Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

zebrickaa
8. nov 2014

@bahira1962012 a pamätás si ako to tam prebiehalo? Dakujem

zebrickaa
8. nov 2014

@verka277 drzim palce 🙂

bahira1962012
8. nov 2014

@zebrickaa porozprávali sa kde a aké vyšetrenia sme podstupili a zobrali nám výter z líca,samozrejme z ust sliny,to bolo všetko

zebrickaa
8. nov 2014

@bahira1962012 krv? Sono? Lebo to som este citala

bahira1962012
9. nov 2014

@zebrickaa nám sono nerobili

pumiciatko
26. nov 2014

ahojte, ja som bola na kyret pred 2 dnami, v pondelok...ale nebola som tehotna, tehotenstvo som mala vylucene na zaklade negativneho HCG....pred zakrokom som 3 tyzdne krvacala stredne silno..skor silnejsie ako slabsie...nebolo to v riadnom datume menstruacie ale pocas ovulacie, pred nou som mala podozrivo 3 dni trvajucu menstruaciu...ciže posledna "normalna" na cas menstruacia 23.10. trvajuca 3 dni, potom krvacanie od 7.11. v kuse do pondelka kedy mi robili kyret...teraz nekrvacam vobec, vcera som iba slabo spinila..histologia ma byt asi az o 3 dni, ja netusim co to mohlo byt ked tehotenstvo celkom vylucili...nieco iba o vysokej sliznici hovorili ale inak ze nevedia, asi sa zblaznim, mam z toho este asi aj nejaku traumu lebo stale ked si na to spomeniem, trasiem sa, bolia ma klby od nervov a niekedy ma panika chyta...nestretli ste sa este s niecim takym?

joyance
13. dec 2014

krasnu sobotu kocky, konecne si mozem povedat, ze KONECNE dorazila. Vcera presne 7 mesiacov od poslednej MS, 3 a pol mesiaca od kyretu. Prve tabletky nezabrali, dostala som Noretisteron na 15 dni a 3 dni po poslednej tabletke som sa dockala. Nechcite vediet, co vsetko mi behalo hlavou, neprajem to nikomu. Pockam este na jeden cyklus a potom s drahym pôjdeme znova nato :D Drzte sa, myslite pozitivne a tesim sa na stretnutie v nejakej prijemnejsej skupinke 🙂

maminkaocinko2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liluska7
22. mar 2015

Ahojte, v piatok som bola na kyrete a dnes ma trochu škriabe v hrdle. Bojím sa že na mňa ide chrípka lebo sestrička povedala aby som si na seba dávala pozor a aby som neochorela. Čo hrozí až by som ochorela?

gubiko
22. mar 2015

@liluska7 ja som bola na kyretáži po spontánnom potrate. myslím, že ti nič nehrozí, len to, že ochorieš a budeš dlhšie doma. máš asi oslabenú imunitu, pretože telo sa venuje hojeniu po zákroku.

liluska7
22. mar 2015

@gubiko Ja som mala zamlčany potrat v priebehu týždňa som tak prišla o dve. Po akej dobe si sa znova pokúsila otehotnieť? Ja by som chcela čo najskôr.

ninan2
22. mar 2015

@liluska7 Ahoj, mne sa podarilo hneď po druhej MS 🙂

gubiko
23. mar 2015

@liluska7 my sme sa odvtedy nesnažili veľmi. skôr som sa uzatvorila do seba a dieťa som prestala riešiť. ale prišlo úplnou náhodou (doteraz neviem ako sa to mohlo stať) presne rok po zákroku. viem ale, že tam musí byť 3 mesiace pokoj, že sa treba snažiť až po pár mesiacoch a vraj sa po kyretáži ľahšie otehotnie. ten náš plodík, čo odišiel ani nevyzeral na USG veľmi dobre, takže ja si hovorím, že radšej odišiel, že to tak malo byť.

liluska7
23. mar 2015

@ninan2 dúfam že aj mne sa podarí po prvej alebo druhej. Len neviem či mi moja dr bude chcieť dať tak skoro clostylbegit na vyvolanie ovulacie.

bublinka12
25. mar 2015

ahojte , kolko týždňov od kyretu môžem mať sex? 😅

gubiko
25. mar 2015

@bublinka12 mne hovorili tuším mesiac a viac.

bublinka12
25. mar 2015

ja som 3 týždne po,tak ešte radšej počkáme 😉

liluska7
25. mar 2015

@bublinka12 Mne sestrička povedala že môžme mať sex keď prestanem krvácať.

bublinka12
25. mar 2015

@liluska7 ja som ani nekrvácala len pár dní špinila po zákroku,ale už som ok.o malinké sa budeme pokúšať v máji,tak mi to odporučil doky

gubiko
25. mar 2015

@liluska7 to by som neriskovala, pretože je to tam dole oslabené, citlivé na infekciu, treba, aby sa to poriadne zahojilo. predsa len, ak by došlo k oplodneniu, tak je to veľká záťaž v krátkom období na maternicu.
@bublinka12 hej, no ja by som to tam nechala oddýchnuť radšej.

liluska7
25. mar 2015

@gubiko Určite počkám minimálne 2 - 3 týždne a v apríli idem na kontrolu tak uvidím čo mi doktor povie. Dúfam že už len pozitívne správy. Dnes som začala piť alchemilkoví čaj a kúpila som si aj vitamín E a femobion 800. 😉

gubiko
25. mar 2015

@liluska7 držím vám palce 🙂

liluska7
25. mar 2015

@gubiko Ďakujem 😉

stanulka30
26. mar 2015

Ahojte, nemate niektorá skúsenosti s užívaním Wobenzynu po kerytazi?

eileeen
29. mar 2015

@stanulka30 Osobnú skúsenosť nemám, ale ja idem nya kyretáž v stredu a keďže mám zvýšný Wobenzym doma, budem ho užívať. Je vhodný na regenráciu po akejkoľvek operácii.

stanulka30
29. mar 2015

ahoj eileeen...to ma mrzi, ze aj ty....ja som bola na kyretazi teraz v piatok 27.3. a prvy krat som vzala wobenzyn po 5 ks vecer pred a potom po kerytazi 5 na obed a 5 vecer a v sobotu som zacala po 10 ks rano a 10 vecer, tak mi to odporucili...a tak vraj mam pokracovat aj 2 mesiace...tebe odporucili ake davkovanie?

chcem sa spytat, prvy den po som nemala skoro ziadne krvacanie ani bolesti, ale v sobotu vecer druhy den po som sa vecer rozkrvacala, ako keby mi zacinal menzes...a dnes v nedelu 2 dni po zo mna zacali vychadzat velke kusy...ale fakt ze velke aj 4 cm, dost ma boli brucho od vcera a aj ked som uzila tabletku, neprechadza to...neviem, ci to je dobre, alebo nie...doktor mi po operacii nic nepovedal, len ze mam prist na kontrolu za 2-3 tyzdne...nepichli mi ziadnu injekciu ani nedali ziadne tabletky a ani nic nepovali...
myslite, ze je to normalne? vacsinou som sa docitala, ze baby mali prve krvacanie az za 6-8 tyzdnov a hned po kyrete mali len slabe spinenie....myslite, ze je normalne, ze stale krvacam po kyretazi? ja sa len bojim, aby som nedostala nejaku infekciu, ked mam tie bolesti...mate s tym niektora skusenosti? Dakujem.

trgypadl
29. mar 2015

@stanulka30 ak krvacas v koagulach a vykon si mala v piatok,tak sa ukaz u svojho gynekologa aj zajtra

bublinka12
29. mar 2015

@stanulka30 ahoj to krvácanie može znamenať že tam niečo zostalo a maternica sa nemože stiahnuť,bolesti po kyretáži by nemali byť,ak ti to neprejde určite chod do nemocky,nechcem ťa strašiť no radšej by som išla

mnamko
29. mar 2015

@stanulka30 toto som mala aj ja a museli ma čistiť,takže smer nemocnica

mamamonika
29. mar 2015

Kocky ja som behom 2 rokov po 2 missed abort a 1 anembryomole a na vysetreniach mi nic nezistili a to uz mam jedno zdrave dieta.Takze necakajte zazraky. Asi je to nejaka nahoda alebo priroda,ci sa to podari alebo nie.Drzim vam palce.🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre