Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

solinkarka
7. jan 2011

@jarra ano idem a dufam ze povie ze je vsetko ok a mozme snazilovat 🙂

rena
7. jan 2011

@evka1984 ja tiez chcem az o 3 mesiace nezniesla by som to ze by sa to stalo zase chceme ist na vysetrenia aby sme vedeli ze preco sa to stalo

jarra
7. jan 2011

@rena ja som teraz nemala MA, ale neskorí potrat, takže dr. povedala že treba počkať 3 mesiace, ja idem po prvej mrche na kontrolu, tak uvidím ako je na tom maternica a možno do toho pôjdem po dvoch cykloch, ešte uvidím.. Zatiaľ si chcem obehať ešte nejaké vyšetrenia.

jarra
7. jan 2011

@solinkarka držím palce 😉

evka1984
7. jan 2011

@rena my tiež tak 3 mes ideme čakať, teraz sa čajíkujem bylinkami, prečisťujem organizmus takže chcem sa dať dokopy a hlavne mi musí doki povedať že som ok čo sa týka sliznice a výstelky... mám kamošku ktorá otehu po 1. mrche a má doma krásneho syna. Takže ja vravím že je to individuálne. Ja nemám odvahu zatiaľ riskovať. Keby ma tlačil vek možno by som aj ale teraz určite nie.

solinkarka
7. jan 2011

@jarra dakujem aj tebe 🙂 ale ty uz mas doma krasnu dcerku tak urcite to lepsie znasas

rena
7. jan 2011

@jarra ja tiez pockam a mala uz niektora mrchu po zakroku po akej dobe asi pride ja viem je to individualne .

solinkarka
7. jan 2011

@rena mne doky povedal ze by mala prist od 4-6 tyzdnov ale ze sa mam pripravit ze bude omnoho silnejsia oproti tej co byvala 😒

rena
7. jan 2011

@evka1984 a ake caje pijes ak sa mozem informovat

jarra
7. jan 2011

@solinkarka No neviem či to lepšie znášam, ale kvôli nej sa snažím, aj na vianoce som sa pre ňu premáhala, lebo bez nej by sme asi žiadne vianoce neoslavovali. My chceme druhé bábo od jej 10 mesiacov, takže to už je riadna doba - medzitým jeden MA v 10/2009 a teraz toto. Ale nevzdávam to a chcem bojovať ďalej..

jarra
7. jan 2011

@rena mne dr povedala, že 6-8 týždňov

rena
7. jan 2011

@solinkarka aha tak som zvedava a neviete poradit ja som bola zle vycistena a teraz ked som bola 2 krat tak teraz slabo krvacam je to normalne 1 krat som krvacala strasne.a teraz slabo tak dufam ze to je v poriadku

adikad
7. jan 2011

@solinkarka mne zas povedal,ze mozem mat len take spinenie 🙂

adikad
7. jan 2011

@solinkarka mne zas povedal,ze mozem mat len take spinenie 🙂

solinkarka
7. jan 2011

@jarra a preco tak skoro od jej 10mesiacov? chyba ti brusko? 😅

solinkarka
7. jan 2011

@adikad mno vidis tak kazdy si asi povie co chce a mozno to je individualne

jarra
7. jan 2011

@rena malo by to byť v poriadku, ale v tomto smere je to dosť individuálne. Kedy máš kontrolu?

evka1984
7. jan 2011

@rena ja som sa radila v lekárni s bylinkami že čo sa mi stalo, a že by som sa chcela prečistiť ak tam bol aj nejaký zápal o ktorom som nevedela... tak mi baba poradila zmes čajov: Alchemilka, myší chvostí, žihlava, praslička. Tie 2-3 šálky denne pijem a povedala, že môžem aj 2-3 mesiace piť vkuse. Tak chcem 2 mes. piť a potom prejdem na dáke vitamíny. Mi veľmi odporúčala Calibrum babyplan potom ked sa už budeme snažiť... ale neviem či sa nato dám, lebo som nepočula o ňom dobré veci...

jarra
7. jan 2011

@solinkarka no chceli sme mať detičky hneď po sebe, s malým vekovým rozdielom ..

solinkarka
7. jan 2011

@rena ja este aj teraz krvacam teda len take slabe spinenie mam..stale musim nosit vlozku...neviem do kedy to bude este trvat

evka1984
7. jan 2011

@rena ak krvácaš slabo tak by to malo byť ok. 🙂 ja som ani poriadne nešpinila po zákroku a povedali že to preto lebo ma dober vyčistili.

solinkarka
7. jan 2011

@jarra jaj ja prave by som chcela trosku odstup..aspon 5 rokov medzi nimi 🙂

rena
7. jan 2011

@jarra ku mojmu lekarovi az o tyzden ale v pondelok idem na ultrazvuk ku tej lekarke co my robkala zakrok tak dufam ze bude vsetko dobre uz toho zla bolo dost

rena
7. jan 2011

@evka1984 dakujem je to smutna tema ale aspon si tu mozme trosku pomoct dakujem vam

jarra
7. jan 2011

@evka1984 tie tehotenské vitamíny sú podľa mňa skoro rovnaké, na tom asi nezáleží, hlavne že nejaké berieš. Ja som pri malej brala baby plan a je zdravá a tehotenstvo bolo takmer bezproblémové. Potom som brala femibion 800 a mala som MA a teraz zase baby plan a potom calibrum mami a aj tak to nevišlo.

adikad
7. jan 2011

@solinkarka asi to záleží od toho ako sa ti tvorí výstelka v maternici, keď sa ti tvorí pomaly, tak nemáš z čoho krvácať, a keď ju už máš peknú vysokú, tak krvácaš, to si myslim ja.

jarra
7. jan 2011

@rena budem držať palce, uvidíš, že to už bude ok 😉

adikad
7. jan 2011

@evka1984 Čo si o ňom počula? Ja beriem babyplan.

evka1984
7. jan 2011

@jarra mám kamošku lekárničku a tá mi vravela, že ked budem brať kys. listovú prírodnú - od firmy Jamieson tak to je super, lebo to nie je ten umelý vitamín, ako tie ostatné. Tak som bola spokojná a aj tak... Inak ked sme začínali snažilkovať som sa dokiho pýtala, či mám brať vitam. a sa chytil za hlavu že nie, že sa máme len snažiť. A zase všetkým mojím kamoškám dok. predpisovali vitamíny. Tak to je fakt divné, už by sa mohli dohodnúť či to treba brať alebo nie...

rena
7. jan 2011

@evka1984 dakujem ked som bola 1 krat vycistena tak som bola zle a mala som strasne krvacanie bolo to strasne a teraz som prekvapena a stale sa bojim ze ci teraz je to ok.ale asi ano tak som zvedava ak pojdem v pondelok ze co bude.ked ma pozerali po prvom zakroku tak ma to bolele tak dufam ze len koli tomu ze som bola zle vycistena

evka1984
7. jan 2011

@adikad no asi také veci, že sú to umelé vitamíny a niektorým ženám môžu spôsobiť aj potrat. Potvrdila mi to aj kamoška lekárnička, a tak som sa nejako zľakla ich užívať tak som brala len tú listovku prírodnú. Ale zase na druhej strane tieto vitam. obsahujú všetky tie vitam. ktoré treba, čiže aj listovku aj E, B a neviem čo ešte....
Ale vidíš dopadla som aj tak zle... takže to je individ. asi 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre