Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

evakva
23. apr 2012

@kohutovci Podobny problem mala aj svagrina. Tiez mala zrazrninu na kontrole po setnedeli. Lekar sa jej vyhrazal kyretom. Nakoniec nan nesla. Dohodli sa na konrolach a vyplavil sa sam pri menstruacii (tusim az pri 2 alebo tretej). Pila caje a viem, ze mala s lekarom dohodu, ze ak by prisli teploty, hned k nemu. Tak sa drz.

lucianak
23. apr 2012

@kaculiatko88 Ahojky, tak zrejme ste boli na nejakej oslave 🙂 Idem zajtra na kontrolu a pevne verím, že to dobre dopadne... teším saaaaaaa

kaculiatko88
23. apr 2012

@kacena85 tak to uvidíme na konci cyklu. Ale patrilo by sa, aby sa zadarilo. 🙂 🙂

bambi2
23. apr 2012

@stojdulka ty si tiez bola v novembrovkach? Ja uz si to nepamätam presne.. A preco musis dat pauzu?

kaculiatko88
23. apr 2012

@lucianak hej mali sme krstiny a švagrinka pod jedným oslavovala aj 30 - tiny a aj sťahovanie do nového domčeka. Všetko v jeden deň. Bolo super až na ukončenie migrénou. Zaspala som už o 20:00. Tak budeme zajtra čakať info čo a ako. Ja až na budúci týždeň idem. Zajtra len po recept na dufík. 🙂 🙂

lucianak
23. apr 2012

@kaculiatko88 No ja sa ešte musím spýtať do kedy ho budem musieť užívať, ale sestrička zatiaľ mi vravela, že tak do 16tt. Aj kamoška sa pýtala dokiho, že max. sa odporúča do toho 16tt ho brať, potom už e-e.
Tak pekne naraz to vystihli, aspoň netreba robiť oslavy na viackrát 🙂

sabaka
23. apr 2012

@lucianak zajtra sono a kontrola? to bude paradny den, vychutnaj si ho! a ozaj, pekne brusko na fotke 😉

lucianak
23. apr 2012

@sabaka Ano, madam 😉 užijeme si to hádam aj s mm, dúfam, že ho nezavolajú akurát do práce.... a dík 😅

kaculiatko88
23. apr 2012

@lucianak aj mne povedal, že do 4 mesiace ho budem pravidelne brať a potom už nie. Ja beriem len 2 tbl. denne.

kohutovci
23. apr 2012

@evakva dakujem za podporu .. 🙂

lucianak
23. apr 2012

@kaculiatko88 Aj ja takto, ráno a večer 1 tbl. Zajtra mi možno sestrička vezme aj krv na toxoplazmózu. Mám síce protilátky, ale dosť ju zarazilo to vysoké číslo, tak aspoň pre pokoj duše, že to pomaly klesá. Pri prvom tehu som mala IgG 169, teraz 158 a max. hodnota je 40. No aspoň, nech to klesá... aj keď pomalinky

kacena85
23. apr 2012

@kaculiatko88 veru veru patrilo a seeegri by vrieskali od radosti a uz by som si ozaj myslela, ze ten april je fakt nejak mega plodny 😀 😀 😀

kaculiatko88
23. apr 2012

@lucianak no tak berieme rovnako. Ja som si to nastavila ešte presne na rovnaký čas. A nemáš zvieratká pri sebe. Tak ja som mala toxoplazmózu branú asi začiatkom marca a bola negat. Ale gyn. mi určite ešte vezme. Ja idem aj na krv aj na kontrolu. Chce ísť so mnou aj manžel.

@kacena85 tak by ste mali v rodinke magický mesiac. 🙂 🙂

bambi2
23. apr 2012

no a ja som sa tak tesila na zajtra na tu reflexnu masaz a ako vidim nic z toho nebude... nemam kam dat malu. su u nas prazdniny, som pocitala s tym, ze ju dam susede ale dnes som sa dozvedela, ze ide na tyzden k sestre takze houby z toho ☹ ☹ ☹ svokrovci, vzdy ale vzdy kedy by sa zisli tu nie su. a ked su tu a clovek ich nechce videt, vtedy sa nasackuju aj s navstevou svojou. no neporazi vas?!!!!! 😖 😠 😠 😠 😖

kacena85
23. apr 2012

@kaculiatko88 no to veru hej a to by som sa teda veru inak tesilaaaaaaaaaaaa juj no nic nebudem na to myslet lebo este mam dost casu najprv mi treba ovu potvrdit a potom dalej cakat a cakat juuj a ty nedas foto bruska??

kaculiatko88
23. apr 2012

@kacena85 akurát si ma rozosmiala. Včera keď som sa prezliekala tak mm mi hovorí, že aké mám fajné tehu bruško a sám taký natešení mi povedal, že mi ho vyfotí, aby sme mali. Musím stiahnuť po PC: 🙂 🙂

kacena85
23. apr 2012

@kaculiatko88 jooj jupi daj daj, idem si ja este kvietky zasadit a dojdem este vecer, tak potom napise ked pridas aby som vedela 😉

kaculiatko88
23. apr 2012

@kacena85 tak nech sa ti páči. Album si vytvorím až po kontrole. 🙂 🙂

kacena85
23. apr 2012

@kaculiatko88 jej pekne gatky 😀 no ale ty si akaa chudunka jemine ale uz maaaas maaas pjekneeee, tak tesim na album a na fotky az do konca tehu

kaculiatko88
23. apr 2012

@kacena85 ďakujeme ... futbalové som dostala od mm asi pred rokom. Teraz ich veľmi rada nosím bo sú volnejšie. A chudá už nie som. 🙂 🙂 Je pravda, že som schudla teraz 2 kilečká dole. Inak som vážila do 53 kg ale po kyrete som bola vždy pri 57.

stojdulka
23. apr 2012

@sabaka ja som to tu už niekde v niektorej téme spomínala, že nie som typ človeka ktorý ked dostane facku nastaví i druhé líce, v živote som sa musela pobiť už z rôznymi ťažkými situáciami, no väčšinou sa týkali hmotných vecí, čo mi nerobí problém poriešiť ľavou zadnou, s citovými vecmi je to horšie...no všetko čom mám mi je na "h....", ked tým nemôžem ovplyvniť, ani podplatiť prírodu...či osud?
čo sa týka tela, tak dnes som bola zaniesť správu z nemocky mojej dr., urobila mi sono, že všetko ako má byť, napísala zinnat a entizol - neviem čo urobí taká megadávka antibiotík s mojim žalúdkom a ešte injekcie proti tromboze, 10ks do brucha - brrr, ale vraj to tak musí byť, no a ešte prísne dodržiavať hygienu a zabudnúť na sex ako v šestonedelí

stojdulka
23. apr 2012

@bambi2 hej bola som medzi prvými, a pauzu som myslela teraz to vynechanie 3cyklov a až potom sa budeme môcť začať snažiť o dalšie

bambi2
23. apr 2012

@stojdulka a vies vlastne preco si potratila?? zistili ti nieco?? 😕 sa mi zda, ze som nieco prepasla...

stojdulka
23. apr 2012

@bambi2 ja som tak v skutočnosti nepotratila, pretože som ani nekrvácala nič, na sone mi dr. prišla na to že nebije srdiečko, tak mi urobili MA, dôvod mi nikto jednoznačne nepovedal, výsledky z histologie budú až niekedy o týžden a ani z toho sa vraj neda určit čo bolo príčinou ....dr. mi povedala že pravdepodobne som musela prekonať chrípku a ani som o tom nemusela vedieť, čo je i pravda pretože som nebola vôbec chorá...tá potvora je v prvom trimestri velmi nebezpečná

sabaka
23. apr 2012

@stojdulka antibiotika? a preco teraz? ja som brala hned po kyrete v ten isty den a potom uz nic...
hej to mas absolutnu pravdu, tie hmotne veci cloveku pri emocialnych zalezitostiach veru nepomozu.. ine hrozne veci sa stavaju. ja som v nemocnici pred zakrokom lezala na izbe s jednou pani v strednom veku, ktora mala rakovinu zenskych organov - nejaky zvlastny zriedkavy druh, rakovina ju rozozierala zvonka a uz mala vyoperovane skoro vsetko... neviem, ako si niekto take trapenie zasluzil a doslo mi, ze moja tragedia je sice tiez smutna ale v porovnani s jej osudom uplne malicherna. som zdrava a sancu otehotniet stale mam ale ona uz ma len par mesiacov zivota... a to ma este ona utesovala! som si zase uvedomila zopar veci v tej nemocnicnej izbe.

kacena85
23. apr 2012

@kaculiatko88 no ale sak to mas uplne skvelu vahu ty budes tehula ako pavucik hehe

kaculiatko88
23. apr 2012

@kacena85 no uvidíme. Ja mám byť po kom taká chudá. Mamina má 60 kg.

kacena85
23. apr 2012

@kaculiatko88 jemine sak ta ma menej ako ja, idem sa hambit hehe, inak ja som tiez po kyrete neschopna schudnut, schudla som v lete ale ptom som nasadila tu hak hnusnu a krasa 63 kg ble aj teraz som sa snazila drzat par dni dukanovu dietu ale dnes mi ostalo normal na odpadnutie drahy ma poriadne vyhresil a som spokojna, ci mi sibe, ze sak staci ked si pojdeme zabehat alebo si zacvicim a vecer nebudem jest a pojde to, ale tak chcela som to s babami v teme grafy skusit no co uz som pripad
tam sa v prvej faze neje nic poriadne ani teple a ja mam taky haklivy zaludok, potrebujem teple jedlo aj dr mi to prizvukoval a nejak som si neuvedomila teraz tak idem pekne vyvar urobit ten pomoze

kaculiatko88
23. apr 2012

@kacena85 z kapusty sa chudne ževraj. A tak by som ešte vyhodila pečivo. A ovocie papkať doobeda a zeleninu poobede a večer nič surové. Ale nikdy nedrž hladovku. Urob si pravidelný jedálniček. Radšej menej a častejšie. Tak zmenšíš objem žalúdka. A hlavne spôsob stravovania sa musí stať životným štýlom a nie len na chvíľku. To je potom zbytočné.

alenkam.
23. apr 2012

Baby, ja tiez po kyrere vaha nic moc. Mavala som 48, po porode 52 a teraz po kyrete 55. Musim dat dole aspon tie 3...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre