Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
25. mar 2012

@kacena85 Tak ja dúfam, že po prvej poradni budú vychádzky pravidelne. Ten mesiac to nejako vydržím, má dôjsť aj sestra s malou na 4 dni pred veľkou nocou. Tak aspoň troška zbehne čas...

svintekova
25. mar 2012

@sabaka ahoj, no dnes sa rozbehla mrchana-ale to je len dobre 🙂

kacena85
25. mar 2012

@lucianak no sak hadam hej, ja mam dilemu z mojho grafu ale tak nic novee

sabaka
25. mar 2012

@timona to mi je luto... u mna to bolo inak, nekrvacala som absolutne vobec a na to ze ide o zamlknuty potrat prisiel moj doktor na ultrazvuku v 9.tt. nasledoval kyret, ale keby som si mohla vybrat, urcite by som ho nechcela este raz!
jedna dolezita vec: pisala si ze zajtra mas ist na kyret, pretoze si zacala znova krvacat a nie je este vsetko precistene.
Ak je to mozne, nech ta predtym ete raz poriadne pozru - ktovie, mozno sa uz aj medzitym lepsie maternica vycistila a ak ano tak sa ten kyret mozno ani nemusi konat! S infekciami doktori riadne strasia, nepovedia ti vsak napriklad (alebo az po vykonanom zakroku), ze aj obdobie po kyrete nesie so sebou vsakovake rizika a to infekcne takisto! Nepisem to preto, aby som ta vystrasila ale skor ako povzbudenie. 😉 drz sa zajtra... bude aj lepsie.

timona
26. mar 2012

tak dnes som mala ist na ten kyret, ale Dr. ma pred tým pozrel a maternica bola cista, takze z kyretu nic nebolo-nastastie, ALE zobral aj HCG a to mi klesa len strasne pomaly minulu stredu 350, v piatok 270 a dnes zase 290, tak zase mam ist v stredu na kontrolu, strasne sa bolim ze to bude mimomaternicove, lebo fakt neviem preco to tak pomaly (ne)klesa...nemate nejake skusenosti ako ma to HCG klesat? a ci to ze mi klesa, resp. ma rovnaku hodnotu je velmi zle?

kacena85
26. mar 2012

@timona aoj akurat som ti isla pisat ako si dopadla a ty si tu uz stihla napisat, no vidiiiiis toje super, ze si nemusela ist na kyret, fakt, omnoho lepsie sa s tym maternica vysporiada aj tvoje telo, mne to tak pobabrali dr ze som rok ms nemala, takze si sa vyhla moznym komplikaciam. odislo to prirodzene.
podla mna to ze ti to tak rychlo neklese neznamene nic, ved ked ta predtym pozeral tak si mala normal v maternici fazulku nie?ci?tak by to nemohlo byt mimomaternicove...a mne dr hcg ani raz nepozeral, neviem o tom, neboj vsetko bude ok 😉

kacena85
26. mar 2012

@timona nieco som nasla ale neni tam ako ma klesat ale tak skus
http://www.womenzone.cz/encyklopedie/hladina-hcg

kacena85
26. mar 2012

@timona toto je lepsie, pozri dole sa baba pyta na klesanie po potrate
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/tehotensky...

timona
26. mar 2012

@kacena85 praveze na sone som nemala nic, ale bola som tehotna maximalne 14 dní, MS mi prisla prakticky nacas

bambi2
26. mar 2012

@timona hcg neklesne hned, potrebuje to cas. Mne ani hcg nekontroloval dr. Ja nechapem, ked je mater ica cista tak hcg klesne tiez. Ale nie zo dna na den, u niektorych rychlo u niektorych pomaly. Ak nemas bolesti, mmt to nemoze byt!!! a to hcg potrbuje cas aj 3 a viac tyzdnov pokial sa to da do normalu. Boze ti dr. by to mohli vediet uz za ten cas co su dr... Ale zrejme to vedet nechcu!!! 😠

bambi2
26. mar 2012

@timona to musel byt potom micropotrat... S tym hcg si nelam hlavu, klesne!!! Ale potrebuje to cas...

kacena85
26. mar 2012

@timona aha cize ako pise @bambi2 micropotrat, tak to fakt neries moja, ved to este potrva kym klesne to nejde ze hned dolu a je po tom, naozaj tiii dr len plasia, treba hladat vsetko na nete alebo tu na konikovi, ja som sa tu strasne vela toho naucila a niekedy ked dr rozprava tak sa mi az rozum zastavi a tak si pozrem na stene tie jeho diplomy a v duchu sa smejem, niekedy fakt nemaju chybu 😵

timona
26. mar 2012

@bambi2 Dr. si asi mysli, ci nie je nejaky zvysok vo vajcovode..ja uz fakt neviem, uz sa takto trapim mesiac a koniec v nedohladne...

bambi2
26. mar 2012

@timona nic si z toho nerob. Vobec to neries. To by si musela spinit a mat bolesti. Ono to fakt dlho trva kym to klesne. A ty si bola u dr. v ktorom tt?

bambi2
26. mar 2012

@timona aky zvysok?? Ved ked si bola skoro u dr. ze nic na sone nevidel, a vyslo to z teba tak nechapem co riesi...

bambi2
26. mar 2012

@timona2 aj segra bola tehu, po 2 tyzdnoch dostala mrchu a bolo po tehu. Keby si nerobila test ani by nevedela. U dr. na sone nebolo v maternici nic. A hcg neriesil. Ja mam taky dojem, ze dr. na sk to robia iba koli zisku. zaplnia si diery a kasu.. 😖

timona
26. mar 2012

@bambi2 ja som zistila ze som tehu tyzden pred ocakavanou MS a vtedy som sla aj k Dr.

timona
26. mar 2012

@bambi2 ale keby to bolo predsa len mimomaternicove, co sa samo potratilo, tak ci v tom vajcovode este nieco neostalo, co teraz sposobuje , ze to HCG neklesa...ja uz fakt neviem...poobede zase hovoril, ze ked to HCG neklesa, ze asi ten kyret bude treba...., ale zase ak je to vo vajcovode, tak kyret mi nepomoze. ja uz tym jeho uvaham vobec nerozumiem.

timona
26. mar 2012

a neviem ci ma vobec zmysel to Hcg stale kontrolovat kazdy den , lebo zajtra mam ist znova na to HCg.

bambi2
26. mar 2012

@timona na buduce chod az v takom 7 tyzdni ked uz bije srdiecko. Inak dr. zvyknu plasit a to nestoji zato!!! Vobec to hcg neries, odislo to mrchou a hcg klesne pekne tiez!!! Nerob si s tym vobec starosti!!!!

timona
26. mar 2012

@bambi2 to uz nikdy nespravim, ist tak skoro k Dr. po týchto skusenostiach.

bambi2
26. mar 2012

@timona boze ja nechapem co chce kyretovat ked sam povedal, ze maternica je cista?!!!! Nema zmysel to hcg kontrolovat kazdy den, urob si termin az o tyzden- dva!!!

bambi2
26. mar 2012

@timona ci si to rozmyslel?? 500 eur usetril kolegom nebodaj? dohodni sa na to hcg neskor!!!!!

evakva
26. mar 2012

@timona Som rada, ze si takto dobre obstala. To HCG klesne, neboj. Drzim palce k skoremu mimi.

alenkam.
28. mar 2012

ahojte, dlho som sa neozvala, ale cely vikend som bola s drobcom u svokrovcov na dvore.. konecne bolo slnko, krasne, parada... a kedze chodim do robot na tri dni v tydni, tak zarezavam a nestiham nic... vrrr...
ale teraz su vsetci na obede, tak som prisla kuknut, co tu nove... vidim, ze tehulky sa drzia, @sabaka obrovska radost z mrchy... 😉 tisko zavidim.. tak ale ja mam este asi cas...
sama nechapem, co sa so mnou deje, lebo dva dni dozadu som mala krasny priesvitny hlien, vcera rano aj zafarbeny do hneda... reku ci to uz mrcha ci co? ale dnes zase krasny cisty... ci to nejaka posunuta ovu uz moze byt? predsa len, na zakroku som bola 10.3., tak 18 dni... no raz neviem... snad ziadna infekcia a vsetko bude ok...
tak sa tu drzte a budem nakukat co nove... 🙂

sabaka
28. mar 2012

@alenkam. hej tehulky sa drzia vyborne! 😀 a dufam, ze coskoro pribudnu dalsie. 🙂 no, mrcha to este podla mna urcite nebude, to si este chvilu pockas. tak 4 az 6 tyzdnov sa zväcsa caka, niektore dostanu dokonca az v 8 tyzdni.
mrche som sa hrozne potesila, ako asi kazda - aj @svintekova sa velmi tesila, vsak?
ja som tiez mala mierne spinenie este 3 a pol tyzdna po a to same po 2-3 dnoch nato uplne ustalo. Bude to ok a je dobre ze chodis do prace, clovek pride na ine myslienky - mne osobne praca velmi pomohla!

sabaka
28. mar 2012

@lucianak naozaj cudne, ze ti nedal vychadzky. a je to na sk naozaj tak, ze sa ostro kontroluje? Tak hadam do aspon do obchodu si mozes zajst, ci?

lucianak
28. mar 2012

@sabaka Noooo, tiež som sa počudovala, ale nejako extra mi to zatiaľ nevadí. Veď mám program každý týždeň. Behanie po lekároch 🙂 Do obchodu snáď hej, aj dneska som bola od 8 preč s hafanom na veterine 2,5 hodiny ☹ Ale snáď už s ním bude dobre.

kacena85
28. mar 2012

@alenkam. aoj no neboj mrch pride este mas malo dni od zakroku tak ona si teraz ta troska na cas ale bude to ok, ja chodim tiez do prace a viac menej sem chodim len cez fon tak to vobec nestiham sledovat na vsetky strany, a mas pravdu ked je vonku tak krasne to ma nebavi dnu sedet, je okolo domu a zahradky co robit 😀

kacena85
28. mar 2012

@sabaka aoj no co moja??kuk som tvoj graf nejak sa ti teplomer zasekol takze zajtra ocakavam vyskok ako hrom min pozajtra 😀 😀
kuk moj http://www.womenzone.cz/uzivatelka/kacena85/gra...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre