Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

jajuuus
22. okt 2011

@gumkacka1 rok??? veď by ma piclo 😕 😠

gumkacka1
22. okt 2011

@jajuuus no to mi odporucal, lebo som tento rok uz 2 krat potratila. Ale my tolko nebudeme cakat, maximalne pockam na vysledky z geneticky a z hematologie, dufam, ze to nebude trvat rok

ikula2
22. okt 2011

@chrustik1 @hariet dievcata ja som viac ako presvedcena, ze otehotniete, nam sa tak zadaril syncek hned po kyrete, maternica je taka akoby obnovena a lahko sa vtedy otehotnie, len je to riziko, preto odporucaju pockat a nam sa tiez nedarilo rok a potom sup, drzim palce

jajuuus
22. okt 2011

@gumkacka1 v našom prípade by sme len na termín z genetiky čakali pol roka... a ktovie, ako dlho by trvali ešte výsledky... teraz na to kašleme, ak by sa to nebodaj stalo ešte raz, tak potom podstúpime aj genetické testy...

kattarinab
22. okt 2011

dnes sú to 4 týždne od kyretu a mám akýsi hnedkastý výtok - prichádza menstruácia? bolesti nemám, ale tvár mám vyhádzanu ako pubiška... vzdy ma pred mrchou pobolievalo bruško a prsia, žiadny hnedkastý výtok som nemávala, hned som krvácala... to som zvedava čo sa bude diať 😨

kattarinab
22. okt 2011

@chrustik1 mne tiež brali krv po kyrete, ale mne vyšlo mimomater. tehu, tak ci mám hcg este v sebe, ale nakoniec bolo vsetko ok, tie vysledky nepatrili mne, ale inej pacientke...

pet28
22. okt 2011

ahojky, jsem čerstvě po kyretu a chtěla jsem se Vás zeptat na genetiku a hematologii. Doktorka mi to doporučila i s ohledem na můj trošku pokročilý věk. Můžete mi k tomu někdo napsat nějaké vaše poznatky? Děkuju

marecek1
22. okt 2011

@pet28 ahoj 🙂 s manželom sme boli na genetike + ja na hematológii. V podstate genetické vyšetrenie spočíva v tom, že s lekárom preberiete rodostromy tvojej aj partnerovej rodiny (je fajn, ak si to vopred pripravíte - od tvojich starých rodičov, koľko mali detí, potom tvoji rodičia, koľko detí, či máte nejaké choroby v rodine, tiež si matne spomínam na otázky, či sa niekomu narodilo postihnuté dieťatko, tiež či náhodou nie mŕtve dieťatko.... to isté u partnera). potom vám obom odoberú krv, mne odobrali viac rovno na hematologické vyšetrenie. výsledky nám prišli myslím do mesiaca? alebo do dvoch? už si presne nepamätám.

chrustik1
22. okt 2011

@hariet no moja skúsenosť je, že sa zadarí keď to najmenej čakáš. My sme sa nechceli až tak silno snažiť aby sme nemali stresy ak by sa nedarilo ale nechávali tomu "voľný priebeh" od februára, v apríli som bola u dr. ktorý mi vravel, že keď kojím tak neotehotniem, že aj moja maternica sa tak správa. Chvíľu som z toho bola hotová, potom som sa nato vykašlala a hovorila si, že čo už, tak neskôr. A práve vtedy to prišlo. Možno to budeš mať teraz rovnaké, budeš čakať, že sa zas budete snažiť dlho a bum podarí sa na prvý šup 😀

chrustik1
22. okt 2011

@ikula2 ďakujem ti veľmi pekne za tvoje slová, ja verím, že sa to poradí. A podarí sa to vtedy keď nato bude pripravená maternica. Len táto skúsenosť vo mne zanechala stopy, že asi sa z toho nebudem vedieť tešiť skôr ako mi dr. povie, že je všetko ok. A ktovie možno až po prvom trimestri si fakt vydýchnem.

dmm
22. okt 2011

Ahojte,aj ja som v 11 týždni v piatok som bola na sone a malicke ma len 3,5mm čo by malo mat 3,5 cm a viac som z toho hotova lebo jedno dietatko už mam a mala som bezproblemove tehotenstvo vobec som s takymto niečim nepočitala a ani by ma nenapadlo že taketo niečo čaka aj nas?Mam najdlhši vikend v mojom živote pretože v pondelok idem k mojmu gynekologovi a ten povie čo bude dalej ale ako prve riešenie mi na sone bolo povedana slovo kyretaž.Bojím.

matat
22. okt 2011

@dmm ahoj, ja som pred dvoma tyzdnami bola v 10 tt...a zrazu ze je babo mrtve,,,,nikdy by som neverila, ze sa to stane aj mne,,,presne ako to aj ty pises,,,objednali ma o 3 dni na zakrok,,,uspali ma,,,zobudila som sa a o 2h. som isla domov,,,trochu unavena,,,,ale nebolo to take strasne ako som sa toho bala,,,,najhorsie je sa s tym psychicky vysporiadat,,,,tyzden som plakala,,,a nemohla som okrem svojho vidiet ziadne male deti,,,,ale kazdy den je krajsi,,,a krajsi,,,a uz som v pohode...asi to tak malo byt ☹

jajuuus
22. okt 2011

@dmm verím ti, ža sa bojíš, prežila som si to nedávno... držím ti palce, nech všetko dobre dopadne!!! 😔

jajuuus
22. okt 2011

@matat určite to tak malo byť... všetko sa pre niečo deje 😉 mali sme choručké a slabučké detičky, preto sa takto rozhodli... aby nás a seba netrápili neskôr... 😔

hariet
22. okt 2011

@ikula2 juj, kiezby 🙂 Dakujeme za povzbudenie, nech je aj u vas uz len vsetko v poriadku ! 🙂

hariet
22. okt 2011

@dmm
@matat dievcata, drzte sa.... Ja som to zistila, ked som bola na prvom utz, potom ma cakalo celych 11 dni neistoty a cakania ci sa nahodou nieco nezmenilo...a dufala som stale..aj ked uz zbytocne. Bola som vtedy tyzden sama doma, lebo muz bol na sluzobnej ceste a bolo to o to horsie... :( Ja som bola taka stastna, ked som zistila, ze som otehu po tak dlhej dobe, ze ja som tomu ani nemohla uverit - a ked som teda sla uz k lekarovi, ani uz nebolo comu uverit :( Musime to len nejako prezit a dufat v krajsie dni. Vela sily!

hariet
22. okt 2011

@chrustik1 to by bolo ozaj krasne 🙂 My sme sa sice "snazili" dlho, ale myslim, ze az tak na nervy som z toho nebola. Mesiac pred otehu som absolvovala diagn. laparku, vysledok bol taky, ze vsetko bolo ok. Teraz sa citim uz s tym vyrovnana, aj ked samozrejme, obcas to zaboli, ked si spomeniem.... Ale myslim, ze ako mnohe z vas, mam velmi dobreho manzela a je nam proste spolu dobre...a spolu sa snazime to horsie prekonavat 😵

chrustik1
23. okt 2011

@dmm , @matat ja som to mala podobné. Prvé tehu krásne prekvapenie ani neviem ako sa podarilo, celé bolo bezproblémové. Dúfala som, že druhé bude podobné.. Našla som si // na tehu teste, objednala sa k dr., objednala ma o týždeň, bolo to také dlhšie čakanie ale milé. A vtedy mi povedala, že je to divné ale nemám sa znepokojovať. Lenže ja som už vedela čo ma čaká. Z toho čo mi povedala mi bolo jasné ako to dopadne. A už mám tri týždne po kyretáži... Spočiatku to bolo také zvláštne, bála som sa veľmi ako to bude prebiehať a tak, bolo mi smutno, že to dopadlo tak ale teraz si vravím tak to malo byť a verím na krajšie zajtrajšky 😵
@hariet ja som s tým tiež už vyrovnaná, už nejaký ten čas odbehol a treba sa pozerať dopredu. Isto to nieje skúsenosť, po ktorej túži každá žena ale nanešťastie to už nezemníme a tak je lepšie pozerať sa dopredu a veriť, že zajtra bude krajší deň 😵

natalia
23. okt 2011

ahojte baby,ja som bola na kyrete 28.9.2011 a prvu MS som dostala včera..aké mate skusenosti?

monika2712
23. okt 2011

@natalia ahojky, tak gratulujem k prvej mrche. celkom dobre ti dosla.. inak sa to nejak presunulo z nasej temy Kyretaz sem neviem preco.. aku mas mrchu? silnu? lebo ja som mala prvu len tak dva dni, ostatne tri dni len spinenie..

monika2712
23. okt 2011

aha uz chapem, iba sa zmenil nazov temy 🙂

natalia
23. okt 2011

@monika2712mne včera ešte len začali ,bol ma spodok brucha a zatial mam tak ako vždy veru..ani silne ani slabe..som inak rada že som dostala prvu mrchu konečne..to znamena že je všetko oki?

monika2712
23. okt 2011

@natalia no hlavne je ze ti prisla.. ako bude dalej to uvidis, mne sa cyklus dodnes neupravil, skratil sa mi, prve dne som mala po 26 dnoch a poslednu 24, a momentalne dufam ze dalsia uz ani nepride 🙂

natalia
23. okt 2011

@monika2712 ako sa citiš po kyrete od tych čias?ja nato myslim neustale a hlavne preto lebo v našej rodine aj priatelovej čakaju babatka...som smutna z toho..som zvedava kedy zapadnem ...ale určite počkam do jari...chcela by som zapadnut tak okolo aprila

chrustik1
23. okt 2011

@monika2712 no ja by som bola šťastná keby sa mi skrátila ms. Jaj, zle čítam, tebe sa cyklus skrátil, nie počet dní ms. Lebo ja som mala pred pôrodom parádne, 5 dní a po pôrode 7 dní a silnejšiu, takže by som bola rada ak by sa to upravilo aspoň ako pred pôrodom

monika2712
23. okt 2011

@chrustik1 no prave, mne sa skratil cyklus a mrcha predlzila, predtym som mavala tak 4-5 dni, teraz tak 6-7 a dost silne..

@natalia nuz, ja som uz od kyretu vyse troch mesiacov, tak uz sa citim celkom fajn a hlavne uz pracujeme na dalsom, prave ocakavam resp. ani neocakavam prichod mrchy,takze sa tesim ze to snad uz vyjde tentokrat 🙂

natalia
23. okt 2011

@monika2712 tak ti prajem aby ti to konečne vyšlo..// 🙂 ja si ešte počkam radšej lebo tento rok som mala dva potraty po sebe a spontanne,lebo som mala len mesačnu pauzu

monika2712
23. okt 2011

@natalia tak ja som mala tri cykle pauzu, takze myslim ze uz by to mohlo byt OK, akurat ze z prveho MA nevieme nic, takze netusim ci sa to nezopakuje..

natalia
23. okt 2011

@monika2712 mne sa to bohužial zopakovalo.. ☹ ale treba dufať že to bude v poriadky...a mysliet pozitivne...myslim si že asi tiež budem tak trošku v napati ked budem tehu

kaculiatko88
23. okt 2011

@monika2712 tak mne testíky ešte netreba. Práve teraz už dorazila mrcha ☹ . Už som začala špiniť tak zajtra začnem už. Ale tebe držím palčeky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre