Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

jarra
7. jan 2011

@adikad asi ti pichli keď si ešte nevnímala, lebo minimálne jednu pichnú každému.

jarra
7. jan 2011

@rena piť a jesť sa nesie dve hodiny aj kvôli tomu keby nastali nejaké komplikácie a musela by si ísť znova pod narkózu.

adikad
7. jan 2011

len si pamatám,že ma poriadne asi dve hodky bolelo podbruško a potom ako keby uťalo a už žiadna bolesť ani nič. Mala som v žile napichnutú kanilu, tak či mi do toho nevstriekli 😒

rena
7. jan 2011

@adikad no asi nie to v pichnute je aj koli tomu keby boli problemi aby ta mohli dat do narkozi hned.a skor tie injekcie pichaju do zadku

jarra
7. jan 2011

@adikad to asi nie, lebo to sa pichá do svalu

adikad
7. jan 2011

@jarra Hm, tak to som nevedela.

jarra
7. jan 2011

@adikad neboj určite ti ju pichli, ty si už bola na kontrole?

rena
7. jan 2011

@jarra mne na 2 krat nic nepichli tak neviem

adikad
7. jan 2011

@jarra Bola som oddniesť iba správu z nemocnice a na kontrolu mi kázal prísť po mrche a aj na krv.

adikad
7. jan 2011

Máte výsledky z histológie už? Ja som sa tu smažila čosi vyčítat, ale márne.

jarra
7. jan 2011

@rena ako na 2 krát, nerozumiem? tebe vôbec nepichli??

marikac
7. jan 2011

@adikad ano, mne tam jasne pise- v zaslanom materiale ide o revidia post abortum I.-III. mes.gravidity

jarra
7. jan 2011

@adikad z histológie sa málo kedy zistí príčina, väčšinou je tam len napísané, že to boli pozostatky po gravidite - čiže že si bola tehotná, čo si samozrejme vedela. Neviem načo tú histológiu vlastne robia, keď je to aj tak oničom . 😖

evka1984
7. jan 2011

@adikad ja som si dnes bola po výsledky ale tiež neviem či tam dačo zistili či nie... ale vyzerá skôr že nie lebo závery patologa sú napísané 1 vetou....

rena
7. jan 2011

@jarra ja som bola 1 krat na kyretaz a potom este aj 2 krat lebo ma zle 1 krat vycistili .no a 1 krat my pichali 4 injekcie a ked som bola 2 krat tak my nedadli ziadnu injekciu

evka1984
7. jan 2011

@marikac mne píše že "viacpočetné objemné krvavé fragment" - nevieš čo to znamená náhodou? 😒

jarra
7. jan 2011

@rena aha som nepochopila, že si myslela, že druhý krát ti žiadnu nepichli - to neviem to sa už asi nemusí 😒

malinovka333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adikad
7. jan 2011

Ja tam mam
MAKROPOPIS: drtené hnedobelavé tkanivo
ZÁVER PATOLÓGA: rezidua post abortum

Dg. záver: morfológia MKCH10 a pod tým O03.9

jarra
7. jan 2011

@malinovka333 a manžel je rh pozitiv?

adikad
7. jan 2011

@malinovka333 Ja som sa na to pýtala dr., keď ma príjmali do nemocky, lebo tiež mám neg. rh faktor, ak povedal, že až od 6tt sa začínajú vytvárať protilátky a keďže ja som bola v nejakom 7tt,ale plod sa mi prestal vyvíjať v 5tt,tak mi to nemuseli pichnúť.

marikac
7. jan 2011

@evka1984 nemala si hematomy?-krv.zrazeniny....

marikac
7. jan 2011

@adikad zaver patologa mame ten isty-iba potvrdena gravidita, ako keby sme to nevedeli.

adikad
7. jan 2011

@marikac no veď 🙂 . A tie čísla dole čo znamenajú, nevieš?

jarra
7. jan 2011

@marikac no to sú také múdre výsledky z tej histológie, že až... Ešte na to musíš aj neviem koľko čakať.. škoda reči.

adikad
7. jan 2011

@marikac MKCH1O je skratka pre medzinárodnú klasifikáciu chorôb

malinovka333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marikac
7. jan 2011

@adikad mala si nejaku infekcnu chorobu, podla morfologie....hm...myslim

dana1972
7. jan 2011

baby a po prvej mrche od kyretu sa chodí k dr na kontrolu a na krv ? mne nič take nehovoril doniesla som mu spravu povedal, že sa mame zdržať pohlavného styku a nič viac tak toto nechápem .............☹(

jarra
7. jan 2011

@malinovka333 rh inkontabilita vzniká ak má žena rh negatív a muž ph pozitív, čiže ten prípad ktorý máš s terajším manželom. A vtedy by sa ti mala každý trimester testovať krv na protilátky, takže ak si v 14tt nechápem prečo ti tvoj gynekológ už 1 takýto test nespravil a ešte k tomu keď nevieš akú krv mal ten predchádzajúci partner. Malo by sa to prísne sledovať. Ja mám so svojim mm tiež rh inkontabilitu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre