Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

janulcek
15. feb 2009

Ake milé korenka..je pekne ked ma žena takeho lekara,na ktoreho sa može kedykolvek obratit.Aj ja to asi takto vyriešim,lebo ten primar čo sa o mna staral je znamy mojmu kamaratovi a ten mi povedal,že ked znovu otehotniem,tak aby som prišla k nemu...No uvidim čo spravim.Tak isto som mu mohla vtedy kedykolvek zavolat..Sice moj lekar nie je zly..ale neviem.
Tak ja už idem do duchničiek,zase zajtra pápá a dobru noc všetkym 😉

korenka
15. feb 2009

janulček,aj by sa hodili tvoje krsňatká ku dvojičkám mojej naj kamošky Lenky,sú v albume..... 😅 😉

janulcek
16. feb 2009

Ahojky korenka.Si ich pozerala??? 🙂

janulcek
16. feb 2009

Inak korenka dobry kontrast...Moje krsniatka vlasane a tvojej kamošky chalani holohlavy 😀 😀 Ako su stary???

desmodka
16. feb 2009

zienky, mate nejake skusenosti s rosalginom??? mozem ho pouzit po kyrete??????

lucka33
16. feb 2009

desmodka ja používam saforelle, tak neviem.... 😒

lenka_66
16. feb 2009

jankageo - neviem kde si no prajem ti vela sil.

lenka_66
16. feb 2009

janulcek tak myslim ze infekcia asi nehrozi .sak ked dodrzis hygienu a bez ochrany,jasne ze to nebude do uplneho konca aby tam nebol neaky unik drobcov.viac ide asi o mazlenie a rucnu pracu no aj ,,on" moze na chvilu prist na navstevu.

twiti
16. feb 2009

Ahojteeeeeeeee.Ako pozeram tak ste sa rozbehli od kedy som tu nebola 🙂
Niecomu vsak nerozumiem lucka coto uzivate? saforelle?
Ja po kyrete neuzivam nic,pekne cakam na mrchu,aj ked niekto odporucal alchemilku.
Aj ja by som uz chcela aby sa to vsetko vratilo do normalnych kolajiiiiii. Samozrejme aj s muzickom v postielke 😀

lucka33
16. feb 2009

ahoj twiti, no ty by si mi dala - užívať intímny gél 😀 Saforelle je intímny gél, ktorý neobsahuje mydlo a je dobrý pri častých mykózach, lebo má antibakteriálny účinok a zároveň sa môže používať pri používaní Pharmatexu - lokálnej antikoncepcie. Ja som pharmatex používala a kedže sa po ňom nemôžem umyť normálnym int.mydlom, tak som si kúpila saforelle a odvtedy ho používam, som s ním veľmi spokojná 🙂

twiti
16. feb 2009

ahaaaaaaaa.tak ti dakujem za vysvetlenie. 🙂 Ja som v tom vsetkom novacik. 🙂

twiti
16. feb 2009

Este mam na vas babenky otazocku,ked sme vsetky mali termin v auguste, kedy sa zacnete snazit?
Myslite si ze je mozne aby sa to podarilo na prvy krat?poculi ste o takom pripade?alebo mate niekoho v okoli kto po kyrete otehotnel hned na prvy sup? 🙂

korenka
16. feb 2009

janulček,ano pozerala som sa na tvoj albumík,sú krásne babuľky,chlapci majú 4 mesiace.
alchemilkový čaj je dobrý,má sa piť po ovuláciu,potom už nie
po kyrete je dobré piť veľa zeleného čaju a postupne cvičiť,strečing,mojžišové,aby sa telo zharmonizovalo. 🙂

lucka33
16. feb 2009

twiti čítala som, že na taký druhý-tretíkrát už áno, resp. začali so snažením po 2ms a zadarilo sa o ďalšie 2, takže po 4 mesiacoch od zákroku, dosť rýchlo, nie? 😉

twiti
16. feb 2009

Aj ja si to myslim,ze rychlo 🙂
Ale tiez by som chcela co najskor,len nechcem nic pokazit,tak neviem kedy sa mam zacat snazit na plno.Doktor povedal ze dva tri mesiace mame pockat no zda sa mi to malo dost sa obavam,aby sme nezacali prilis skoro 🙂

jarulai
16. feb 2009

ahojte babulky. mne v nemocnici povedal doki, že možme začať hned po prvej ms, ale moj doki mi zase povedal, že po 3 cykloch. tak sme sa s mužíkom dohodli, že určite počkáme aspon do kontroly na gynde /tá ma čaká o 3 týždne/ a popýtame sa. ved je kopu prípadov, kedy sa podarilo aj skor ako po 3 cykloch. ja si myslím, že ked je na to telo /a hlavne maternica asi/ pripravené, tak sa podarí 😉 ale tiež nechceme nič siliť

ja som sa v noci zobudila na to, že plačem. snívalo sa mi, že budúca švagriná nám poslala svadobné oznámenie a s tým list, že je tehu a bábo sa má narodiť v auguste. tak som plakala, že vtedy sa predsa malo narodiť nám /27.8./, že prečo taká nespravodlivosť ☹

lenka_66
16. feb 2009

jaruli , viem ze chces cim skor ,no radsej pockaj.niektori dr. odporucaju aj 6 mesiace cakat.podla mna je telo po jednom cykle slabe a o maternici ani nehovrim.jasne ze vyslo plno takych pripadov ale preco riskovat.co spravis ak v 7 mesiaci uz bude maternica ,, unavena / slaba ?lezanie do konca abo predcasny porod?

jarulai
16. feb 2009

lenka, jasné, že počkám. druhý krát to určite už zažiť nechcem. a určite aj moj mužík si radšej bude dávať pozor. to len teraz má "silné reči", že ideme hned na to, ale myslím, že sa bude báť ešte viac ako ja 😉 a ani sa nenazdáme a tie mesiace budú za nami, všakže 😉

twiti
16. feb 2009

Mas pravdu jarulai. Nikto to nechce zazit este raz to si pekne pockame, a potom budeme mat bezproblemove tehotenstvo a krasne zdrave deticky. 🙂

jarulai
16. feb 2009

veru tak twiti. a ja si to už hovorím zakaždým, ked uvidím nejaké bábo - že aj ja budem mať čo nevidieť také krásne a zdravé bábo 😵 😵 už neplačem pri pohlade na ne 😉

twiti
16. feb 2009

Plakat nam nepomoze. ☹
Treba sa usmievat a hladiet do buducnosti kde nas caka urcite tehulkovanie s uspesnym koncom na ktorom bude krasne zdrave miminko. 😀

jarulai
16. feb 2009

aj ja hovorím, preto už neplačem 😉 to ked to bolo ešte také čerstvé, tak ma to premohlo, ale už je dobre. a už sa teším na to dalšie tehu 😵 😵 a aj na ten porod 😨 - lebo potom už budem držať v náručí svoje vytúžené bábatko 😀

janulcek
16. feb 2009

Ahojte baby.my sme vštky tak časovo na tom rovnako..všetkym sa nam to stalo približne rovnako.Začneme spolu od 31.maja,nie??? 😀 Teda aj som zvedava či sa to podari naprvy krat ako naposledy. 😒

fomarik
16. feb 2009

jarulai...aj nám sa malo narodiť bábätko v ten istý termín 😢 😢 😢 😢 😢 😢

Poviem Vám, že tu, medzi Vami nájdem tolko pozitívnej energie a zľahčenie trápenie, fakt.
Držím Vám palce.....všetkým, aby ste/sme sa tehulkovania dočkali cubi-dub. 😉

janulcek
16. feb 2009

jéj fomarik,ty si tu nebola sto rokov.Akurat dnes som na teba myslela,že Ti napišem IP,že čo je s tebou????

lauritka
16. feb 2009

jaruska odpovedam na vcerajsiu otazku , ano podarilo sa na prvykrat IVF a nasledne aj na prvy krat KET...
ale obidve tehu skoncili missedom... 😒 nam totiz aj vajka napichovali... asi bola niekde genticka chyba pri deleni buniek a priroda to stopla.. teraz este skusime po laparke prirodzene a potom sa uvidi, velmi sa mi do dalsieho iVF nechce 😒

jarulai
16. feb 2009

fomarik, tak kedy začíname?
od 31.mája? Bože, to sa mi zdá hroooozne dlho. ale vydržíme - ved čo sme zvieratá, že 😀
utekám domkov. 🙂

twiti
16. feb 2009

Az koncom maja? Ja som mala termin 6.8 a zacala by som uz zaciatkom maja.Ale musim pockat podla toho kedy dostanem mrchu zatial nic.Od toho sa budem odvijat.Ale urcite v maji alebo v juni. 🙂

fomarik
16. feb 2009

janulcek...teraz nemám tak veľa času na Koníka, smola. Najradšej by som bola na Konovi celú pracovnú dobu 😒
Ako to tu čítam, čím všetkým si tolké ženy s partnermi museli prejsť... je to na zaplakanie. ☹

janulcek
16. feb 2009

No,mne sa to hovori,nezamestnana,tak tu možem byt cely den 🙂 že fomarik..??
Twity.Ani ja som ešte nedostala,tak taktiež sa to bude odvijat od toho.Ja to budem počitat asi na 3-4 MS.Tak mi povedal aj jeden lekar v nemocnici..No a kedeže u mna ta MS chodi ako chce,tak dufam že v juni už budem po 4 MS. 😠 Ale myslim že od toho juna už na sto pro.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre