povedal, že má počkať 2 mrchy a nie je dôvod vyčkávať viac...ona ostala tehotná po 2 mesiacoch od kyretu, dočkala sa len prvej mrchy a viac už neprišla....Tehotenstvo a aj samotný pôrod bol ukážkový...takže aj my sme si povedali, že počkáme ešte jednu mrchu a šup na to.
Postískala som si ten užasný batôžtek na rukách a poviem Vám krásne to bolo ....fakt tak dúfam, že ma nakazila a čoskoro sa zadarí aj nám...
A to tu prajem každej jednej!!!! 🙂

odrik
3. júl 2011

@katusap
Dakujem! 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre