Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

hagarka
10. jan 2011

@flowerfairy .......záleží, aká je naozajstná príčina potratu. Ak je to málo tehot.hormónov, alebo nejaká vývojová chyba plodu, alebo aktuálne akútne ochorenie, tak je to v podstate jedno. Stačí počkať 2-3 mesiace, kým sa maternica nezotaví a môže sa ísť na vec. Ak je príčina inde...trombofílie, endokrinné ochorenia....treba začať až po nasadení liečby a stabilizácii ochorenia......a to môže trvať mesiace aj viac..........asi tak by som to videla 😉

rena
10. jan 2011

@bajonelka ahojje mi to strasne luto ale zivot je k nam taky.aj ja som bola teraz 2 krat na kyretazi tiez ma zle vycistili 1 krat.ale dnes mi vraveli ze preto som musela ist 2 krat lebo som mala velke babo a museli to zopakovat lebo keby to spravili 1 krat tak ze by mi mohli roztrhat maternicu a potom by som nemala ziadne deti tak preto to spravili az na 2 krat.neviem v co je pravda a ani sa ju uy nedozviem.drzkam palce aby si sa dala cim skor do kopi je mi to strasne luto

petra53
10. jan 2011

🙂 🙂 🙂

petra53
10. jan 2011

Babulky - kuk na tento link:

http://www.cas.sk/clanok/188794/odkaz-z-bruska-...

Babatko dalo maminke znamenie z bruska 😵 😵 😵 Kto vie, mozno bolo to znamenie urcene aj pre nás... 😅 😅 😅
Ale je to naozaj krááásne... 🙂 🙂 🙂

rena
10. jan 2011

@petra53 ahoj takze predsa ides este raz .buder drzat palce aby si to zvladla.ja som dnes bola na kontrole a 1 lekarke sa tam nieco nezdalo tak som sa tam rozplakala ze co zase tam je a potom prisla ta lekarka co mi robyla kyret a ona ma kontrolovala a povedala ze je to dobre ale ze tam mam 11 mm nieco ale ja to mam ako mion takze to nakoniec bolo v poriadku.ale neviem preco mam prist aj zajta na tu injekciu este raz nechapem

rena
10. jan 2011

@petra53 ale to asi je nejak spravene to nemoze takto byt ale je to peknucke

rena
10. jan 2011

@petra53 ale to asi je nejak spravene to nemoze takto byt ale je to peknucke.ako sa citis

jarra
10. jan 2011

@petra53 krásne je to... ale aká sranda, kebyže nevidím tak neuverím 🙂

rena
10. jan 2011

dievcata kolko vam dali injekcie po kyretazi

jarra
10. jan 2011

@rena myslíš aké množstvo?

rena
10. jan 2011

@jarra nie ze kolko vam dali tie injekcie.lebo mne dali aj dnes a mam prist aj zajtra tak neviem

jarra
10. jan 2011

@rena no mne dali len v nemocnici a potom mi dala dr na kontrole keď som bola - 9 dní po prepustení.

janie80
11. jan 2011

Ahojte kočky, hlásim super správu... Po dnešnej kontrole... Doki mi povedala, že všetko je už v najlepšom poriadku, výsledky z cytologie a z krvi mám úplne úžasné a že kľudne môžeme snažilkovať, nemusíme čakať... 😀 😀 😀 Tak strašne sa teším... 😀 😀 😀

lucka1987
11. jan 2011

@janie80 jeeej tak to mas fajn, ze hned mozte ist nato... tak nech sa skoro zadari 😉

solinkarka
11. jan 2011

@janie80 ahoj..aj ja chcem hned 😠 a kolko si po kyrete?

solinkarka
11. jan 2011

Baby neviete..kolko po kyrete budem este spinit krv? uz som tyzden po a stale ma to drzi... ☹ ☹

petra53
11. jan 2011

@rena ja som dostavala injekcie raz za týždeň, ale minulý týždeň už nie, to ma poslal, aby som sa objednala na kyret... 😝 inak ja sa cítim dobre, nepociťujem žiadne ťažkosti, som zvedavá, čo to bude zasa zajtra... 😢

@janie80 to je naozaj super, ta držím palčeky, nech sa to skôr podarí 😵 😵 😵

petra53
11. jan 2011

@solinkarka ja som 5 tyzdnov a tiez este stale... 😒 ale ja teda idem este raz na kyret. Ale bezne sa to vraj bude opakovat ze chvilu ano, potom nic a potom zasa - do prvej menstruacie - aspon tak mi hovoril lekár

solinkarka
11. jan 2011

@petra53 hmm super...nebavy ma stale behat s vlozkou bo na tampony si radsej netrufam este...

petra53
11. jan 2011

Baby, ja som bola dnes na infektológií a endokrinológií.
Na infektológií mi brali krva robili mi aj stery z pošvy, tak neviem. Lerárka bola veľmi zlatá, vlastne obidve, naozaj boli milé. Hovorila mi, že tiež si myslí, že tá Mirena - antikoncepcia mi pomohla 😒 Vraj ona by ju nedoporučovala, pokiaľ sa ide ešte rodiť 😕 😅 Ale tak to je diskutabilné. A povedala mi, že veľmi veľa báb čo prídu o bábätko to má z dôvodu infekcie vaginálneho herpesu 😕 😝 A je pravda, že ja som pár príznakov na "podvozku" v dobe otehotnenia mala - teda čo mi opisovala 😖 Výsledky budú tuším o 2 týždne...
Na endokrinológii mi tiež robia testy na všetko možné, výsledky o 10 dní. Ale vraj si nemyslí, že tam z endokrinologického hľadiska niečo bude 😵 ALe musíme počkať na krvné testy - výsledky 😵
Sa vyjadrujem ako maďar... 😀
A na hematológiu mám prísť budúcu stredu, ale na presný čas neobjednávajú, takže tam to bude asi na dlhšie... 😝

marikac
11. jan 2011

@solinkarka ja som krvcala v den kyretu,slabo na dalsi....a na 6-7.den po uz tiez len slabo, par vloziek....potom by som mala az krvcat s mrchou (ktora nedosla a uz je to vyse 5 t)
tampony sa nesmu-aspon toto viem. 😉

petra53
11. jan 2011

@solinkarka tampony sa nesmu, az po prvej menstruacii 😉 to kvoli infekciám... 🙂

solinkarka
11. jan 2011

@marikac
@petra53 aha to som nevedela ze sa nesmu 😲

marikac
11. jan 2011

@solinkarka ale za to ta poucili,ze nesmies solarko 😀 toto je na hlavu v tych nemocniciach 😀

evka1984
11. jan 2011

@janie80 tak to je fakt super správa... aj ja by som to brala 🙂 ešte si musím ale počkať

janie80
11. jan 2011

@solinkarka ahoj... ja som potratila 25.12., ale bol to samovolny potrat. Necistili ma, lebo povedali, ze sa to vycistilo samo, takze asi aj to je pricinou, preco nemusime cakat... A predstavte si, akurat mam ovulku... 😉

solinkarka
11. jan 2011

@janie80 a ty uz mas mrchu?

janie80
11. jan 2011

@solinkarka ešte nie, ale asi na nu radsej pockam... ale taka som z tej spravy stastna...

solinkarka
11. jan 2011

@janie80 ..a nemyslel to tak ze po prvej mrche mozte zacat snazit? bo neviem ci hned by myslel...ale tesim sa z tebou 🙂

janie80
11. jan 2011

@solinkarka Povedala, ze ked sa na to citim, tak mozme aj hned... A po tej sprave sa na to ozaj citim... 🙂 Som rada, ze zdravotne je vsetko OK, uz len si to zrovnat v hlave... Este sa mi uplne bezne stava, ze sa len tak zahladim doblba a je mi nanic...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre