Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

monika2712
24. nov 2011

@chrustik1 ano prisla vcera rano, aj som rada, lebo sa mi tym padom posunula ovulka skorej co mi vyhovuje.. no tak ideme dalej, som dobre naladena na to ze teraz to uz vyjde, tak dufam, ze sa nemylim.. 😉
drzim palce nech dorazi mrcha a ziadna cysta !

chrustik1
24. nov 2011

@monika2712 ďakujem ti. Jááj, škoda, že tebe prišla, už som dúfala, že budeš tehulka ale čo už na Vianoce sa tu budeme viaceré predbiehať, ktorá si skôr nájde tie // ale hlavne potom ktorej dr. potvrdí aj bábo. Lebo ty si tuším mala to čo ja, tehu bez plodu, však?

leenkako
24. nov 2011

@monika2712 ahoj. prosim o radu ako vyzerala vaša 1. MS po kyrete.mne prišla až po dvoch mesiacoch ale taka divna. 1. den len take špinenie a dalšie dni strašne silna sem tam aj zrazeninka.a trvala o 2 dni dlhšie ako obvykle je to ok alebo sa mam obavat. dakujem

monika2712
24. nov 2011

@chrustik1 ano ano presne.. no tak dufam, ze teraz uz babo bude a snad bude pred vianocami 😉 akurat ze asi nestihnem ist ani k doktorke, ona bude mat urcite volno cez sviatky, takze do januara sa asi nedozviem ci tam je alebo nie 😒

monika2712
24. nov 2011

@leenkako ahoj, ja som dostala necelych 6 tyzdnov po kyrete, a bola asi tak 2-3 dni, len slaba, spinenie a asi 2 dni troska krvi, ale to je individualne.. dalsiu som uz mala silnu a odvtedy uz mam vsetky dost silne..
nemas sa coho obavat, je to normalne, ze bola dlhsia, cyklus bude teraz rozhadzany, aj MS bude vselijake, silne, slabe, spinenie.. vsetko mozes ocakavat.

chrustik1
24. nov 2011

@monika2712 no mne to vychádza presne podobne, takže Vianočný darček to nebude určite. Ale budem rada ak to bude aspoň januárový darček, ale ako sa mne tento rok so všetkým darí tak pochybujem aj v to. Ale čo už kedy to príde vtedy hlavne nech to raz príde!!

monika2712
24. nov 2011

@chrustik1 no ja ma ovulku cca 2-5.12, a potom NEocakavana mrcha okolo 20teho. takze akurat pred vianocami by som to zistila testom.. a potom uz len cakat do januara na potvrdenie 😉 tak darcek to byt moze vianocny, len to bude este taka tichucka radost opatrna... kym neuvidim na sone srdiecko tak sa asi velmi tesit nebudem.. len tak potichucky.

leenkako
24. nov 2011

@monika2712 joj dakujem pekne,ako dlho mas po zakroku ty? pozeram že sa snažiš o babo.tak ti velmi držim prsty nech to vide.aj ja chcem čim skor ale každy doktor hovori nieco ine...tak neviem kolko čakat ale asi tak pôo 3. MS by som už chcela

monika2712
24. nov 2011

@leenkako ja som bola na kyrete 1.7. momentalne uz mam piatu MS od kyretu a zacali sme sa snazit po tretej, myslim ze to je tak akurat cas, ono zalezi kedy si potratila aj v ktorom tyzdni.. ale tie tri uplne stacia.

evakva
24. nov 2011

18.10 som samovolne potratila a v nemocnici ma len docistili (odsatie, nie kyretaz). potom mi nasadili antikoncepsiu a prvu menstruaciu som dostala az teraz. je slabucka, len spinenie. Je to normalne? Antikoncepsiu mam uzivat 3 mesiace, vraj pre prisun hormonov, lebo som mala problem s cyklom. Malo mi rastla sliznica maternice a mala som slabe menstruacie. Nasadili aj Vam lekari po potrate antikoncepciu? Kedy by ste po potrate isli na IVF? Dakujem

marecek1
25. nov 2011

@monika2712 ahoj 🙂 pozerám, že sme na tom termínovo skoro rovnako, tiež NEočakávam MS okolo 21., dúfam, že nepríde. ale presne ako píšeš, tešila by som sa tak úplne tichúúúúúúúčko, lebo sono by bolo asi až po Novom roku smerodajné.

@evakva po potrate som mala nasadenú antikoncepciu, ale u mňa z toho dôvodu, že som stále nedostávala MS, ani po vyvolávačkách, tak mi lekár vyvolal cyklus umelo HA.

monika2712
25. nov 2011

@marecek1 no hej na jednej strane som rada ze to vychadza este pred vianocami, ale to cakanie na sono bude hrozne dlhe..

kukucg
25. nov 2011

@marecek1
@monika2712 Tak ja tiez NEockavam mrchu okolo 21.12 😀 aky pekny datum... a veru naplno sa budem tesit asi po sone... alebo asi az po prvom trimestri 😒 lebo sono v 8tt sme mali ok a v 11tt uz nie 😖 ale ako sa poznam, tesit sa budem veeeelmi 🙂

Kocky mam hrozne silnu MS, myslite ze je to ok?? Ani neviem ako mam dnes fungovat hrozne to zo mna leje 😔

monika2712
25. nov 2011

@kukucg uvar si alchemilku a daj si tabletku, daj si aj tri salky denne, mne to pomohlo tiez prve den..

kukucg
25. nov 2011

@monika2712 dala som si salku vecer, tak si teda idem uvarit aj teraz dakujem za radu, je to hroza 😒

lucianak
25. nov 2011

@tinasc Tiež najprv liečba a potom. Asi ako u mňa. ja už iba 12 dní beriem lieky, teda plnú dávku a ideme na vec. Pána beka, ja už odrátavam ako do pôrodu 😀

lucianak
25. nov 2011

@lea1333 Hmmm, ja som asi divná. ja som ho začala brať po prvej ms po kyrete pravidelne ráno a večer niekoľko kvpaiek 3 týždne a ms nikde. Po 5 týždňoch som si ms musela "vyvolať" kôprovými semienkami. Tešila som sa, že končne budem mať cyklus pod kontrolou, ale nič z toho. Teraz je gynex hodený v šuflíku.

lucianak
25. nov 2011

@kacena85 Ano, ubúdajú 🙂 Už len 12 a ideme na snaženie. len teraz očakávam ms - 3 po kyrete. Keby som mala 28 dňové cykly, tak by to malo byť dnes, ale ke´dže ju mám hocijako, tak som zvedavá.
Inak som sa objednala ku gyn., lebo vaječníky sa občas hlásia ☹ tak dúfam, že nebude problém.
Presne to čakanie je najhoršie. Ale vyčkajme a dočkáme sa. Otehotnenie je, hmmm... ako to nazvať. Proste nesnažiť sa o bábo, ale pre radosť a úspech sa dostaví.
Ja na vianoce budem makať, takže nič moc. U mňa to už nie je také ako kedysi. Ale nemôžem povedať, že by som sa netešila 🙂

marecek1
25. nov 2011

@kukucg tiež som mala tento mesiac jeden deň úplne hrozný.... ani nie tak krvácaním, ako bolestivo. ale pila som čajíky, a tiež zabrali 🙂

kukucg
25. nov 2011

@marecek1 no mna prave boli ovela menej ale viac krvacam, teda predtym som mala skor velke kusy a bolesti a teraz je to take ine, hodne to zo mna tecie ale bolesti su take mierne...

marecek1
25. nov 2011

@kukucg mám kamošku - bývalú kolegynu, ktorá má takúto menštruáciu každý mesiac. keď sme boli spolu v kancelárii, tak keď mala MS, tak každú chvíľu behala na vecko, ale fakt často, a to mala tampón, aj vložku, niekedy aj dve. som len zírala, lebo ja ju mávam miernejšieho charakteru. občas síce dosť bolestivú, ale to tak jeden deň, max. dva, uvarím si vtedy ženské čajíky, a nejako to zvládnem.

monika2712
25. nov 2011

@kukucg ja som si dala v prvy den tri salky, a na druhy uz to bolo ovela lepsie aj bolestami aj intenzitou.. teraz pijem len jeden za den, ale mam pocit ze to ma lepsi priebeh s tou alchemykou, hlavne tie bolesti rychlejsie ustupili.

kukucg
25. nov 2011

@marecek1 No ved prave, ja mam cestu do skoly tak 20 minut a ked si dam maxi tampon a vlozku tak kym pridem uz aj vlozka je total nacucnuta... potrebujem na WC kazdu polhodku max 😠 😠 😠 nervyyyyy

kukucg
25. nov 2011

@monika2712 cajik som si uvarila a beriem aj so sebou tak dufam ze pomoze aj mne 😕

monika2712
25. nov 2011

@kukucg fuuuha tak to mas fakt riadne silne.. tak to ja som az tak brutal nemala.. 😖

kukucg
25. nov 2011

@monika2712 hej, dnes som uz dvakrat prekrvacal cestou z obyvky do kupelne 😖 no idem drzte mi pallce nech to dnes dajak zladnem

monika2712
25. nov 2011

@kukucg no drzim palce, nech to rychlo prejde!

jenny6
25. nov 2011

Baby, no ja si pripadám jak rozpoltená osobnosť 😀 Na jednej strane si jak puberťačka dávam pozor, aby som náhodou neotehotnela.. ešte sa mi zdá skoro a okrem toho beriem lieky, ktoré by tehu mohli uškodiť a na druhej strane by som taaaaak veľmi už tehu chcela znova byť ☹

chrustik1
25. nov 2011

@monika2712 tak oproti mne to máš lepšie v tom, že vieš kedy budeš mať ovulku a na Vianoce už sa môžeš aspoň potichučky tešiť. Ja neviem nič. Čakám druhú ms ale ani netuším kedy. Neviem či som tento mesiac mala ovulku tak si to ani neviem vyrátať. Výtok nebol isto, podľa bolestí bola ale to by mi už ms týždeň meškala. Včera som si myslela, že už prišli PMS bolelo ma brucho ale tak vyššie, asi som divná ale mám pocit, že by malo bolieť podbruško a nie v okolí pupka a vyššie. Neviem čo to znamená vôbec. Výtok mi už tuším aj prestal, alebo ho aspoň toľko nieje ale pred ms by mal prestať, nie?

@kukucg to máš teda inak silnú ms, to od toho kyretu? To sa takto môže zmeniť? Lebo mne sa po pôrode zmenila - zosilnela ale oproti tebe nič. Teraz prvú som mala skoro takú ako pred pôrodom, proste pohoda len trvala 6 dní ako som mávala po pôrode. Neviem akú mám druhú očakávať?

kukucg
25. nov 2011

@monika2712 zvladla som, na WC som bola dnes asi 500 krat ale zvlaaadla som 🙂

@chrustik1 Vies mne proste pride ze som ju teraz mala taku ako volakedy, vtedy tak zo mna stale lialo, od porodu som mala taku ze velke kusy sliznice a teraz zase lejak, tak neviem ako to bude dalej.. ale nechem po tom ani patrat, dalsiu MS si uz neprosim 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre