Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

eviq
2. aug 2012

@afrika ahoj moja, drž sa....dúfam, že nič zlé....a daj si ešte skontrolovať to hcg....ozvi sa potom....

kikaneu
2. aug 2012

@afrika držím prsty, nech si v poriadku

svintekova
2. aug 2012

@afrika drzim palce a myslim na teba, potom daj vediet ako si dopadla.

svintekova
2. aug 2012

... za cca 45 dni mal byt nas velky den. Chybas mi anjelik moj :’(

afrika
2. aug 2012

@svintekova
@kikaneu
@eviq ahojte, sliznicu nemám žiadnu, vaječník má už krásnych len 5cma z gynekolog. hľadiska nechápe prečo krvácam-a najmä z čoho. dr mi povedal, že takéto správanie tela po kyrete je veľmi netypické, pravdepodobne to bude niečo z cievami 😒 .krvácam viac ako pri menzese-omnoho viac. dali mi injekciu na stiahnutie maternice, predpísal mi lieky na ten môj zlý hemoglobín a povedal, že krvný obraz a najmä hemogl. je veľmi nízky. zakázal mi preto akúkoľvek fyzickú aktivitu a objednal ma na krv - hcg a krvný obraz. dúfam, že to už prestane, fakt som už dosť slabá

afrika
2. aug 2012

@svintekova viem, že sa cítiš hrozne keď si spomenieš čomalo byť za 45 dní 😔 😔 😔 . držkaj sa

kikaneu
2. aug 2012

@afrika ach moja, tak dúfam, že to tá injekcia a lieky spravia a nebudeš už krvácať.....
@svintekova prajem ti veľa síl......
aj mne je momentálne veľmi ťažko, v sobotu nám zomrel kamarát, autonehoda, nemal ani 20, poznali sme sa odmalička, bol to bratov najlepší kamarát.....v utorok sme sa s ním navždy rozlúčili a včera som dala meno nášmu malinkému anjelikovi......také ako mal kamarát.......Miško 😢
babuľky držte sa.....je to strašne ťažké......

svintekova
2. aug 2012

@afrika aj ja dúfam,že ti tá inekcia zaberie, držím palce

svintekova
2. aug 2012

@kikaneu je hrozné,ked vyhasne mladý život ☹ . Aj ja ti prajem síl moja

kikaneu
3. aug 2012

@svintekova ďakujem

ondatra2
3. aug 2012

@kikaneu pekne si dala meno anjelikovi.... Tusis ci vies, ze to bol chlapcek? a s tym kamaratom je to hrozne...je mi to luto.

kikaneu
3. aug 2012

@ondatra2 v noci po zákroku v nemocnici sa mi snívalo, že to bol chlapček.....chcela som mu dať meno hneď, no manžel nechcel......teraz súhlasil......ďakujem.....ja to zvládnem, potrvá to, ale človek si zvykne na všetko......horšie to majú jeho rodičia a sestry ☹

maria1610
3. aug 2012

@kikaneu aj ja som po kyrete mala sen - že naše malinké bolo dievčatko - tak sme dali meno Simonka

kikaneu
3. aug 2012

@maria1610 pekné meno ste vybrali

milagros
4. aug 2012

@usacek79 ahojky ja som tyzden po MA tak hladam info cim to asi mohlo byt ,citala som ze si bola hned u hematologicky, rozmyslam ze by som aj ja zasla nevies poradit nejaku dobru-dobreho? treba aj vymenny listok,lebo moj gyn.nejak neovplyva ochotou? a uz sa vam zadarilo?dik

usacek79
4. aug 2012

@milagros ahoj, ja som uz po troch potratoch a teda u hematologicky som bola po druhom..
teoreticky netreba vymenny listok, mozes ist rovno k hematologovi, ja som bola u MUDr. Drakulovej na Kramaroch.
ja som uz po prvom bola na genetike - tam ti zistia trombofilne mutacie, ktore byvaju jednou z najcastejsich pricin MA, potom treba zistit aj, ako je na tom stitna zlaza, celiakia atd atd - je toho dost, co vedia pozistovat z krvi 🙂

Nam sa vzdy zadarilo na prvy pokus, takze s tym problem nemame.. posledny nepodarok bol len pred mesiacom, ale to bolo len 5tt, takze to boli v podstate len silnejsie kramy, ani k lekarovi som nesla - keby som netestovala, ani by som o tom, ze som tehu, nevedela... vsetko je v poriadku.

teraz som mala normalne ovulaciu, tak uvidime, ci to opat vyjde na prvu supu 🙂 ale mohlo by to uz aj vydrzat, sice som si uz tak nejako na to zvykla, ze sa to kazi, ale zas uvitala by som keby to vyslo, ved nemladneme 😵

milagros
6. aug 2012

@usacek79 ahaa takze ked chcem zistit ci nemam trombofiliu tak musim na genetiku a nie na hematologiu ? a aj sa hned snazite necakate 3mesiace? mne lekar vravel ze sa mozme zacat snazit po 3mesiacoch ale predtym by som chcela si dat zistit tu trombofiliu a este toxoplazmozu ale lekar nebol moc ochotny ze to sa stava a nemusi mi nic byt ale tak mudry mam riskovat ze sa to zopakuje ? to uz neviem ci by som predychala.tak aspon tieto najcastejsie priciny MA by som chcela si dat zistit a ked hovoris ze netreba vymenny listok tak pojdem na vlasttnu pest. stitnu som si bola dat vysetrit z krvy u obvodneho/lebo ani to nechcel gyn.riesit/ este ked sme boli 2v1 funkcia je ok takze v tom by nemal byt problem. veru nemladneme ja mam 29 a zacinam lutovat ze som cakala tak dlho. ☹

usacek79
6. aug 2012

@milagros akoze ja som znama tym, ze ma "rady" lekarov vooobec nezaujimaju, takze tie 3 mesiace akoby som ani nepocula - kazdy aj tak hovori inak, treba sa zariadit tak, ako sa citis, ako sa tvoje telo citi - netreba nic silit...

po prvom potrate, ktory bol rieseny kyretom som "pockala" dva cykly, tretiu ms som uz nedostala 😉
po druhom potrate, ktory bol sponatnny bez zakroku, som mala celeho tehotenstva akurat tak plne zuby a rozhodla som sa, ze proste par mesiacov chcem svaty pokoj, venovala som sa pol roka zveladovaniu vlastneho tela 🙂
pauzu som teda mala velku, ale nie kvoli reciam lekarov - po spontannom dokonca ani pauza nemusi byt..
a tento treti omyl ani neriesim ako potrat, kedze to odislo s prvou ms, akoby sa nic nestalo, normalne plodime dalej 😉

po prvom potrate ta neposle na vysetrenia hadam nikto - to by zdravotnictvo skrachovalo, keby vsetky potratene malo hned komplet testovat... 1-3 potraty su v podstate "norma", co sa moze stat a nemusi to mat ziadnu pricinu, ja v podstate tiez nemam ziadnu pricinu, su to len dohady a "mozno"..
ale samozrejme ak to chces riesit, tak to ries, ja som vyuzila "znamosti" a teda zacala som patrat hned, rozhodne som si nepredstavovala, ze by som mala potracat viackrat a aha ho 😖
z krvi zistia v podstate vsetko, komplexny obraz robi hematolog, trombofilne mutacie riesi genetik, ale potom ta mozu poslat este k inym odbornikom, podla nalezu.
toxoplazmozu inak zistuju myslim automaticky hned na prvom tehotenskom odbere.. neviem, ci si sa az k tomu dostala.

kikaneu
6. aug 2012

@usacek79 ahoj....moja gynekologička to u mňa riešila po prvom MA......brala mi krv na infekcie a tie trombofilné stavy.....a vyšla mi zvýšená hodnota na boreliu, tak idem 13. na infekčné a som zvedavá, čo mi tam povedia.....ale chcela som reagovať na to, že všetko záleží od lekára......a žena skôr pochopí bolesť, ktorú prežívame, ak sa nám čosi také stane.....mňa napríklad najviac hnevá, že ak za doktorom príde žena a povie, že sa rok snažia a nič, tak skontroluje vaječníky, prípadne urobí folikulometriu a HP.....a pritom dve ampulky krvi nikoho nezabijú, ak by sa poslali na rozbor aj kvôli trombofilným mutáciám a infekciám.......no ale čo už.....

usacek79
6. aug 2012

@kikaneu jasne, su lekari, ktori to riesi hned, ale 90% urcite nie... a teda naozaj ja to chapem, to su tisice zien rocne, fakt by v labakoch neriesili nic ine. SAmozerjme ak zena poziada, maju jej vyhoviet, ono nie je vela zien, ktore vobec vedia o tom, ze nejake testy su..
A drviva vacsina zien ma druhe tehotenstvo v pohode, nastastie nas nie je vela takych nemoznych, ze ani tri pokusy nam nestacia 😖

ale samozrejme to chapem, ja som prave bola najviac zdesena po prvom potrate, ale uz som si fakt akoby "zvykla", ja to uz nejako ani neprezivam, proste stalo sa, ideme dalej, raz to vyjde 🙂 o tom nepochybujem ani na sekundu 😉

milagros
6. aug 2012

@usacek79 no k tej toxo.som sa nedostala lebo gyn.povedal ze prvykrat beru krv v 12tt a ja som bola v podstate podla posl.ms. v 10tt ked som bola na zakroku ale malinke ostalo v 6tt "stat" takze som ho nosila bez vyvinu takych 10dni ked to zoberem logicky lebo neviem preco rataju od posl.ms. ked vtedy sa predsa neotehotnieva ja som mala ovu az 17dc ....
ved to ze po prvom to nechcu riesit kvoli peniazom ale co su peniaze oproti tomu co preziva zena. a na tu genetiku sa kam chodi? a tebe teda nic nezistili?toxo,trombofiliu,stitnu,....? inak mna uz aj napadlo ze ci by sa aj spermiogram nemal urobit,ci?

kikaneu
6. aug 2012

@usacek79 si silná osobnosť......ja sa stále učím brať to tak, že sa stalo, lebo to tak malo byť, no ešte ma z času na čas premôže smútok za naším Miškom.....hlavne, keď tu niektorá z mojich bývalých kolegýň z témy decembrovky napíše ako bábo kopká, rastie, či pridá fotku zo sona....vtedy je to najhoršie....inak to zvládam a vravím si, že sú aj ženy, čo toho prežili viac ako ja.....a sú, najlepšia mamina kamarátka prišla pred týždňom o syna, nemal ani 20....tak smútime a spomíname spolu s nimi......určite to bolí oveľa viac ako moja strata......

milagros
6. aug 2012

@kikaneu wau ze borelia to by ma ani nenapadlo.....ale to je dost zavazne ochorenie.............a byva dost ojedinele tusim.........to stve aj mna ze lekari kaslu na to vsak co ked jej nieco je tak ju nechame 3x potratit a potom poriesime lenivci hnusni...ja uz som tiez rozmyslala nad zmenou dr. ale ako odbornik na tehu mi pripada ok...a tak ma napadlo na trombofilie ked som sa ho pytala tak ze to je zbytocne lebo ze to by som mala vraj krce v nohach a opuchanie noch ci co

kikaneu
6. aug 2012

@milagros nemusíš mať žiadne príznaky.....nemusíš mať výmenný lístok, objednaj sa na hematológiu a tam ti spravia odber a uvidíš......no gynekologička mi k tomu povedala, že je to len mierne zvýšená hodnota a že mi nevraví, že som s istotou potratila práve kvôli tomuto a že sa mám objednať na infekčné.....tak som sa objednala, mám prísť nalačno....čiže mi zase len vezmú krv a zase budem čakať na výsledky......nekonečný príbeh a manžel ma prehovára, že nech sa už snažíme, že on chce dieťa, no ja mám strach.....kým mi nepoviedia, že je to ok, tak určite pauzujeme

usacek79
6. aug 2012

@milagros tehu sa riesi od 1. dna ms preto, ze to je jediny ISTY datum - lekar netusi, kedy si ovulovala a nie vsetky zeny sa sleduju, takze to by bolo velmi neiste to ratat od nejakeho domneleho dna ovulacie ci suloze... a tvoja ovu 17dc je v podstate presna - to je posun oproti idealnej ovu, ktora je pri 28dnovom cykle na 14ty den, len o tri dni, takze to je nic.. a najma to vobec nie je podstatne, realny vek plodu sa urcuje meranim v 11-13tt, vtedy je uz babo dost velke na presne merania, robia sa vtedy aj rozne testy - NT screening atd..
mne v prom tehu plod odumrel niekedy v 7-8tt, potratila som 12tt, prave preto sa to zamlknuty potrat (Missed abort), lebo plod sa bez slova prestane vyvijat a nijako sa to nedozvies, az utz, resp. spustenim spontanneho potratu, ktory nastava niekedy az 5-6 tyzdnov po odumreti plodu.

nuz co preziva zena... to je sice smutne, ale je to prirodzene - nie je to nic, co by sa nedialo od pociatku ludstva, telo je velmi mudre a ked proste vidi, ze plod nie je uplne idealne geneticky vybaveny, ze by hrozili postihy atd, tak to proste ukonci co najskor, je to velmi spravne - preto nie je tolko postinutych ludi na svete a ver mi, ze sa lahsie preziva potrat v prvom trimestri, ako niekedy pri konci tehu, resp. porod mrtveho plodu alebo tazko postihnuteho 😖
prave pre tuto prirodzenu selekciu, ktora je pricinou potratu vo VACSINE pripadov, lekari nerobia testy hned, mozete byt obaja zdravi ako repa, proste len bola zla "konstelacia"...

nezistili mi nic, okrem jednej trombofilnej mutacie, ktoru ma 40% populacie a je v podstate neskodna, resp. najmenej skodna - vsetci lekari mi povedali, ze urcite ona za tie potraty nemoze.. hematologicka mi aj tak dala heparinove injekcie, proste povedala, ze sa jej to osvedcilo davat preventivne, aj ked nie je ziadna mutacia a ziadny nalez.
ale teda tento treti potrat bol napriek tomu, ze som si ich uz stihla zacat pichat..
inak mam vsetky testy ukazkove, aj muz ma krasny spermiogram (avsak zeby bola chyba u muza je miziva sanca, to sme dali urobit len pre zaujimavost..) urolog tiez povedal, ze to je zbytocne, spermie nebyvaju pricinou potratov

lulu10
6. aug 2012

@usacek79 ahoj neviem ci je spravna info ze spermie nebyvaju pricinou potratov... Podla mna teda mozu byt pricinou potratov a to vo velkej casti.Co to sledujem tak 80% problemov s potratmi maju chlapi dost zle spermiogrami, u nas 99% patologia, 21% fragmentacia, 3x prirodzene otehu a žiadne babo.... Ale ak ti nejaky lekar dal inu info sem s nou 😉 poteš dušu moju 🙂

milagros
6. aug 2012

@usacek79 http://primar.sme.sk/c/4116768/potrat.html v pricinych je aj to ze k otcovským príčinám potratov patria genetické poruchy ako aj rôzne druhy spermatických anomálií.
tak neviem lebo furt sa aj hovori ze sa zla spermia mohla stretnut so zlym vajickom , co je potom ta "zla spermia"

milagros
6. aug 2012

@usacek79
@kikaneu
baby teraz citam ze za trombofilne stavy moze aj uzivanie HAK, vy ste ju brali?

afrika
6. aug 2012

@milagros ahoj, mne robili trombofilné stavy po prvom potrate v sanat. Helios

kikaneu
6. aug 2012

@milagros nie, nikdy.....a výsledky na trobofilné stavy mám v poriadku.....aspoň niečo 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre