Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

trinitka87
30. dec 2009

nevadi ja som sa len tak pytala

micicka
30. dec 2009

no baby super, ste aké šikovné, hneď aj idem do tej novej témičky, no hurá 😀

velvet26
30. dec 2009

bye bye kyretaz...uz NIKDY viac... 😎

lenkaxy
30. dec 2009

Zatial pa pa
a porozmyšlajte o tých fotkách do pasu 😉
Teším sa na vás! cmuk 😲

trinitka87
30. dec 2009

zle sme si prezili uz, mame to za sebou uz nas caka len to pekne. verim tomu

trinitka87
30. dec 2009

pa lenkaxy

micicka
30. dec 2009

ešte sa tu aspoň rozlúčim:

všetkým dievčatám, ktoré do tejto smutnej témy prídu po nás, prajem hlavne veľa síl, aby sa čo najskôr dostali z toho najhoršieho a aby ich najbližší pri nich stáli. určite to bude ťažké, rovnako ako to bolo pre nás, ale časom to bude lepšie, aj keď zabudnúť sa už nedá. ale verím, že všetky z nás terajších bohužiaľ aj budúcich nešťastných mamičiek budeme raz mať krásne zdravé detičky.

témička lúčim sa s tebou a dúfam, že sa sem už nebudem musieť vrátiť 🙂

cukruska1920
30. dec 2009

kyretaz...ty skarede slovo...zazila som ta uz dvakrat a uz viac nie... ako sa hovori do tretice vsetko dobre 😉

micicka
30. dec 2009

aj sa mi normálne slzy tisnú do očí 😢

trinitka87
30. dec 2009

som normalne optimisticky a veselsie naladena

zuztek
30. dec 2009

ahojte, dva dni som tu nebola, tak som mala co robit aby som vsetko docitala 😅
juuj, tak som rada ze ste vymysleli taky pekny nazov, idem sa tam hned pozriet a lucim sa s kyretazou dufam ze navzdy... 🙄

obroni
31. dec 2009

Ahojte kocky, bola som vcera na vysetrenie a lekarka zkonstatovala: "nepocujem ziadne odozvy, muselo sa to stat teraz, plod je krasny, velkost taka ako v 9tt ma byt". Nechapala som co sa deje, zavolala primara, povedal to iste. Je to moje prve tehotenstvo, takze vsetko co sa dialo potom som len so slzami v ociach sledovala a pocuvala a nevladala som sa nic ani len spytat. 5.januara mam ist na zakrok.
Lekarka mi este povedala, ze ak chcem, mozem este prist predtym na vysetrenie, ale ze pochybuje.
Ake mate skusenosti? Stalo sa Vam, ze sa lekar pomylil a na dalsi krat uz srdiecko pocul??? dakujem za kazdu odpoved, babatko sa nam podarilo na prvykrat, som z toho hrozne nestastna ☹

cukor
31. dec 2009

všetky baby z tejto témy ktoré už nechcú byt smutné sa presunuly do témy .... anjeliky v nebíčku ,2010 zdravé babätká v brušku........tak sa pridajte 😉

ivanap6
31. dec 2009

ahoj obroni, je mi veľmi lúto že sa ti stalo to čo nám. A práve na prelome roka a ked sme sa rozhodli založiť novú krásnu tému, pribudne dalšia smutná dušička ☹

žiaľ neviem o tom že by sa lekár pomýlil v 9tt, keby neboli odozvy v 5-6 tt tak je šanca že prídu, ale v každom prípade to treba ešte raz skontrolovať. Aj mna kontrolovali ale iba raz, u mňa to bolo jasné, bola som v 12tt a dieťa zodpovedalo 10tt keby sa prestalo vyvíjať. Tiež sa nám zadarilo na 1x. To je dobré znamenie a druhýkrát to už výjde aj tebe aj mne, a čakáme ťa v novej téme!

velvet26
31. dec 2009

ahoj obroni...nedalo mi nakuknut sem este...
obroni, hrozne ma to mrzi.... 😖 😢 ja som zazila presne to iste... aj mi povedali, ze sa to muselo stat cca. 2 dni predtym, mne robili kontrolu 3 krat... v priebehu niekolkych dni...ono, ked srdiecko nebije, uz nenaskoci...je mi luto.. ☹
drz sa...a ked budes potrebovat sa porozpravat pride do nasej novej temicky..pomozeme ti dostat sa z najhorsieho, mne tieto baby co su tu a su uz aj v novej teme neskutocne pomohli, inak by som sa asi zblaznila..
inak, aj nam sa babo podarilo na prvy sup...tak hlavu hore, podari sa aj druhykrat... 😉

zuztek
31. dec 2009

ahoj obroni, je mi to luto, teda nam vsetkym, a vieme ako sa citis kedze sme to vsetky nedavno prezili...
aj to moje bolo 1.tehotenstvo, po 2 rokoch snazenia, takze ten sok a sklamanie bolo fakt velke 😔
pre teba je to este o to horsie, ze sa to stalo teraz na prelome roka, a musis este do 5.januara cakat... ja som cakala len vikend, a bol to moj nahorsi vikend v zivote...
ale uvidis, ze kazdym dnom to potom bude o trosku lepsie, aj ked zabudnut sa neda... ked ta smutok trochu prejde, pridaj sa k nam do temy ♥ Anjelik(y) v nebíčku, 2010 zdravé babatká v brušku ♥ , lebo my vsetky ktore sme sa tam presunuli z tejto temy verime, ze buduci rok sa to podari 🙂

inak, ja by som este isla na to vysetrenie pred zakrokom, pre istotu, aj ked sanca je mala, ja som si to tiez overovala este na dvoch miestach, aj ked vsetci mi tu zlu spravu potvrdili...

livuskad
31. dec 2009

ahojte kocky do noveho roku vsetko dobre nech je to ten najlepsi rok zo vsetkych co boli a hlavne nech sa podari kazdej babatko...:D dakujem vam za rady...:D

lora
1. jan 2010

Obroni, je to velmi smutne, plne chapem, tiez som si tym presla- ja zasa na konci tohto leta a vsetci mali dovolenky a ja som vyse tyzdna s mrtvym plodikom ( v 10 tt to bolo MA) cakala na kyter a tie dni boli nekonecne. Bohuzial, ja som mala plodik podla UZV v 7 tt a podla menzes v 10 tt, evidentne sa prestal vyvijat a nadej bola mala. Pred kyretom ma uz nevysterovali,lebo pred tym to skonstatovali dvaja lekari, nebola odozva srdiecka a plodik sa uplne strtil - na poslednom UZV bolo vidiet len prazdny vak. Pokia sa vsak babo vyvijalo dobre, bolo pocut srdiecko a si v 9 tt tak ako malo byt podla MS, nadej aj ked malicka este je. Daj sa este raz vysetrit pred zakrokom.

Zuztek, mas plne pravdu, je to strasny zazitok, ale nastastie postupom casu ta bolest slabne, hoci zabudnut sa na to neda. Babulky, nevzdavajte to, ste mlade, zdrave, fakt to mohla byt len nestastna nahoda. Aj ked to velmi boli, hlavu hore. Myslim na Vas, a zelam aby tento novy rok priniesol ak uz nie porod, tak aspon vytuzenie tehulkovanie.

velvet26
1. jan 2010

lori, pod k nam ked chces do novej temicky anjelik y v nebicku, 2010 zdrave babatka v brusku, sme tam plne optimizmu, urcite nam to spolu vsetkym vyjde... 😉

lora
1. jan 2010

idem velvet a dobru noc zelam

ororo
2. jan 2010

Ahojte, uz som mala 3 razy MA, je tu niekto, kto otehotnel a ma zdrave babatko aj po viacerych potratoch?

tun1ska
4. jan 2010

Ahoj ororo- ja som mala tiež 3x potrat, a od januára sa začíname snažiť..verím, že to už tentokrát dopadne lepšie, ale naozaj tomu VERÍM::::🙂)) 😵 😵

ororo
8. jan 2010

ahoj tun1ska, tak Vam drzim palceky. A vies aj dovod, preco si 3 razy potratila? Ja tiez verim, ze raz to musi dobre dopadnut, treba mysliet optimisticky 🙂

mirka061
10. jan 2010

Ahojte babanky ☹ normalne nechapem,kolko nas tu je s takym problemom...ja som bola na kyrete 4.1.2010...na zaciatku to bol hrozny sok,ked som sa dozvedela co ma caka...nechapala som co sa vlastne stalo...uz som sa dostala do nemocnice,vsetko spisali,prijali ma,o 20min som uz aj isla na salu a viac som si nepamatala....prebudila som sa na hrozne bolesti,ale o taku hodinku to uz bolo lepsie...ja som si povedala,ze nemozem cele dni len preplakat,a ze musim ist dalej....aj ked je to velmi tazke,pretoze sa nam nedarilo vyse pol roka a ked sme sa dozvedeli ze som tehotna,tak sa vsetci tesili...bola to krasna sprava pretoze som otehotnela na zaciatku decembra,takze sme mali predvcasne Vianoce...lenze Silvester bol horsi...to som uz vedela ze idem na kyret...takze tolko....baby,hlavicky hore,vsetko bude dobre ani sa nenazdame a porodime krasne a zdrave deticky 🙂 Drzim Vam vsetkym palceky 🙂

zuztek
10. jan 2010

ahoj mirka, naozaj je nas tu vela s podobnym problemom, my sme dokonca cakali 2 roky kym sa to podarilo, tiez sa tesila cela rodina, ale skoncilo to 30.11. ako MA...

treba naozaj verit ze nebuduce sa to podari, my vsetky sme sa presunuli do optimistickejsej temy ♥ Anjelik(y) v nebíčku, 2010 zdravé babatká v brušku ♥, dokonca uz mame prvu tehulku, tak sa k nam pridaj 🙂

markiza
10. jan 2010

ororo, ja som mala dva MA, mesiac po druhom sme otehotneli a maly uz mal dva roky. 😵
je to tazke, ale netreba to vzdavat a snazit sa hodit strach za hlavu.
drzim vam vsetkym moc palce!

mirka061
10. jan 2010

ahoj zuztek🙂)bola som uz aj v tej teme kde si ma poslala,ale zas by som musela vsetko znovu pisat...ja sa len chcem spytat ze co znamena MA?

zuztek
10. jan 2010

nemusis znovu vsetko pisat, len sa pridaj, je tam fakt dobra naladicka 🙂

MA znamena missed abortion, zamlcany potrat, ked sa neprejavi ale zistis az na usg ze babatko sa prestalo vyvijat, v mojom pripade asi 3 tyzdne nezilo kym sa to zistilo... ty si mala spontanny potrat?

fugu77
12. jan 2010

Ahojte baby, je tu este niekto?

kesinka
12. jan 2010

ja

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre