Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

janirea
18. dec 2009

ahoj micicka,
v sprave zo zakroku by si mala mat uvedenu aj KS a Rh

micicka
18. dec 2009

janirea, tak to som nevedela a správu som odovzdala dr, ani som si ju neodfotila a teraz som zmenila gyndoša. ale veď zistím čo má moja polovička, som zvedavá akot o bude....

mne tá kamoška ešte stále nevybavila tú hemato 😒 tak neviem, či ešte tento rok sa mi podarí ísť aspoň na odber!

janirea
18. dec 2009

mici,
inak, ja som nemala zistenu krvnu skupinu az kym nedoslo k tomuto zakroku,,,,nikde v papieroch zaznacene, nic a popritom som vedela, ze aku mam, to mi este mama povedala kedysi davnejsie, tak to musela odniekial vediet,,,,ale lekari to nezaznacili 😠

,,este buduci tyzden, tie tri dni, to by sa este dalo mozno vybavit,,,,medzi sviatkami uz nebudu urcite robit,,skus ju trochu este pootravovat, tu kamosku 😅 ak sa da

micicka
18. dec 2009

jani - dnes som jej už napísla, aj keď ju možno otravujem, ale určite to pochopí 😅

čo sa týka tej krvnej skupiny,mne mamina pred kyretom doniesla prepúšťaciu správu ešte z môjho pôrodu a tam som ju mala uvedenú 🙂 ešte zistím druhú stranu a uvidíme

janirea
18. dec 2009

mici,,,urcite to bude ok, s tymi skupinami,,,teda hlavne Rh faktor, ak si ty Rh+, tak sa nemas coho bat 😉

lu.lu.
18. dec 2009

ahojte 🙂

velvet, tak to je super, tesim sa s tebou, som ti hovorila, ze do Vianoc je tu , jezisko prisiel este skor 😉

sisa- na upravu cyklu je dobra aj cista alchemilka- alchemilka zltozelena, sypana- mali by ju predavat v obchodoch so sypanymi cajmi a asi aj v lekarnach....

micicka
18. dec 2009

veď uvidím, lebo nepamätám si ani ten môj Rh 😨

ale mala by som mať ešte výsledky z krvi od obvodnej, tie budú budúci týždeň, tak uvidím, čo sa tam zistí, ale ani neviem čo všetko mi dala vyšetriť, popýtam sa, musím si zapísať, aby som vedela 😀

no a ešte neviem čo urobím s tými mojimi osmičkami, ak sa rozhodnem ešte teraz vybrať, tak mám čas aj na hemato, lebo snažilkovať by sme sa začali až potom, tak mám z toho všetkého už zmätok v hlave ☹

lu.lu.
18. dec 2009

inak, my sme vcera po veeeeeeeeelmi dlhom case konecne keksikovali 😅 , ale davali sme pozor 😉

ja mam dnes taky fofrovy den, zajtra letime,tak dnes vsetko pobalit, este v meste par veci vybavit a do toho tu maju este aj snehovu kalamitu........dufam nam nezrusia let,lebo vela ich bolo dnes zrusenych 😠
raz za 10 rokov tu snezi a to prave, ked chcem ist domov, super....

micicka
18. dec 2009

lulu neboj, dnes budeš mať ešte trochu stresu a zajtra ste tu, určite poletíte. tu je málo snehu, teda tu v Nitre....

že keksíkovali, to je dobré 😀

janirea
18. dec 2009

mici,,,a je to take vazne, ze treba tie osmicky vybrat?
pretoze ja som mala tento problem tiez,,,az na to, ze mne rastli tiez o 90% ale smerom do líc, dovonku,,,a to mi ich chcela Dr. vysekat,,,,co som fakt odmietla,,,,,zmenila som Dr. a zuby narastli,,,,su sice "mimo radu",,,ale nemam s nimi ziadny problem ,,klop. klop,,a ani obluk sa mi neposunul

micicka
18. dec 2009

myslím, že jednu treba určite vybrať, pretože mám pod ňou chronický zápal a už zasiahol kosť ☹ a ak by som to nedala teraz vybrať a otehotnela, dalo by sa to najskôr až o rok. musím sa ešte poradiť, mám to takto síce už dlhšie, ale riskovať nejaký vážnejší zápal.... ☹

janirea
18. dec 2009

aj v BB je malo snehu,,,,teda v meste,,,,hore kopce su uz pekne zasnezene
a dokonca aj slniecko dnes vykuklo,,,,tak je celkom fajn

janirea
18. dec 2009

jaj ten zapal,,,no to je vaznejsie,,,,aby ta to nezacalo boliet a nenarobilo este vacsiu šarapatu

micicka
18. dec 2009

veď to, aby ma to nechytilo potom v tom najnevhodnejšom čase, tak skutočne neviem čo robiť 😠 idu sviatky, tak aj o to sa to posunie. musím pozisťovať aké sú referencie tu v nitre na stomatochirurgiu, alebo či radšej ísť do BA. ale veď niečo vymyslím, skonzultujem s viacerými a potoms a rozhodnem.

a ten sneh, mohlo by ešte trošku napadnúť a hlavne by mohol vydržať až do vianoc, to by bolo pekné 😵

janirea
18. dec 2009

no akurat na 23. ma byt oteplenie 😒 ,,,,ja som vcera robila stromcek,,neviem co ma to napadlo, ale uz je aspon hotovy 🙂

micicka
18. dec 2009

počula som aj ja o oteplení, škoda, milujem keď je nasnežené a keď ešte aj slniečko svieti a nefúka 🙂

ja som včera mala úspešné poobedie, nakúpila som už skoro všetky darčeky, už mi chýba len pár maličkostí, ktoré snáď vybavím dnes a cez víkend budem aj ja asi robiť už stromček, premiestňovať nábytok, aj dvere by som chcela prerobiť 😀 môj drahý ide v sobotu na zabíjačku, keď sa vráti možno si bude myslieť, že je v cudzom byte 😅 teda ak mi výjdu moje plány...

zuztek
18. dec 2009

ahojte, mne krvnu skupinu robili hned pri prvom odbere, ked som bola tehu, ale mam nastastie Rh+... ale po zakroku sa ma tiez doktor pytal ci mi pichli tu inekciu, ja som nevedela ze aku, potom sa spamatal ze som +

velvet - gratulujem k prvej MS, uz aby aj mne prisla cim skor...

sisa - uz bude len kazdym dnom lepsie, akurat to vidim tak, ze na sviatky a potom na silvestra budem dost rozcitlivena... ale tiez si idem kupit tie kvapky aj cajiky + nieco na imunitu, aby som bola na jar ok a skusila to opat 🙂

velvet26
18. dec 2009

ahojte babulky.
tak mrcha je taka ako som vzdy mavala, prisla uplne potichu ziadne bolesti, nic a aj celkom normalna...tak aj ja verim, ze tym kyretom budu nase maternice znova ako nove... 😀 a do noveho treba nove..v nasom pripade babatko.. 😉
inak, moja kolegyna mala kyret ale z dovodu, ze jej vyberali myom z maternice..a otehotnela hned potom na prvy sup..pri prvom babatku, ze sa snazili 8 mesiacov a teraz im to vyslo hned...tak nieco na tom asi bude..a robil jej kyret ten isty dr.. 🙂 ale aj on mi povedal, ze po kyrete sa zvykne velmi rychlo zadarit, lebo vsetko je tam nova cerstva vystelka a ta prijme lahsie plod..

co sa tyka toho cajiku ten moja sa vola apotheke tea - zensky caj, na upravu menstruacneho cyklu, kupila som ho v lekarni, no urcite aj ine su dobre, ved vam poradia...a tie kvapky su femi kvapky, som ich odporucila aj kolegyni, co sa im nedari otehotniet...lebo tam na nich pisu, ze mozu pomoct dlhoocakavanemu otehotneniu...

velvet26
18. dec 2009

lu.lu aka nahoda, dnes by mali doletiet aj moji kamosi, co su v uk...uz sa na nich tesiiiim...tak dufam, že im nezrusili let, podla toho co pises...a aj tebe zelam stastny let a pristatie.. 😉

snazilkant
18. dec 2009

dievcata, tak ako citam beriete tie kvapky femi, ja sa priznam beriem len femibion 800 a nic ine no mam uz aj kupeny aloe vera drink , no este som ho nepila,

genialna
18. dec 2009

Ahojte babule,

ja by som len chcela suhlasit s velvet26.. V januari tohto roku som podstupila kyretaz.. nestastna, pretoze babatko sme si velmi priali.. Dr. mi vtedy povedal, ze mame 3 mesiace pockat a potom mozme skusat znova.. Vraj po kyretazi sa zvykne rychlo zadarit, lebo maternica je nejako pripravena na babatko.. No a tak sme posluchli.. 3 mesiace pockali a zacali skusat.. No a hned dalsi mesiac sa nam opat zadarilo.. 🙂 O mesiac sa nam ma narodit mala bambulka..
Drzim Vam setkym pastiky aby ste na tom boli velmi podobne..

trinitka87
18. dec 2009

tiez suhlasim s nazorom, ze po kyrete sa zadari rychlo.
aj nam sa to potvrdilo

zuztek
18. dec 2009

joj, potesili ste ma 🙂 aspon naberiem trochu optimizmu do dalsich dni...

dnes sa totiz s nami lucila kolegyna, co ide na matersku (teda najskor PN), tak mi to pripomenulo ako som sa lucila ja pred vyse mesiacom, aka som bola stastna... takze som mala z toho cely den divny pocit

ale dufam ze je to pravda co hovorite, ze tie maternice sa nam "vylepsili" a ze buduci rok bude maximalne plodny a sa budeme z toho spolocne vytesovat 🙂

lubkabb
18. dec 2009

ahojte

lubkabb
18. dec 2009

ja som bola dnes na kontrole ale ešte ma dr. nechal na pn do konca Vianoc. Síce mám len vychádzky, ale mne to nevadí. Aj tak som nič neplánovala.

lubkabb
18. dec 2009

My si máme dať pauzu pol roka. A sexík môžme tak 2 týždne po kyrete. Tak možno na Štedrí deň 😉 🙂

cukruska1920
18. dec 2009

ahojte....lubka... aj nam kazal pockat pol roka..je to taky optimalny cas na zahojenie... 😉

lubkabb
18. dec 2009

Ináč baby mne k poslednému otehotneniu veľmi pomohol Sarapis - mala som problémy s ovuláciou a cyklom. Je to produkt na báze materskej včelej kašičky. Je dobrý po potrate na regeneráciu - upravuje hladinu hormónov. Brala som ho 30 dní a otehotnela som. Je síce dosť drahý, ale plánujem ho zas začať brať.

cukruska1920
18. dec 2009

lubka....ja pijem femi kvapky...je to nieco podobne

lubkabb
18. dec 2009

ahoj cukruska - ja som mala kyret teraz v decembri, takže tak najskôr v júni chceme ísť na to. A vy kedy?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre