Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

margetakuska
13. apr 2011

@lea1333 a ešte som zabudla, že mi je ľúto, tvojej babky a hneď za ňou aj bábo. ☹ to že som tehotná som drahému oznámila na jeho narodky strašne sa tešil, mal to ako darček... jemu zomreli rodičia a keď nám odišlo aj bábo tak som mu povedala, že je teraz pri jeho rodičoch a majú tam malého anjelika a veľmi sa tešia, pre neho to bola veľká rana z hora,,,, najskôr mu vzal rodičov a potom aj bábo tak mne bolo smutno hlavne kvôli manželovi 😒

lea1333
13. apr 2011

@margetakuska no jasne aj ja to tak beriem a hlavu mam hore uz davno lebo co by som tym dosiahla keby som depkovala???nic!zivot ide dalej a verim tomu ze tento rok sa budem opet tesitz pozitivneho testu!

spagetka_
13. apr 2011

baby, votrem sa sem...
ja som 1,5 mesiaca po kyrete, mala som zamlknuty potrat v 13 tt... vcera som bola u gynekologa na kontrole po 1.menzese, povedal ze je vsetko o.k., mozem byt znovu tehtona, no mam pre istotu pockat este jeden menzes...
to by bolo v poriadku, ale on mi nerobil ziadne sono maternice, len ma opacil jak sliepku... myslela som, ze mi skontroluje aj sliznicu v maternici a na zaklade toho odporuci dalsie otehotnenie... on mi len skontroloval krcok a bolo... urcite pockam viac ako len 2 menzesy, no som sklamana z jeho pristupu 😒

margetakuska
13. apr 2011

@lea1333 no tak ja som veru depkovala.... ☹ ale tak to bolo aj kvôli tomu že môj manžel odišiel týždeň potom preč na dva mesiace a ja sama doma a začala som sa zo všetkého obviňovať, bolo mi smutno za drobčekom aj za manželom....ale už som v pohode 😉 a opäť sme na tom rovnako 😀 aj ja verím, že tento rok už budeme opäť tehu 😉

angel352
13. apr 2011

mna hnet po zakroku ako som sa prebudila pustili domov a samoarejme to zalezi aj od zdravotneho stavu.a neboj sa babetko budes ma ja som potratila v 12 tyzdny a asi po 4 mesiacoch som otehotnela bala som sa ze zas potaratim ale nastastie nie a dnes mam krasneho syna ktory ma 12 dni prajem hodne stastia drz sa

lea1333
13. apr 2011

@margetakuska dakujem sak kazdy si nesieme svoj kriz mozno sme v minulom ivote niekomu ublizili a teraz musime trpiet aj mne je luto manzelovych rodicov ja mam taky pocit ze zaciatok toho to roka ma kazdy tazky!!!

margetakuska
13. apr 2011

@spagetka_ ahoj zaujímavé, že ťa neskontroloval sonom...to by mal, aby skontroloval nielen sliznicu, ale aj to či bol kyret dobre spravený, teda či ti neostalo ešte niečo vo vnútri, ja som napr. nemala ešte dobre stiahnutú maternicu a mala som v nej krv, ale teda ja som tam bola týždeň po kyrete, lebo som začala krvácať, a po prvej ms som tam ani nebola, lebo nekázal............

margetakuska
13. apr 2011

@lea1333 no tak to je fakt, tak ako super pre nás začal (3.1 som zistila že čakáme bábo) tak aj blbo pokračoval (25.2. kyret, 6.3. odchod manžela ..................)a to je ešte len apríl 😒

lea1333
13. apr 2011

@spagetka_ ahoj treba vymenit doktora aj ja som tak spravila a teraz som nad mieru spokojna podla mna by ti mal spravit ult.aj ja idem na ult.teraz 20teho

lea1333
13. apr 2011

@margetakuska ako ja sa k tomu to roku ani nevyjadrujem ale verim ze teraz bude lepsie!!!a mazel pracuje v zahranici???

margetakuska
13. apr 2011

@lea1333 nepracuje v zahraničí, šiel na misie na Haiti na 2 mesiace, máme známeho misionára a ten potreboval pomôcť s mostom a keďže môj manžel je macher tak tam šiel pomôcť 😵 pred 2rokmi tam bol na 3 mesiace, ale už tam neche ísť tak už bude robiť doma 😉 konečneeeeeeeeeeeeeee 😉

lea1333
13. apr 2011

@margetakuska no tak to je radost 😅 😅 ale tak co uz aspon ste si vzacny nie???

margetakuska
13. apr 2011

@lea1333 no čo ja viem či vzácny, my sme si boli vzácny aj keď tu bol 😉 a ešte sme neni manželia ani pol roka a už šiel preč..... 😠 ale šak uvidí keď sa vráti 😀 😀 😀

juriva
13. apr 2011

@margetakuska je to porucha v krvi....nema s tym skusenosti..hmm po tolkych rokoch som jeho 1 pacientka....nepytam sa preco....niekto to musel byt🙂 ale uz o tom viem viac ako on🙂

lea1333
13. apr 2011

@margetakuska tak si to vynahradite!!!! 😀

margetakuska
13. apr 2011

@juriva 😀 no neviem či je to dobré, že o tom vieš viac ako on 😕 a tá porucha krvi môže mať vplyv na tehu?čo vlasnte o tom vieš?

margetakuska
13. apr 2011

@lea1333 😀 no jasnačka... a ty čo? ty si teraz doma, či v práci, či? a ako bral drahý to že ste prišli o drobca?

juriva
13. apr 2011

@margetakuska nezapalove autoimunne ochorenie charak.prrimom.antffosfolp.protilatok v sere u zien to sposobuje potraty:(

lea1333
13. apr 2011

@margetakuska ja som v praci 😀 😀 😀 uz 2tyz robim....drahy?no tak ten to bral dost zele lebo som ho videla prvy krat plakat lebo sme babo velmi chceli a aj chceme a sme sa na babo tesili!!!! 😢 ale dojde teraz nove a to nam vynahradi vetko

margetakuska
13. apr 2011

@juriva ach jaj..dá sa to vyliečiť?.... držím päste nech sa to dá všetko do poriadku a nech sa čoskoro tešíte z bábätka.. 😉

margetakuska
13. apr 2011

@lea1333 no aj môj manžel plakal teda ja som ho videla asi 2x plakať ... a najlepšie na tom bolo, že keď došiel za mnou do nemocky tak ja som sa akurát prebrala a bola som jak nadrogovaná, mne totiž dávali dačo na upokojenie, a on keď ma tam tak videl tak sa rozplakal a ja som mu tam začala jak nadrogovaná hovoriť miláčik to nič to bude dobré 😀 no ale potom mi to začalo dochádzať ☹

lea1333
13. apr 2011

@margetakuska ajja som mala na upokojenie a moj drahy mi volal a ja po narkoze a on mi hovori milacik zavolaj ked budes uz hore lebo nic ti nerozumiem a zaspala som znova!!! 😀 ale spolu sme neplakali!kazdy sme sa vyrovnavali s tym po svojom ja som strasne tvrda povaha so mnou je tazko v partnerstve 😝

margetakuska
13. apr 2011

@lea1333 😀 tá narkóza je sviňa 😉 no tak ja musím povedať, že môj manžel bol mojou riadnou oporou fakt, celý čas bol pri mne po tom ako som sa prebrala a keď sme prišli domov z nemocky tak sme spolu plakali teda ja si myslím, že som plakala hlavne ja ale on bol pri mne držal ma a utešoval... to mi veľmi pomohlo, že sme boli spolu ja by som to sama nezvládla ☹ ja som straaaaaaaasne citlivá povaha 😝 revem pre každú somarinu 😖

flowerfairy
13. apr 2011

Ahojte dievcata, davno som tu nebola a strasne ma mrzi, ze vas tu odvtedy tolko pribudlo. ☹
Mam naliehavu otazku - ako dlho po kyrete sa este moze ukazovat zvysena hladina HCG? Ja som si totiz nerobila kontrolne testy, ci mi klesa a teraz som si po skoro 4 mesiacoch skusmo urobila testik, ci sa nam nahodou nepodarilo a je tam taka slabulinka ciarocka. Moze to byt este zvysok toho hormonu v tele aj po takom case, alebo mam dufat? Mrcha mi meska len 1 den, to nie je nic, minuly mesiac meskala 5. ☹

shania31
13. apr 2011

@flowerfairy
Ahoj, 4 mesiace po kyrete ??? to je dost dlha doba na to, aby si mala pozitivny test
mne doktor robil odber krvi na HCG - 1.4. t.j. 2 tyzdne a 3 dni po zakroku a mala som hodnotu HCG 2,74 a na teste som uz nevidela ani ducha 😝

shania31
13. apr 2011

Ahojte,
no mne sa dnes evidentne prihlasila prva mrcha po kyretazi 😀 nezvycajny prichod mala, ani som ju dnes este neocakavala 😝

flowerfairy
13. apr 2011

@shania31 Dakujem 🙂 , vies, clovek uz neveri nicomu, ja tomu asi uverim az ked budeme mat zdrave babatko v postielke. A este navyse som chora, takze dalsi problem (tak sme prisli v decembri o mimi pravdepodobne - kvoli dvojtyzdnovej viroze ☹ .)

Super, ze si nemusela vyckavat na prvu mrchu, drzim palce, nech si v poriadku a nech sa vam zase zadari 🙂

katkarv
13. apr 2011

@flowerfairy ja som mala dve mesiace po kyrete hcg 15 takze tiez myslim ze ti tam uz nieco klici,drzim palce 🙂

flowerfairy
13. apr 2011

@katkarv Dakujem, Katka za povzbudenie, no uvidime, co z toho bude...Kazdopadne sa strasne bojim 😒

katus193
13. apr 2011

ahojte kocky,potrebujem radu,je tu nejaka co berie kvapky GYNEX????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre