Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

krish
14. aug 2009

oooooooooooo to som sa pytala a vraj ZASADNE NIE! iba vlozky bez parfumacie. 🙂

misax1
14. aug 2009

oooooo no fajn

misax1
14. aug 2009

tak som strašne zvedavá čo mi povie moj doktor pretože čo som bala pred kyretom u doktorky tak tá mi povedala že by mi dovolenka velmi prospela.....a nevieš prečo nie tampony??? ☹

krish
14. aug 2009

to som sa nejako nepytala brala som to ako fakt a vtedy mi bolo vsetko jedno ☹

misax1
14. aug 2009

v podstate aj mne je teraz všetko jedno ...len na dovče by som nerada bola s vložkou ☹ doma mi je to jedno.ešte raz díkes velmi si mi pomohla 😉

jajka.20
18. aug 2009

ahojte baby ...tak ja som na tu kyretáž predsa len musela isť...bola som aj za iným doktorom a jeho stanovisko bolo rovnake s tým čo mi povedal môj doki. je to už 7 dní a ja stále špiním, neviete či to má byť tak dlho??? bolieť ma nič nebolelo, ani teplotu nemám len to špinenie sa mi zdá akési pridlhé..... 😖

narciska77
18. aug 2009

Jajka tak to ma mrzí,no snád dr. vedia, čo bolo nutné spraviť. Aj ked mi to pripadá velmi čudne, nikdy som sa nad tym nezamýšlala,že čo ked žena otehotnie skoro po cisárskom.Ale riziko,že by sa mohlo niečo stať ked by sa maternica zväčšovala je asi velke ,ked sa takto rozhodli.Uživaj si bábo, ktoré máš doma a o rok už možno budes zase tehulka. 😉

avanka
15. sep 2009

Ahojte, v stredu 9.9 som bola v 13tt na kyrete, lebo babu prestalo byt v 9tt srdiecko...
doteraz som spinila a dnes som na 7 den dostala menzes, je to normalne?

cukruska1920
15. sep 2009

avan...to urcite neni menzes 😕 ja som 5 tyzdov od kyretu a este som nedostala

cuculik1
19. sep 2009

Ahojte dievcata. Velmi nerada sa pridavam do tejto skupiny . Najradsej by som ostala v majovkach 2010, lenze tuto stredu sme o mimi prisli. Tak uz som aj doma po zakroku dufam ze sa rychlo zotavim... Bolo to moke prve teh. Este ani neviem co sa vlastne stalo pockam si na vysledky z histologie. Ste tu nejake nove?

bay
19. sep 2009

Cukru, stale nic??? 😠 😠 😠
Avanka, to sa este cistis a normalne to je. Ms najskor po 4 tyzdnoch.
Cucullik, drzim palce aby si sa co najskor zotavila. Hlavne psychicky 😉 a z vysledkov histologie sa nedozvies co sa stalo 😔 (aspon ja som sa nikdy nic edozvedela...)

cuculik1
20. sep 2009

no neviem mne moj lekar povedal, ze je na ne zvedavy.... tak neviem co tym myslel

fatimuska
21. sep 2009

cuculik je mi luto čo sa Ti stalo..ja som patrila k marcovkam..ale v 9tt prestalo rast....v histologii iba bolo ze som bola tehotna....je to tak asi v 90%,,,daj vedieť ako si dopadla

cuculik1
21. sep 2009

no po vysledky si idem v piatok, uz by mali byt ale urcite budem trvat na tom aby mi urobil aj hormonalne krvne testy, nechcem nic nechat na nahodu. Budem omnoho kludnejsia ak budem vediet na com som.

bay
22. sep 2009

Ja som sa z histolky tiez vzdy dozvedela ze som bola tehu a nic viac 😔
Budem drzat palce na dalsie vysetrenia, aby dopadli ok 😉

misax1
25. sep 2009

tak ahojky už som po dovče a doktor mi dovolil aj sa kúpať všetko prebehlo oki.Výsledky histologie boli v poriadku.Doktor mi odporučil aby som počkala aspon tri mesiace a môžeme sa potm znovu pokúsať znovu. 🙂

bay
25. sep 2009

Dufam, ze dovolenka pomohla aspon trosku 😉

miumia
16. okt 2009

Ahojte vsetkym vam velm velmi drzim palce !!!
ja som bola na kyrete 22.9 a tiez sa neviem dockat kedy dostanem menzes, nech som kludnejsia ze vsetko funguje tak ako ma a nech neskor moze zacat snazilkovanie

cuculik1 netrap sa tym aj mna zaboli spomienka na skupinu april2010 ale zivot ide dalej netreba sa v tejto situaciii nijako vracat spat a duplom nie rozmyslat nad tym aky je mesiac co uz mohlo byt a podobne..!

KEDY STE ZACALI SO SEXOM ?? viem ze sa odporuca 6 tyzdnov pauza..
my sme zacali necele 3 tyzdne po zakroku...

lesinka
5. nov 2009

ahojte, som dnes cerstvo po kyrete. ale zacinam mat teraz v pdvecer strasne bolesti v podbrusku. neviem, ci si mozem dat nejake tablety proti boleti (paralen, ibalgin)??? lebo uz to asi nevydrzim. prosim, poradte. dakujem.

velvet26
5. nov 2009

ahoj lesinka,
mne robili kyret vcera...urcite si mozes dat ibalgin, to mi hovorila sestricka..moc ta brucho boli? mna nebolelo moc, dnes uz skoro nic, tak urcite si daj tabletku..

lubkabb
5. nov 2009

ahoj lesinka, podľa mňa by si mala skočiť na pohotovosť. Mňa po kyrete nič nebolelo a keď som z nemocnice odchádzala, tak mi povedali, že keby som mala bolesti, tak mám prísť.

flamenga
5. nov 2009

lesinka ibalgin určite nie, ten podporuje krvácanie....

velvet26
5. nov 2009

lesinka, tak prepac, ak som povedala, ze ibalgin ano, no mne tak povedala sestricka, ze sa moze dat..tak neviem..

lesinka
6. nov 2009

ahojte, volala som dnes kvoli tomu a sestricka povedala, ze si mozem dat nejake analgetika, ze to sa mi stahuje maternica a kedze mi vraj robili aj dilataciu krcku, tak aj z toho ma to boli. jedine by bol problem, keby som silno kvacala, co sa nedeje. zatial len spinim taku slabucku krv.
no tak si musim nieco dat. noc som prezila s 2 paralenmi naraz. no, nejak sa dalo 😢
inak je super, ze vas niektore po zakroku skoro nic neboli, ja sa ani postavit poriadne neviem a ist na potrebu je tiez hrozne 😖 ale snad to prejde. asi sme kazda ina, moje telo to zrejme zvlada horsie.
ale som rada, ze mam (aspon dufam) za tym 😔

velvet26
6. nov 2009

ahoj lesinka, ja verim, ze ti bolesti coskoro prestanu...
sme na tom naozaj podobne, mne robili kyret v stredu, od vcera uz ani nekrvacam...brusko sem tam trosku zaboli...urcite budeme coskoro v uplnom poriadku..kedy ides na kontrolu? ja za dva tt. no pojdem uz aj buducu stredu ukoncit si pn, ak mi bude dobre.
kedy planujete zacat pracovat na druhom babatku, ako ti povedal dr..?

lesinka
6. nov 2009

ahoj velvet, mne ho robili vcera. dnes lezim v posteli a verim, ze to po vikende prejde a v pon budem moct do prace. kontrolu mam o 7 dni, cize niekedy buduci tyzden. trochu sa obavam tych mojich bolesi, kedze maloktora z bab, co tu pisu, nejake extra bolesti mala.....snad nebudem musiet cistenie opakovat znovu.
este sme sa inak s dr. o tom nebavili, nestihla som. ale mam nepravidelny menzes, asi si na babo pockame odporucany pol rok. nechcem riskovat, ze sa neuchyti a to dalsie cistenie a tie bolesti za tym uz nezvladnem. neviem, zda sa mi to lepsie. dovtedy sa na to pripravim, utrasiem si zdravie, otrasiem sa a 😉 potom sa uvidi. bude jar, bude to fajn
😵 😵

velvet26
6. nov 2009

lesinka, drzim palce, nech si coskoro ok...tak budete cakat polroka?
ja inak ked sedim vzpriamene na stolicke, tak si citim krcok maternice, musim sa spytat dr. ci mi okrem jeho roztiahnutia, co bolo nutne nic ine s nim nerobil.. 😒
my nebudeme cakat polroka, pre nas je to dlho, skusime asi tak v januari, najneskor vo februari, samozrejme vsetko zavisi od zdravotneho stavu a psychiky..
inak, lesinka, nechystas sa na nejake odborne vysetrenia? neposlal ta tvoj gynekolog na nejake?
mna nie, lebo sa to stalo prvykrat, no sama si vybavim endokrinologiu, a chcela by som aj hematologiu a imunologiu, ak ma tam posle moja obvodna, neviem ako bude k tomu naklonena, porozpravam sa s nou o tom..

lucinka13
6. nov 2009

Lesinka,
ibalgin si môžes dať od bolesti , mne ho dali aj v nemocnici. Ja som mala den po kyrete bolesti so slabučkým špinením, žiadne krvácanie. Vrátila som sa do nemocnice a museli ma čistiť ešte raz, tie bolesti som mala , lebo v maternici niečo ostalo.
Nám kázali nám čakať 3 mesiace , a potom to vyšlo na prvý šup. Na vyšetrenia ma poslali po 2 potrate, a pichám si fraxiparín.
Všetkým držím palčeky, všetko má svoj čas, a svoju príčinu........ 🙂

lesinka
6. nov 2009

uff, ako vidim, este nie som poriadne informovana o dalsom postupe. este som sa po zakroku s dr. vobec nerozpravala. poslali to na histologiu, zrejme po vysledkoch sa budeme bavit preco a ako dalej.
ale ta imunologia aj mna napadla. mzslim, ze moja imunita je trochu na p.d.

lesinka
6. nov 2009

lucinka13, ako velke boli tvoje bolesti? lebo ja som dnes (kym som cakala na lieky) skoro vyskocila z koze, strasne ma to bolelo, cele podbrusko, dokonca aj chrbat a zaludok. teplotu nemam. uz mam analgetikum, snad zaberie. ja este trochu krvacam, taku slabucku krv.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre